Szakvizsga - "A " rész (polgár)


drTamas # 2013.11.18. 15:50

no akkor a mai írásbeli feladat ( ptk, alkotmány és smtv)
xy politikusról egy gazdasági lapban fotó jelent meg, amelyen a fülébe borosdugókat raktak, száját pedig bekapcsozták. A kép alá azt írták, nem szók és nem hallók. a politikus pert indított, mert a kép lejárató, becsületsértő , bizonyitotta azt is, hogy a munkáját jól végezte.
Első fok igazat ad, másodfok elutasít, felülvizsgálatra megy. Írja meg a kúria állaspontját, és hogy milyen döntés születik.


dr. bertalan tamás ügyvéd
www.drbertalan.hu

Euro Eugen # 2013.11.18. 15:19

Még egy gyors kérdés: ha a vizsgán a hatályos jogszabályokat kell tudni, akkor pl. március 15. előtt az új ptk-t nem is kérdezik?


Ajró Özsén

Euro Eugen # 2013.11.18. 14:28

Közben megtaláltam a választ az első kérdésemre:

"Sikertelen volt az előző írásbelije, ezért nem változtathat sem részvizsgát sem írásbeli tárgyat."

Független Államok Közössége Kétszer


Ajró Özsén

Euro Eugen # 2013.11.18. 14:13

Helló Evribódi Guszti!

Tudtok arról valamit, hogy ha nem sikerült az A írásbeli, akkor azt kell megismételni, vagy akár át lehet nyergelni pl. B írásbelire?

Duzzogás és morgás ON: az speciel egy másik kérdés, hogy ha a feladatban szereplő, a bizottság szerint nem fiktív elsőfokú ítélettel egyetértek, a bizottság meg nem, akkor miért kell kidobni az ember fiát és lányát, miközben az ítéletet hozó bíró még fizetést is kap érte. Pedig neki elvileg van szakvizsgája... Duzzogás és morgás OFF.

Ajró Özsén

Csmeli # 2013.11.18. 11:28

Mindenkinek nagyon köszönöm a törődést! A 219. jogesetet húztam, egyetemlegesen kötelezettek egyike mond ellent az fmhnak, őt kötelezi a bíróság. Hkh, újabb tárgyalás, újabb határozatra utasít. Csütörtökö Kúriára megyek, akkor még szorítsatok, addig már nem biztos, h jelentkezem.

MacskaMalvin # 2013.11.18. 09:14

hajrá a maiaknak drTamas, Csmeli...csak ügyesen az írásbelin, épp most csináljátok ha minden igaz, drukkolok nagyon:)

többieknek kitartás....meglesz az eredménye, pár nap és visszakapjátok az életeteket :)

drnyuszi # 2013.11.17. 20:48

drkriszti! irtam emailt:)

Többieknek kitartást! én is nagyon szurkolok!!!!

drkriszti # 2013.11.17. 20:43

A holnap ìrásbelizőknek - Csmeli, drTamas - megy a drukk, csak ügyesen!! ;-) Várjuk majd a beszámolòt!

Többiek merre vagytok, hogy vagytok? Sikerült hétvégén belehùzni a tanulásba? ;-)

Nekem mèg 1 hét melò mellett, aztán 2 hétre kivonom magam a forgalombòl...:-( Nade majd utána...csak el ne kiabàljam...:-/

drkriszti # 2013.11.17. 06:06

Akkor indítsuk a mai napot...:-/
"Jò" tanulàst mára is mindenkinek!

Kata1234 # 2013.11.16. 10:35

Dr Nyuszi,

nekem sajnos csak azok vannak, amiket a szakvizsgás gmail címen találtam... De körbekérdezek és, ha van attól eltérő, akkor átküldöm a közös gmail-re. Ok?

drkriszti # 2013.11.16. 08:08

Új nap, új lendület, új tételek, kitartást mára mindenkinek! ;)

lerboy # 2013.11.15. 14:45

drkriszti!

Ezek a szóbeli kérdések érdekelnének. Megköszönném, ha át tudnád küldeni nekem a lerboy@freemail.hu e-mail címre.

Gondolom ezek gyakran előkerülő kérdések.

Előre is köszönöm.

drkriszti # 2013.11.15. 14:07

Mivel elég sok e-mailt kaptam, hogy küldjem át az írásbeli feladatokat, ezért most a pontosítás végett: NEM írásbeli feladataim vannak, hanem az elmúlt időszakban ide, a fórumra beírt, a már vizsgázottak által megosztott, SZÓBELI vizsgán elhangzott kérdéseket gyűjtöttem össze.

Nekem ez az utolsó vizsgám, írásbeli feladatok terén ezért hála isten nem vagyok érintett, így azokkal nem tudok szolgálni.

vargap # 2013.11.15. 11:26

drvargapamela@gmail.com

Nagyon köszönöm!

drkriszti # 2013.11.15. 10:51

practice, Neked elküldtem. :)

drnyuszi, és vargap írjatok e-mail címet, és küldöm Nektek is. :)

vargap # 2013.11.15. 09:27

dr Krsizti! Kérlek nekem is küld el az írásbeli feladat listádat. Kitartás mindenkinek!

drnyuszi # 2013.11.15. 09:25

practice! köszönöm:)
Kata1234! küldöm majd Neked a feladatokat, amik meg vannak! Te is küldenél? vasárnap tudom leghamarabb küldeni!

drkriszti! kitartást, és jó??? tanulást:)

practice # 2013.11.15. 08:29

dr Kriszti!
Várom és köszönöm!!!! dr Nyuszi Neked is átküldöm ha megjött.
iversonnagy@freemail.hu

drnyuszi # 2013.11.15. 07:38

drkriszti! Nekem is átküldenéd azt az anyagot a kérdésekkel?
Egész héten dolgoztam, és esténként meg mindig volt valami, szóval a rosszabbtól is rosszabbul állok:( kilátástalanság an:(
1 nap miért nem állhat 40 órából?

kitartást a többieknek, és élménybeszámolókat...
próbálok majd jelentkezni!
most az esélytelenek nyugalmával vagyok...
valaki tudja mi az az összekötő híd?

drkriszti # 2013.11.15. 06:03

Ma itthon. Èn és a Pp. :-(

drTamas # 2013.11.14. 20:54

kilátastalanság és beletörődés. az van :)


dr. bertalan tamás ügyvéd
www.drbertalan.hu

drkriszti # 2013.11.14. 20:18

practice, nekem van egy 10 oldalas gyűjteményem, innen szedtem össze a kérdéseket, átküldöm Neked mielőbb. :)

Ma egyébként pont végigfutottam ezeket a kérdéseket, de jobb ne tettem volna...:( Alapvető dolgokhoz nem ugrik be semmi, elkeserítő. Úgy érzem, nem is tanulok, hanem inkább felejtek. :(

Többiek: Csmeli, drnyuszi, drTamas, Kata1234? Jelezzétek, hogy Veletek mi van!!!

MacskaMalvin # 2013.11.14. 19:51

nincs mit, kérdezz ha valami nem tiszta, szívesen segítek ha tudok... és hajrá

Kata1234 # 2013.11.14. 13:18

Kedves MacskaMalvin,

megnéztem a KIM által küldött mailt, és valóban igazad van, csak nem olvastam végig:)

Így már világos, köszönöm a tájékoztatást, látszik, hogy ez lesz az első ilyen élményem...

MacskaMalvin # 2013.11.14. 12:34

Kata1234: nem értem a kérdésedet, mi az, hogy szerdai KIM-es bizottságról van-e tapasztalat????

Ha neked ez lesz az első részed akkor hétfőn írsz és mondjuk szerdán szóbelizel...honnan tudod, hogy a KIM-ben lesz a bizottságod és ott is több bizottság is lehet egyszerre ugyanebből a tárgy csoportból...

tehát mi az, h kik alkotják? ezeket ott tudja meg elvileg az ember közvetlenül, első résznél hétfőn megmondják hova menj szóbelizni szerdán ami nem csak a KIM lehet....többi résznél meg mindenki( minden részből az aznapi vizsgázók) a Szalay u. ba mennek 12re ahol megtudod, hogy 13 tól kinek hova kell mennie 1-2-3-5 ösével, ahol az adott helyszínen szintén találkozol olyanokkal akik azon a héten írtak hétfőn és ők már nem mentek a SZALAY-ba mert már tudták a pontos helyszínt, úgy mint ahogyan te is az első rész esetében. És mikor megtalálod a helyszínt, akkor a szobaszámnál fogja a vizsgát jegyzőkönyvező titkárnő felolvasni az első vizsgázó bemenetele előtt, hogy kik vannak vizsgáztatók személy szerint abban a szobában...

szóval ennek fényében, hacsak nem vagy csókos nem tudni a kérdéseidre a választ ...