Szakvizsga - "A " rész (polgár)


Törpi123 # 2009.07.24. 05:54

frissített tételsorok az irm.gov.hu-n
http://www.irm.gov.hu/…ga_temakorei

Impossible # 2009.07.25. 15:19

rossz a link

hunfrakk # 2009.07.25. 16:31
Impossible # 2009.07.25. 17:08

Igen, én is erre gondoltam. :)
Viszont:
"A jogszabályok gyakori változását az évente felülvizsgált ISMERTETŐ kiadásával sem tudjuk nyomon követni"

Ez nagyon szép, de hol van az ISMERTETŐ? Aki legelőször megtalálja, az nyer valamit, vagy miért dugták el? :D

Impossible # 2009.07.25. 17:12

Egyébként az olyan szép, hogy "Tájékoztató" címszó alatt írnak arról az "Ismertető"-ről, ami nem része a "Tájékoztató"-nak, miközben a "Tájékoztató" és az "Ismertető" rokonértelmű szavak, megfejelve még mindezt azzal, hogy az "Ismertető"-ről annyit sem mondanak el, hol található meg (amivel egyébiránt nem tudnak nyomon követni semmit sem, tehát kérdés, hogy egyáltalán minek van).

Edina... # 2009.07.26. 07:36

Sziasztok!
Egy év múlva kezdem a szakvizsgát, terveim szerint. Azonban a munkám egyik területhez sem kötődik igazán, így egyik területen sincs kiemelt gyakorlatom.
Emiatt gyűjtöm az információkat, tanácsokat, hogy miből érdemes elsőként menni.
E-mailen is szívesen fogadok tanácsokat. :-)
Szép napot kívánok mindenkinek!

Impossible # 2009.07.26. 11:04

Elsőként szerintem menj polgárból, mert az a legnehezebb, ahhoz kell a legtöbb energia, az ember az elején pedig általában még friss. Én csak az államvizsgás megfigyeléseimre alapozva mondom, mivel a szakvizsga közelében sem vagyok, de tudomásom szerint szakvizsgán is úgy áll a helyzet, hogy a polgár a leggázabb rész az összes közül. Persze ehhez hozzáteszem, hogy olyan híreket is hallani, amelyek szerint az egész szakvizsga könnyű (viszont ha a blokkok - A, B, C rész - között akarunk differenciálni, akkor mondhatni, hogy a polgári rész a többihez képest nehezebb. Mégegyszer hangsúlyozom, hogy mindezeket csupán hallomásból, innen-onnan tudom, és ezért elképzelhető, hogy a felvázolt képem nem, vagy nem egészen helytálló. :)
Egyébként én meg azt kérdezném Tőled, hogy tudsz-e valamilyen állást ajánlani. :D

hunfrakk # 2009.07.26. 16:46

ha elsőnek a

"polgári jog, családjog,
polgári eljárásjog, gazdasági jog"

blokkból kívánsz vizsgázni menni,

akkor az írásbelit is ezen jogterületek valamelyikéből kell írnod

Törpi123 # 2009.07.27. 05:38

http://www.irm.gov.hu/…_tajek08.doc

Tájékoztató=Ismertető

Impossible # 2009.07.27. 08:26

Köszi törpi!
Nem tudom, minek kell nekik kétféle szót is használniuk ugyanarra, sikeresen megtévesztik az embert.

drzd # 2009.07.29. 16:19

Sziasztok!

Van valaki aki október elejét írta be a jelentkezésbe és már kapott értesítőt?

Köszi

drpony # 2009.07.30. 08:06

drzd, ha oktober elejere jelentkeztel, akkor jo esetben szeptember elejen kapod meg csak az ertesitot
rossz esetben kesobb... de szeptember elejen mar eredemes telefonalni ha nem jon, azt meg szoktak mondani, hogy melyik hetre vagy beosztva. En eddig miindig 3 hettel elotte kaptam meg az ertesitest.

doki79 # 2009.07.30. 10:26

Sziasztok!

Én szeptember utolsó hetére jelentkeztem be, és hétfőn kaptam meg a levelet, hogy mehetek amikorra kértem.

bajussz # 2009.07.30. 11:54

én 2 hete kérdeztem a titkárságot, hogy mikorra van hely. azt mondták, hogy szept végére már nincs. nemhogy az elejére.

evao # 2009.08.13. 14:59

Sziasztok!

Novemberben szeretnék "A" részből vizsgázni, és szeretném beszerezni a szükséges könyveket.
A novissima kiadó honlapján ajánlott könyveket ismeritek? Mi a véleményetek, érdemes megvenni? Illetve van olyan aki csak jogszab. gyűjteményből tanult? Még egy kérdés a gmail.en található anyagok mennyire használhatók?

Köszönöm előre is a válaszokat

bajussz # 2009.08.13. 15:08

én csak jogszabályból tanultam, a tételsort nem is láttam. nem is mentem át, volt ami nincs tv-ben, csak a tételsorban utalnak rá

Impossible # 2009.08.13. 15:24

bajusz, szerintem nem amiatt nem mentél át, hogy nem láttad a tételsort, de ez csak egy rosszmájú megjegyzés. :D

Csipke # 2009.08.14. 07:30

Kedves Evao!

Én csak jogszabályokból tanultam, de úgy, hogy néztem hozzá a tételsort. Ez így egy kicsit tökölős (oppárdon), mert össze kell vadásznod néhány jogszabályt. Döntő hányadban kérdeznek is olyat, ami nem "alapjogszabály". A novissimás könyvek egyébként jók, én a C résznél használtam. Az A részes anyagok nem tudom, mennyire használhatók, a C-ből az EU-s az biztosan jó, én abból tanultam.

Üdv.:


Csipke

evao # 2009.08.14. 11:01

Köszönöm Csipke a segítséget! szerencsére a C-n már én is túl vagyok, ott a dialóg campus-os könyveket használtam illetve jgszbályt.
Még annyit szeretnék tőled kérdezni, hogy te mennyi ideig tanultál? Sajnos nekem munka mellett kell felkészülnöm, és nem is foglakozom polgárral, hanem munkajoggal, így fogalmam sincs kb. mennyi időt fog igénybe venni?
Gmail-es anyagok szerinted mennyire használhatóak, szerinted érdemes azzal foglalkozni?

köszi

evao

Csipke # 2009.08.14. 11:24

Nincs mit.

Én nekiesnék a jogszabályoknak, nem keresgetném, hogy melyik anyag jó. (meg ahogy írtam, nem tudom, hogy az A-s anyagok milyenek).

Én polgári joggal foglalkozom, de így is tanultam egyhuzamban három hetet (én ebből is írtam), előtte pedig már összehalásztam a jogszabályokat. Szerintem a leggázosabb része a szakvizsgának, mert sok is és tömény is.


Csipke

csajun # 2009.08.24. 14:03

Evao!

Én is csak törvényekből tanultam, és persze néztem közben a tételsort, valamint a gyakori kérdéseket is. Én indoklással nyomttatam ki a jogszabályokat és sokszor azokban volt a válasz a kis kérdésekre.
A gmailes anyagokat én sem tuom mennyire hazsnálhatóak, de az anyagokat összegyűjteni sem könnyű. Én elég sokat tanultam rá, és nem is ezen a területen dolgozom, de azért meg lehet tanulni, csak sokszor az anyag mennyisége elkeserít! De mindig túl kell jtni rajta, és menni fog!

Üdv,
Judit

evao # 2009.08.26. 12:51

Csajun, köszi a választ!
Engem is nagyon elkeserít az anyag mennyisége, már lassan két hete, csak tologatom a jogszabályokat.
Még nem tudom rávenni magam a tanulásra, pedig november már nincs is olyan messze, főleg, ha munka mellett kell felkészülni a vizsgára.
Élni fogok a tanácsotokkal, és én is a jgsz-ből fogok tanulni.
Egyébként a szakvizsga felkészítő könyvekről van tapasztalatod?

evao

csajun # 2009.08.27. 07:23

Szia Evao!

Valóban az anyag mennyiségen nem lehet szépíteni, az sajnos annyi. De azért tényleg megcsinálható ez a részvizsga is, nem lehetetlen. :)

Én szakvizsgás könyvből az alkotmányt tanultam, az nekem jó volt! Bár azon a vizsgán is sok kérdés volt a gyakori kérdésekből és minden nem volt benne a könyvben. Az EU-t is könyvből akartam tanulni, az viszont nem tetszett, így inkább elővettem az államvizsgás anyagaimat... Polgárinál már meg sem próbáltam a törvények mellett még könyvet is olvasni/tanulni.

Judit

Pronyex # 2009.08.28. 06:28

Sziasztok!

Ha nincs kedvetek, időtök jogszabályokat, AB határozatokat, PK-kat keresgélni, nyomtatgatni...

Komplett kidolgozott "A" tételsor eladó (12.000,- Ft)

Kérésre küldök mintaoldalakat, de akkor is telefonon keress, NE mailben! :-) Köszi!

Tel: 06-20-223-9240

sz_ildiko # 2009.09.06. 11:25

Sziasztok!

Eladnám az alábbi könyveimet:

Köles Tibor- Sághy Mária: Polgári jog II. Kötelmi jog Novissima kiadó 2006

Szeibert- Erdős Orsolya: Családi jog Novissima kiadó 2006 (nem használt!)

Érdeklődni lehet:szatmari.ildiko@tvnetwork.hu