Szakvizsga - "A " rész (polgár)


kondidori # 2009.01.15. 10:59

Kedves Todder!

Én hasonló dillemában vagyok, már 3 hete ezen vergődök, hogy Pp. vagy Ptk. legyen az írásbeli, mert az ide beírt esetek közül tényleg a Pp-sek az egyszerűbbek. Végül te mire jutottál?

kondidori # 2009.01.15. 11:00

Ja és lenne még egy kérdésem:

Mi van akkor , ha valaki rossz megoldást ír az írásbelin és mondjuk fenntartja a szar választ a szóbelin. Akkor újra írásbeliznie kell vagy ismétlő vizsgát kell az adott tárgyból szóban tennie vagy a komplett blokkot kell újra letennie?

Impossible # 2009.01.15. 11:22

Hát erről már volt szó itt régebben is. Ha jól emlékszem, lehet tök mást is mondani. De most komolyan, minek tartanál fenn szar választ? :D Az veszett fejsze nyele józan paraszti ésszel is. :D

Ha nagyon nem tudsz dönteni, dobj fel egy pénzt, az majd dönt helyetted, nincs értelme sokat tökölni, minél többet rágódik az ember egy problémán, annál nehezebbnek fog hatni a döntés. :D

kondidori # 2009.01.15. 11:39

Impossible!

Teljesen igazad van, ki a fene tartaná fenn a rossz választ, csakhogy ha magamtól utóbb nem jövök rá, hogy nem jó a válaszom, akkor sajna nincs nagyon kitől megkérdeznem, mert egy olyan irodában dolgozom, ahol a főnököm szinte csak büntit visz, és én dolgozok a polgári ügyekkel. Tehát a főnököm e téren kiesik (főleg hogy múltkor azt bizonygatta nekem hogy az ügyvédi iroda (jogi személy) jogi háttere a Ptk-ban talán a polgári jogi társaság !? - szóval nagyon jó bj jogász, de hát a pj nem a szíve csücske)

Egyébként tényleg a végén egy érmét fogok feldobni, már nagyon ott tartok...

Impossible # 2009.01.15. 12:02

nade Dóri! :)

akkor mást kérdezz meg róla, olyat, aki jó polgárból. Nem muszáj épp a főnöködtől megtudni mindent. :)

Impossible # 2009.01.15. 12:04

pl. bemész az egyetemre, aztán megkérdezel pár tanárt, ha mind ugyanazt mondja, akkor valószínűleg az lesz a jó megoldás, gondolom én. :)

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2009.01.15. 12:09

kondidorinak: ha az írásbeli bukta, akkor nincs szóbeli.

Impossible # 2009.01.15. 12:12

hát de nem ebből kell kiindulni :D csak pesszimistán, mi? lol

kondidori # 2009.01.15. 12:37

Hát igen, én ilyen pesszimista beállítottságú emberke vagyok...
Így mindig érik kellemes meglepetések az embert. :)

Köszönöm a segítséget.

kondidori # 2009.01.15. 16:10

Kedves Doris!

Látom a fórumon, hogy te anno Pp-ből voltál. Mekkora az esélye, hogy ítéletet kell irni (mert itt a fórumon tök eltérőek az infók) és egyébként mennyire foglalkozol Polgári joggal, hogy ilyen merészen azzal kezdtél?

Todder # 2009.01.15. 16:15

kondidori
Én döntöttem a Pp. mellett. Többen kiálltak mellette és meggyőztek.
doris
kösz a választ, beadom lassan akkor a kérelmem (csak nehezen szánom rá magam)

kondidori # 2009.01.15. 16:16

Todder!

Egyébként mennyire foglalkozol polgári joggal? És mi volt a végső érv a Pp. mellett?

bajussz # 2009.01.19. 10:52

valaki jogtáras hatályos pp-t tud nekem küldeni? az emailcímem az adatalapomon van.

még nem néztem hogy mi változott tavaly óta, de a szeptemberi már biztos nem jó szakvizsgára..

köszi

progcic # 2009.01.19. 11:50

bajussz:

szerintem az a legjobb, ha szépen kinyomtatod a www.magyarorzsag.hu-ról...

bajussz # 2009.01.19. 15:49

az mennyire hatályos?

Prosecutor (törölt felhasználó) # 2009.01.19. 16:40

Friss, ropogós (adott napi). De előre léphetsz a változásokra (jobb felső sarok)

Todder # 2009.01.19. 17:27

Mi a véleményetek a jogi szakvizsgára felkészítő kurzusokról az egyetemeken? Megéri? :-)

progcic # 2009.01.19. 18:32

bajussz:

prosector megmondta a tutit. Ezért javasoltam Neked, hogy ezzel jársz a legjobban /szerintem/.

bajussz # 2009.01.20. 11:56

erről nem is tudtam, köszi!

már nincs meg a tájékoztatóm, milyen nagyobb jogszabályok kellenek pp részhez?

progcic # 2009.01.20. 13:14

bajussz:

azt meg nézd meg a www.irm.hu-n, ott le tudod tölteni tételsorokat4

doris # 2009.01.21. 11:39

Kondidori!
Pp.-ből végzést kell írni, ítélet anyagi jogból lehet, gondolj csak bele.
Jelölt voltam 3 évig, és elsősorban polgári és társasági joggal foglalkoztunk, ezért esett erre a választás. Gazdasági jogot azért nem akartam választani, mert féltem, hogy hátha vmi Csődtv.-nyel kapcsolatos esetet kapok, és az helyenként túl zűrös nekem.:)

Kedves Doris!

Látom a fórumon, hogy te anno Pp-ből voltál. Mekkora az esélye, hogy ítéletet kell irni (mert itt a fórumon tök eltérőek az infók) és egyébként mennyire foglalkozol Polgári joggal, hogy ilyen merészen azzal kezdtél?

kgz. # 2009.01.26. 12:26

Sziasztok!

Nem tudtok véletlenül neten elérhető anyagról a Gt. írásbelire vonatkozóan? (tipikus kérdések, végzés-minták)

drmd # 2009.01.26. 20:45

Sziasztok!

Kinek hány napja lesz erre a vizsgára?

Nekem 3 hetem lesz, szerintetek elég??

bajussz # 2009.01.29. 12:20

hali drmd!

kezdd el, ne halogasd! attól függ, hogy meló mellett tanulsz, vagy szabad a 3 heted. nekem meló mellett nem volt elég, bár nem is tanultam fullgázon.

érdemes visszaolvasni, kinek miket kérdeztek.

üdv

Prosecutor (törölt felhasználó) # 2009.02.02. 11:21

gyakori kérdések:

http://www.szakvizsga.hu/gyik.shtml

A következőben tud-e vki segíteni?

Állítólag köztisztviselőknek jár 2 munaknap szabi a jogi szakvizsgára (ennyivel kevesebbet lehetne kivenni), de én ezt se az IM rend-ben, sem a Ktv-ben, sem az Mt-ben nem találtam.

Köszi!