Szakvizsga - "A " rész (polgár)


dealbreaker # 2010.06.07. 15:55

A taggyűlés határozatot hozott a tag kizárása iránti per megindításáról (10 tagú kft-ben 7-en igennel szavaztak). Majd per indított.

A tag ellenkérelmében a következőkkel érvelt:

  1. A taggyűlési határozatot nem a gt szerinti szavazataránynak megfelelően hozták.
  2. elismeri, hogy fizetésképtelenséggel veszélyeztető helyzetbe hozta a kft-t, de a polgári jogi jogviszony (kölcsönszerződés) megszegése miatt nincs helye társasági jogi szankciónak.

Hozzak elsőfokú határozatot.

dealbreaker # 2010.06.07. 15:55

Én azt írtam, hogy

  1. természetesen meg van a szavazatarány, hiszen az érintett tagot nem kell figyelembe venni. (7 a 9-hez).
  2. valóban polgári jogi szerződés, de ez nem zárja ki azt, hogy szerződésszegésre alapozza a kft a tagkizárási kérelmet, ha a kizárás további feltételei fennállnak (kft-ben maradása a társaság céljainak elérését súlyosan veszélyezteti). Leírtam, hogy milyen fontos a társasági vagyon védelme, hitelezői érdekek stb. Azt, hogy a magatartásával a tag a kft-t fizetésképtelenséggel fenyegető helyzetbe sodorta, a tag maga is elismerte. Így a keresetnek megfelelő ítéletet hoztam.

De erős kétségeim vannak amiatt, mert felmerült bennem az, hogy végül is a tag kizárása iránti per nem a hitelezői igények kielégítésének eszköze, a kft indítson ennek megfelelő pert. Ez nem alapozza meg a tag kizárását. Viszont a tag rövid lejáratú kölcsönszerződést kötött közvetlenül az után, hogy befizette a pénzbeli hozzájárulását, így alappal feltételezhető a rosszhiszeműsége, vagy legalább a súlyos gondatlansága. Ilyen magatartást tanúsító taggal való együttműködés viszont a kft-től nem várható el. Kérdésem az, hogy szerintetek elég indok ez ahhoz, hogy a tag tulajdonhoz fűződő jogát ilyen súlyosan, tag kizárással korlátozzuk. (arra utólag találtam BH-t, hogy polgári jogi szerződésszegés is megalapozhatja a tag kizárást, tehát addig nincs gond)
Különösen köszönök minden válasz arra tekintettel, hogy fogalmam sincs mit mondjak szóbelin, amikor megkérdezik, hogy fenntartom-e?

ottokár # 2010.06.08. 15:11

Kedves leendő Vizsgázók!

Tekintettel arra, hogy roppant sikeres módon letettem az első szakvizsgámat, felkínálom eladásra az általam is igen sűrűn használt (és tényleg hasznosak voltak)szakvizsga könyveket kedvezményes áron felkészülésetek előmozdítására:

Nochta Tibor, Juhász László, Szécsényi László:
A gazdaság jogi szabályozása I. (2008. márc.)2500,-Ft
A gazdasági jog szabályozása II. (2800. márc.)2500,-Ft

Király Lilla
Polgári eljárásjog I. (2008. május)3500,-Ft
Polgári eljárásjog II. (2005. október)3500,-Ft

Nagy Éva, Pecze Dóra
Polgári jog I. (2007. január) 3500,-Ft

Somfai Balázs
Családjog (2007) 2500,-Ft

Mindegyik könyv a Dialóg Campus kiadásában jelent meg.

Elsősorban olyan érdeklődők jelentkezését várom, akik egyben kívánják megvásárolni a gyűjteményemet.

Érd.: 06(20)5492231 vagy a zs.klement@richter.hu-n

gregsmith # 2010.06.10. 11:02

Június 03-án átestem életem első (és haál istennek utolsó) polgári jog szakvizsgáján.
A Fővárosi Bíróságra kerültem Pp-t a kollégiumvezető, Ptk-t egy ügyész, Gt-t egy kedves ügyvédnő kérdezett. Nagyon rendes és segítőkész bizottság volt,mindenkinek ilyet kívánok de azért meg kellett dolgozni a sikerért.
Kérdéseim:
Ptk. jogeset (teljesítési segéd, regresszjog), holtnak nyilvánítás, közös tul megszüntetése, nagykorú tartása 3-as
Pp. közbenső ítélet, rendfenntatás, tárgyalás berekesztése, fellebbezésből néhány kisebb kérdés 3-as
Gt. alapítsak 1 személyes Kft-t (egyszerűsített cégbejegyzés kellett, a 15.000 Ft illetéket értékelte a cenzor), végelszámolás, OBA (elsősorban az összeghatár érdekelte)4-es

Összességében szerintem a tanulás sokkal megterhelőbb, mint maga a vizsga, a hangulat jó volt, és a lényegre voltak csak kíváncsiak, ha valami nem ment, kérdeztek mást. Fontos még, hogy az önálló gondolkodásmódot értékelik, ezért több gyakorlati jellegű kérdést is feltettek.

Nekem még a bünti van hátra (a 3. csapás...), mindenkinek jó tanulást, sok sikert!

gregsmith

TimesRock # 2010.06.18. 18:08

Sziasztok!!

Igaz, én nem szakvizsgázok, még messze vagyok attól, de jövő héten megyek kerjog II. ből és a csőd-, verseny-, és társasági joghoz kéne hatályos anyag...

Tudna nekem vki segíteni???

Előre is köszi
Timi

Katt # 2010.08.09. 07:12

Sziasztok,

VÁSÁROLNÉK: Alkotmány- és közigazgatási jog,
Eu-joga szakvizsga könyveket.

Előre is köszönöm!

kisdetti # 2010.08.13. 08:48

Sziasztok!

Egy barátnőm azonnali lehetőséggel ügyvédjelölti munkát keres. Természetesen, már hirdet a honlapon található állásbörzén is, de gondoltam itt is megpróbálok neki segíteni, talán valaki közületek a sikeres szakvizsga után munkahelyet vált és így megüresedik a helye.

Angolul, németül, ukránul és oroszul is beszél, egy évig Erasmus hallgatóként Németországban tartózkodott.

Köszi a segítséget előre is..:)

Sziasztok

Impossible # 2010.08.13. 17:44

Szerintem simán jelentkezhetne így nemzetközi ügyvédi irodába is, itt az állásbörzén hirdetnek irodák, és megkeresheti a Hudson Legal-t is, azok közvetítenek irodáknak jelentkezőket, érdemes beszélni egy ottani tanácsadóval. Ne itt hirdesse magát szerintem, mert a kutya se fogja észrevenni, hanem csinálja azt, amit írtam. Egyébként itt fórumon akivel érdemes erről beszélni, az Kacsa1111 nevű jogász, de szerintem a lényeget most én is elmondtam.

Kacsa1111 # 2010.08.14. 08:54

Kedves kisdetti,

nem tudom, hogy mennyit segít a passzív álláskeresési hírdetés...ezt a módszert sosem próbáltam. szerintem ettől sokat nem remélhet...

ha tényleg állást szeretne a barátnőd, akkor küldözgesse az önéletrajzát mindenfelé.

mennyire bírja a felsorolt nyelveket? milyen jogterület érdekli? mindenképpen jelölt akar-e lenni, vagy cégek is érdeklik-e?


Kacsa11

Impossible # 2010.08.14. 13:03

Na, nem is kellett sokáig emlegetni. :D

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.15. 08:50

Rá van álíltva az rss-olvasója a Kacsa címkére. Meg a "Nemzetközire".

Impossible # 2010.08.16. 21:08

hexalolz

kisdetti # 2010.08.17. 17:19

Kedves Kacsa111!

Köszönöm szépen, hogy próbálsz segíteni és ötleteket adni a barátnőmnek az elhelyezkedésben. Természetesen nem csak jelölti állás érdekli, hanem egyéb jogi munkakörben is szívesen elhelyezkedne. A polgári jog (azon belül leginkább a gazdaságijog vagy ingatlanjog) és a közigazgatási jog az érdeklődési területe. Angolul nagyon jól beszél, jogi szaknyelvet is, mivel Erasmus hallgatóként Németországban angol nyelven folyt az oktatás. A német az inkább társalgási szinten megy neki saját bevallása szerint, az ukrán és az orosz pedig az anyanyelve.

Megértelek, hogy furának találod az álláskeresés ezen módját, de az az igazság, hogy annyira szerény a barátnőm és nincs tisztában a saját értékeivel és így nem is igazán tudja szerintem "eladni" magát egy állásinterjún, pedig tényleg egy megbízható, értelmes, terhelhető munkaerőt kapna a munkáltató az Ő személyében.

Ezért próbálok neki segíteni, hátha valaki fórumozók közül is tud valami lehetőséget.

További kellemes estét..:)

Üdv:
Detti

Impossible # 2010.08.17. 22:18

Detti,

majd Kedves Kacsa kikezeli a bnődet. :DDD

Eladja Trans Tiberim. hexalolz

Egyébként ez a bajom nekem is, szóval megértem a bnődet, én sem tom eladni magam, pedig egy zseni vagyok. :D De ezeket az eladói készségeket lehet fejleszteni. Nyilván egy zárkózottabb, visszahúzódóbb embernek sokkal több energiába kerül, de az a helyzet, hogy muszáj rajta dolgozni; a képességek, és a tudás sem elég, ha nem tudod eladni magad, ha nem vagy meggyőző. Ilyen tudással, amit a bnődről írsz, röhögve el lehetne helyezkedni (ha igaz).

moneszka # 2010.08.18. 12:45

sziasztok,
a szeptember 27.-én jön valaki írásbelire az "A" részből? Szóbelizni 29.-én szerdán megyek. Tud valaki valamilyen infót, hogy szerdán esetleg melyik helyszínre mehetek?
köszi

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.18. 12:58

Hát nem oda kell, ahova írásbelire?

Kacsa1111 # 2010.08.18. 14:17

nem feltétlenül.


Kacsa11

adventure # 2010.08.18. 19:24

Moneszka,
Én is 27-én megyek írásbelizni, az értesítőben nem tünteték fel a szóbeli helyét (én 30-án megyek), de úgy tudom ugyanoda kell menni, és onnan irányítanak tovább a szóbeli vizsga helyszínére.
Miből írsz? Hogy állsz?

szakvizsgázó # 2010.08.23. 16:50

moneszka, adventure: Az írásbeli napján a vizsga előtt már felolvassák mindenkinek, hogy szerdán, csütörtökön, vagy pénteken hova kell mennie szóbelizni.Legalábbis eddig még így volt...persze lehet, hogy azóta megváltoztatták a rendszert.

moneszka # 2010.08.23. 20:23

sziasztok,
mindenkinek köszi az infót :-)Tegnap elkezdtem a "kemény" tanulást. Hát...

Mónika

ImreLacka # 2010.08.26. 12:03

Sziasztok!

Első vizsgára készülök.

A szakvizsga (nem csak a polgár) is olyan, mint egy egyetemi vizsga, hogy a tételsorból kapunk egy tételt, egy kis kidolgozási idő, és azon belül kérdezgetnek, vagy abszolút kötetlenül kérdeznek, felkészülési idő nélkül, ami eszébe jut a kedves vizsgáztatónak?

Kb. milyen bukási aránnyal érdemes számolni?

Köszönöm.

pazs # 2010.08.26. 12:15

Kötetlen, felkészülési idő nélkül, bár van tételsor, de nincs húzás.
Bukási arány változó, de közel sem olyan rossz, mint tanulás közben gondolja az ember :)

dr.beata.beres # 2010.08.26. 14:56

Én is első vizsgára készülők, kapott már valaki időpontot,aki okt. elejére kérte?

kezdek egy kicsit izgulni. Most ott tartok,hogy én 3 db "kis kövér 2-nek" is jaj de nagyon tudnék örülni!!!!

Impossible # 2010.08.26. 22:33

pazs,

azért te is rendesen güzültél, gondolom. Így ránézésre az jött le rólad, hogy eléggé maximalista vagy. Stimmel? (ok, hülye kérdés, lehet, hogy a munkáltatód olvassa a topicot, ki tudja :D ).

pazs # 2010.08.27. 07:18

öööö - nem. Mármint én alapvetően lusta ember vagyok és nem is agyonizgulós. A 'A' részre három hetet tanultam, a 'C'-re kettőt, a 'B'-re 8 napot, a következő napirend szerint: felkeltem olyan 9 körül, reggeli, 10 körültől tanulás, aztán ebéd, újságolvasás, aztán tanulás tovább kb. este 6-ig, utána szabadfoglalkozás (filmnézés, sportolás, barátokkal találkozás, vacsora, ALVÁS stb.). Ez minden tananyag kb. háromszori áttanulására volt elég (mármint egyszer kihúzni a lényeget, egyszer végigtanulni, egyszer ismételni, de ez gyakorlatilag a jogszabályok háromszori átolvasását jelentette). Nem hiszek a napi 12-16 órás tanulásban és az éjszakázásban sem, nálam az nem működik. Ja, és az írásbeli előtt (ami ugye hétfőn van), szombat este Szegedre utaztam gimnáziumi nyolcéves osztálytalálkozóra, úgyhogy igazán nem mondanám, hogy güzültem :)
A jogász főnököm nem beszél magyarul, a többiek meg nem olvasnak jogifórumot :)