Eos Faktor?


Burn Out # 2018.01.14. 19:19

ok. szerintem menj be a lakó-, vagy tartózkodási helyed szerinti járási hivatalba és keresd a jogi segítségnyújtó szolgálatot (valószínű, hogy valamilyen hatósági-, gyámügyi-, igazságügyi osztályon működik) és kérj pártfogó ügyvédi segítséget. kérdezd meg, hogy mikor kaphatnál ingyenesen ügyvédi segítséget.

kegyu007 # 2018.01.14. 19:15

Burn Out

Nem tudom, hogy az mi, nekem biztosan nics

Burn Out # 2018.01.14. 19:03

kegyu007:

van közgyógy-igazolványod?

kegyu007 # 2018.01.14. 19:01

Kedves Vadsuhanc

Elnézésed kérem, de sajnos sok dolgot még nehezen értek meg.

Nem akartam erről bezsélni, de többen lenéztek itt, hogy mennyire tudatlan vagyok és ez már nagyon fáj nekem.
Pedig értelmiségi diplomás tanult ember voltam.
Nem akarok róla beszélni, de újra kellett megtanulnom beszélni olvasni írni, mozogni, járni, egy baleset után. Jelenleg még nagyon rosszúl beszélek, de egy éve már, hogy újra járogatok, újra olvasok és írok, persze nagyon rosszul, és helytelenűl írok és olvasok, pedig Angolul is anyanyelven beszéltem, de azt is elfelejtettem és nem is tudom már megtanulni soha.

Ezért van az, hogy sokszor el kell olvasnom itt is a válaszokat. Ami másnak egyértelmű azt én nehezen látom még át. De csoda h élek. A 2014 es balesetben elvesztettem mindenkit, ezt a hátralékot a gyermekem után örököltem meg. Nincs ki segítsen.
Én mindig mindenkinek megköszönöm ha segít itt a fórumban. Olvastam, hogy többször is le van írva a megoldás, de nem jól tudom sajnos még ezeket értelmezni.

Valahogyan csak megoldódik ez a számomra nagyon megerőltető és fárasztó ügy.
még egyser köszönöm mindenki válaszait.

Vadsuhanc # 2018.01.14. 18:33

Kedves kegyu007 !

Azt hiszem teljesen félreértesz. Én nyugodtabb lennék, ha a kezemben lenne egy olyan bírósági ítélet amely kimondja, hogy a követelés elévült és nem kellene évente a FMH eljárásban vagy perben ezt mindig bizonygatnom és igazolnom.

kegyu007 # 2018.01.14. 18:17

Vadsuhanc

Nem nyerő, mert elévült a tartozás.

Vadsuhanc # 2018.01.14. 18:11

Kedves kegyu.

Olvasd el KBS válaszát, benne a válasz.

Én nem járultam hozzá a per megszüntetéséhez. Ítéljen a bíróság vagy így vagy úgy.

De gondolod, ha úgy érezné az EOS hogy nyerő a dolog elállna a pertől?

kegyu007 # 2018.01.14. 17:21

Jobb, ha a pert véigviszem és nem járulok hozzá az elálláshoz?

Ha meg van az itélet akkor már ezt a követelést nem adhatják át másik behajtó cégnek?

Ha hozzájárulok akkor eladhatják újra és újra a követelést?

Tudna valaki ebben segíteni?

kegyu007 # 2018.01.14. 17:15

Burn Out
ok. köszi.

Ha az EOS kéri, hogy járuljak hozzá a per megszüntetéséhez

hozzájáruljak vagy sem,
melyik esetben kell nekem valamilyen költséget kifizetnem?

ha hozzájárulok, vagy ha nem

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.14. 17:11

Ez nem igaz. A felperes, ha eláll, nem tarthat igényt a költségei megtérítésére.

Azzal együtt ilyen esetben én sem járulnék hozzá az elálláshoz. Az ítélet egyrészt ítélt dolgot eredményez, másrészt kötelezi a felperest perköltség-térítésre. (Az is igaz, hogy a perköltségek megtérítését a hozzájárulásban is lehet kérni.)

osztrak # 2018.01.14. 17:00

Szia mindenkinek.

ius latratus
Én a kérdező helyében az elévülési kifogás beterjesztésével egyetemben nyilatkoznék, hogy amennyiben a felperes - a benyújtott kifogás alapján- kéri a per megszüntetését, ahhoz alperesként hozzájárulok, költségigényem nincs.
Per lezárva, mindenki mehet a dolgára.

Szegényt miért veszed hü..-re?
Ez esetben, neki kell kifizetni a felperes költségeit.
Csak nem EOS-os vagy?

Burn Out # 2018.01.14. 16:54

lehet, hogy fognak még keresni, illetve lehet, hogy újra megpróbálják.

kegyu007 # 2018.01.14. 16:37

Burn Out

az megvan, hogy az EOS lehet el se megy a tárgyalásra és akkor kérheted a per megszüntetését?

Ha kérem a megzsüntetést, nem fognak többet zaklatni , vagy újra perelni?

előre is köszönöm a választ

Burn Out # 2018.01.14. 16:19

kegyu007:

nem, nem kell az eos-nak elküldened. a bíróságnak kell megküldened eggyel több példányban, mint ahányan a perben vagytok.
könnyebbség kedvéért: az esetedben 3 példányban

kegyu007 # 2018.01.14. 16:14

ius latratus
... s most látom, hogy a levele végén ott van, hogy abból az EOS is kap, mert csak.

Nem értem, a EOS-nak ne küldjek egy példányt sem?

Vadsuhanc # 2018.01.14. 15:16

Kedves ius latratus !

Én csak arra gondoltam, hogy, ha perben kimondja a bíróság, hogy a követelés már elévült akkor ezt az ítéletet elég legközelebb az ellentmondáshoz csatolni.

Annyit hozzáteszek, hogy ellenem már nyújtottak be új keresetet egy ilyen megszüntetett perben teljesen más adatokra hivatkozva. A bíró a közokirat-hamisításra történt hivatkozásommal nem foglalkozott, de a pert gyorsan megszüntette immáron jogerősen.

ius latratus # 2018.01.14. 14:14

Hát ez most hogy jön ide?

Vadsuhanc # 2018.01.14. 13:53

Én nem járultam hozzá a per megszüntetéséhez. Ennek oka az volt, hogy biztos vagyok benne, ha nem ítéli meg a bíróság, hogy a követelésnek nincs helye az EOS később zaklatni fog és ne adj Isten egy újabb pert kezdeményez.

ius latratus # 2018.01.14. 13:39

Amúgy meg az EOS a távollétében is kéri a per megtartását. Több mint valószínű, hogy tényleg elévülhetett a dolog. Én a kérdező helyében az elévülési kifogás beterjesztésével egyetemben nyilatkoznék, hogy amennyiben a felperes - a benyújtott kifogás alapján- kéri a per megszüntetését, ahhoz alperesként hozzájárulok, költségigényem nincs.
Per lezárva, mindenki mehet a dolgára.
Ennyi, de már így is többet foglalkoztam/tunk ezzel, mint bárki mással.
:)

Burn Out # 2018.01.14. 13:37

Oké :)

ius latratus # 2018.01.14. 13:32

Ne fokozd, ne fokozd...
:)

Burn Out # 2018.01.14. 12:46

kegyu007:

az megvan, hogy az EOS lehet el se megy a tárgyalásra és akkor kérheted a per megszüntetését?

ius latratus # 2018.01.14. 12:10

... s most látom, hogy a levele végén ott van, hogy abból az EOS is kap, mert csak.

ius latratus # 2018.01.14. 12:08

Már akkor hárman vagyunk. Egyébként már tegnap kapott érdemi segítséget (nézzétek meg), de ma megint ellenkérelem, meg alaptalan stb...
Ész megáll.

gerbera317 # 2018.01.14. 11:41

Ja, bornout megelőzött. De látod: egyetlen nyomorult kis sor, egy betűvel sem több.