Eos Faktor?


lena07 # 2017.05.24. 16:47

Vadsuhanc! Nagyon köszönöm, megfogadom a tanácsodat, így fogom csinálni.Ma megírom, holnap postára adom ajánlottan a levelet, és várok.. Aztán ha lesz fejlemény az ügyben akkor jelentkezem.Hálás köszönet, tényleg nagyon sokat segítettél.Tudok neked írni itt a fórum keresztül valahogy privát üzenetet? Vagy keresselek majd itt ha megjön a válasz?

Vadsuhanc # 2017.05.24. 16:36

lena

A közjegyzőnél előterjesztett ellentmondásodban hivatkozz arra, hogy:

A szerződés felmondásáról nincs tudomásod a bank erről igazolható módon nem értesített, kérd hogy a szerződés felmondásának veled történt közlését és annak általad történt kézhezvételének dátumát igazolja a követelés jogosultja. ( ez egy kritikus dolog mert magad sem tudod, hogy az értesítés megtörtént-e vagy sem tértivevényesen)

Közöld, hogy az engedményezésről nem kaptál értesítést, kérd, hogy az engedményes ( igazolja hitelt érdemlően az engedményezés tényét és azt, hogy ezt veled hitelt érdemlően közölte. ( tértivevény stb. )

Röviden közöld, hogy véleményed szerint a követelés elévült.

Aztán várj. Amennyiben a bíróságtól jön levél majd szólj. Meglátjuk van-e értelme tovább vinni vagy tényleg egyezkedni kell.

Én nem erőltetem ez a Te döntésed mit teszel.
Esély van, így nem látom miért ne próbáld meg.

lena07 # 2017.05.24. 16:15

Rendben, nagyon köszönöm a segítséget. :) Akkor megpróbálkozok az ellentmondással.Azt írtad be ha nem jön be még mindig tudok egyezkedni.Ezt hol tehetem majd meg? A bíróságon? Bocsánat a sok kérdésért csak nem igazán volt ilyen problémám sosem, így nem értem hogy működnek ezek a dolgok.Kell hogy fogadjak ügyvédet egy ilyen per során?

Vadsuhanc # 2017.05.24. 16:04

Az általad leírtak alapján egy ellentmondással megpróbálkoznék. Amennyiben nem jön be még mindig tudsz egyezkedni.

lena07 # 2017.05.24. 15:51

Vadsuhanc! Ez 100% hogy az EOS-tól nem érkezett tértivevényes levél.Furcsálltam is, ezért sokáig nem is vettem őket komolyan.Gondoltam ennél kisebb volumenü dolgokért is ajánlott levelet küld mindenki.Ők meg nem? Sajnos a banki levélre már nem emlékszem hogy ajánlott volt-e vagy sem.Ezt nem tudom megmondani.De jóformán semmit nem küldtek ajánlva.

Vadsuhanc # 2017.05.24. 15:41

A Visiting kft egy gödöllői székhelyű az EOS-tól függő képviselő, tehát olyan mintha az EOS keresett volna.

A szerződés felmondása a bank részéről szintén tértivevény nélkül érkezett?

Az EOS meg soha nem küldött tértivevényeset ahogy írod.

lena07 # 2017.05.24. 15:19

Nem, soha nem jött tértivevényes levél.Kb 2 hónapja jött valaki az EOS-tól aki engem keresett, de nem voltam itthon.Azt a levelet is csak úgy bedobta a postaládába.Sőt ha jól értelmeztem ő nem is az EOS embere volt hanem valami Visiting kft vagy ilyesmi volt a levélben.Gondolom az EOS átadta az adatokat neki.De mindjárt megnézem mi is volt ez pontosan. Ezen a fizetési meghagyáson 3 dátum szerepel: a jogviszony létrejötte 2008.05.07. - a követelés lejárata: 2012.03.01. És a harmadik pedig 2012.10.28-tól. itt pedig a másik rubrika még üres.Gondolom az ő álláspontjuk szerint innen vették át.Időközben kétszer költöztem,mind a kétszer megtaláltak a bejelentett lakcímemen, a levelek simán jöttek, nem ajánlva.Az elején is valami 55 ezerről jött a tartozás.És ahogy teltek az évek úgy lett egyre több és több.

Vadsuhanc # 2017.05.24. 15:08

És az EOS-ra mikor lett engedményes az ügyben. Küldött az EOS bármilyen tértivevényes levelet ?

Tényleg nem túl fényesek az esélyek.....

lena07 # 2017.05.24. 15:03

Vadsuhanc! A levél ami akkor érkezett a erről a folyószámla hitelről, természetesen megvan.Levélben intéztem mindent a bankkal, be sem kellett mennem.ebben a levélben érkezett az igényléshez szükséges szerződés is.Ezt kitöltöttem, vissza küldtem, majd pár nap múlva a számlámon volt a pénz.A bank levélben mondta fel a számlát és a hitelt, az Eos szerint 2012-ben szerintem meg 2 évvel korábban de arról sajnos már nincs meg a levelem, mert közben költöztem kétszer is, és valahogy eltűnt.Szóval csak az a bizonyos szerződésem van a hitelről, és ugye azok a levelek amiket az EOS küldött.Úgyhogy nem áll túl fényesen az ügyem úgy gondolom.Ezért vagyok tanácstalan hogy mi volna a jobb.

Vadsuhanc # 2017.05.24. 14:52

lena07

Írtál alá bármilyen szerződés az igénybe vett folyószámla hitellel kapcsolatban ?

A bank mikor mondta fel a számládat, milyen formában ?

A bank engedményezte a tartozást másra? Ha igen erről milyen formában kaptál értesítést ?

Egyáltalán rendelkezel bármilyen irattal az ügyben?

( ne kapkodj még ezzel a fizetéssel bár szándékod igen ritkán tisztességes )

gerbera317 # 2017.05.24. 14:37

Lemaradt. Helyesen:
Talán mert úgy van odaírva a többi, hogy a főkövetelés (70 ezer) után valamikortól évi valahány százalék kamat?

gerbera317 # 2017.05.24. 14:36

Van ez a 70 ezer forint megjelölve mint főkövetelés, plusz az eljárási költség egyszer 10.000 ft, valamint 5000 ft.

Ez nálunk már harmadik elemiben is 85 ezer volt.

Annak a 140.000-nem nyoma sincs amivel hónapokig fenyegettek

Talán mert úgy van odaírva, hogy a főkövetelés (70 ezer) után valamikortól évi valahány %? Mondom, hogy el kell olvasni azt az iratot!

lena07 # 2017.05.24. 14:36

Vadsuhanc! Bocsánat nem írtam le elég egyértelműen.Nem hitel kártya szerződés volt. Csak egy sima bankszámla volt ahova a fizetés ment.és egyszer jött egy levél hogy van egy ilyen lehetőség hogy Jóváírnak 90 ezer forintot a számlámom.Ez amolyan folyószámla hitel vagy nem is tudom.Elég felelőtlen döntés volt, de én igényben vettem.

Vadsuhanc # 2017.05.24. 14:28

lena07

Amennyiben törleszteni akarsz terjeszd elő a közjegyzőnél ezen szándékodat. Gyanítom erősen, hogy az összeg még sajnos több is lesz mint 140.000. forint.

A hitel kártyaszerződés erősen kétséges tartozás, de ebben segíteni csak egy ügyvéd tudna az iratokat tüzetesen átnézve. Ebben én nem tudok segíteni.

lena07 # 2017.05.24. 14:21

runningman! Ez egy 2008-as folyószámla hitel volt.90 ezer forint ha jol emlékszem.Szépen vonta is a bank a havi 3-4-5 ezer forintot, aztán 2010-ben nem ment a számlámra pénz így a bank felmondta a szerződést.A Raiffeisen banknál volt a hitel egyébként.szeretném a tartozást kifizetni, de olyan egyoldalu feltételekkel ahogy az EOS követelte.. Ezért írtam hogy akkor inkább döntse el a bíróság ha nincs más megoldás.Próbálom kitalálni hogy volna jobb.

lena07 # 2017.05.24. 14:15

gerbera317 mint az elöző posztomban is írtam nem szeretnék már az EOSal egyezkedni.szeretném ha vagy közjegyző vagy a bíróság zárná le az ügyet.A leveleimre hónapokon keresztül nem válaszoltak, telefonon nem tudtunk megegyezni mivel ragaszkodtam hozzá hogy a megállapodásunkat adják írásba nem tették.. Köszönöm a tapsot, nem minden nap nézegetek fizetési meghagyásokat, így fogalmam sem volt mit nézzek.Nekem nem volt egyértelmű miután egész eddig a dupláját követelték.

runningman # 2017.05.24. 14:11

Miért nem nézi meg lena, hogy milyen típusú tartozásról van szó? Bankhitel? Közüzem? Internet-előfizetés? Ki az eredeti jogosult? Létezik az még? stb.

Esetleg nem kell fizetni egyetlen petákot sem...

lena07 # 2017.05.24. 14:10

Vadsuhanc! Nem látok sehol más összeget feltüntetve.Van ez a 70 ezer forint megjelölve mint főkövetelés, plusz az eljárási költség egyszer 10.000 ft, valamint 5000 ft.Annak a 140.000-nem nyoma sincs amivel hónapokig fenyegettek.Szóval nem értem.. Burn Out, tényleg köszönöm, megtaláltam ezt a részt, csak olyan sok paragrafus meg minden volt odaírva, hogy elsőre félre tettem mondom nekem ez kínai. Köszi a segítséget.Köszi neked is k.kriszti. Viszont most olvasom hogy ugye kérhetem 15 napon belül a halasztást, vagy a részletfizetést,DE ez nem minősül ellentmondásnak.tegyük fel hogy kérem a részletfizetést.Mondjuk nem adják meg mert.. Akkor buktam az egész ellentmondást, és utána nem mehetek bíróságra.Jól gondolom?

gerbera317 # 2017.05.24. 14:08

és arra jutottam hogy inkább perben egyeznék meg az EOS-al.

Perben megegyezni akarni valakivel, akivel peren kívül is meg lehet egyezni: rendkívül okos ötlet. Taps-taps-taps.
A fizetési meghagyást pedig el kell olvasni, és az ott található összegeket _össze_kell_adni_, és azt kell megfizetni. Ha esetleg ez eddig nem volt világos...

k.kriszt # 2017.05.24. 13:10

Ha a közjegyzőnél kéred a részletfizetés engedélyezését, akkor azért fizetni kell. Ha jól emlékszem a tartozás bizonyos százalékát.

Vadsuhanc # 2017.05.24. 11:28

Kedves lena07!

Biztos, hogy nem csak a tőketartozást nézted ? Mindennel együtt (kamattal stb.) ennyi a tartozás ?

Burn Out # 2017.05.24. 11:20

A fizetési meghagyás végén van egy tájékoztatás, ha jól emlékszem, akkor mintha be is lenne keretezve. Ott találsz tájékoztatást a részletfizetésről.

lena07 # 2017.05.24. 11:17

Tisztelt Fórumozók!
Tegnap megérkezett a várva várt fizetési meghagyás a közjegyzőtől.Érdekes módon ebben a levélben a fennálló tartozásom pontosan csak a fele annak amit az EOS követelt tőle. 140.000 ft helyett, 70.000 a tartozás.Hosszú órákat töltöttem a fórum olvasásával, és arra jutottam hogy inkább perben egyeznék meg az EOS-al.Nem akarok ilyen soha véget nem érő történetet.Le akarom zárni.És akkor inkább zárja le a bíróság.Viszont olvastam hogy van olyan opció hogy a fizetési meghagyást kibocsátó közjegyzőnél lehet részletfizetést kérni.Ez valós dolog? És ha igen, érdemes így megegyezni? Vagy inkább a per? És igen tudom hogy a pernek is vannak költségei.De mint fentebb már írtam úgy gondolom az EOS-al nem fogok tudni más módon megegyezni, és akkor inkább fizetek a bíróságnak hogy lezárja, mint nekik.2008-as tartozásról van szó, nem tudom lehet -e ilyenkor elévülésre hivatkozni.A segítséget előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.05.11. 10:43

De.

kokusz88 # 2017.05.11. 10:01

Tudtommal a közjegyző nem bemondás alapján küldi ki az fmh-t, ezért nem értem, hogyan lehetséges az, hogy egy több éve megszűnt lakcímre sikerült postázni...