Szakvizsga - "A " rész (polgár)


guba # 2008.12.22. 07:37

Kezd elegem lenni belőled kis barátom, teszek egy magánindítványt, aztán majd a bíróságon eldől, hogy rágalmazás-e. :-))

Ha valamit megszavaznának a fórumozók, akkor szerintem az inkább az lenne, hogy erre az alacsony színvonalú gyalázkodásra, amit te csinálsz itt, semmi szükség nincsen. A jogásztársadalom szégyene vagy, és nem csak a stílusod, a viselkedésed, hanem a nézeteid miatt is. Ha elolvasnád, amit írunk neked, és lenne benned szégyenérzet, akkor szerintem hőbörgés helyett befognád a szádat, és önkritikát gyakorolnál. Nem tudom feltűnt-e neked, de korábbi eszmetársaid is mintha távoltartanák magukat a veled való beszélgetéstől, kezdesz vállalhatatlanná válni, még számukra is. Szerintem "szárnyallj" el.:-)

Impossible # 2008.12.22. 10:16

guba,

lehet, hogy te a helyemben elszárnyallnál, mert nem birod elviselni a kritikát, és nem állod a sarat, de én nem vagyok menekülős fajta. Mellesleg viccesnek találom, hogy épp te vádolsz gyalázkodással, ez eléggé bagoly mondja verébnek ízű beszólás a részedről. Szerintem olvasgass inkább felelősségtant. lol

Legislator # 2008.12.22. 11:30

A jog nem népszerűségi verseny, ahol az a jogág nyer, amelyet a legjobban szeretnek (mármint a joggal foglalkozókra és a joghallgatókra értem ezt). A bányajogot pl. kevesen szeretik, de a hasznossága nagy, régisége is, és egy ügyes jogász igen jól megélhet e szűk szakterület ismeretéből.

Impi,

Közigből sem tolonganak, de nem is köll az.

Guba,

Tégy magánindítványt, mi meg beülünk, és megnézzük a show-t:-).


Sunshine after the rain.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2008.12.22. 11:46

Inkább ne.

Kacsa1111 # 2008.12.22. 15:34

Kedves guba,

miért nem becsületsértés inkább? nem "tényt állított", hanem "kifejezést használt"...:)


Kacsa11

Kacsa1111 # 2008.12.22. 15:37

Kedves Impossible,

más ember lehülyézése rágalmazás vagy becsületsértés...körülményektől függően, akár igaz, akár nem...
egyebekben Btk. 182.§-át ajánlom elolvasásra.


Kacsa11

Kacsa1111 # 2008.12.22. 15:40

Kedves progcic,

hogyan veszed magadnak a bátorságot – másodéves joghallgatóként, meg egyébként is – hogy lehülyézd egy végzett kollégádat?! Szégyelld Magad!!!!!!!!!

nem igazán vágom a kirohanásodat...guba sima lehülyézésnél sokkal messzebb is szokott menni...(na ez tutira rágalmazás volt:))) )


Kacsa11

guba # 2008.12.22. 17:08

Nem csak trágár kifejezésekkel lehet valakiről lesújtó véleményt mondani, és az is jellemző, hogy ki hogy mond véleményt.

Impossible # 2009.01.06. 06:53

Kacsa,

valamit félreértettél, amit nem is csodálok, mert utólag nehéz kibogozni, mi történt. Szóval: az a szövegrészlet, amit legutóbb beidéztél, magától progcic nevű felhasználótól származik :) és rám vonatkozik, nekem szól. Tehát én hülyéztem le guba nevű felhasználót. Természetesen nem vagyok másodéves joghallgató, ez gondolom látható az írásaimból is (remélem :D ), de progcic nevű felhasználó és még sokan mások (gubával az élen :D ) ezt képzelik/ezt hangoztatták. (Egyébként lehet, hogy nem kellett volna lehülyéznem, de sajnos néha előfordul egy-egy "túlkapás". :) Mellesleg pedig ha úgy szidalmaz engem, hogy közben még hülyeséget is állít...nehezen tudtam volna visszafogni magam. :D )

Kacsa1111 # 2009.01.06. 08:46

Kedves Impossible,

semmit nem értettem félre.;)


Kacsa11

kondidori # 2009.01.06. 15:53

Sziasztok!

Van valakinek valamilyen jogesetgyűjteménye, jó lenne megnézni, hogy milyen írásbeli példák szoktak lenni az A) részből (keresgéltem a fórumon, de csak 1-2-t találtam), mert nem tudom eldönteni, hogy anyagi jogból vagy gt-ból menjek írásbelizni. Zömében polgári ügyekkel foglalkozom, meg cégalapításokkal az irodában, de egyszerűen tanácstalan vagyok, a ptk. elég nagy anyag, a gt rövidebb, de felszámolással pl. egyáltalán nem szoktunk foglalkozni.

Mit tanácsoltok?

Impossible # 2009.01.06. 15:56

Kacsa,

miért, nem úgy van, ahogyan írtam? De végülis totál lényegtelen. :D

Impossible # 2009.01.06. 15:57

kondidori,

azt tanácsolom, hogy menj inkább geológusnak wáháhá :D

kondidori # 2009.01.06. 16:14

Kedves Impossible!

Építőjellegű tanácsra gondoltam...
Örülök, hogy teneked soha nem voltak kételyeid....

Impossible # 2009.01.06. 16:16

Mármint miben? :) Abban, hogy jobb lett volna geológusnak menni? Hát erről inkább beszélgess Kacsával. :D

ivandr # 2009.01.07. 14:06

Sziasztok!
Megkaptam behívómat, február 4.
Kérdésem lenne, hogy a tv-eken kívül mit tanácsoltok még, milyen könyvet, vagy egyéb anyagot?

Köszi

bajussz # 2009.01.08. 07:33

feb 13-ra vagyok kiírva részvizsgára pp-ből, ezt ugyanis elbuktam szeptemberben.

a helyzet az, hogy feb 2-20-ig külföldre megyek a munkahelyemmel, és nincs kibúvó.

fél éven belül lehet menni javítani, az nekem márc 10-én jár le. most azon filózok, hogy hogyan lehetne eltolni a vizsgát. szerintetek telefonon próbáljak érdeklődni, vagy írjak nekik?

nem akarok a fél évbol kcisuszni, cxsk nemtom lesz-e hely

Todder # 2009.01.11. 20:32

sziasztok!
nem tudom eldönteni, hogy Pp.-ből vagy Ptk.-ból menjek írásbelizni. Szerintetek?

chabusch # 2009.01.11. 22:53

Üdv!

Mivel sikeresen átszenvedtem magamat az "A" részen, jutányos áron eladánám a felkészüléshez használt Novissima könyveimet, azaz
Polgári jog I, II - 1500 Ft/darab;
Családi jog - 800Ft;
Bírósági végrehajtás - 1500Ft.

Ha valaki egyben elviszi mindet, a Családi jog ajándék. Mivel utálom az aláhúzogatást és az egyéb könyvgyilkos módszereket, a könyvek gyakorlatilag új állapotúnak néznek ki.

Az email címem a hozzászólásom jobb felső sarkában... és köszönöm a reklám iránt tanúsított türelmet.

doris # 2009.01.13. 08:39

Todder!

Ítéletet vagy végzést szeretnél írni? Ez alapján el tudod dönteni szerintem, hogy melyik legyen.

reservoir # 2009.01.13. 08:39

Hali

nem tudom láttátok e de a Complexen ingyenes most a családjog szakvizsgás elearning. még nem néztem milyen, de majd nekikezdek.
http://www.complex.hu/elearning.php

reservoir # 2009.01.13. 08:39

Hali

nem tudom láttátok e de a Complexen ingyenes most a családjog szakvizsgás elearning. még nem néztem milyen, de majd nekikezdek.
http://www.complex.hu/elearning.php

Todder # 2009.01.13. 16:36

Doris,

hát csak hallani ezt azt, hogy eljárásjogból általában egyszerűbb jogesetek vannak vagy ez nem irányadó? ... De lenne még egy kérdésem, a választ előre köszönöm: Ha még nem járt le a gyakorlati időm, de nyilatkozik a munkáltatóm a további foglalkoztatásomról, akkor beadhatom előre a kérelmem?

doris # 2009.01.15. 08:20

Todder!
Szerintem ez relatív, hogy kinek az eljárási jogi, kinek az anyagi jogi jogeset egyszerűbb... Formailag a végzés egyszerűbbnek mondható, mint az ítélet, de az eset attól lehet u.olyan bonyolult mindkettőnél.Én Pp.-t választottam.

Másik kérdésedre: Igen, beadhatod (azt hiszem max. fél évvel a kért vizsgaidőpont előtt), a vizsga napjáig legyen meg a 3 éved.

Impossible # 2009.01.15. 09:44

Az a 3 év...amit jó volna visszaállítani 2-re. :D És nem 2 év gyakorlattal, hanem 2 évvel a diplomaszerzést követően. Miért nem gyűjt már valaki aláírásokat? :D