Eos Faktor?


teprah # 2012.10.11. 15:01

"Egyenlege a mai napon xxx xxx Ft, mely a kifizetés napjáig a szerződésben rögzített késedelmi kamattal növekszik"
Hogy is van ez? Semmiféle aláírt szerződést nem küldtem vissza, ergo az mint olyan, nincs is. Másodsorban. Megelőlegezik nekem a késedelmi kamatot mintha eleve késnék és felszámolják előre? Érdekes nagyon.

szandri # 2012.10.12. 11:53

Az én történetem röviden:
Édesapám hosszú betegeskedés után 2009-ben elhunyt. Miután az ő édesapja elhunyt, a nagyanyámnál a gázszámla át lett íratva az ő nevére mivel mindkettejüket azonos néven hívták. Nagyanyám 2010ben csinált valami tartozást ami ki lett fizetve ha jól tudom, de annak valami adminisztrációs költsége nem, és mivel édesapám nevén volt a gáz, most a kamatos kamattal együtt rajtam akarják leverni.
Tanuló vagyok még, 21 éves egyszerűen nem tudom miből kifizetni, apám után 20000 forintos lakástakarékossági számla maradt, ami így 3 évvel később már szerintem érthető módon nincs meg. Semmi más örökségem nem volt, az adott házat, még nagyanyám márciusi halála előtt a nagynéném (édesapám testvére) átjátszotta magának, így aztán tényleg semmim nincs, de nem bírják felfogni. Zaklat az EOS-os hölgyike, mindenféle igazolást akarna, hogy nem örököltem semmit, de a közjegyző meg nem ad, mivel a hagyatéki végzésnél (amin rajta van h nem haladta meg a 200 000ret) nem tud hivatalosabb igazolást adni róla és nem érti miért nem fogadják el...
A kérdésem az lenne, mit tehetnek velem? Tényleg jogos, hogy velem akarják megfizettetni? (Hiába mondom mindig, hogy az időben nem laktam ott a házban, édesapám 2009ben meghalt... a tartozás meg 2010es, azt mondják mivel a nevén maradt az én tisztem megfizetni, megörököltem)
Tehát mi lehet ebből, mire számítsak?

Nagyon szépen köszönöm a választ!

toss # 2012.10.12. 15:27

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne!2009 nyarán volt egy kábeltévés tartozásom a Fibernet-nek ami akkor 24.000 ft.volt,nem tudtam kifizetni akkor sajnos.Ezt az összeget párhónapra rá szerettem volna kifizetni az akkor még Fibernet irodában,de akkor közölték velem,hogy már nem tudom befizetni,mert behajtó céghez került a tartozásom.Eltelt azóta 3 év,mire most jött egy sima,(nem ajánlott) levél az EOS behajtó cégtől,hogy ők átvették az Inviteltől a tartozásom,(Fibernetet megvette az Invitel)és már ők 45.000.ft.ot,követelnek rajtam és fizessek 5 napon belül,amennyiben nem,abban az esetben közjegyző,végrahajtót küldenek rám.A Jogi fórumon olvasgattam a válaszokat,Dr.Attikától,hogy nem kell velük foglalkozni.A kérdésem az,hogy ha nem foglalkozom velük és egyszer még is a közjegyzőhöz adják a tartozásom követelését mondjuk 1,2 vagy 3 év múlva,lehet e ettől a 45 ezer ft.-tól több a követelése az EOS nak, illetve a közjegyzőnek?Mert gondolom a közjegyző annyit kér amennyit az EOS szeretne majd tőlem!?Mitévő legyek?Várjak?Lehet,hogy kivárnak és 5 év múlva újra elővesznek és már 100 ezret követelnek rajtam?Mert akkor inkább most kifizetném a 45.000 ft.ot.!Előre is köszönöm válaszát! Tisztelettel toss

Andi7171 # 2012.10.15. 09:05

Az én történetem:
Válófélben vagyok egyik gyerek a férjemmel, a másik velem.Albérletben lakunk,egy fél lakás van a nevemen, amelyben Anyukám él a húgommal.A ház és a lakás (kb. 80 millió)amiben közösen laktunk a férjem öröksége. A férjem nevén van minden ingó és ingatlan vagyon, az enyémen csak a banki tartozás. Kb. 1,5 millió személyi kölcsön, és 3 millió jelzáloghitel, ami a fél lakásomra van terhelve.HA egy kiskorú gyermekem van, és nem tudom fizetni a hiteleket, csak töredékét,mert a megélhetésünket, lakhatásunkat veszélyezteti,a jövedelmem hány százalékát tilthatják le?Több bank is osztozhat a letiltott részen, ez maximálva van, vagy mindig a megmaradt rész terhelődik?Köszönöm a választ előre is.

W.Tamás # 2012.10.15. 21:04

Talán már nem aktuális, de a teljesség kedvéért Mariskanéninek:
A raiffeisenes munkáltatói igazolás (tehát nem a kölcsönszerződés!) alján már jó ideje van egy kétsoros meghatalmazás (a bank részére a munkáltató felé), anélkül nem is fogadják be a kölcsönkérelemet.

W.Tamás # 2012.10.15. 22:02

Ráadásul ez a felhatalmazás nem is az adott ügyletre szól, hanem bármikor, bármely, a bankkal szemben fennálló tartozásra.

gerbera317 # 2012.10.16. 17:15

a bank részére a munkáltató felé

Mi??? Baszd meg!!! Bocs, de ez most kicsúszott...

W.Tamás # 2012.10.16. 17:45

Pedig bizony.
A formanyomtatvány egyébként is nagyon szemét módon van megszerkesztve, mert a nyomtatvány kérdéses blokkja fölé az van írva, hogy "nyilatkozat fizetésátutalásról és a családi pótlék összegéről", ez alatt van hely a családi pótlék beírására, majd minden cím vagy egyéb utalás nélkül ott a meghatalmazás, miszerint bármilyen tartozás esetén a bank tarthatja a markát, a munkáltató pedig utalhat.

Ezzel nekem több bajom is volt. Először is előfordulhat, hogy úgy kap a bank egy meghatalmazást, hogy semmilyen szerződéses viszonyom nincs a bankkal (mert pl. elutasítják a kérelmet). Az is lehet, hogy ezt elutasítják/befogadják és közben már egy évek óta meglévő hitelkártya vagy más hitel miatt lesz levonás. Szóval ez egy általános, biankó meghatalmazás (amikor ezt szóvá tettem, akkor azt mondták, hogy higgyem el, hogy a bank nem él vissza vele. Hát láttam már karón varjút, meg valahogy a banki bakiknak is mindig az ügyfél issza meg a levét...). Tehát a meghatalmazás nem része a szerződésnek.

Ez a meghatalmazás burkoltan feltétele a hitelnek, mert enélkül be sem fogadják. Én ezért vagyok hitelképtelen náluk (miközben paradox módon prémium ügyfél vagyok ugyanott), mert az én munkáltatóm kerek perec áthúzza ezt a részt és odaírja, hogy ilyet nem vállal (ti. ha a banknak baja van, lesz szíves betartani a jogi utat).

Anno (még tavaly) megkerestem a PSZÁF-ot is, de ők nem találták magukat illetékesnek és a tájékoztatásuk szerint nincs is beleszólásuk abba, hogy a bank milyen dokumentációt kér az igénylés során.

Mariskanéni # 2012.10.18. 15:51

W.Tamás,köszi az infót!Most nem is ez jelenti a legnagyobb problémát!Hanem az,hogy bement abba a bankba ahol kötötte a szerződést,hogy megkérdezze meddig vonják le,mert eddig egy elszámolást sem küldtek!Meglepő választ kapott!Nem látnak a gépben semmit,adtak egy telószámot!Na azért ez már felháborító!Hívjon 061-es számot és ott érdeklődjön!Valaki tud tanácsot adni???

lebage # 2012.10.18. 15:53

tisztelt mindenki!
aki tud az segítsen nekem.
A változatosság kedvéért eos ügy.
Nálam is a leírtak történnek. fenyegetőzés, zaklatás stb....
Én nem tárgyalok velük, leveleket kidobtam.
Viszont van bennem egy kis félelem, hogy végrehajtásra átadják az ügyet, és akkor inkasszóznak, vagy foglalnak.
Egyiket sem szeretném. napok óta rágódom a dolgon, és keresem a megoldást, ha nem a tripláját kérnék a tartozásomnak, vissza fizetném, de így ...
annyira felbosszantottak, hogy nem fizetek egy petákot sem.a kérdésem a következő lenne.
Kijelentkezem a lakásból,és megszüntetem a bankszámlámat, akkor utol érhetnek? Ha csak ideiglenes címmel rendelkezem? tudom is én mit tegyek valaki adjon tanácsot.hogyan oldjam meg a problémámat, úgy hogy a pénzem és az ingóságaim is megmaradjanak?
Köszönöm

ius latratus # 2012.10.18. 17:05

Van egy olyan érzésem, hogy W-Tamás nem értette meg gerbera317 nyelvtani leckéjét...
:))

martusz # 2012.10.19. 18:49

Többször olvastam már , hogy nem szabad velük szóba állni , mármint az eos-sal. Csak hogy sajnos ha nem veszem fel akkor hívják a szomszédokat! Ilyen gusztustalan emberekkel még nem találkoztam. Akkor most mit tegyek,? Kiváncsi lennék mennyi a fizetésük, mert nincs az a pénz amiért én ezt csinálnám !

W.Tamás # 2012.10.23. 01:38

Miért, az volt? Igyekeztem félreérteni, hogy ne egy különös stílusú beszólásnak tűnjön.

ÜTK # 2012.11.05. 12:07

http://privatbankar.hu/…i-ceg-252159

Éljen a PSZÁF! jelen esetben mindenképp...

teprah # 2012.11.05. 12:20

Egyetértek. Jelen esetben. Épp ideje volt, hogy csináljanak valamit.

Bossco # 2012.11.05. 12:49

Nekem sajnos jelenleg is fut 2 ügyem az EOs-nál...Hívogattak,sms-ekkel bombáztak,amíg beadtam a derekamat,kérve részletfizetést.Meg is adták,DE! Érdekes módon a részletfizetési megállapodás plusz 50 illetve plusz 20 ezrembe fog kerülni. Ezt hogyan? Indoklás persze nincs,csak egyik helyen leírják a tartozásom összegét majd pár sorral lejjebb,hogy a részletfizetési megállapodás mennyiről szól.

teprah # 2012.11.05. 13:05

Bossco: Ismerős...nekem +90 ezret akarnak rátenni. Ez volt az a pont ahol azt mondtam, alá nem írom ezt a rissz-rossz, lehúzós, gusztustalan "megállapodást".
Pont ezügyben írtam ma a PSZÁF-nek.

teprah # 2012.11.05. 13:09

Bocs, nem 90, 110.

t-home # 2012.11.05. 14:40

Üdv Mindenkinek! Ez most jelent meg a PSZÁF oldalán: https://www.pszaf.hu/…_Faktor.html

10millió forintra büntették meg őket!

erste # 2012.11.05. 14:53

Nekünk most volt tárgyalásunk az eos ellen a tárgyaláson elhangzott a felperes vagyis az eos méltányosságból csökkentett összeget követel ha-ha igy most 200000 rel kevesebbet fizetünk mint amit elöször követeltek már bánom hogy nem elöbb pereltük őket

ÜTK # 2012.11.05. 14:54

Amúgy az E-os Faktor, jogilag minek minősül? Zrt, de milyen jogviszonyban kapja meg pld. a lakcímváltozást? Vagy munkaviszony adatokat? Ezek elvileg nem hozzáférhetőek csak ÖBV részére. Mint bakfitty zrt, hogy jut hozzá?

kaliber01 # 2012.11.05. 19:06

Volt a híradóban is, hogy megbüntették őket 10millára egy károsultat is megszólaltattak csak éppen, nem azt aki elmondta volna, hogy nem csak a tartozókat zaklatják hanem, a szomszédokat is még a munkahelyen is kérdezősködnek a tartozó után, ez milyen gusztustalan már?
Egyébként a riportban lehetett látni az "ügyfélszolgálatot" tele csupa fiatallal a max. életkor 25év.
Remélem ezután visszavesznek az arcukból!!!

BroCreSt # 2012.11.05. 21:04

Nem kell velük foglalkozni!
Nekem UPC tartozásom van, 5 éve küldik a leveleiket, ez kb. havonta egy, illetve a PIROS levelezőlapot, hogy a saját érdekemben hívjam vissza őket! De már 5 éve ez megy.. :)

A levélben mindig a behajtást megelőző ELSŐ lépésről írnak, 5 éve..
Van türelmük, az biztos!
El sem tudom képzelni, mikor lesz a MÁSODIK lépés, és az hány évig fog tartani? :)))

terzo # 2012.11.05. 21:22

http://index.hu/…a_buntettek/

Tízmillió forint bírsággal sújtotta az EOS Faktor Magyarország Zrt.-t a PSZÁF és megtiltotta az általa elkövetett jogsértő magatartás további folytatását. A társaság az ügyfeleinek küldött fenyegető sms-üzenetekkel és levelező lapokkal többszörösen megsértette az agresszív kereskedelmi gyakorlatot tiltó rendelkezést, közölte a pénzügyi felügyelet hétfőn.

Erzsó523 # 2012.11.06. 08:31

Nekem is van egy történetem: 2008 óta folyamatosan zaklat az EOS, olyan tartozással, ami nem is engem terhel. Hiába küldtem már több alkalommal is el a hivatalos bizonylatot, hogy nem engem terhel a tartozás, továbbra is zaklatnak levelekkel, levelezőlapokkal. SMS-sel csak azért nem, mert telefonszámom megváltozott. voltam már ez ügyben a bíróságon is, ahol azt válaszolták, amint bíróságra kerül az ügy, élhetek viszontkeresettel kártérítési ügyben, zaklatásért. Örülök, hogy végre a körmükre koppintottak.