Szakvizsga - "A " rész (polgár)


drkriszti # 2013.11.22. 20:54

Gratulálok a sikeresen vizsgázóknak! :) És köszönjük a pozitív beszámolókat, nekem erőt adnak a folytatáshoz! :)

Az elkövetkező 2 hétben ki jön vizsgázni? Jó lenne, ha valakivel át tudnám vészelni ezt az időszakot. :)

drnyuszi, Te merre vagy, és hogy állsz? ;)

Gzoli, küldtem. :)

drkoti # 2013.11.22. 18:36

Mrv87 én mindenképpen szeretném megcsinálni a vizsgát még az új Ptk. hatályba lépése előtt...

drkoti # 2013.11.22. 18:30

Kedves drkriszti!

Szeretnélek megkérni, hogy küldd el a polgári jogi szóbeli összegyűjtött kérdéseidet az e-mail címemre:kogyillatimea@gmail.com
Köszönöm

Csmeli # 2013.11.22. 17:21

Gvetty, drTamas: gratulálok!

xilvike: csak az az egy kérdés volt az új Ptk-ból, hogy mi lesz a nem vagyon kár új elnevezése.

Drkriszti:kitartást, menni fog! Én a vizsga előtti napon legszívesebben a gyerekkemmel játszottam volna: merthogy itthon volt velem. Ehelyett meg kellett kérnem, hogy játszon egyedül, mert anyának tanulni kell. Az én drága, okos kisfiam megértette, és nagyon örült neki, hogy sikerült a vizsga, MERT anya most már tud vele játszani. Szegény még nem tudja, hogy még van két ilyen nehéz időszak...

Gvetty # 2013.11.22. 16:19

Sziasztok!

Ma voltam szóbelizni a Kúrián, hétfőn volt pedig az írásbeli, Pp.-ből írtam.

Idősebb Dr. Lomniczi Zoltán volt a bizottság elnöke,nála védtem az írásbelit és ő kérdezte az eljárásjogi részt is, de minden vizsgáztató nagyon humánus volt és jóindulatú.

Kérdések, amire emlékszmem:

Pp.: nyilvánosság elve, anyanyelvhasználat joga, gondonokság alá helyezési per, ügygondnok jogállása, keresettípusok, marasztalást ki kell fejteni.

Társasági jog: Kkt legfőbb szerve, szavazatok, Bt, mi van, ha egyre csökken Bt.-nél a tagok száma, társasági szerződés tartalma, székhely, telephely, fióktelep, ki indíthat felszámolást, és az OBA!!!

Polgári: tartozásátvállalás, szállodai letét, haszonélvezet, házastársak öröklése, végrendelet esetén mi van,ha megszakad a házastársi életközösség, apaságot elismerő nyilatkozat...

Írásbeli: alperes az első tárgyaláson szabályszerű idézés ellenére nem jelenik meg, felperes kéri a bírósági meghagyás kibocsátását.

Alperes törvényes határidőben ellentmondással él, lerótta az ellentmondás illetékét is.

Felperes a következő tárgyaláson eláll a keresettől, alperes kéri az illeték + megjelenési költség megtérítését.

Az elsőfokú bíróság a pert megszünteti, alperesi kérelemnek helyt ad. Felperes fellebbez.

Másodfokú határozatot kellett írni, megoldás megváltoztató végzés, illetéket viseli alperes, de a megjelenési költséget felperes a Pp. 136/A. § és a 160.§ alapján.

Remélem, tudtam segíteni.

Mindenkinek sok sikert, aki pedig túl van rajta, annak gratulálok.

Gzoli # 2013.11.22. 15:02

Tisztelt drkriszti!

Szeretnélek megkérni, hogy küldd el a polgári jogi szóbeli összegyűjtött kérdéseidet a gajdos.zoli@gmail.com e-mail címre.

Köszönöm szépen!

drTamas # 2013.11.22. 10:41

nekem teljesen korrekt bizottság jutott, mindhárom témakörben 5 lett a vége.


dr. bertalan tamás ügyvéd
www.drbertalan.hu

drkriszti # 2013.11.22. 07:20

Csmeli nagy-nagy gratula itt is!! :) Ilyen kérdésekkel tényleg jó kis bizottságod lehetett! :)

drTamas, Veled mi újság? Túl vagy rajta?

Nekem ma van az utolsó napom munka mellett, jövő héttől szabin leszek a vizsgáig. :)
Már nagyon türelmetlen, feszült vagyok, minden mást szívesebben csinálnék, mint a tanulást...:/ De még egy mély lélegzetvétel, fogat összeszorít, és mindent belead az utolsó etapba. :)

Jó tanulást mindenkinek!

Gvetty # 2013.11.21. 20:33

Csmeli, grtaulálok, nagyon ügyes vagy! :) Köszi az élménybeszámolót is!

xilvike # 2013.11.21. 15:17

Sziasztok!

Előkerültem, a munka kicsit betemetett, de én nyertem :)

Megkaptam a visszaigazolásomat január 20 és 23. A karácsonnyal és szilveszterrel együtt 4 hetem lesz csodát tenni.

Nem tudom ti, hogy vagytok vele, de nekem ez a munka után, este tanulok nagy elhatározás olyan 16:00ig tart, utána borul a rendszer.

Ki, hogy áll? Aki azóta túl van rajta, gratula mindenkinek!

Csmeli gratulálok, kérdezték az új Ptk-t ??

Csmeli # 2013.11.21. 14:44

Sziasztok! Egy kék papír büszke tulajdonosa vagyok, köszönhetően egy végtelenül rendes bizottságnak!
Kérdéseim:
pp: pertársaság, ezzel kapcsolatban pp 130, alaki-anyagi jogerő, és voltak mit tennék ha kérdések is, de -nézzétek el nekem - azokra nem emlékszem.

ptk: mondjak semmis szerződést, mi az uzsorás szerz, mikor köthet szerz csképtelen, kártérítésből a négy feltétel, mikor kártalanítás, kár milyen lehet, nem vagyoni kárnak mi lesz a neve az új ptkban, birtokvédelem.

gt: itt szorultam rá a vizsgáztató jóindulatára- gazd. társ megszűnése, átalakulás milyen formában történik, csődeljárás célja, ki lehet egyéni vállalkozó.

Hát ennyi. Mindenkinek kitartást, és olyan bizottságot, mint az enyém volt!

drkriszti # 2013.11.21. 12:02

Átküldtem a kérdéseket azoknak, akik kérték. :)

Csmelinek nagy-nagy drukk a mai szóbelihez!! :) Várjuk a beszámolót a sikeres vizsgáról! ;)

Többiek hogy álltok?

Sandrina87 # 2013.11.21. 09:14

az előbbi e-mailemből lemaradt, címem: orban.szandra87@freemail.hu

pedrow # 2013.11.21. 08:58

Tisztelt drkriszti!

Szeretnélek megkérni, hogy küldd el a polgári jogi szóbeli összegyűjtött kérdéseidet a közös e-mail címre, vagy a pedrow@freemail.hu e-mail címre.

Köszi szépen!

Üdv: pedrow

Sandrina87 # 2013.11.21. 08:57

Sziasztok!

Lassan letelik a 3 év gyakorlati időm és itt lenne az ideje elkezdenem tanulni. Tudnátok nekem anyagot/gyakran ismételt kérdéseket/vagy valamilyen közös emailcím elérhetőséget küldeni?

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Mrv87 # 2013.11.21. 08:27

drkoti: Mikorra tervezed a vizsgát?
Én is polgárból szeretnék menni először, miután ezen a területen töltöm a gyakorlati időm.
Vizsgázni az új Ptk. hatályba lépése után fogok.

drkoti # 2013.11.20. 11:21

Sziasztok!

Nekem most fog letelni a 3 évem, és polgárral szeretném kezdeni a szakvizsgák sorát. Örömmel vennék minden hasznos tanácsot arra vonatkozóan, hogy milyen sorrendben, miből érdemes tanulni, melyek a fajsúlyosabb részek? Ha valaki tudna küldeni hasznos segédanyagokat azt is nagyon megköszönném.
Jó felkészülést mindenkinek!:)

Mrv87 # 2013.11.20. 10:03

szilve kérdéséhez én is csatlakoznék ;)

szilve # 2013.11.20. 09:50

Sziasztok!

Most kezdek neki a polgárjog résznek és érdekelnének az összegyűjtött szóbeli kérdések, Kedves Dr. Kriszti vagy a többiek ha meg tudnátok küldeni hálás lennék.
Illetve érdkelne, hogy milyen könyvekből érdemes felkészülni, ha van valakinek eladó könyve akkor írjon!

Köszi mindenkinek jó tanulást!

drnyuszi # 2013.11.19. 10:56

megkaptam :)

vargap # 2013.11.19. 09:21

Kedves Mindenki! Tud valaki segíteni abban, hogy a közös e-mailt kivéve honnan tudok írásbeli feladatokat szerezni gt-ből? Előre is köszönöm!

drnyuszi # 2013.11.19. 08:29

practice! léci léci küld el nekem a kérdéseket amit drkriszti küldött Neked:)
dr.karolyi.eva@gmail.com

PGabe # 2013.11.19. 08:21

Euro Eugen! Elvileg - ld. tételsor - csak a vizsga napján hatályos jogszabályt kérdezik, ergo, ha márc 14-én mész vizsgázni, még mindig nem az új Ptk-t.
Van egy olyan sejtésem, hogy az újat kábé attól kérdezik, akitől a hatályosból már nem tudnak mit, mert annyira vágja a témát :).
Írásbeli: bár nem vigasztal gondolom, de anno én szép két oldalon keresztül levezettem BH-kal alátámasztva a véleményemet, majd büszkén fenntartottam, az elnök meg közölte, hogy nagyon logikus, igazam van, csak épp a konkrét témában van egy konkrét BH, ami mást mond. Az se nem logikus, se nem túl egyértelmű, de akkor is létezik. Viszont mivel ennyire jó volt, amit írtam, egy kettest fel tud ajánlani, ha elfogadom. Elfogadtam, arra meg nem tértem ki, hogy Mo-n nincs precedensjog... Ez van, fel a fejjel és legközelebb menni fog.

Duke # 2013.11.19. 04:57

Sziasztok,

Ami a gmailben megtalálható 3 doksi "...2012" névvel, azok a "leguptodatebb" (sic!) verzió? Van esetleg valaki aki kilistázta a változásokat?

Előre is nagyon köszönöm!

Üdv

drTamas # 2013.11.18. 15:51

bocs pár betű kimaradt. a kép alatti szöveg helyesen: nem szólok és nem hallok.


dr. bertalan tamás ügyvéd
www.drbertalan.hu