végrehajtás kérdések


Kovács_Béla_Sándor # 2024.06.13. 10:40

Valamit félreérthettél. Ha a végrehajtás megszüntetése iránti perben felfüggesztik is a végrehajtást, az nem hat ki olyan ingatlanra, amely már nem az adós tulajdona - értelemszerűen végrehajtási jog sem terheli. Egyszerűen nem tárgya már a végrehajtásnak.

kicsikem80 # 2024.06.13. 09:55

Árverésen vásároltam egy ingatlant, aminek a tulajdonjogát már bejegyezték. A jegyző részéről is megtörtént a 60 napos kifüggesztés. A birtokbaadás előtt azonban az adós egy másik polgári perében kérte a végrehajtás felfüggesztését, anélkül, hogy a bíróság tudta volna, hogy a vételár kifizetése és a tulajdonjog bejegyzése is megtörtént, felfüggesztette az egész végrehajtást..megfellebbeztem, a másodfok elutasította a fellebbezést, ara hivatkozva, hogy abban a perben én nem vagyok fél!!pedig rendelkezést tartalmaz rám, hiszen az én birtokba lépésem függesztette fel.Mit tudok én most tenni, mint tulajdonos? Illetve kizárólag csak a birtokbaadás végrehajtási cselekménynek minősül-e?

Kovács_Béla_Sándor # 2024.06.05. 11:50

A végrehajtót kell kérned, hogy a munkáltató cég ellen is indítsa el az eljárást.

Ahhoz előbb kell egy végrehajtható döntés: fizetési meghagyás, bíróságí ítélet; meghagyás, végzés.

Aniko75 # 2024.06.05. 10:14

Kedves gerbera317
Köszönöm szépen vàlaszát!

gerbera317 # 2024.06.05. 10:03

A teljes összegért felel vagy csak részarànyosan a munkaviszony megszünésének a napjàig?
Részarányosan, a munkaviszony vennállásáig foganatba nem vett levonás erejéig.

gerbera317 # 2024.06.05. 10:01

Két lehetőséged van, nem vagylagosan, hanem egyidejűleg:
1) Rendbírság a Vht. 45/A. § szerint a munkáltató ellen, sőt, a (3) bekezdés alapján egyidejűleg a vezetőjével (az asszonnyal) szemben is. Ezt a végrehajtó intézi, de neked kell szorgalmaznod.
2) Fmh. a munkáltató ellen a le nem vont összeg erejéig, akár havonta, ahogy KBS javasolja.
És nem igaz, hogy nem veszi át a munkáltató az iratokat, hanem az az igaz, hogy meghiúsulási igazolást állít ki a cégkapus rendszer. Cégkapura küldés esetén nem létezik eredménytelen kézbesítés!
A végrehajtónál pedig jelentsd be, hogy jelen kívánsz lenni a helyszíni eljárásnál, szükség esetén lakatost is viszel, és kétség esetén nyilatkozol is az egyes ingóságokról, hogy azokat kéred-e lefoglalni vagy sem. A részletekről majd kioktat téged. Ha nem így teszed, akkor lesz egy kamu helyszín, eredmény nélkül.

Aniko75 # 2024.06.05. 09:56

Kedves drbjozsef,
Köszönöm szépen válaszát.Az adós munkáltatója az élettársa.Az élettárs nevén van a cég ahonnan.a járulékokat fizetik, természetesen minimálbéren, 4 órában.
A kérdésem az volt,ha most "hirtelen" megszünik a munkaviszonya...hiszen ez a jó magyar szokàs....akkor milyen mértékben (hiszen a fizetés letiltás nem fedezi az adósság teljes összegét) kezes a munkaadó?A teljes összegért felel vagy csak részarànyosan a munkaviszony megszünésének a napjàig?
Egyébként tipikus magyar mentalitás,hogy semmi sincs a nevemen.... inkább családtagok nevén van az ingatlan,a vàllalkozás,az autó.....mert azt nem viheti a NAV.....a végrehajtó...

drbjozsef # 2024.06.05. 09:41

Aniko75,

Az adósod párja egy cég? Sose hallottam még ilyet, pedig nekem nincs kifogásom az ilyen extremitások ellen. Kinek a pap, kinek a kft.

Érdemben :

Vht.79. § (1) A munkabérre vezetett végrehajtásra vonatkozó kötelesség megszegése esetén a munkáltató a le nem vont összeg erejéig készfizető kezesként felel a végrehajtást kérőnek.
(2) Ha a munkabérre vezetett végrehajtásra vonatkozó kötelességet a munkáltató alkalmazottja szándékosan szegte meg, és a munkáltatótól a le nem vont összeget nem lehetett behajtani, a be nem hajtott összeg erejéig az alkalmazott készfizető kezesként felel a végrehajtást kérőnek.

A végrehajtót kell kérned, hogy a munkáltató cég ellen is indítsa el az eljárást.

Aniko75 # 2024.06.05. 07:41

Tisztelt Válaszadó,

Én kértem közjegyzőnél a fizetésieghagyást, azokat rendben àtvette az adós, nem élt ellentmondással....
A végrehajtási jegyzőkönyvet is àtvette, arra sem reagált,ellenkezett.A fizetés letiltást már nem vették àt màjus 9 e óta.
A munkáltató az adós jelenlegi párja......így nem véletlen, a mai napig működő vállalkozás, a lakcím és a székhely is ugyanaz mint az adós mint pedig a munkáltató részéről..
Mi a következő lépés??
A helyszíni eljárás a jövőhéten várható....

papinianus88 # 2024.06.05. 07:34

A végrehajtható okirat a közvetlen bírósági letiltás? Vagy végrehajtást kérelmeztél, amelyben kérted foganatosítani a munkabér letiltást a végrehajtó eljárási cselekménye alapján? Ha utóbbi, akkor a Vht. 45/A §-a alapján rendbírsággal is sújthatja a foganatosító bíróság a munkáltatót, mivel a bírósági végrehajtási eljárást akadályozza.

Milyen mértékben kezes a munkáltató?

Amennyit le kellett volna vonnia.

Aniko75 # 2024.06.05. 06:54

Kovács Béla Sàndor.... köszönöm szépen a válaszát, abban az esetben ha a kézbesítés idejében még az adott munkàltatóval van jogviszonyban,de esetleg a kézbesítés után megszünik a munkaviszonya....(Valószínűleg ez a következő lépése) Milyen mértékben kezes a munkáltató?A lakcím is közös az adóssal...

Kovács_Béla_Sándor # 2024.06.05. 06:34

Arra a letiltó végzésre (vagy felhívásra) beáll a kézbesítési fikció. Tehát a munkáltató ugyanúgy köteles teljesíteni a letiltást, mintha valóban kézhez vette volna. Ha pedig elmulasztja ezt a kötelezettségét, készfizető kezese a le nem vont összegnek. Mehet a fizetési meghagyás. (Akár havonta.)

Aniko75 # 2024.06.05. 06:19

Szép napot kívánok.Szeretném megkérdezni, hogy magánszemély ellen kértem végrehajtást.
Fizetés letiltást az adós munkáltatója nem veszi àt (a munkáltató az adós párja,tehát szàndékos).
Milyen birságot kaphat a munkáltató illetve mi a következő lépés.
Köszönöm.

Quercus # 2024.05.20. 10:52
recece # 2024.05.15. 15:52

Köszönöm!

osztap # 2024.05.14. 19:00

recece,

Az mbvk oldalán belépve elküldöd az aktiválási kérelmet a konkrét árverésre, utalod az előleget, és bemész a végrehajtóhoz a tullappal, kéred, hogy engedjen előárverezni. A végrehajtó meg aktivál.
Eztán ugyanúgy és ugyanakkor kell licitálnod, mint mindenki másnak. Az egyetlen különbség, hogy ha más is licitált már, akkor nem kell emelned a liciten, elég, ha ugyanannyit ajánlasz. És igen, minden más árverező látja, hogy van előárverezésre jogosult (kis ikon jelenik meg a licites képernyőn).
Nyugodtan kérdezd meg a végrehajtót, ha valamelyik lépés nem világos.

recece # 2024.05.14. 17:26

Üdv! Előárverezési jogomat szeretném (ha jól írom) érvényesíteni,mbvk regisztrációm van. Először elmegyek a végrehajtóhoz személyesen,tulajdoni lappal igazolom,hogy enyém az ingatlan fele. Utána ha belépek az mbvk oldalán és rákattintok a részvétel az árverésen gombra akkor megjelenik még egy gomb vagy azzal a gombal tudom tartani az aktuális licitet?Természetesen az árverési előleget elutalom . Ha van licit akkor az utolsó érvényes áron tudom megvenni vagy nekem is kell licitálnom? Ha nincs licit akkor nyilván nekem kell licitálnom és akkor az lesz az érvényes? Ha valaki licitál akkor fogja látni,hogy van előárverezési joggal bíró személy ? Bocs ha érthetetlen ,de nem csináltam még ilyet :) Pár tanácsot elfogadnék ha nem nagy gond ...Köszönöm !

papinianus88 # 2024.04.25. 14:18

BEtty3 nem kell felszólítani. A folytatás iránti kérelem is megszakította az elévülés, illetve bármely végrehajtási eljárási cselekmény is megszakítja. Azaz a végrehajtó általi megkeresések a vagyontárgyak tekintetében például. A végrehajtó nem képeslapokat küld és felszólítgat, hogy ugyan már teljesítsen az adós. Azt megteszi az eljárás kezdetén a végrehajtható okirat kézbesítéssel, ahol tájékoztat a tartozás mértékéről és arról, hogy haladéktalanul eljárási cselekményeket foganatosít. A felszólítások megtörténtek a jogosulttól, esetleg közjegyzőtől FMH formájában. 18-22 között nem telt el az általános 5 éves elévülési idő, amennyibe kölcsön a jogcím.

Betty3 # 2024.04.25. 12:48

Osztap: Az elévüles azt jelenti hogy 2018 óta engem senki fel nem szólított a végrehajtás ügyben? Kikértem a dukumentum listát. Intrum 2022-ben kérte a folytatást, de engem nem szólítottak fel csak most 2024-ben. Ügyvédek közt volt levelezés.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.04.22. 14:46

Sapienti sat.

Meli8203 # 2024.04.22. 14:18

Nagyon értelmes válaszokat kaptam.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.04.22. 14:14

Vissza kérhetem a levont összeget?
Kérni lehet.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.04.22. 14:13

Nincs olyan végrehajtási cselekmény, ami azon a listán ne lenne rajta. (Bár mostanában láttam néhány /4-es irattal kezdődő lajstromot.)

Meli8203 # 2024.04.22. 13:28

Üdv! 2024.04.16-ig gyesen voltam.Felmondtam a munkahelyemen ahol kifizették a bent marad szabadság. Viszont volt vh amit 2021- ben küldtek el a munkahelyre. Ez a vh szünetel 2023 11 - től mert nem tudták behajtani . A munkáltató mégis levonta az összeget és elküldte a végrehajtónak. Vissza kérhetem a levont összeget?

erdeklodo17 # 2024.04.22. 12:00

Kedves 'gerbera317'!

Köszönöm a gyors választ. Ezt sejtettem, végül is a józan gondolkodás is ezt diktálja. Akkor marad az elévülési kifogás és annak bizonyítása.
Olvastam a korábbi hozzászólásokban, hogy a végrehajtótól lehet kérni dokumentum listát és azt ismerve megnézni, hogy volt-e 5 éven túli időszak két végrehajtási cselekmény között.
Ezen a dokumentum listán felül lehet még valami ami megszakítja az elévülést? Vagy a végrehajtónál lévő dokumentum lista úgymond 'minden' és azt vizsgálva megállapítható majd az elévülés ténye/nem ténye?

Előre is köszönöm a választ.