Szakvizsga - "A " rész (polgár)


bianetta20150301 # 2015.06.23. 13:29

Sziasztok!

Nagy Éva-Pecze Dora Polgári jog I-II.jegyzetért érdeklődni lehet bianetta20150301@gmail.com-on.
Lezárás 2014.

Kiseper # 2015.06.19. 07:05

Kedves fórumozó,
ha eladó Polgári jog I-II dialóg könyved lenne, kérlek jelezd nekem a brigusz25@gmail.com címre.
Köszönöm!

v.anna # 2015.06.08. 19:07

Sziasztok! 2 hét múlva megyek vizsgázni és nem találok írásbeli feladatokat (polgár-anyagi jog). Esetleg, ha valaki el tudná küldeni az övét, ami már volt, hogy kb. mi várható, nagyon hálás lennék! Előre is köszönöm, Anna

eladoszakvizsgakonyvek # 2015.06.07. 09:42

Sziasztok kedves kollégák!

Sikeres vizsga után megválnék könyveimtől:

  • Nagy Éva - Pecze Dóra : Polgári jog 1. (Dialog Campus 2014. március 1. lezárás)
  • Nagy Éva - Pecze Dóra : Polgári jog 2. (Dialog Campus 2014. október 13. lezárás)
  • Czoboly Gergely - Juhász László - Kengyel Miklós - Király Lilla - Nemessányi Zoltán : Polgári eljárásjog (Dialog Campus 2013. június 1. lezárás)

A könyvek ceruzával aláhúzottak, néhol színessel is, minimális beleírással, jó állapotúak.

Eredeti áruk összesen: 21.000 Ft.

12.000 Ft-ért együtt elvihetőek, Budapest területén rugalmas átvétellel.

Tartalmukat tekintve, csak ajánlani tudom őket, átfogó képet adnak az igen terjedelmes anyagról, bírói gyakorlattal gazdagítva. Nem szakterületem a polgári jog, ám jelesre vizsgáztam a segítségükkel.

Érdeklődéseteket az eladoszakvizsgakonyvek@gmail.com címre várom.

Mindenkinek jó tanulást és sikeres vizsgákat kívánok!

Üdv,

Zs.

Khordak # 2015.06.02. 13:24

Köszönöm, én is hasonlóan oldottam meg, mint amit először írtál, mivel - bár valóban kihagytam a leírásból - nem pótolta az iratcsatolást.

Köszönöm!

gerhardr # 2015.06.02. 09:26

A formája végzés, ha viszont pótolta az elmulasztott eljárási cselekményt (csak ez kimaradt a leírásból), akkor helyt adnék az igazolási kérelemnek, megküldeném az iratokat az alperesnek és tűznék egy új tárgyalási határnapot.

gerhardr # 2015.06.02. 09:22

Kedves Kordak,
a beadványt a folytatólagos tárgyalás elmulasztása miatti igazolási kérelemnek tekinteném és érdemi vizsgálat nélkül elutasítanám, tekintettel arra, hogy a leírtakból úgy tűnik, a fél az igazolási kérelem előterjesztésével együtt nem pótolta az elmulasztott eljárási cselekményt (okiratok csatolását).

Khordak # 2015.06.01. 13:18

Sziasztok!

Az alábbi esetet kaptam írásbeli szakvizsgán Pp-ből:

Polgári tárgyalás elsőfokú eljárásban, a felperest felhívja az elsőfokú bíróság az első tárgyaláson, hogy csatoljon bizonyos okiratokat. Ezt nem teszi meg, majd a második tárgyaláson nem jelenik meg, így a bíróság ítéletet hoz. Ez ellen a fellebbezési határidőben bead egy fellebbezés elnevezésű okiratot, ami tartalmilag nem felel meg a fellebbezésnek, hanem igazolási kérelem a tárgyalás elmulasztására orvosi okból, amihez orvosi igazolást is csatol.

A feladat: tedd meg a beadvány alapján szükséges intézkedést.

Ti hogyan oldanátok meg és miért?

Előre is köszi a segítséget!

dandyke # 2015.06.01. 08:04

Sziasztok!
Valaki elárulná a levelező listához a jelszót, mert nem tudok belépni.
Köszi.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.31. 10:09

Kedves ifjú kollégák!

Van itt nektek egy kvázi vizsgakérdés a való életből:

http://www.jogiforum.hu/forum/41/40666

:)

irodai asszisztens # 2015.05.31. 09:18

Gt részhez van valakinek kidolgozott anyaga? Kiváltképp a csőd es felszámolás érdekelne! Koszonom!!!

Szerintem 4 nap amugy a gt!;)

szakvizsgakonyvbp # 2015.05.20. 14:34

Sziasztok!

Sikeres szakvizsgához eladó 3 újszerű (bolti állapot – nincs aláhúzás), legfrissebb kiadású polgári jogi szakvizsga könyv együtt vagy külön-külön is budapesti átvétellel (rugalmas helyszín, időpont):

Polgári Jog I. (kézirat lezárva: 2014. március 1., az új Ptk. alapján) és

Polgári Jog II. (kézirat lezárva: 2014. október 13., új Ptk. alapján) valamint

Polgári eljárásjog (kézirat lezárva: 2013. június 1.)

4500 Ft/db

8500 Ft/2db

13000 Ft/3db áron

ekkora kedvezményt nem kapsz a többi itt hirdető kollégától az eredeti bolti árhoz képest !!! :)

⃝ a könyvek mellé pedig tudok adni néhány a vizsgára való felkészülést segítő tippet is, ami különösen hasznos lehet, főleg ha nincs időd végigolvasni az itteni beszámolókat...

⃝ érdeklődni lehet a szakvizsgakonyvbp@gmail.com e-mail címen.

sikerespolgarijog # 2015.05.16. 10:33

Sziasztok!

Szintén sikeres szakvizsga után eladóak a legfrissebb kiadású polgári jogi szakvizsga könyveim együtt vagy külön-külön is budapesti átvétellel (rugalmas helyszín, időpont), de szívesen postázom is:

  • Polgári Jog I. (kézirat lezárva: 2014. március 1., az új Ptk. alapján, Dialóg Campus Kiadó)Törvényszöveghez hozzáolvastam.
    • > 4900 Ft
  • Polgári Jog II. (kézirat lezárva: 2014. október 13., új Ptk. alapján, Dialóg Campus Kiadó) Törvényszöveghez hozzáolvastam.
    • > 4900 Ft

A Pp-s könyvek közül (nekem mindkettő szükséges volt a felkészüléshez):

  • Polgári eljárásjog jogi szakvizsga segédkönyv legfrissebb kiadása(kézirat lezárva: 2013. június 1., Dialóg Campus Kiadó)Ezt aláhúztam, néhol kiszíneztem.
    • > 3500 Ft
  • Kengyel Miklós: Magyar polgári eljárásjog tankönyv (2012., Osiris Kiadó)Teljesen újszerű, törvényszöveghez hozzáolvastam, az elméleti kérdésekhez nélkülözhetetlen.
    • > 3500 Ft

Ha többet is megvennél egyszerre, az árban megegyezhetünk.

Érdeklődni lehet a sikerespolgarijog@freemail.hu e-mail címen.

szakvizsgakonyvbp # 2015.05.13. 16:01

Sziasztok!

Sikeres szakvizsgához eladó 3 újszerű (bolti állapot – nincs aláhúzás), legfrissebb kiadású polgári jogi szakvizsga könyv együtt vagy külön-külön is budapesti átvétellel (rugalmas helyszín, időpont):

Polgári Jog I. (kézirat lezárva: 2014. március 1., az új Ptk. alapján) és

Polgári Jog II. (kézirat lezárva: 2014. október 13., új Ptk. alapján) valamint

Polgári eljárásjog (kézirat lezárva: 2013. június 1.)

4500 Ft/db áron, 8500 Ft/2db, 13000 Ft/3db (akár 62% kedvezmény az eredeti bolti árhoz képest, utolsó ár!) érdeklődni lehet a szakvizsgakonyvbp@gmail.com e-mail címen.

jitt # 2015.05.11. 13:52

Sziasztok!

Eladóvá vált két legújabb kiadású Dialog Campusos polgári jogi szakvizsga segédkönyv. Újszerű, nincs aláhúzva.

Nagy Éva, Pecze Dóra:
Polgári jog I. - Az új Ptk. alapján
A/1. Témakör: Polgári jogi rész (lezárva: 2014. március 31.)

Nagy Éva, Pecze Dóra:
Polgári jog II. - Az új Ptk. alapján
A/1. Témakör: Polgári jogi rész (lezárva 2014. október 13.)

Ára: 4990 Ft/db, vagy egybe a kettő 9000 Ft.
Érdeklődni a dyttka@hotmail.com emailcímen. Budapesti, elsősorban belvárosi átvétel lehetséges.

Evanna # 2015.05.08. 15:55

Kedves Sorstársaim!

Meg tudná nekem valaki írni , hogy polgári jogból azoknál a tételeknél, mint pl. a hagyatéki eljárás, csak a tételsorban megadott részek kellenek a törvényből, vagy az egyész jogszabályt érdemes megtanulni. Ugyanígy a közjegyzői nemperes eljárások, illetéktörvény, esetén.
Tehát, röviden, ahol nem a PTK-t, PP-t kell tanulni, ott a tételkérdésekre koncentráljon az ember, vagy azért jó, ha az egész törvényt legalább egyszer elolvasta?
Római jogi kérdések még mindig felszoktak bukkani a vizsgán, vagy ez már a múlt? (Mert, hogy az nem a vizsga napján hatályos jogszabály, az is biztos:-))

Látom, van, akitől kérdezték a régi Ptk-t is, remélem, azért ez nem bevett szokás.

Köszönöm a válaszokat előre is.

Kitartást és sok sikert Mindenkinek!

szakvizsgakonyvbp # 2015.05.05. 15:32

Eladó 3 újszerű (bolti állapot – nincs aláhúzás), legfrissebb kiadású polgári jogi szakvizsga könyv (Dialóg Campus) budapesti átvétellel:

  • Polgári Jog I. (kézirat lezárva: 2014. március 1., az új Ptk. alapján) és
  • Polgári Jog II. (kézirat lezárva: 2014. október 13., új Ptk. alapján) valamint
  • Polgári eljárásjog (kézirat lezárva: 2013. június 1.)

4990 Ft/db áron (30% kedvezmény az eredeti bolti árhoz képest) érdeklődni lehet a szakvizsgakonyvbp@gmail.com e-mail címen.

szakvizsgakonyvbp # 2015.05.04. 14:09

Kedves Plivi! A gmailes szakvizsga fiók a megadott jelszóval működik, próbáld meg újra.

Plivi # 2015.04.30. 08:37

Sziasztok!
Valaki meg tudná adni a polgarszakvizsga2013 fiók jelszavát mert a szakvizsga2015 - el már nem enged belépni.
Illetve, ha valakinek vannak írásbeli mintafeladatai gazdasági jogból, az legyen szíves a puchlivia@gmail.com- ra megküldeni. Előre is köszönöm.

annamari81 # 2015.04.19. 13:51

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Amennyiben halasztom a vizsgát,a 20.000.-ft halasztási díj megfizetésével egyidejűleg kell megjelölnöm az új időpontot,vagy befizetem a díjat,és esetleg később is bejelentkezhetek egy szabad időpontra?

Köszönöm

GHajni12 # 2015.04.16. 14:06

Sziasztok!
Mivel nekem nagy segítség a felkészítés során az elhangzott kérdések, így én is megosztom őket.
Tegnap voltam a Kúrián, ez volt a második vizsgám. Kb. 45 (!) percet voltam bent...
Ptk: nevesített személyiségi jogok, képmáshoz-hangfelvételhez való jog, közös tulajdon-megszüntetése, kellékszavatosság, termékszavatosság, termékfelelősség, kamat,
Pp: végintézkedésen alapuló örökség (ideiglenes, végleges átadás), hagyatéki leltár mikor kötelező felvenni, hova kell továbbítani, milyen jogorvoslat közjegyzői átadó végzéssel szemben, ki bírálja el, 7 év múlva meg lehet-e támadni a végrendeletet, bírósági meghagyás, közigazgatási per
Gazdasági jog: egyéni cég, bt, jogi személy létesítő okirat kötelező elemei.
Hát kb ennyi. Előző vizsgázóktól kérdezték a csődeljárást, felszámolási eljárást pl.
A bizottság segítőkész volt. Én 5. voltam, addig mindenkinek sikerült, meg nekem is.
Sok sikert mindenkinek.
Én csak jogszabályból tanultam és Pk-ból.
Üdv a debreceni sorstársaknak.

Nomika86 # 2015.04.16. 12:49

Kedves Fórumozók!
A Kúrián vizsgáztam 04.15-én, a bizottság nagyon korrekt, kedves és segítőkész volt. Kérdéseim voltak:
Gt

  1. Nem pénzbeli vagyoni hozzájárulás
  2. Bt egyszerűsített cégeljárás
  3. Felszámolást elrendelő végzés Cégközlönyben történő közzétételének következményei
  4. Kft. tagok min. törzsbetét

Pp.

1. Anyagi és alaki jogerő (érintőlegesen a rendes és rendkívüli jogorvoslatok), illetőleg az írásbelimhez kapcsolódva részítélet és beszámítási kifogás

Ptk.

  1. házastárs öröklése
  2. Zálogjog fajtái
  3. polgári jogi társaság
  4. Alakilag hibás szerződés, érintőlegesen semmiség, megtámadhatóság
  5. Jogi személy megsértheti-e a személyiségi jogokat

Kitartást mindenkinek aki előtte áll:)

jegesmedve81 # 2015.04.14. 11:40

Kedves Gaboca!
Igen, én még akkor szereztem be a könyveket, amikor a szakvizsgások nem jöttek ki, de örülök, hogy megvettem, mert tényleg hasznosak voltak. Büntetőre könyv nélkül mentem, az egyetemi jegyzetek már nem voltak jók, mert a régi Btk. szerint tanultuk, hát megszenvedtem vele... Polgárból emiatt meg olyat kerestem, amiben a régi is valamennyire benne van, mert nekem sokkal könnyebb volt úgy tanulni, hogy szépen le van írva, hogy ez módosult, innen kivettek egy 'e' szócskát és ezért vagy azért változtatták meg.
Valóban befejeztem, elég is volt belőle. Még jó, hogy nincs egy negyedik részvizsga, pl. államelméletből:)

gaboca # 2015.04.14. 10:02

Kedves Joghallgató! Igen, most már én is tudom. Felvilágosítottak ott!

Jegesmedve81, jól álcázod magad! Gondoltam, h Te vagy, csak megtévesztett a név, no meg a könyvek! Szóval ezért nem tudtál a szakvizsga könyvekről :) Ha jól emlékszem, ezzel Te végeztél! Rossz lehet Neked nagyon :)

Sherlock # 2015.04.14. 08:46

mit kell tartalmaznia az okiratnak, ha a nyilatkozattevő nem tud olvasni - ez hogy volt a régi PTK-ban?

Sehogy, nem volt rá Ptk. szabály, csak a végrendeleteknél. A Pp. 196. § (3) bek. tartalmaz ezzel kapcsolatos rendelkezést, de csak teljes bizonyító erejű magánokiratoknál, az új Ptk.-ba gyakorlatilag ugyanez a szabály került be.