Eos Faktor?


drbjozsef # 2017.07.11. 10:55

Jó esélyed van rá, hogy elévült, talán érdemes megkockáztatni az ellentmondást. De nem biztos, hamar ki fog derülni, mert ha van valami az EOS kezében, akkor peresíti a dolgot, de ha nincs, akkor hagyni fogja valószínűleg.

debtfighter # 2017.07.11. 07:15

Köszönöm! Ellentmondok, aztán meglátjuk. Kikérek minden iratot, hátha valamit elszúrtak. Szép napot!

Grave7 # 2017.07.10. 18:24

@debtfighter: A kamatokat ne felejtsd el, az általában csak százalékosan és kezdő időponttal van feltüntetve és neked kell kiszámolnod.

  1. Igen, ha két felszólítás között nem telt el egy év.
  2. Támadhatod, a felperesnek kell majd bizonyítania, hogy küldött levelet.
  3. Neked kellett volna szólnod a követelés jogosultjának, hogy változott a címed.
  4. Kérhetsz a jogosulttól tájékoztatást (aki nem a közjegyző), de mire választ kapsz (ha kapsz), kifutsz az ellentmondásra nyitva álló határidőből. Perben is kérheted.
  5. Az ellentmondás nem alap; ha elismered a követelést, fizesd ki. A per további költségekkel jár.
  6. Előfordulhat.
  7. Tudsz, kérhetsz. A jogosult döntése, hogy ad-e bármilyen kedvezményt.
debtfighter # 2017.07.10. 16:23

Sziasztok!

Szinte ugyanaz a problémám, mint Bosconak. Viszont lenne pár extra kérdésem.

2017 07 07-én kaptam fizetési meghagyást a MOKK-tól. Az EOS a jogosult képviselője és az eredeti tartozás a Magyar Telecom Nyrt. A tartozás 2008 -ban keletkezett. Főkövetelés: 50630 Ft.
Eljárási költségek: 10000 Ft.

  1. Tehát 9 év alatt elég ha 9 levelet küldenek és minden egyes alkalommal megszakad az 1 éves elévülés?
  2. Az nem támadható, hogy egyszer sem volt ajánlott?
  3. Költöztem közben és ahonnan elköltöztem, rossz indulatból nem szóltak a levelekről? Ezt akár lenyilatkozza az, aki direkt nem értesített a levelekről.
  4. Később már az új címre jöttek levelek, de őszintén megmondom, hogy fogalmam nincs milyen rendszerességgel. Én az EOS-tól kérhetek tájékoztatást, hogy mikor és hova küldtek leveleket, vagy hülyék lennének ezeket kiadni? Ha kérek, akkor azt tőlük, vagy a közjegyzőtől, vagy majd a perben?
  5. Ebből következik a következő kérdés: Alap, hogy ellentmondok? Ezzel növelem egyből a költségeimet, ha bukom a pert, vagy a 10000 Ft. eljárási költségben benne van egy per? (gyanítom, hogy ez csak a fizetési meghagyás költsége)
  6. Olyan előfordulhat, hogy az EOS-nál, vagy előtte a Telekomnál elszúrták a levélküldést, vagy esetleg nincsenek meg a bizonylatok néhány levélről?
  7. Utolsó kérdés: Ha ellentmondok és perré alakul, akkor még tudok egyezkedni az EOS-al, illetve ha nem akarnak csökkenteni, akkor kérhetek végül részletfizetést?

Bármelyik pontra válaszol bárki, azt nagyon megköszönöm! :)

Vadsuhanc # 2017.07.04. 11:35

Bosko

drbjozsef arra célzott, hogy amit leírtál az alapján lehetséges. Sőt.. amit most leírtál az alapján is lehetséges. Nagyon kevés az információ.

Arra figyelj, hogy kaptál egy fizetési meghagyást a közjegyzőtől és 15 napod van a kézhezvételtől számítva, hogy ellentmondj akár elévülésre vagy másra hivatkozva. Ha nem teszed fizetned kell.

Szóval mi is történt?

Bosko # 2017.07.04. 11:20

@drbjozsef A levélben annyit írnak, hogy valamilyen távközlési szolgáltatásról van szó. De erről az X év alatt nem kaptam semmilyen levelet.

drbjozsef # 2017.07.04. 10:41

Ennyiből? Lehet reális.

Bosko # 2017.07.04. 10:33

Mennyire lehet reális egy 2009-es tartozás 2017-ben történő behajtása? Tegnap kaptam egy ajánlott levelet a közjegyzői kamarától amiben egy 2009-es dátumozású EOS faktoringos tartozás kifizetését követelik!

A válaszokat előre is köszönöm!

adalbert # 2017.07.03. 19:54

Köszönöm a hozzászólásokat. Pontos részletekkel nem szeretném untatni az itteni nyilvánosságot, de privátban szívesen megosztom a bárkivel. Ahogy mondtam a befizetésekről pontos adatokat adnak, de az, hogy a rendszeres befizetések ellenére végig a banki szerződésben szerepeltetett felmondás esetén alkalmazandó késedelmi kamatot számolják fel végig nem tartom fairnek. Az se egy tisztességes lépés volt, hogy amikor a nehéz helyzetben lévő család végül bevállalt egy összeget ( fizetésletiltással való fenyegetőzés) , s megkérdezték, hogy így ezt meddig kell fizetni az volt a válasz a telefonáló részéről, hogy sokáig, pedig a sok kamat felszámolása miatt azóta minden hónapban 5000 ft-tal nő az adósság. Ez már négy éve így megy, nem találok a papírok között egyet sem , hogy év végén közölnének valami egyenleget. No nem kis felelősség terheli az adósokat is, hogy ennyire pénzügyi analfabéták, hogy gyakorlatilag 4 évig csak tovább adósodtak. Ami még zavaró, hogy piszok nagy, a kezdeti tőketartozás 60-át kitevő költséget számoltak fel alig több mint 1 év alatt amitől havi rendszeres a befizetés. Röviden összefoglalva : a tőketartozás jogos, de magasnak találom a kamatot és irreálisnak a költség amit felszámolnak.

Grave7 # 2017.07.03. 17:55

@adalbert: Ha az eredeti kölcsönszerződés és a felmondás megvan, valamint a befizetések dátumát és összegét ismerjük, alsós matek kiszámítani az aktuális tartozást. Talán Vadsuhancnak elmentette magának a számítást magyarázó korábbi írásomat és meg tudja osztani veled. Szöszölős, de ez van.

Konkrét számok nélkül nem lehet érdemi választ adni, de véleményem szerint, ha rögtön kp-ban ki tudjátok fizetni az aktuális tartozás felét, akkor akár születhet megállapodás. Persze a tartozástól, az aktuális térülés módjától, várható futamidejétől, stb. is függhet ez.

Vadsuhanc # 2017.07.03. 17:40

adalbert

Ezek a kérdések ilyen formában nagyon-nagyon meghaladják a fórum kereteit. Tulajdonképpen 10 oldalt tele lehetne írni az esetleges válaszokkal, információ hiányában.

Bár lehet valaki tudja így is a választ....

adalbert # 2017.07.03. 17:10

Ismerős családnak került az Eoshoz adóssága. anyagi segítséget nyújtanák neki, de szeretném tudni, hogy miért s hogyan lett ekkora az összeg. A rendelkezésre álló iratokban nem igazodok ki, nincs is meg minden papír. Az EOS 3 hónap alatt sem tudott olyan papírt kiadni, ahol minden kamat ,költség felszámolásról és befizetésről pontos kimutatás lenne.Az biztos, hogy a banktól átvett adósság majd megduplázódott mostanra, pedig az elmúlt öt évben befizették az akkori papíron szereplő átvett adósság kétharmadát. Ez a befizetés már bőven fedezheti azt az összeget, amiért átvették. Milyen feltételekkel mennyit ajánlhatunk , hogy belemenjenek. Azonnali kp mennyi előnyt jelentene?

Vadsuhanc # 2017.07.03. 13:19

.." EOS által valósan vagy valótlanul követelt összeget...”"

Valótlan követelés esetén minek akarsz egyezkedni? Megírod, hogy a tartozás nem valós ezért meg ezért és ezt igazolod is okirattal.

Valós követelés esetén pedig lsd gerbera válaszát.

gerbera317 # 2017.07.03. 12:30

Hogy mit vitatsz és mit nem, az attól függ, mennyire vagy alkupozícióban. Ha egyáltalán nem vagy abban, akkor inkább ne keménykedj. Ebben az esetben, ha kedvezményt akarsz elérni, akkor a tárgyalásra vigyél magaddal kézpénzt is. Az egyösszegű teljesítés fejében komoly elengedést érhetsz el.

adalbert # 2017.07.03. 11:55

Eos-szal egyezkedett-e már eredményesen valaki? Milyen tárgyalási stratégia a legkifizetődőbb? Szerényen esedezni, vagy mindent vitatni? Egyedül bemenni, vagy valamilyen szakértőnek látszó személlyel? Vagy mondjatok egy olyan szervezetet , ügyvédet, aki nem csak még jobban megvágja az embert, hanem tényleg alaposan le tudja vinni az EOS által valósan vagy valótlanul követelt összeget.

lena07 # 2017.06.07. 07:10

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, azoknak külön köszönet akik segítettek tanácsokkal/véleményekkel. Ha lezárult az ügyem jelentkezem, és megírom mi lett a vége.Szép napot kívánok!

lena07 # 2017.05.29. 13:42

runningman! Most az van hogy inkább ellentmondanék.Nekem nincs jövedelmem.Van egy autó a nevemen amit amúgy is eladni készültem.Behajtani ilyen módon nem tudnak rajtam semmit.Nem tudom ilyen esetben a házastárs vagyonához nyúlhatnak-e, olyanra gondoltam mint pl a fizetése, amit nem Magyarországon kap.Mint korábban írtam nekem gőzöm sincs a jogról, nem hiszem hogy egy perben tudnám magam képviselni, mert azt gondolom valahogy elő kell terjesszem a saját álláspontomat is.Még van néhány napom kitalálni hogy mi legyen.Még mindig kusza ez az egész dolog , pedig minden szabadidőmet ennek szentelem hogy utána olvasok mindenhol ahol csak lehet.

runningman # 2017.05.28. 13:54

Ha lena elbukja a pert hozzájön még egy "kis" perköltség. Ha már ellentmond akkor szerintem az egészet vitassa, ne csak a kamatokat.

Per közbeni egyezkedés: azért lehet, mert a végrehajtás során esetleg egyetlen forint sem térül meg. Tehát ott áll az eos perköltséggel, vh-költséggel, leutazott az ügyvéd(jelölt)je annak is kell adni valamit. Ha úgy néz ki, hogy bukta lesz a perben, még a végrehajtás előtt is lehet egyezkedni. Ha meg olyan papírja van az adósnak ahol a végrehajtást szüneteltetik mert nincs se vagyon se jövedelem, akkor kenyérre lehet kenni a követeléskezelőket.

Ki fél jobban: az adós vagy az eos. Az eos most nem fél, annyi ésszerűség van benne, hogy akivel sikertelenül próbálkozott végrehajtással azt nem piszkálja más üggyel sem mert minek. Egy bebukott perköltség neki nem tétel, ezért kéne minden_esetben ellentmondani, pereskedni, fellebbezni, végrehajtást elszabotálni, hogy gazdaságilag ne érje meg Magyarországon követelést venni. Sőt még ajándékba is csak nyűg legyen.

Szerintem egyezkedni úgy lehet igazán, ha az embernek van pozíciója, vagy el tudja hitetni a másikkal, hogy van. Az ellenfél "kegyelmére" hagyatkozva egyezkedni nehéz.

ius latratus # 2017.05.25. 09:30

Háromezer oldalt telepötyögni a nyilvánvaló teendővel: fárasztó.
Mondj ellent, majd a jogosult dolga bebizonyítani, hogy nem évült el a követelése. Minden más, itt leírt dolog, csak szócséplés.

drbjozsef # 2017.05.25. 09:22

A legjobb kifizetni a tartozást, naná.
Hogy mi a következő, azt sajnos nem tudom, mert nem értek a Vht-hez (sem), de az szinte biztos szerintem, hogy pereskedni az utolsó. Aki még nem pereskedett, az gondolja, hogy majd egy független, pártatlan fórumon megoldódik az ő ügye, és az milyen jó. Hát nem.
Egy kivétel van esetleg, ha _legalább_ 98%-ig biztos vagy abban, hogy jogszerűen elévült a követelés. Akkor érdemes FMH-ra ellentmondani. De ezt ritkán tudhatod ennyire biztosra.
A többi a kettő között, nem tudom, mit mikor mennyire érdemes. Az egyezkedés ilyen aszimmetrikus helyzetben nem igazán jó szó, de keress a guglival, adósvédő mindenféle oldalon biztos találsz tanácsokat, hogyan lehet ilyennek nekifogni, hogy érdemes hozzáállni.

lena07 # 2017.05.25. 08:10

drbjozsef! Igen tudom , sajnos nem picit vagyok naív.. Főként ebben a témában.Akkor ön szerint a a közjegyzőn keresztül próbáljak megegyezni?Megtehetem azt hogy elismerem a tartozást, de csak is a főkövetelést?Próbálom kitalálni hogy volna a legjobb.Tudom a legjobb az lett volna ha anno rendezem a tartozást :) De most ez van, ezt kell megoldanom.

drbjozsef # 2017.05.25. 08:00

Lena,
picit naív vagy. Egy per évekig simán tarthat. Ha valamelyik fél rögtön enged az első tárgyaláson, akkor persze nem, de ha nincs egyezség (és hát miért lenne, ha már per van, azokat a köröket előtte célszerű lefutni), akkor nem két nap alatt lesz vége.

lena07 # 2017.05.25. 07:14

Gerbera317!! Èn az egyezkedèst úgy gondoltam (Tudom hogy nem vagyok alkupozícióban) hogy ellentmondok a fizetési meghagyásnak, és legyen per, majd a perben arra fogok hivatkozni hogy nem kaptam hivatalos értesítést a tartozásomról, így azt az összeget amit az EOS követel nem ismerem el, kizárólag a tőketartozást.És ahogy eddig is írtam tudom hogy van, tudom hogy ki kell fizetnem, és ki is akarom fizetni.De nem akarok én még évekig az EOS-al veszekedni, így gondoltam egy per pontot tenne az ügyre.Sőt ugye gondoltam tegnap elsőkőrben arra is hogy részletfizetést kérek a közjegyzőtöl.De mivel ön itt felhívta a figyelmem hogy a fizetési meghagyáson nem csak a tőketartozás van feltüntetve, hanem a kamatok is %-ban.Ez utobbit nem értem miért nem számszerüsítettèk.Hogy mennyi akkor szerintük a mai napig a tartozás.Így mire kérnék részletetfizetési lehetőséget? (Ki tudom számolni egyébként :) )

gerbera317 # 2017.05.25. 06:25

egyezkedni

Ti, akik ezt a szót használjátok rendszeresen, komolyan gondoljátok ezt? Úgy beszéltek "egyezkedésről", hogy egyáltalán nem vagytok alkupozícióban. Lena, te sem vagy alkupozícióban, már most sem, és ezt csak tovább rontod azzal, ha a perben akarsz "egyezkedni". És ha ott nem enged az EOS, és az ítélet jogerős? Akkor buktál mindent. Tatlán még utána is "egyezkedni" akarsz? Hát miről?
Megkaptad a fizetési meghagyást, hozd magadat alkupozícióba azzal, hogy előzetesen teljesítesz, és utána a maradékról "egyezkedsz". De az, hogy a tárgyalásra a puszta seggedet viszed el, az minden, csak nem esély az "egyezkedésre".

Vadsuhanc # 2017.05.24. 17:12

Ezt Te döntöd el. Én csak javasoltam. Veszteni sokat már nem tudsz vele, de hidd el ha most egyezkedsz sem lesz sokkal kevesebb ( tuti nem 70.000. ) a megfizetendő összeg.

Te tudod neked kell döntened. Olvass utána ne kapkodj van még időd.