Szakvizsga - "A " rész (polgár)


TNándi # 2009.09.06. 14:57

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy gazdasági jogból milyen jellegű kérdésre számíthatók írásbelin?

Érdemes-e valamilyen mintát vinni? Mondjuk taggyűlési jegyzőkönyv, társasági szerz. módosítása, felszámolási kérelem, igénybejelentés stb?

Vagy valami jogeset lesz, és cégbírósági végzést stb. kell hozni?

Érdemes-e a megszokott törvények mellett (Ctv, Gt, Cstv) mást is vinni? Pl. szövetkezeti tv, közbeszerzés, Pp?

kondidori # 2009.09.07. 08:14

Szia!

Nálunk az egyik csajnak valami tagkizárásos ügye volt, azt'szem nem felelt meg a kizárás iránti per megind. szóló határozat a tv.-i feltételeknek, és elutasító határozatot kellett hoznia. Egy másiknak meg a részvénykibocsátással kapcsolatban volt valami feladata és hiánypótló végzést kellett irnia.

Szerintem Pp-t, Ptk-t vigyél, mindenképpen. Hát olyat még nem hallottam, hgoy vki közbeszerzésből kapott volna példát, de inkább azt javaslom vigyél mindent, a táskában elfér.

TNándi # 2009.09.07. 12:29

Kösz szépen! Már csak azt szeretném megkérdezni, hogy ehhez kapcsolódó mintákat hol találok úgy átfogóan?

TNándi # 2009.09.07. 12:32

Kösz! Még azt szeretném megkérdezni, hogy ehhez kapcsolódóan mintákat találok-e valahol?

Pp-vel kapcsolatban pedig egy kérdésem lenne még. Mennyire kell megtanulni azt a rengeteg felsorolást bizonyos tételeknél (pl. személyes és tárgyi költségmentességnél, joghatóságnál, illetékességnél stb)?

drpony # 2009.09.07. 12:53

Nándi, szerintem azokat a felsorolásokat nem kell kivétel nélkül tudni, de azért tudjál belőlük párat mondani, ha nem adj isten ezt kérdeznék.
minták sajnos passz, nézd meg a jogtár iratmintatárát, hátha ott találsz valamit.

kondidori # 2009.09.07. 13:20

Kedves Nándi!

Hát az illetékességet, hatkör-t, azt szokták kérdezni. Illetékfeljegy.-t, meg a joghatóságot nálunk senkitől se kérdezték. Szerintem is elég ha tudsz hozzá mondani egy-kettőt.

Társasági és cégjogi iratmintatár elvileg kapható(HVGORAC), bár irreális áron:
http://www.jogikonyvek.com/bolt.php?…

Ja és elvileg jó pár kérdés van a felszámolásból (határozatot kell hozni) is, bár a baráti körömben senki se kapott olyat.

drpony # 2009.09.07. 13:23

Hát, javítanom kell maga, ahogy kondidori írja az illetékességet illik tudni, szokták is kérdezni. Határkört szintúgy. Én megragadtam az illetékfeljegyzésnél, joghatóságnál, azokra fenntartom, ami írtam.

kondidori # 2009.09.07. 13:28

Ez talán még segít:

http://www.birosag.hu/engine.aspx?…

A bíroság.hu honlapról elvileg már elég sok anonimizált határozat elérhető. Most próbaként beírtam, hogy Fővárosi Ítéltábla és tagkizárás, 2008, kihozott rá 8 db határozatot, van helybenhagyó és elutasító is.

Más ötletem egyenlőre nincs. Egy kalappal...

TNándi # 2009.09.07. 14:17

Nagyon köszönöm a segítségeteket!

riffy # 2009.09.08. 09:58

Kedves Tanult Kollegák!

Szakmai véleményeteket, segítségetetket szeretném kérni az alábbi jogesettel kapcsolatban:
Felperesek 16 éven át útszolgalmat gyakoraoltak, ez elenn az alperesek sohe nem tiltakoztak, viszont később akadályozták.
Felperesek keresetükben kérték a
1)az elbirtoklás megállapítását
2)a zavarás megszüntetését
3)az elbirtoklás ténye bejegyzésének engedélyezését

Alperesek arra hivatkoztak,hogy szíveségből engedték a szolgalmat, bár erre közöttük semmilyen megállapodás nem volt.

Első fokon a bíróság megállapította az elbirtoklást, felhetelmazta ítéletében a felpereseket annak bejegyeztetésére.

Mindkét oldal fellebezett:

Felperesek:
állapítsa meg az elbirtoklás téynét, annak pontosan körülírt határait és gyakorlásának módját, mivel a korábbi ítélet bejegyzésre nem alkalmas
Alperesek:
kereset elutasítását kérték, és hivatkoztak arra a tényre, hogy felperes elköltöztek, így már nincs szükségük az átjárásra.

MILYEN MÁSODFOKÚ ÍTÉLETETEt ÍRTATOK VOLNA?

kondidori # 2009.09.08. 10:59

Szerintem megáll az elbirtoklás, de tényleg rendezni kéne a mértékét. Az alp. hivatkozás rossz, mert a telki szorgalom a telek mindenkori tulaját illeti, tehát a telekhez kötödik, nem a tulajdonoshoz.

Tinuviel # 2009.09.09. 07:38

Sziasztok,

én jövő héten megyek szakvizsgázni (Pp.-ből írok, aztán szóbeli), és kérni szeretném, hogy aki a napokban volt írásbelizni és szóbelizni, azok írják meg, hogy mi volt az írásbelijük, valamint hogy hol volt és mi volt a szóbelin. Előre is köszi. Aki pedig sorstárs, annak kitartás, mi vagyunk az erősebbek!!!

kondidori # 2009.09.09. 09:17

SZIASZTOK !!!!

UTÓLAGOS ENGEDELMETEKKEL FELTETTEM A GMAIL.COM-OS SZAKVIZSGA FIÓKRÓL EGY WEBLAPRA A JEGYZETEKET, MERT A LEVÉLFIÓKBÓL IDŐRŐL-IDŐRE ELTŰNTEK A DOLGOK.

AZ ALÁBBI CÍMEN MEGTALÁLTOK ELVILEG MINDENT, AMI A SZAKVIZSGÁS FIÓKBAN VOLT, MEG ÉN IS FELDOBTAM MÉG EZT AZT:

http://jog.webatu.com/

JÓ TÖLTÖGETÉST…

drzd # 2009.09.09. 12:59

Sziasztok!

Köszi kondidori, jó ötlet volt!!!

Kapott már valaki behívót okt. 19-re vagy 26-ra?

Én október elejét kértem, de nem kaptam eddig semmit. Bent azt mondták nem fértem be oda, remélem már nem is ér meglepetés.

Köszi

kondidori # 2009.09.09. 14:07

Szia!
A barátnőm okt. 12-i héten megy, és hétfőn kapta meg a behívót. Szóval valószínűleg te még későbbre kapsz.
Bár én májusban 2 héttel az időpont előtt kaptam meg, még jó hogy felhívtam őket korábban telefonon és ott megmondták mikor is kell vizsgáznom.

kondidori # 2009.09.09. 14:13

Szia!
A barátnőm okt. 12-i héten megy, és hétfőn kapta meg a behívót. Szóval valószínűleg te még későbbre kapsz.
Bár én májusban 2 héttel az időpont előtt kaptam meg, még jó hogy felhívtam őket korábban telefonon és ott megmondták mikor is kell vizsgáznom.

Impossible # 2009.09.10. 09:00

Jaja, ez nagyon jó ötlet volt. Én azon csodálkozom, hogyhogy nem változtatta még meg senki sem a jelszót "poénból". :D Ezért jó a weblap. Mondjuk lehetne javítani a megjelenésén. lol

kondidori # 2009.09.10. 09:26

Kedves Impi!

Én is erre gondoltam, hogy az a vicces gyerek, aki rendszeresen letörli az anyagot, következő lépésként megváltoztatja a jelszót.

A kinézetet természetesen majd javítom, de mivel jelenleg én is éppen vizsgára készülök, most csak arra volt időm, hogy ftp-n feltoljam az anyagot. Idővel ígérem a desing is javulni fog. :))

Pronyex # 2009.09.10. 10:32

Sziasztok!

Ha nincs kedvetek, időtök jogszabályokat, AB határozatokat, PK-kat keresgélni, nyomtatgatni…

Komplett kidolgozott „A“ tételsor eladó (12.000,– Ft)

Kérésre küldök mintaoldalakat, de akkor is telefonon keress, NE mailben! :-) Köszi!

Tel: 06–20–223–9240

Impossible # 2009.09.10. 15:30

Feltoljad??? lolz

kondidori # 2009.09.10. 16:09

ll :)

Impossible # 2009.09.10. 19:00

Ez mi? :D

kondidori # 2009.09.10. 23:04

Semmi különös , csak vigyorgok mint a tejbetök.

blizzard # 2009.09.14. 14:29

Sziasztok! Ma voltam írásbelizni. A tételem először nagyon egyszerűnek tűnt, de aztán rájöttem, hogy nagyon nem az, úgy érzem, hogy nem is sikerült megoldanom jól... itt megoszthatom veletek, vagy ez nem szokás?

pazs # 2009.09.14. 14:47

Ahogy szeretnéd, más is megosztotta már és sokan tudjuk, most hogy érezheted magad, szerintem tudunk segíteni :)