Szakvizsga - "A " rész (polgár)


guba # 2008.12.19. 16:13

Ha tele lenne a padlás, akkor nem itt nyávogna, miből készüljön, ennyit erről.

Húh, tehát ha "nyávog", hogy miből készüljön, akkor te ingyen megmondod neki: Hát, a tankönyvből! Na, ez aztán a hasznos tanács...

Immaculata (törölt felhasználó) # 2008.12.19. 16:29

gimnazista élettapasztalatával

:)) Azért egy bölcsész diplomát elismerhetünk neki.

progcic # 2008.12.19. 16:32

progcic:

Lehet, hogy "Imperator" szemében nem vagyok értelmesebb :D, na de ez engem mitsem érdekel :D

Ezúttal osztom a hozzászólásodat, teljes mértékben :D

Impossible # 2008.12.19. 19:59

guba hülyébb vagy mint a sokévi átlag ennyi

guba # 2008.12.20. 08:21

Találtam egy idevágó idézetet tőled, amelyet a találkozó rovatában írtál egy kedves hölgynek. Azt hiszem csak a saját szavaiddal élve tudok úgy választ adni, hogy ezzel együtt ne kelljen a te nívódra süllyednem. Olvasd:

tenyérbemászó okoskodó vagy, akinek az önértékelése is félre van csúszva, nemcsak illemtankönyvre lenne szükséged, hanem egy kiadós pszichoterápiára is. És tanulj meg fogalmazni, nem attól lesz szép a mondandód, hogy nyakatekerten fogalmazod meg; ha jogász vagy – amit persze kétlek -, akkor ideje lenne elgondolkodnod magadon annak érdekében, hogy ne fess a szakmáról bugyuta és torz képet. És arcátlanság illemről lötykölnöd a szót, miközben – ok nélkül – bunkó vagy. Hívd fel valamelyik felmenődet, és kérdezd meg tőle, miért nem tanított meg kulturált ember módjára viselkedni.
Kímélj meg a reakciódtól, egyrészt nem kívánom magamat átverekedni a feleslegesen kusza mondataidon, másrészt nem kívánom elolvasni a sértett önérzeted miatti minősíthetetlen kutyulmányodat.

guba # 2008.12.20. 08:24

Biztos jól esett újra elolvasnod, ugye? Néha majd még beidézem neked! :-)

progcic # 2008.12.20. 09:00

guba:

Neked szólt a 2008.12.19-i hozzászólásom. :D

Impossible:

hogyan veszed magadnak a bátorságot - másodéves joghallgatóként, meg egyébként is - hogy lehülyézd egy végzett kollégádat?! Szégyelld Magad!!!!!!!!!

Tanulj inkább a vizsgáidra a szeretett tankönyveidből!!! Mindenki jobban jár!!!

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.12.20. 09:16

A kolléga már elmagyarázta, hogy nem másodéves. Nyilván azért szól be mindenkinek, mert nem szólhat be a főnökének. Gondolom az ügyészségen dolgozik.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2008.12.20. 11:43

Még a végén kiderül, hogy progcic is egy nő! Hűha!

Bocs, a használatos forma: "kedves hölgy".

progcic # 2008.12.20. 14:16

Immaculata:

Bizony hűha, talált, süllyedt. :D

Üdvözöl:

"a kedves hölgy" :D

guba # 2008.12.20. 19:12

A kolléga már elmagyarázta, hogy nem másodéves.

Aki azt állítja magáról itt a fórumon, hogy jogász, az már mindjárt kolléga? Ksstomi is a kollégád?

guba # 2008.12.20. 19:18

Gondolom az ügyészségen dolgozik.

Na ez ha lehet, még nagyobb tévedés. Az ügyészségen nem hülyék dolgoznak, és főleg a fiatal ügyészek nem hülyék. A jogi egyetemet már szinte bárki elvégezheti, de az ügyészségre nem vesznek fel bárkit.

Impossible # 2008.12.20. 19:20

progcic,

aki hülye, azt lehülyézem, ez nem rágalmazás, igazságot szabad állítani. :D
Mellesleg eléggé szomorú, hogy a "végzett kollega" legütősebb lapja az, hogy lemásodévesez engem. lol

guba # 2008.12.20. 20:15

aki hülye, azt lehülyézem, ez nem rágalmazás, igazságot szabad állítani.

Nem szereted a büntetőjogot, és nem is tudod. (persze lényegében szerintem mást se) Ha már hivatkozol rá, legalább olvastad volna el a rágalmazás törvényi tényállását előbb. Még ezt is rosszul írtad...

Impossible # 2008.12.21. 05:15

Valóban van összefüggés a kettő között, jól látod: nem tudom, mert nem szeretem. Amit az ember szeret, azzal szívesebben foglalkozik, ezáltal általában jobban is tudja. Végre egy helyes meglátás a részedről, örülök neki.
Ettől függetlenül ha azt mondom, hogy hülye vagy, és hülye vagy, az nem rágalmazás, tehát igazam van ebben.

guba # 2008.12.21. 08:18

Aki jogász, az tudja, hogy rágalmazás esetében csak kivételesen van lehetőség a rágalmazó, becsületsértő kifejezés valóságtartalmának bizonyítására, és ettől függetlenül a bcs megvalósul. Te persze nem vagy jogász, honnan is tudhatnád. De, rágalmazást azért elkövetted.

progcic # 2008.12.21. 08:25

Nnnnnnnnnnnna, ez inkább már a szakvizsga B topicba tartozik szerintem... :D

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.12.21. 09:38

Impossible szemlélete tényleg nem utal arra, mintha jogász lenne. Bár ez a nézőpont - tehát ha valaki nem szimpatikus, akkor a hiba benne van- manapság terjed, mint a rák.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2008.12.21. 10:43

Na, ez a szomorú, nem az, amit én mondtam Legislatornak.

Hunfark is adja a lovat Imp. alá, holott teljesen egyértelmű, hogy nem lehet Imp. jogász. Én még a 2. osztályt is túlzónak tartom. Talán most vette először kézbe a büntetőjogot és azért utálja, mert még nem ért a végére, nem látja át, miért kell árverekednie magát a fogalmakon, elveken, a jogszabályok rendszerén.
Azért azt észrevehetné, hogy ez a fórum azért jött létre, hogy jogi problémákat boncolgassunk, nem pedig azért, hogy olyan emberek, akik utálják a jogot, ide jöjjenek és sem a joggal, sem az erkölcsi normával össze nem egyeztethető dolgokat állítsanak.

Nem, nem a szimpátiáról van szó, egyszerűen az itt válaszolók mindannyian szeretik a jogot, aki pedig nem érti, nem szereti, nem tudja, az máshol hirdessen.

hunfrakk # 2008.12.21. 13:04

ÁLTALÁNOSSÁGBAN ELMONDHATÓ, HOGY

adott esetben az, hogy
egy személy "jogász" oklevéllel rendelkezik,
az még önmagában nem jelenti azt,
hogy "JOGÁSZ" is,
csupán azt, hogy jogvégzett az illető

ahhoz, hogy valaki igazi "JOGÁSZ" legyen,
több kell egy "jogász" oklevélnél

valóban széleskörű tájékozottság (jogi, történelmi, politikai, szociológiai),
nyitottság, olvasottság (műveltség),
nagyon jó íráskészség vagy remek retorikai érzék,
vitakészség, a másik fél meghallgatásának képessége,

problémamegoldás ÖNÁLLÓAN
minél több jogi szakkönyv ismerete,
nem csupán saját egyetemem törzstankönyveinek lapozgatása
jogszabályok tengerében való otthonos mozgás
jogtárak profi kezelése - gyorsaság

Kacsa1111 # 2008.12.21. 13:08

Kedves hunfrakk,

na és a külföldiül tudás???:)))


Kacsa11

hunfrakk # 2008.12.21. 13:13

természetesen az is nagyon fontos

de szerintem
olyan kevés magyar jogász bír
használható, profi nyelvtudással,
hogy az említésre sem méltó,
noha nyilván az lenne az ideális, elérendő

(hányan tudnák most kapásból a bankgarancia, az ajánlati biztosíték vagy a termékfelelősség definícióját elmondani angolul/németül?)

azért remélem legalább magyarul menne...

Egyjogász # 2008.12.21. 17:43

Kedves Hunfrakk,

Az általad meghatározott JOGÁSZ definíciónak szvsz a jogász diplomával rendelkezők 1-2 %-a, ha megfelel.

pl. "nagyon jó íráskészség vagy remek retorikai érzék,
vitakészség, a másik fél meghallgatásának képessége,"

Elnézve néhány - hosszú gyakorlattal rendelkező - kolléga polgári perekben előadott alakítását, háát..., akkor ők nem is JOGÁSZ-ok? (Maximum ügyvédek:)) )

Legislator # 2008.12.21. 17:51

Hunfrakk a művelt jogász definícióját adta meg. Ahogy írtam egy másik topikban a művelt jogász kihalófélben van. Több hal meg közülük évente, mint ahány újként csatlakozik.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2008.12.22. 06:36

guba,

nekem édes mindegy, mit jelent a rágalmazás, ha azt mondom, hogy hülye vagy, és hülye vagy, az nem rágalmazás. Most akkor szavazhatnak a többiek, hogy az-e, és ha valóban mindenki arra szavaz, hogy az, akkor beismerem a tévedésem.

Errare humanum est.

ui: továbbra is utálom a büntetőjogot, gondolom azok sem tolonganak akik közigtől jönnek lázba... (tisztelet a kivételnek: Legislator) de arról ugye hallgatunk, kedves feleim? :P