Eos Faktor?


maresz75 # 2012.06.23. 18:43

Dr. Attika!

A következő volt Végrehajtó 1 tanácsa mivel minden telefonhívásnál más összeget mondtak.

Ne légy naív.Írásban kösd meg a részletfizetést.Addig ne fizess mert mindig többet fognak ilyen olyan ürüggyel kérni.
Ha felhínak mond hogy csak írásban megkötött részletfizetés esetén vagy hajlandó fizetni.Ezt írd le és tértisen add fel a követeléskezelő cégnek.Ekkor minden hülyeséggel fognak fenyegetőzni de ne törődjél vele.

Ezt kértem én tőlük amire nem kaptam választ, és ezt közöltem a hölggyel a telefonba amire az előzőekben említett levéllel volt a válasz.

monalisa 1!
Ezzel én is próbálkoztam (mikor az alábbi SMS-ek jöttek) és ekkor jött szóba a szomszéd, a kolléganőm, sőt még a község vegyes boltja, postája is ahol lakom.

Kérem, 2012.01.31-én tartózkodjon a bejelentett lakcímén, mivel a végrehajtók megkezdik a foglalást, természetesen addig a közokiratot is kézhez kapja.
Varga A.Dunacorp Zrt.

ezt a dátum előtt 2 nappal kaptam

A mai napon 14:00-ig van lehetősége vissza telefonálni ennek hiányában, holnap a végrehajtók kifáradnak a munkahelyére.

Persze semmi nem volt, de ilyen és hasonló SMS-t kb már 10-et kaptam. A probléma leginkább az, hogy azok az emberek akik nincsenek ezekkel a dolgokkal tisztában bizony egy ilyen SMS kapcsán kissé szívinfarktus közeli állapotba kerülnek.

gerbera317 # 2012.06.24. 08:26

A részletfizetési megállapodás olyan, mint egy hitelszerződés: ha azt a felek aláírták, és az adós az abban foglaltak szerint teljesít, akkor ő nem zaklatható azzal, hogy fizesse meg a tartozását egyben, vagy nagyobb részletekben. Ellenben, ha a faktor nem hajlandó részletfizetést engedélyezni, az szíve joga, hiszen egy lejárt követelésről van szó. Csakhogy ez valóban nem faktorálás, hanem valami más.

OFF
Egyet képtelen vagyok belátni: Ha valaki hajlandó és tud is részletet fizetni a faktornak (vagy akár a végrehajtónak), azt miért nem tette az eredeti jogosulttal, jóval olcsóbban?
ON

maresz75 # 2012.06.24. 18:50

gerbera317

Személyes véleményem az emberek JAVA nem azért kerül faktor cégekhez mert nem akar fizetni. A mai gazdasági helyzetbe nem nehéz idáig jutni. Én is olyan helyzetbe kerültem, hogy nem tudtam a teljes törlesztőrészletet fizetni a banknak és egy idő után nem egyezkedtek (ha engedett volna a bank már rég lefizettem volna a hitelt).

Megjegyzem, hogy egy ismerős mutatott egy faktorcégtől kapott levelet. A lényege a levélnek: leírták kitől vették meg a tartozást, mennyi az összeg, részletfizetési lehetőséget ajánlottak de úgy, hogy ha egy bizonyos összeget befizet adott időre elengednek a tartozásból "X" összeget ("akciós" összeg szerintem bele van kalkulálva).

Van különbség faktorcégek között.

marien # 2012.06.26. 12:36

Marien vagyok én miért nem kapok választ a kérdéseimre 2012 06 16-án irtam ide.Dr Atikának is irtam csak tanácsot kérek mit tegyek???? KÖSZI


Sziasztok! Rendszeres olvasója vagyok a fórumnak és most én is tanácsért segitségért fordulok hozzátok! A problémám a következ?: ma kaptam egy leve

kfgabri # 2012.06.26. 13:27

hol a kérdés?

Dr.Attika # 2012.06.26. 15:23

Kedves Marien!
Olvassa vissza kérem ezen topicot. Elismerem elég hosszú.Az elején leírtam, hogy aki az EOS Faktornak fizet az megérdemli a balek jelzőt. Semmilyen jogi jogosítvány nincs ennek a cégnek. Ha másnem ,nézze meg ezen cég 2011. üzleti évre vonatkozó beszámolóját. Borzasztó, hogy mennyi pénzt szednek be az Önhöz hasonló tisztességes, de jogilag tudatlan emberektől a semmire.
Az alkalmazottak ( telefonon zaklatók) átlag munkabére 3 és fél millió forint évente. A cég nyeresége adózás előtt közel egy milliárd. Adózás után, 650 millió. Osztalék az egyszem német tulajdonosnak 350 millió. A többi eredménytartalék.
Mégegy lényeges adat: jogi tevékenységre 0,- Ft-ot fordítottak tavaly. Vagyis csak fenyegetőznek és nem indítanak jogi eljárást, mert nem lennének sikeresek.
és mégegy: ezt a sok pénzt 89 millió üzemi költséggel szedik be. ( Üzemi költség alatt csak a telefon, posta költég értendő.)

kfgabri # 2012.06.26. 15:34

Attika, amellett, hogy részben egyetértek, picit pontosítanék.
Egy behajtó bére az EOS-nál fele annak, amit írtál.

Dr.Attika # 2012.06.26. 15:45

A mérleg szerint kifizetett munkabért osztottam az alkalmazotti létszámmal. Nyilván ez egy átlag. Nézzétek meg a mérlegbeszámolójukat. Elérhető, nyilvános. Meg fogtok döbbenni. Főleg a bevétel-nyereség paritáson. Az osztalékon meg pláne. 1 millió eurót visz ki a hamburgi tulajdonos a sok jóhiszemű(balek)befizető révén.

marien # 2012.06.27. 05:41

Köszönöm Dr Attika válaszát igy akkor tehát nem fizetek és még a kapcsolattot sem veszem fel velük, csak ezek a fenyegetőzések szégyenbe sem akarok maradni sem a munkahelyemen sem a faluban, mert ahogy olvastam ezek mindenre képesek. Mégegyszer nagyon köszönöm!!!!


Sziasztok! Rendszeres olvasója vagyok a fórumnak és most én is tanácsért segitségért fordulok hozzátok! A problémám a következ?: ma kaptam egy leve

Mariskanéni # 2012.06.27. 05:55

Tisztelt Dr. Attika!Azt kérdezném a hozzászólások elolvasása után,hogy akkor mit kell tenni az Eos ellen?

kfgabri # 2012.06.27. 08:05

Elszámolást kérni.
Tisztázni a követelés jogalapját és összegszerűségét.
Egy dolog, hogy éhbérért dolgoztat, egy dolog, hogy hatékonyan telefonálnak és másik dolog az, ha a tartozás valós és ők a jogutódok.

Mariskanéni # 2012.06.27. 10:04

Ez mindegyik cégre vonatkozik?(Eos,Dunacorp,Credit express,Intrum stb)

kfgabri # 2012.06.27. 10:09

Kezdjük az elején.
A gazdasági társaságok pénzügyi beszámolói hozzáférhetőek.
Az adatokból következtetések levonhatóak.
Azonban ezen adatok és a tartozások jogcíme és összegszerűsége közt nincs összefüggés.
Afféle adoma volt, amit Attika megosztott, de, ha valós a tartozás, akkor nem érdemes Robin Hood-ot játszani.

Mariskanéni # 2012.06.27. 11:17

Értelek én téged!Rosszul fejeztem ki magam!Arra gondolok,hogy adott egy tartozás,fizeti az ember és nemhogy csökkent volna a tartozás,nő!Arra vagyok kiváncsi ilyen esetben mit lehet tenni!Jönnek ilyen olyan kamatokkal,kezelési költség,adminisztrációs díj stb...

kfgabri # 2012.06.27. 11:21

Könyörgöm, elszámolás, üzletszabályzat, hirdetmény.
Addig csak találgatunk.

Mariskanéni # 2012.06.27. 14:12

Kedves kfgabri!Megkérdezhetem,hogy te ügyvéd vagy?

kfgabri # 2012.06.27. 14:28

Nem, nem ügyvédkedem.
Szakvizsgázott jogász vagyok vállalati-banki vonalon.

Mariskanéni # 2012.06.27. 14:43

És esetleg privátban lehet veled beszélni?

kfgabri # 2012.06.27. 14:44

írtam emailt.

ates1 # 2012.07.05. 11:40

kfgabri, néhány hete még egy osztrák bank osztályvezetője voltál. Lapátra tettek? :) Tudják a munkahelyeden, hogy itt osztod az észt?

Mi lenne a bankokkal, ha senki sem fizetne? -Döghalál.

Vagy jönne az IMF egy újabb bankmentő csomaggal... El lehet húzni még egy darabig. De ami késik, nem múlik.

kfgabri # 2012.07.05. 11:43

meggyógyult a bal kezed?

kfgabri # 2012.07.05. 11:52

az pedig a te egyéni primitívséged, hogy nem tudod mi a szakvizsga, mi a jogász és a banki osztályvezetőség.
a jogász és a szakvizsga végzettség, az osztályvezetőség foglalkozás-beosztás.
a munkaidővel és egyebekkel poénkodás unalmas, több innovációt!

ates1 # 2012.07.05. 12:05

kfgabri, :) Azt hittem munkahelyet változtattál... A bankosoknál ez gyorsan megy. Egyik nap itt, a másik nap ott... Megnézted a felrakott filmeket? Remélem jól szórakoztál.

ates1 # 2012.07.05. 12:07

kfgabri, jobbkezes vagyok.:) Hogy jön ez most ide?

kfgabri # 2012.07.05. 12:13

és a velem való kötekedés és álszemélyeskedés hogy jön ide?
ez a topic az EOS (vagy más faktorcég) konkrét ügyeiről szól, ha majd szeretnék privát csevegni, felveszem veled a kapcsolatot, ígérem.