Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


tatabanyai # 2017.05.31. 08:49

Szia Gerbera!
Mások a tulajdonosok.

gerbera317 # 2017.05.31. 08:37

A két tulajdoni hányad külön került árverezésre? Hát hogyan?

tatabanyai # 2017.05.31. 08:32

Sziasztok! Próbálom röviden, kérném meglátásotokat!
Lakás 1/2+1/2 tul. része, mindkettő tulajdoni része árverés alatt külön-külön(más-más a tulajdonosa az ingatlan 1/2-1/2-nek). Mindkettő beköltözhetően, tehermentesen az árverési hirdetményben feltüntetve. Egyik felét sikeresen megvettem.
A másik része még kérdéses.
Kérdés:
Azt a részt amelyiket megvettem beköltözhetően, tehermentesen
a végrehajtónak ugyan úgy át kell adnia, mintha az egészhez jutottam volna hozzá, függetlenül attól, hogy a nevezett nem is ott lakik Tehát arra nem hivatkozhat, hogy a másik része még folyamatban, illetve nincs kit kiköltöztetni, hiszen nem ott lakik stb.,
az átadás mit jelent? Kulcsot az ingatlanhoz?

gerbera317 # 2017.05.30. 13:20

Augusztus elején telik le a jegyzős 60 nap

Ja, hát akkor majd azt követően. 154/A. § (12) A végrehajtó az árverési vevő kérelmére - szükség esetén rendőrség közreműködésével - akkor intézkedik az ingatlan kiürítése iránt a 182. § és a 182/A. § megfelelő alkalmazásával, ha a (11) bekezdés szerint a jegyző részére megküldött tájékoztatástól 60 nap eltelt.
Olvasd és értelmezd: "akkor intézkedik az ingatlan kiürítése iránt, ha..." A kiürítés kitűzése is kiürítés iránti intézkedés, tehát azt nem ilyenkor tűzi ki a végrehajtó, hanem majd akkor.

colle # 2017.05.30. 13:00

Gerbera317

Nem vagyok benne biztos. :)

Kértünk 30 nap fizetési haladékot pont azért, hogy ne fussunk bele abba, hogy mi fizetünk, közben meg jön egy kifogás, a pénzünk meg benne áll a jogorvoslat jogerőre emelkedéséig. Jól tettük?

Többször lehetett itt olvasni, hogy a végrehajtó nem akarta kitűzni a birtokbaadás időpontját. Erre mennyi ideje van neki?

Pont augusztusra esne a birtokbaadás. Augusztus elején telik le a jegyzős 60 nap, de a kollegina az irodában azt mondta, hogy a szabadságolások és az ítélkezési szünet miatt Ők ugyan nem fognak augusztusban birtokba adni. Majd szeptemberben... Ez jogos lehet?

Köszönöm szépen a segítséged! :)

colle # 2017.05.30. 13:00

Gerbera317

Nem vagyok benne biztos. :)

Kértünk 30 nap fizetési haladékot pont azért, hogy ne fussunk bele abba, hogy mi fizetünk, közben meg jön egy kifogás, a pénzünk meg benne áll a jogorvoslat jogerőre emelkedéséig. Jól tettük?

Többször lehetett itt olvasni, hogy a végrehajtó nem akarta kitűzni a birtokbaadás időpontját. Erre mennyi ideje van neki?

Pont augusztusra esne a birtokbaadás. Augusztus elején telik le a jegyzős 60 nap, de a kollegina az irodában azt mondta, hogy a szabadságolások és az ítélkezési szünet miatt Ők ugyan nem fognak augusztusban birtokba adni. Majd szeptemberben... Ez jogos lehet?

Köszönöm szépen a segítséged! :)

gerbera317 # 2017.05.30. 12:51

Colle
Biztos, hogy a 154. § szerint kell átadnia, nem pedig a 154/A. § szerinti kiürítenie?
Arra, amit kérdezel, elég az e-mail is. Ne felejtsd el, hogy kb. 45 nap kell ahhoz, hogy valószínű legyen, hogy nem terjesztettek elő vh-kifogást.

gerbera317 # 2017.05.30. 12:46

itt most már 6 hónapról van szó

Akkor erre hivatkozva követeld az ingatlan átadását, kilátásba helyezve a végrehajtási kifogást arra az esetre, ha a végrehajtó ezt megtagadja. Az ingatlanból való kiköltözés határidejére a 154/A. § szerinti vh-kifogásnak van halasztó hatálya, másfajta, légből kapott kifogásnak nincs. Úgyhogy egy ilyen mulasztaási kifogás nyomán a bíróság simán elmarasztalja a végrehajtót, annak alapján pedig már kártérítést is követelhetsz tőle. Ha ezt kilátásba helyezed neki, lehet, hogy jobban átgondolja, minek van, és minek nincs halasztó hatálya a végrehajtó intézkedésére.

Oraclea # 2017.05.30. 12:35

Kedves gerbera317!

Köszönöm a válaszát, ezen felbuzdulva felhívtam a vh. irodát, hogy megtudjam a felfüggesztés tárgyát. Változott a képlet. Most azt mondta, hogy több kifogással élt az adós és amíg a bíróság nem hozza meg a döntést addig nem tud intézkedni. Maradjak türelmes majd levélben értesítenek. Kérdeztem milyen kifogásokkal? Erre nem válaszolt csak annyit hogy holnap délelőtt jelenjek meg nála személyesen és tájékoztat.
Ez számomra nyugtalanító mert úgy tudom, hogy a kifogással élést 15 napon belül be kell nyújtani és a Bíróság 45 napon belül elbírálja és itt most már 6 hónapról van szó.

colle # 2017.05.30. 12:04

Gerbera317

  1. Akkor helyesen a kérdés. :) Mi a teendő, ha a Vht. 154 (1) alapján nem adja át a végrehajtó az ingatlant?
  2. A vételár különbözetet szeretném kifizetni. Ehhez írásban kértem választ a végrehajtótól, hogy érkezett -e kifogás az árverési jegyzőkönyvvel vagy az eljárással kapcsolatban?

Ő sima emailben annyit írt, hogy nem érkezett. Azonban ha később kiderülne hogy mégis (ahogy itt a sztorikban volt erre példa), akkor meglegyen a válasza, hogy Ő azt mondta, hogy nem érkezett. Ehhez elég a sima email, vagy kérjem válaszát fejléces hivatalos papíron?

Köszönöm szépen!!!!!

gerbera317 # 2017.05.30. 10:06

A két tulajdoni hányad külön került árverezésre? Hát hogyan?

tatabanyai # 2017.05.30. 09:40

Sziasztok! Próbálom röviden, kérném meglátásotokat!
Lakás 1/2+1/2 tul. része, mindkettő tulajdoni része árverés alatt külön-külön. Mindkettő beköltözhetően, tehermentesen az árverési hirdetményben feltüntetve. Egyik felét sikeresen megvettem.
A másik része még kérdéses.
Kérdés:
Azt a részt amelyiket megvettem beköltözhetően, tehermentesen
a végrehajtónak ugyan úgy át kell adnia, mintha az egészhez jutottam volna hozzá, függetlenül attól, hogy a nevezett nem is ott lakik Tehát arra nem hivatkozhat, hogy a másik része még folyamatban, illetve nincs kit kiköltöztetni, hiszen nem ott lakik stb.,
az átadás mit jelent? Kulcsot az ingatlanhoz?

gerbera317 # 2017.05.30. 09:00

Szeretném, hogy a végrehajtó válasza később felhasználható legyen. Bizonyító erejű.

Mit akarsz vele bizonyítani?

gerbera317 # 2017.05.30. 08:59

Azaz meg sem próbálja átadni?

Nem jó a kérdés. A végrehajtó vagy átadja az ingatlant, vagy nem adja át, de nem _próbálja_.

gerbera317 # 2017.05.30. 08:58

kivel kell aláíratni a birtokba adási jegyzőkönyvet?

Azokkal, akik ott vannak: végrehajtó, árverési vevő, adós, bérlő, szomszéd, tanú, rendőr. Ha önkéntes az átadás, akkor pedig azzal, aki ott van: az önkéntesen kiköltözővel.

colle # 2017.05.30. 08:23

Tisztelt Szakértők!

Kérlek segítsetek, ha a végrehajtótól emailben érkezik válasz, akkor az akkor tekintendő hivatalosnak, ha rendesen végrehajtói fejléces papíron érkezik amit Ő is iktat magának, vagy megfelelő sima email válasz is?

Szeretném, hogy a végrehajtó válasza később felhasználható legyen. Bizonyító erejű.

Köszönöm szépen!

colle # 2017.05.30. 08:23

Tisztelt Szakértők!

Kérlek segítsetek, ha a végrehajtótól emailben érkezik válasz, akkor az akkor tekintendő hivatalosnak, ha rendesen végrehajtói fejléces papíron érkezik amit Ő is iktat magának, vagy megfelelő sima email válasz is?

Szeretném, hogy a végrehajtó válasza később felhasználható legyen. Bizonyító erejű.

Köszönöm szépen!

csokesz20 # 2017.05.30. 08:11

Kedves Fórumozók!

Árverési liciten én lettem a győztes befutó, a teljes vételárat 15 napon belül kifizettem, az árverési jegyzőkönyv szerint a vételár kifizetését követő 30 napon belül kell az ingatlant az adósnak kiürítve részemre átadnia.

Az ingatlant bérlő lakja, aki az árverésről nem tudott semmit,és az ingatlant egy "közvetítőn" keresztül bérli,
szerződés nélkül. Az adóssal (aki állítólag külföldön van) a "közvetítő" van kapcsolatban, így a bérlő sem ismeri.

A bérlőt és a "közvetítőt" is tájékoztattuk, hogy az ingatlan árverésre került és hogy az ingatlant a megjelölt határidőig kiürítve át kell adniuk.

Kérdésem, hogy amennyiben a birtokba adás a 30 napos határidőn belül megtörténik akkor kivel kell aláíratni a birtokba adási jegyzőkönyvet?

Az adóssal? De mi van ha ő nem tud (nem akar) jelen lenni, mert például külföldön van.

A "közvetítővel"? Ha az adóstól kap egy meghatalmazást, akkor ő eljárhat a nevében?

A bérlővel? Aki, szerződés nélkül lakik az ingatlanban?

A végrehajtóval (is)? Igazából vele vagyok az árverés miatt kapcsolatban, de ő azt mondata, hogy csak akkor lép közbe, ha az adós a fenti kiköltözési kötelezettségének nem tesz eleget a megadott határidőig,és karhatalmi segítséget kérek...

Segítségeteket előre is köszönöm!

tatabanyai # 2017.05.30. 07:50

Sziasztok! Próbálom röviden, kérném meglátásotokat!

Lakás 1/2+1/2 tul. része, mindkettő tulajdoni része árverés alatt külön-külön. Mindkettő beköltözhetően, tehermentesen az árverési hirdetményben feltüntetve. Egyik felét sikeresen megvettem.
A másik része még kérdéses.

Kérdés:
Azt a részt amelyiket megvettem beköltözhetően, tehermentesen

  • a végrehajtónak ugyan úgy át kell adnia, mintha az egészhez jutottam volna hozzá, függetlenül attól, hogy a nevezett nem is ott lakik Tehát arra nem hivatkozhat, hogy a másik része még folyamatban, illetve nincs kit kiköltöztetni, hiszen nem ott lakik stb.,
  • az átadás mit jelent? Kulcsot az ingatlanhoz?
colle # 2017.05.29. 18:01

Kedves Gerbera317!

A segítséged szeretném kérni, hogy bevált gyakorlat -e, hogy a végrehajtó nem akarja teljesíteni a Vht. 154§ (1)-ben foglalt kötelezettségét? Azaz meg sem próbálja átadni?

Köszönöm válaszod!

gerbera317 # 2017.05.29. 12:57

Mit függesztett fel a bíróság? Ha a végrehajtást, akkor az elárverezett ingatlant a felfüggesztéstől függetlenül birtokba kell adni. Ha pedig kiköltözési haladékot adott az adósnak, az törvénysértő, ugyanis árverés utáni kiköltözési haladékot csak a Vht. 140. (4) szerint kérhet, tehát az árverést követően már nem.

Oraclea # 2017.05.29. 10:03

Kedves Fórumozók!

Tavaly novemberben zárult le a licitálás melyben nyertes vevő lettem. 10 nappal később megkaptam a jegyzőkönyvet amely alátámasztja ezt a tényt. Közölte velem a végrehajtó hogy márciusig nem lehet kiköltöztetni az adóst mivel kilakoltatási törvény nem engedi. Ez rendben is van. Tudtam róla. Márciusban újra felkerestem a Vh-t megkérdeztem, hogy most mi a következő lépés. Azt mondta, hogy az adós kifogással élt, melyet elutasítottak, és az adós beadott a bíróság felé egy felfüggesztési kérelmet, mely februárban jogerős lett. Közölte várjak türelemmel. Ok de meddig? Közben azt az információt kaptam, hogy ez a felfüggesztés 6 hónapra szól. Ok, de mikortól az árverés napjától vagy a határozat jogerőre emelkedésétől? Ha letelik a 6 hónap milyen halasztás jöhet még mire számítsak? Közben a pénzem ott van lakásom nincs. Az albérlet meg viszi a pénzt. Tudna nekem valaki segíteni ötletet adni mit tegyek, hogy hozzá jussak az ingatlanhoz?

magyar77 # 2017.05.24. 06:26

Kedves Immo81!

Sajnos az elbírálás nem gyors, nekem 7 hónap volt.
Természetesen elutasították az adós kifogását.
Mivel adós nem fellebbezett a végrehajtó küldött egy tértis levelet, hogy az árverés jogerős, ezért befizettette velem a teljes összeget.
Miután nem érkezett meg az árverési jegyzőkönyv és némaság borult az ügyre tizen egy-két napig, ezért felhívtam a végrehajtót, hogy akkor mikor lesz az átadás, vagy mikor kapok vmi papírt. Hát átadás nem lesz, mert egy per is folyamatban van, amit adóska nyújtott be a bank ellen még decemberben. Persze ezt mindenki tudta, de végrehajtó úgy nyilatkozott,hogy amiatt már nem függesztették fel az árverést, mert a bíró nem lát nagy áttörést az ügyben. Max fél millióval kevesebb lesz a tartozás.
Annyit tudtam meg, hogy már két tárgyalási nap volt. Hogy mikor lesz ítélet? Ki tudja! Meg még ott a másodfok.
Valaki írhatna valamit, mit tehetek ilyenkor!

gerbera317 # 2017.05.23. 19:52

Megvárod, míg jogerősen elbírálják. Annak óvatosan utánajársz, hogy a kiköltöztetési kérelmedről ment-e tájékoztatás a jegyzőnek. Ha ment, a jogerő után azonnal tűzön ki a végrehajtó kilakoltatást.

gerbera317 # 2017.05.23. 19:52

Megvárod, míg jogerősen elbírálják. Annak óvatosan utánajársz, hogy a kiköltöztetési kérelmedről ment-e tájékoztatás a jegyzőnek. Ha ment, a jogerő után azonnal tűzön ki a végrehajtó kilakoltatást.