Szakvizsga - "A " rész (polgár)


jupiter86 # 2017.01.16. 12:50

Kedves Fórumozók!

Eladóvá váltak a Patrocínium Kiadó, legújabb kiadású (2016.) jogi szakvizsga könyvei.

Polgári jog I., Polgári jog Ii., Polgári Jog III., Polgári jog IV. és a két kötet Polgári eljárásjog. Csak néhány oldalon van kihúzás, egy-két kötetben. Jól szerkesztett, átlátható.

A polgári jog könyvek eredeti ára 17.800.- Ft.
14.000.-Ft-ért elvihető.
Pp. könyvekkel (eredeti ár: 4860.- Ft) együtt 17.000.- Ft.
Komoly érdeklődő esetén, aki alkalmazkodni tud a nekem megfelelő időponthoz, belvárosi helyszínhez (pl. Nyugati, Király utca, Oktogon), engedek az árból.

Pp. könyvek külön is elvihetőek, az ár 3000.- Ft.

Budapesti átvétel munkanapokon az esti órákban, a belváros területén, rugalmasan, megbedzélés szerint vagy a Móricz Zsigmond körtéren lehetséges. Hétvégén is megoldható a megtekinté és az átvétel.

Érdeklődni: jogiszakvizsgakonyvek@gmail.com

dfrm1983 # 2017.01.16. 08:44

Sziasztok!

Full kidolgozott (Complex kiadó kidolgozása) Pp tételek sikeres szakvizsga után eladók.
Kérésre minta oldalt küldök.

dfrm1983 # 2017.01.16. 08:42

Sziasztok!
Sikeres szakvizsga után eladó polgár anyagaim:
Dilaog campus kiadó jogi szakvizsga felkészítő tankönyv másolat, teljesen szüz,
kinyomtatott kommentár új ptk-hoz, jogszabálytükör.
Akit érdekel, keressen.

tundi85 # 2017.01.12. 07:43

Az általam hirdetett szakvizsga könyvek elkeltek.

sznm # 2017.01.07. 20:48

Sikeres szakvizsgát követően eladó felkészítő könyvek polgári jogból.

A könyvek a Patrocinium kiadó gondozásában jelentek emg.

Polgári jog 1 (2015) 2900,- Ft
Polgári jog 2 (2015) 3200,- Ft
Polgári jog 3 (2015) 4000,- Ft
Polgári eljárásjog 1 (2015) 2500,- Ft
Polgári eljárásjog 2 (2015) 2500,- Ft

Érdeklődni e-mailben: sznm0422@gmail.com

tundi85 # 2017.01.05. 15:57

Sziasztok!
Van néhány eladó, jó állapotú könyvem:

  • Dialóg Campus Jogi Szakvizsga Segédkönyv Polgári jog I. (A/1 témakör),
  • Dialóg Campus Jogi Szakvizsga Segédkönyv Polgári jog II. (A/1 témakör),
  • Dialóg Campus Jogi Szakvizsga Segédkönyv Polgári eljárásjog (A/2 témakör).

Mindhárom könyv a legfrissebb kiadás, bolti áruk 6.980-,Ft/db.
A Polgári jog I. és a Polgári jog II.-ben sem aláhúzás, sem melléírás nincs,csak hozzáolvastam a jogszabályszöveghez,azokat 5.000-, Ft/db áron adom.
A Polgári eljárásjog első 105 oldala szövegkiemelővel van kihúzva,de nem zavaró,így annak ára 4.000-, Ft.
Érdeklődni: tunde.babas@indamail.hu.

dandyke # 2017.01.04. 14:07

Sziasztok! Valaki megtudná mondani az új jelszót a közös email címhez?? Köszi

PAndrea # 2017.01.01. 15:12

Sziasztok!

Eladó vadonatúj állapotú könyv: Novissima Kiadó, Polgári jog II. (2006-os), eredeti ár 3.300 Ft, budapesti átvétellel tőlem 1.500 Ft. (Érdeklődni: balint.gyemant@freemail.hu)

Andrea

PAndrea # 2017.01.01. 15:09

Sziasztok!

Eladó vadonatúj könyvek:

Dialóg Campus Jogi Szakvizsga Segédkönyv, Polgári jog I. és II., valamint Polgári eljárásjog (A/1. és A/2 témakör), valamennyi a legújabb, aktuális kiadás, bolti ár egyenként 6.980 Ft, összesen 20.940 Ft,

budapesti átvétellel tőlem a 3 könyv együtt 15.000 Ft.

(Érdeklődni: balint.gyemant@freemail.hu.) (Pontosítás az állapot kapcsán: Polgári eljárásjog vadonatúj, Polgári jog I. és II. elvétve (II. például csak a végén) tollal aláhúzva és diszkrét színekkel kiemelve.)

Andrea

PAndrea # 2017.01.01. 14:59

Sziasztok!

Eladó újszerű állapotú könyv: Dialóg Campus Jogi Szakvizsga Segédkönyv, Családjog (A/1. témakör, Az új Ptk. alapján), 2015-ös (legújabb, aktuális) kiadás, bolti ár 4.380 Ft, budapesti átvétellel tőlem 3.200 Ft. (Érdeklődni: balint.gyemant@freemail.hu.) (Pontos állapot: 57. oldalig helyenként tollal aláhúzva és elvétve 2 féle színnel (zöld és sárga) kiemelve.)

Andrea

PAndrea # 2017.01.01. 14:46

Sziasztok!

Eladó vadonatúj állapotú könyvek: Novissima Kiadó, A gazdaság jogi szabályozása I. és II. (mindkettő 2008-as), eredeti ár külön-külön 4.280 Ft, budapesti átvétellel tőlem a 2 könyv együtt 3.000 Ft. (Érdeklődni: balint.gyemant@freemail.hu)

Andrea

PAndrea # 2017.01.01. 14:31

Sziasztok!

Eladó vadonatúj állapotú könyvek: Novissima Kiadó, Polgári jog I. (2. kiadás, 2011), Polgári jog II. (2. kiadás, 2011), Bírósági végrehajtás (3. kiadás, 2010), bolti ár 4.500 Ft, 3.500 Ft., 4.900 Ft (összesen 12.900 Ft), budapesti átvétellel tőlem a 3 könyv együtt 6.000 Ft. (Érdeklődni: balint.gyemant@freemail.hu.)

Andrea

PAndrea # 2017.01.01. 13:51

Sziasztok!

Eladó vadonatúj könyv: Dialóg Campus Jogi Szakvizsga Segédkönyv, A gazdaság jogi szabályozása II. (A/3. témakör), 2. (legújabb, aktuális) kiadás, bolti ár 5.980 Ft, budapesti átvétellel tőlem 4.500 Ft. (Érdeklődni: balint.gyemant@freemail.hu.)

Andrea

PAndrea # 2017.01.01. 13:42

Sziasztok!

Eladó vadonatúj könyv: Dialóg Campus Jogi Szakvizsga Segédkönyv, A gazdaság jogi szabályozása I. (A/3. témakör), 2. (legújabb, aktuális) kiadás, bolti ár 4.980 Ft, budapesti átvétellel tőlem 3.500 Ft. (Érdeklődni: balint.gyemant@freemail.hu.)

Andrea

gabinov # 2016.12.16. 09:09

A lentebb általam hirdetett szakvizsga könyvek elkeltek.

Koko987 # 2016.12.15. 10:54

Sziasztok!

Tegnap voltam vizsgázni, gondoltam én is megosztom Veletek a kérdéseimet. Az IM-ben volt a vizsga egy rendkívül rendes és jóindulatú bizottság előtt, akik arra voltak kíváncsiak, hogy mit tudok és igyekeztek olyat kérdezni amivel jelöltként is foglalkozom.

Ptk.

  • tartási és öröklési szerződés ismérvei és összehasonlítása
  • szülői felügyeleti jog tartalma
  • kapcsolattartás

Pp.

  • előzetes bizonyítás közjegyző előtt és bírósági eljárásban
  • fizetési meghagyásos eljárás

Gazdasági jog

  • állíthat-e ki az ügyvéd aláírásmintát, csak úgy ha besétál az ügyfél és kéri
  • tag kizárás Kft-nél, mi a menete, mikor lehet, határidők
  • egyszerűsített cégeljárásnál lehet-e kihúzni bármit a szerződésmintából

Nekem most véget ért a szakvizsga, rettentő fárasztó fél év volt, de megéri, mert fantasztikus érzés. :) Mindenkinek sok sikert a vizsgákhoz!

gabinov # 2016.12.08. 08:43

Szervusztok!

Sikeres (5,5,5,) polgár szakvizsga után megválnék Patrocinium kiadós könyvcsomagomtól.

Nekem remekül segítette a felkészülést, BH-k, Pk. vélemények, jogegységik a szükséges mértékben megtalálhatók bennük.

Polgári jog I. (eredeti ár: 4.200.-)
Polgári jog II. (eredeti ár: 4.400.-)
Polgári jog III. (eredeti ár: 4.400.-)
Polgári eljárásjog I-II. (eredeti ár: 5.400.-)
Gazdasági jog (eredeti ár: 5.400.-)

A teljes csomag újonnan 23.800.- Ft

A csomag ára: 17.000.- Ft
A könyvek ceruzával vannak aláhúzva.
Budapesten megbeszélést követően személyesen átvehető.

Tamara0614 # 2016.12.05. 16:57

Sziasztok! Szeptemberben fejeztem be a szakvizsgaimat.

5000 ftert szívesen megvalnek a polgarra nehezen összekuporgatott anyagaimtol. Megvan az összes jogszabály szépen tételek szerint osszerendezve, mappakba válogatva. Kihuztam őket, de igényesen és logikusan. Novissimas pp-ből és ptk-ból tanultam, az anyagi jogot pedig lenkovics barnabás polgári jog alapjai című tankonyvebol olvastam hozzá. Nagyon jól összeszedett, tömör és rövid könyv, csak ajánlani tudom. Én mindhárom részből 5ost kaptam.

Ez így egyben 5.000, kérésre szívesen küldök képet a kihívás minőségéről és mennyisegerol.

eladoszakvkonyv # 2016.12.02. 21:01

Sziasztok, az előző bejegyzésemben szereplő könyvek mind elkeltek.

Mindazonáltal ajánlani tudom nektek a Patrocinium Kiadó könyveit, jól szerkesztettek, tanulhatóak és az idei évben adták ki őket, tehát hatályosság szempontjából is egész jók.

Fel a fejjel, nekem, aki nem a polgári jog területén dolgozom és legfeljebb 1-2 rész volt a gyakorlatban is ismert számomra, 3-4 hét tanulás is elégségesnek bizonyult. Az idő beosztására kell kiemelten vigyázni, nem szabad túlságosan elmaradni az anyagban.

Sok siket kívánok mindenkinek, aki a közeljövőben megy polgári jogból vizsgázni.

eladoszakvkonyv # 2016.12.02. 08:02

Sziasztok!

Eladóvá váltak az alábbi könyveim.

Polgári Jog I., 2. átdolgozott kiadás (2016), Patrocinium Kiadó, könyvön lévő ár: 4 300 FT,

Polgári Jog II., 2. átdolgozott kiadás (2016), Patrocinium Kiadó, könyvön lévő ár: 4 400 FT,

Polgári eljárásjog, 2. átdolgozott kiadás (2016), Patrocinium Kiadó, könyvön lévő ár: 5 400 FT,

Jogi személyek, gazdasági jog (2016), Patrocinium Kiadó, könyvön lévő ár: 5 400 FT.

A könyvek színessel vannak kihúzva, a Polgári jog I. kivételével, ami ceruzával van aláhúzva.

6 500,- Ft-ot kérnék összesen ezért a 4 könyvért, bp-i átvétel megoldható rugalmasan.

Érdeklődni: eladoszakvkonyv@gmail.com

Jace # 2016.12.01. 20:30

Sziasztok! A mai vizsgán tőlem többek között az alábbi témakörökből kérdeztek, figyelembe véve a munkakörömet. Anyagi jog: semmisség/megtámadhatóság elhatárolása, öröklési igény elévül-e, haszonélvezeti jog, kötelesrész, házastárs leszármazó melletti öröklése. Eljárásjog: félbeszakadás okai, anyagi/eljárásjogi határidők elhatárolása, rész-/közbenső ítélet, illetékességi okok, végrehajtható okiratok típusai, csatlakozó fellebbezés. Gazdasági jog: törvényességi eljárás, bt., létesítés szabadsága milyen keretek között. Részben jogszabályi felsorolásokból példákat, részben eseteken keresztül kérdeztek. Ha valamire nincs meg (rögtön) a válasz, érdemes kapcsolódó fogalmat, jellemzőt mondani, mert értékelik, ahogyan én tapasztaltam. Tehát beszélni, beszélni, beszélni... Természetesen szerencse- és bizottságfüggő lehet, hogy miket kérdeznek, de szerintem az alapfogalmakat érdemes nagyon tudni, nem szabad elveszni a részletekben a joganyag nagy terjedelme miatt. A Ptk., Pp., Ctv. és a Cstv. olvasását javaslom, ha szelektálni kellene. Én legalábbis így tettem, mert egy összefüggő hetem volt ismételni, miután az első írásbeli vizsgám nem sikerült. Könyvből csak jogeseteket olvastam, a jogszabályok mellett főleg vázlatokból, előadásanyagból tanultam; segítettek rendszerezni. Ezzel a taktikával mindhárom szóbelim négyes lett. Sok sikert és kitartást kívánok!

Zee29 # 2016.11.29. 15:47

Üdv!

Ha valaki januári polgár vizsgát szeretne visszamondani, legyen kedves keresni. Köszönöm.

Zoli

drTM # 2016.11.28. 17:16

Sziasztok!

Ha ismeri valaki az alábbi jogesethez tartozó BH-t esetleg, nagyon megköszönöm, ha megírja:

Felperes - X. község lakosa - Egerben üdült. D. János - Y község körzeti orvosa - szintén szabadságát töltötte Egerben.

Felberesnek nyaktájék környéki fájdalmai támadtak, ezért megkérte D. Jánost, hogy vizsgálja meg, aki szívességből megvizsgálta, sőt fájdalmait 3 db injekcióval kezelte. A harmadik injekció beszúrása alkalmával felperes erős fájdalmat, zsibbadást és gyengeséget érzett a jobb karjában.
Mivel fájdalmai nem múltak, így hosszas kórházi kezeléseken és egy műtéten esett át. Ennek következtében a jobb karjában maradandó egészségkárosodás következett be, amely miatt Y. község önkormányzatától - mint D. János munkáltatójától - 3 millió forint kártérítés megfizetését kérte.
A per során lefolytatott bizonyítási eljárás során megállapításra került, hogy D. János kezelése valóban okozati összefüggésben áll a felperesnél bekövetkezett maradandó egészségkárosodással.

Üdv.,
TM

Vizsgakönyvek # 2016.11.27. 20:11

Sziasztok!

Az alábbi könyveim eladók:

Polgári jog III. (Patrocinum Kiadó, 2015)

  • helyenként kiemelővel kihúzva

3500 Ft

A gazdaság jogi szabályozása I-II. (Dialóg Campus Kiadó, 2015)

  • vékonyan kihúzva

6500 Ft

Családjog (Novissima Kiadó, 2015)

  • helyenként kihúzva

1500 Ft

Polgári jog I-II. (Dialóg Campus Kiadó, 2014)

  • helyenként kihúzva

10000 Ft

Átvétel Budapesten, elsősorban a XI-XII. kerületben.

Érdeklődni az alábbi email címen tudtok:
vizsgakonyvek@gmail.com

Zee29 # 2016.11.17. 09:23

Sziasztok!

Közös email címhez hozzáférést tudna valaki küldeni? Köszönöm előre is.

Üdv, Zoli