Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


ius latratus # 2014.06.02. 16:29

Birtokvédelmet?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.02. 17:27

Bizony. A villany kikapcsolása eléggé zavarja egy lakás rendeltetésszerű használatát.

ius latratus # 2014.06.02. 18:18

Na, az első válaszom az lett volna, hogy hogy a fenébe kérhetne a tulajdonos birtokvédelmet, Béla???
Aztán elolvastam a hozzászólást, s rájöttem, hogy az "adósnak" járhat a birtokvédelem.
Így már megenyhültem, s nem marad más, minthogy hülyén érezzem magam a kérdésemért.
Ja, meg egy bocs' is jár.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.02. 21:06

Ugyan. :)

Vh-ügyes # 2014.06.03. 05:17

szépek vagytok :)

Vaktor # 2014.06.03. 09:14

148.§ (1) Az árverési vevő letétbe helyezett előlegét be kell számítani a vételárba.
(2) Az árverési vevőn kívüli többi árverezőnek az előleget az árverés befejezése után azonnal vissza kell adni, illetőleg visszautalásáról intézkedni
kell.

Ennek van napokban kifejezhető határideje? Több mint egy héttel egy nem megnyert árverés után sem kaptam még vissza az előleget.

Telefonos érdeklődésemre az ügyintéző válasza az volt, hogy nem tudja, mikor utalják vissza, illetve akkor, ha a végrehajtó jóváhagyja...

??

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.03. 13:03

Több mint egy héttel egy nem megnyert árverés után

:O)

Te hol élsz?

Vaktor # 2014.06.03. 13:56

Kedves Kovács_Béla_Sándor!

Ennél "szakmabelibb", kevésbé személyeskedő hozzászólásra nem futja?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.03. 14:15

Most mi a baj? Benne volt minden. Vagy jobb szeretnéd, hogy hazudjon neked valaki?

gerbera317 # 2014.06.03. 14:35

Ennyi késedelem teljesen normális. Ha 2-3 hét után sem látod viszont a pénzedet, lehet végrehajtási kifogást kilátásba helyezve újból kérni a visszautalást.

Vaktor # 2014.06.03. 15:49

Kedves Kovács_Béla_Sándor!

Nem kértem, hogy hazudjon nekem valaki, hanem gerbera317-hez hasonló értelmes választ vártam. Ezt köszönöm szépen.

Véleményem szerint egy egyszerű és értelmes kérdést tettem fel, hog a törvény alapján az azonnali visszautalásba belefér-e még az egy hét késedelem.

Ön ehelyett egy "Te hol élsz?"-t böffentett. Ez szerintem egy falusi kocsmában is kevés lett volna, nem egy állítólagos ügyvédtől...

Nem tudom, hogy inkább Ön hol él, hogy 2014-ben az azonnali visszautalás automatikusan több mint egy hetet jelent.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.03. 16:09

hol él, hogy 2014-ben az azonnali visszautalás automatikusan több mint egy hetet jelent.
"Isten hozott, öcsém, ez a való világ!"

Vaktor # 2014.06.03. 16:13

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor!

Ön most ittas?
Vagy ennyit, ezt a stílust tudja?

Ön helyében ezzel nem reklámoznám a honlapját...

Legalja, tényleg.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.03. 16:44

Óh, bocsánat.
Természetesen az árverés lezárását követő négy órán belül vissza kellett volna utalnia a végrehajtónak a letétbe helyezett előleget. Ha nem így tett, nyújtson be kifogást a mulasztásával szemben, és követeljen késedelmi kamatot az összeg után. Önnek ugyanis igaza van!

strangerp # 2014.06.04. 13:35

Kedves Fórumozók!

Árverési vevőként azt a választ kapom a végrehajtótól, hogy az árverési jegyzőkönyv kiküldését igazoló tértivevény nem érkezett még vissza ezért nem tudja jogerőre emelni az árverést és bejegyeztetni a tulajdonjogot... Az árverés március végén volt, a teljes vételárat 15 napon belül megfizettem, egyenlőre kifogás nem érkezett, a jegyzőkönyv kiküldésére a végrehajtó szerint április 15.-én került sor és persze 30 napon belül írásban kértem a birtokba adást is...

Kérdéseim:

  1. A kézbesítés megtörténtének vélelmezéséhez feltétlenül szükség van-e a tértivevényre több mint 6 hét eltelte után is?
  2. Mi a helyzet, ha tényleg elveszett a tértivevény?
  3. Végreható szerint, ha a tértivevény visszaérkezésének hiányában emeli jogerőre, akkor fennáll a veszélye, hogy még megkésett kifogás esetén is a bíróság törli az árverést - lehet ez?
  4. Végrehajtói kézbesítést szóban megtagadta a végrehajtó - ez jogos?
  5. Volt-e már példa, hogy hasonló helyzetben sikeresen perelték állambácsit... Árverés idején még életben lévő szabályozás alapján Ápr.30-a után kényszerintézkedéssel még birtokba lehetett kerülni... Árverési becsérték és vételár is a "tehermentes, birtokba vehető" kiírást figyelembe véve született, jelen szabályozás mellett már más lenne a vételár… A tulajdonjog bejegyzése után a vevő hosszú hónapokig (illetve ki tudja meddig) fizetheti a közös költséget a társasháznak ill. örülhet ha a közüzemi számlákat nem, stb. - reálisan meg lehetne egy ilyen pert nyerni?
  6. A végrehajtó földhivatalnak a tulajdonjog bejegyzését kérő leveléről az árverési vevőnek is küldeni kell-e másolatot?

Köszönöm szépen a segítséget előre is!

gerbera317 # 2014.06.05. 11:51
  1. Igen. De a végrehajtó ne szórakozzon. Ha eddig nem jött tértivevény, most nár nem is fog, úgyhogy küldje ki az iratot újra. De akár tudakozvánnyal is kerestetheti az irat sorsát. Ha ezt megtagadja, vh-kifogást, de nyomban. De már 50 napnál járunk, úgyhogy akár már most is be lehet tolni a kifogást, ld. 3. pont.
  2. Ld. 1. pont
  3. Nehéz elképzelni. A hivatalos irat kézhez vételére az első kézbesítési kísérlettől számított 10. munkanapig van lehetőség, ami általában a 15. napra jön ki. Tehát egy vh-kifogás megékrezésére 2 nap posta + 15 nap kézbesítés + 15 nap jogorvoslati határidő + 2 nap posta = kb. 34. nap áll rendelkezésre, max. Ami eddig nem érkezik meg, az nem is fog megérkezni, vagy ha mégis, ellenkező bebizonyításig elkésettnek kell vélelmezni. Egy elkésett beadvány nem lehet az árverés megsemmisítésének alapja, de ha sikerül bizonyítani a határidő megtartását, akkor bizony lehet. Ez nem játék, és nem véletlen, hogy a végrehajtó nem akar jogerősíteni. Úgyhogy ld. 1. pont.
  4. Jogos.
  5. Nemigen.
  6. Mi???
Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.05. 13:31

6. Úgy érti, hogy a végrehajtó által benyújtott földhivatali kérelemből kap-e példányt. :)
Már abban sem vagyok biztos, hogy a végrehajtó nyújtja eb azt a kérelmet. Ha mégis, akkor sem az a fontos, hogy a kérelemből kap-e, hanem hogy a bejegyző végzésből. Abból pedig hogyne kapna.

987654 # 2014.06.05. 17:25

Üdvözlet!
A kérdésem az lenne, hogy a közelmúltban egy ingatlan árverésen sikeresen licitáltam egy a moratórium hatálya alá nem tartozó lakatlan ingatlanra. A problémám az hogy a tulajt felkerestem a lakásán, de nem adja oda a kulcsot, a végrehajtó meg addig nem tesz semmit amíg ki nem fizetem az ingatlan teljes összegét (1994. évi LIII tv. 154. bekezdése alapján). Viszont ha nem tudok bemenni az ingatlanba nem kapok pénzt olyan egyszerűen, illetve most gyakorlatilag egy másfél szobás lakás egyik szobájában vagyunk a családommal 4-en. (anyósom oda engedett), mert az eddigi albérletem lejárt. A cuccaink garázsban vannak ládában meg zsákban, mi meg nyomorgunk négyen egy ágyon, miközben ott van egy üres ingatlan, amire kifizettem az előleget és lejárt a 30 nap, viszont 60 nap haladékot kértem, amit megkaptam. Mit tegyek hogy a birtokomba kerülhessen az ingatlan a lehető leg rövidebb idő alatt???

Vaktor # 2014.06.06. 11:42

Tisztelt gerbera317!

Nem megnyert MBVK ingatlanárverés után nem a teljes árverési előleget utalta vissza a végrehajtó.

Miért lehet ez?
Hol található a törvényben ezzel kapcsolatos információ, hogy mire hivatkozva, milyen jogcímen vonhat le bármilyen költséget az árverezőtől?

Eddig ilyen esettel nem találkoztam.

Köszönöm válaszát!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.06. 11:45

Talán ha őt magát kérdeznéd...

Vaktor # 2014.06.06. 11:53

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor!

Köszönöm ötletét, természetesen a végrehajtót is írásban megkérdeztem. De addig is..

Ha még egyszer elolvassa a kérdésemet, talán picit világosabbá válik, hogy a törvényi hivatkozását kérdeztem, mert ott nem találtam meg, hogy milyen költségekkel lehet csökkentenie az árverési előleget.

Ismételten köszönöm a rendkívül alapos, tanulságos és szakmai szempontból stabilan alátámasztott hozzászólását, amit gerbera317-nek címzett kérdésre adott! Elmentettem a többihez.

strangerp # 2014.06.06. 13:35

Tisztelt gerbera317 és KBS!

Ma telefonon kerestem a végrehajtót és az Önöktől kapott válaszokat felhasználva el sem kellett jutnom a vh-kifogás említéséig... úgy néz ki hirtelen mégis meglett a tértivevény... és még ma készül a jogerőre emelés...

Köszönöm szépen a segítséget!

gerbera317 # 2014.06.06. 15:40

142. § Az ingatlan árverése során az elektronikus ingóárverés szabályait a jelen alcímben foglalt eltérésekkel kell alkalmazni.
132/F. § (4) Ha az árverező vételi ajánlatának közzétételét követően az elektronikus árverési rendszer újabb vételi ajánlatot tesz közzé a licitnaplóban, az árverező kérelmére a végrehajtó 3 munkanapon belül intézkedik az árverési előleg átutalási költséggel csökkentett részének visszautalásáról; kérelem hiányában az árverési vevőn kívüli többi árverezőnek az előleget az árverés befejezése után kell visszautalni.

Vaktor # 2014.06.07. 08:14

Tisztelt gerbera317!

Köszönöm válaszát.

Ezt a bekezdést én is megtaláltam, de mivel nem kérvényeztem 3 munkanapon belüli átutalást, így azt gondoltam, hogy ez most nem érvényes. Két hét után kaptam meg az előleget.

Ráadásul, az eddigi visszautalások során tényleg nem volt levonva költség.

Továbbá elég laza ez is, hiszen nincs semmilyen felső korlát a költségekre? Ilyen alapon 50 ezret is levonhatna 1 millió után, miközben az én bankom is csak 39 forint költséget számol el értékhatáról függetlenül.

Mérnökként elég nehéz megérteni ezeket a törvényeket, egészen vicces hogy így is úgy is lehet értelmezni egyes dolgokat...

gerbera317 # 2014.06.07. 16:23

vicces hogy így is úgy is lehet értelmezni egyes dolgokat

??? Azt, hogy az átutalási költséggel csökkentett előleget vissza kell utalni, nem lehet másként értelmezni, csakis szó szerint. A költség pedig költség. Vitatni nem itt kell, hanem a bíróság előtt, 15 ezer illeték lerovása mellett. Ha meg úgy érzed, elutasítana a bíróság, akkor nyilván nincs igazad, úgyhogy egy szót sem többet erről.