Szakvizsga - "A " rész (polgár)


mbc8px # 2014.10.22. 14:45

...és perszer SIKERÜLT :)
Csak az írásbeli kijavítása miatt, 5ösről nem lehet indulni...

mbc8px # 2014.10.22. 14:44

Pp

Írásbeli feladatom álláspontját kellett teljesen megcáfolnom, nem tartottam fent.
Ehhez kapcsolódóan – hirdetményi kézbesítés szabályai részletesen,
Keresetlevél fogalma
Mit tartalmaz a keresetlevél
Példányszám
Házassági bontóper különös szabályai

Ptk

Polgári Jogi Alapelvek (SZÓ SZERINT – az új Ptk szerint)
Jóhiszeműség
Törvény hatálya
Kárfelelősség esetében ha 2014. Március 13. Napján közlekedési balesetet szenvedek és 2014. Március 16. Án következik be a kár, úgy melyik Ptk-t kell használnom
Dologi jog – mi a dolog, mi a tulajdon
Ha van egy földem és egy ingatlanom, úgy a kettő hogy viszonyul egymáshoz.
A fold alatti és a fold felett milyen terjedelmű a tulajdonjog (SZÓ SZERINT)
Az ingatlanon fennálló tulajdonjog a föld feletti légi térre és a föld alatti földtestre az ingatlan hasznosítási lehetőségeinek határáig terjed.
(2) Az ingatlanon fennálló tulajdonjog a föld méhének kincseire és a természeti erőforrásokra nem terjed ki.
Mélygarázs esete…
Lehetetlen szolgáltatásra kötött szerződés és a lehetetlen szerződés közötti különbség

Gazdasági Jog

Egyesület – mikor kötelező a felügyelőbizottág?
KKT – Bt – fogalmai, ha egy fore csökken a tagjai száma, mi történik
Szövetkezet – tagsági jogviszony megszűnésének esetei
Csődeljárás során vagyonfelügyelő mulasztása soránt mit tehetek (kifogás, és utána?)
Ctv – Zárgondnok fogalma, intézménye
Tényleges Vállalatcsoport

drZacc # 2014.10.22. 09:34

Köszönöm Sherlock! én is erre gondoltam, ingó jelzálogjog, dologösszességen, körülírással meghatározva.

Sherlock # 2014.10.14. 13:48

Persze (Körülírással meghatározott zálogjog).

drZacc # 2014.10.14. 11:14

Sziasztok!

Valaki nem tudja véletlenül, hogy a megváltozott zálogjogi szabályok biztosítanak-e lehetőséget jelzálogjog alapítására árukészleten?

Mylenium # 2014.10.03. 10:54

Sziasztok!

Közeljövőben szeretnék vizsgázni, kérném akinek bármilyen anyag rendelkezésre áll küldje el nekem, hálám üldözni fogja. Köszönöm, e-mail: ambel20@gmail.com

P.Anda # 2014.10.01. 09:15

Sziasztok!
Szeretném a polgári jog A/ bármely részének kidolgozott anyagát beszerezni. Kérlek benneteket, akinek van a birtokában ilyen anyag, az juttassa el a közös email címre vagy priviben:
parraganda@gmail.com

Köszönettel:
Anda

eckeri # 2014.10.01. 07:15

polgarlaw2014 a jelszó

doboa # 2014.10.01. 06:24

Sziasztok!

Nekem is olyan problémám lenne, mint a többieknek, hogy szeretném elkérni a közös e-mail címét és jelszavát.

E-mail címem: drdoboandrea@gmail.com

Előre is nagyon köszönöm a segítséget.

eckeri # 2014.09.30. 13:34

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy írásbeli vizsgára olyan könyvet be lehet vinni, ami Ptké-t tartalmaz? Mik a tapasztalatok. A másik, hogy légyszi tegye vaki közzé a jelszót.

dandyke # 2014.09.29. 06:16

Kedves Kollégák!
Aki megváltoztatta a jelszót v az email címet, az tegye már közzé. Köszi:-)

eckeri # 2014.09.28. 07:17

Légyszi adjátok meg az új jelszót itt a fórumon, vagy az e-mail címemre eckerimi@gmail.com , mert, ami fenn van polgar2014, arra azt írja, hogy már megváltozott.
Előre is köszi a segítséget.

krisztinti # 2014.09.27. 21:28

Sziasztok!

Hosszas tépelődés után gondoltam megkísérlem az A részből is letenni a vizsgát. Szerettem volna a közös e-mail címben szereplő információkat megnézni, de sajnos ismét megváltozott a jelszó! Kérlek benneteket, hogy aki tudja, árulja el. Bármilyen segítséget nagy köszönettel vennék, ami hozzásegít a sikeres vizsgához (krisztinti@gmail.com címre is küldhetitek)!
Mindenkinek kitartást kívánok!

dandyke # 2014.09.25. 12:24

Sziasztok!
Az új jelszó: polgar2014.
Üdv

gefiti # 2014.09.25. 08:29

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, hogy miből érdemes készülni a pogár szakvizsgára? Csak törvény, vagy van használható könyv is? Nemrég megjelent az A/1. részhez egy Dialog Campusos könyv, van aki forgatta már? Légyszi osszátok meg a tapasztalataitokat!

Köszönöm:
Timi

Mrv87 # 2014.09.24. 08:06

Sziasztok!

Ugye az ÁRBOC KFT-S törvények bevihetők írásbelire? Ezek csak törvényt tartalmaznak + az aláhúzásaim.

hoppla # 2014.09.23. 15:49

Sziasztok!
Eladóvá vált Kengyel Miklós féle Magyar polgári eljárásjog c. tankönyvem 2500 Ft-ért. Budapesten VII. kerület István utcában vehető át munkaidőben vagy utalás után postázom.
Érdeklődni: hoppla1983@gmail.com e-mail címen tudtok.
Mindenkinek kitartást és sok szerencsét kívánok!

dandyke # 2014.09.23. 12:03

Sziasztok!
Szerintem az lenne a legjobb hogy aki megváltoztatta a jelszót, tegye már közkinccsé.
Köszi.

Prue # 2014.09.23. 11:05

Sziasztok!
A közös email-címen a jelszó valóban meg lett változtatva 6 napja. Ezért kérlek Titeket, ha vannak összefoglaló anyagok, PK-gyűjtemény, stb., akkor küldjétek el a prueeee@yahoo.com címre. Jól jönne, mert 4 hónapos kisbabámnak nem mindig tetszik a polgári jog.:)
Köszönöm!

Mrv87 # 2014.09.22. 21:13

Sziasztok!

Tudna esetleg nekem küldeni valaki polgári jog és családjog részből írásbeli feladatokat?
Nagyon örülnék egy kis segítségnek!
e-mail címem: mrviktoria87@gmail.com

Köszönettel: Mrv87

M. K. Andrea # 2014.09.22. 06:21

Sziasztok!

Csatlakozom az előttem szólóhoz...légyszi-légyszi, aki ismeri minden titkok nyitját, azaz az email címhez passzoló jelszót, az árulja el :)

dandyke # 2014.09.18. 12:02

Kedves Kollégák!
Ha valaki megváltoztatta a jelszót legyen szíves tegye már közzé, mert a levelező listára nem enged bejelentkezni.
Köszike.

dr.bodar # 2014.09.16. 13:51

Kedves Kollégák!

Kérlek osszátok meg velem a hatályos a) rész segédanyagokat. (e-mail címem: dr.bodar@hotmail.com) Köszönöm szépen a segítségeteket! -R

JuditAdel # 2014.09.14. 09:15

Sziasztok!

Lenne valaki olyan kedves és SOS tudna küldeni GT írásbeli feladatokat a judit.zalan@gmail.com címre? Illetve a közös e-mail cím elérhetőségét át tudnátok küldeni?

Előre is nagyon köszi!

monsieur # 2014.09.14. 07:11

Sziasztok!

Pénteken a Fővárosi Törvényszéken az alábbi kérdéseket tették fel:

Gazdasági jog

  • Meddig hozható határozhat a végelszámolás megszüntetéséről és a cég működésének a továbbfolytatásáról? (Ez még az írásbelimhez kapcsolódott.)
  • Lehet-e kéttagú a felügyelőbizottság?
  • Lehet-e óvadékból kielégítést keresni csődmoratórium alatt?
  • Mi történik, ha meghal az egyetlen beltag? Beléphet-e az örökös, és ha igen, mi ennek a feltétele?
  • Milyen működési formában működhet a részvénytársaság és mi a lényeges különbség az egyes működési formák között?
  • Mitől nonprofit a nonprofit?

Ptk

  • Mi a jognyilatkozat? Mi a szerződés?
  • Mi a bírósági jognyilatkozat-pótlás? Mik a feltételei? Alkalmazható-e ez olyankor, ha egy tulajdonostárs nem hajlandó aláírni egy társasház létesítésekor az alapító okiratot?
  • Elévülés megszakadása. Mikor kezdődik az elévülése a fizetési részleteknek részletfizetési kötelezettség esetén?
  • Hogyan jön létre a házasság?

Pp

  • FMH (összeghatár, ellentmondás és perré alakulás szabályai)
  • Mi a keresethez kötöttség (pozitív és negatív értelemben)?
  • Mi történik, ha az alperes elmulasztja az első tárgyalást? Mik a bírósági meghagyás alapvető szabályai és korlátai?
  • Mi történik, ha a gondnokság alá helyezési perben az alperesnek van meghatalmazottja, ezért mellőzik az ügygondnokot?

A bizottság nagyon segítőkész volt, a válaszokra igyekeztek rávezetni, továbbá az egész nem tartott tovább fél óránál.