jelzálog alatt lévő ingatlan, és más végrehajtás


Ercsi71 # 2011.11.25. 14:03

Kösz!Hát ez lehangoló...
A bankszámlámon ha csak 10ezer forint van, azt elveheti a végrehajtó?


Ercsi

ObudaFan # 2011.11.25. 12:39

Attól még ami közös vagyon volt, azzal felelsz.

Ercsi71 # 2011.11.25. 12:25

Kedves ObudaFan!
Azt nem írtam bele a kérdésbe, hogy életközösség megszűnése után a vagyonközösséget megszüntettük szerződéssel közjegyző előtt.Az előbbiekben írtak alapján osztozkodtunk.Bíróság váláskor jóvá hagyta.Akkor most melyik dolog érvényes, ha a szerződés akkor köttetett, mikor az ex még nem esett késedelembe a titkos hitelének törlesztésével?
Köszi a fentieket is!


Ercsi

ObudaFan # 2011.11.25. 11:18

Csak az a 20% ajándék a különvagyon ebből.

Ercsi71 # 2011.11.25. 10:56

Tisztelt Kovács Úr!

2003-ban vettem a házasságom fennállása alatt egy ingatlant 1/1 tulajdoni bejegyzéssel úgy, hogy 20%-ot apukám ajándékozott, a többi szocpol 2 gyerekre, hitel közösen a volt férjemmel.2004-ben el is váltunk.Mi a véleménye, itt hogy alakul a szocpol kérdés, ha a gyerekek nálam lettek elhelyezve, és azóta is én lakok az ingatlanban a két gyerekkel, ex elköltözött.Hitelből megfizettem neki a befizetett 10 hónapnyi közös törlesztés felét közjegyző előtt, és ezzel el is számoltnak tekintettük a dolgot.Csakhogy most jött egy hitelezői követelés, mert az exem nem fizetett valami apró kölcsönét, amiről én nem tudtam, de még akkor köttetett az, mikor jogilag nem szűnt meg az életközösségünk.Követelik rajtam vh-eljárásban a közös vagyonból rám eső rész erejéig az ő/ex/tartozását.Ezt értem.De mennyi lehet az a közös vagyon rám eső része így?A szocpol is képezheti ebben az esetben is a közös vagyoni osztani valót így utólag, harmadik személlyel szembeni ügyben?Lehet, hogy nekem kell így megfizetnem az ex 600ezres tartozását?A szocpol miatt lett közös vagyoni rész, ami rám esik?Vagy csak a kötelmi követelés lesz az alapja?
Mit gondol?
Köszönettel:Erika


Ercsi

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.24. 11:21

Azért kellene bejegyeztetni a nyilvántartásba. A te tulajdonjogodat - és nem a gyerekekét.

gigi69 # 2011.11.24. 10:02

Köszönöm a gyors válaszát, a válási papíron szerepel,hogy ő lemond az én javamra!Tehát ez sehova máshová nem került bejegyezve.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.24. 09:49

Miért kellene a gyerekeknek ajándékozni azt, amire te magad már jogot szereztél? A bank hozzá fog járulni a tulajdonjogod bejegyzéséhez, ha a volt férj adós marad. (Épp az lenne nehéz, hogy őt kiengedjék a kötelemből.) A szocpol felét meg már amúgy is vissza kellene fizetnie, hiszen, az nem azon múlik, hogy tulajdonostárs-e, hanem azon, hogy nem lakik az ingatlanban a gyerekekkel együtt.

gigi69 # 2011.11.24. 09:15

Szeretnék segítséget kérni!
2008-ban elváltam,én nevelem a három gyerekünket,én fizetem,a házra felvett kölcsönünket,a volt férj gyerektartást fizet,és lemondott a házon lévő kevesebb mint fele részéről az én javamra.Az ingatlan része továbbra is a nevén van a kölcsön miatt,,megegyeztünk az eladásban,vagy kiváltásban,de sajnos egyik sem jön össze,persze vevő nincs,nekem olyan jövedelmem megint amivel a bank szóba állna velem.Két felnőtt és egy kiskorú gyerekünk van.Van a házon szocpol,mind a kettőnk nevére lett igényelve.Most szeretnénk azt a megoldást,hogy az apa elajándékozná az ő részét gyerekeinek,ő maradna továbbra is az adós én az adóstárs,a ház a fedezet.Csak a gyerekek lennének a tulajdonosai az ő részének! Ez lehetséges e,és a szocpol visszafizetés jogos e ,az apa részéről.Van e erre lehetőség,a bank és az államkincstár részéről?Köszönettel várom válaszukat!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.14. 12:39

Ki mondta, hogy csak az ingatlan veszik? Pláne, hogy perli valaki tőled.

tündi22 # 2011.11.14. 12:23

Üdvözletem Mindenkinek!
A kérdésem az lenne, hogy adott egy jelzáloggal, és annak járulékaival terhelt ingatlan. A hitel rendben fizetve. Egy polgári per miatt perfeljegyzés került az ingatlanra. Azt írják, hogy a bankot tűrésre kényszerítik vagy kérik!
Ha úgy döntöttem, hogy hagyom veszni az ingatlant, és nem fizetem tovább a hitelt, akkor a bank mit tud velem tenni?


Tisztelt Végrehajtó!
Kérdésem, hogy mi történik akkor, ha eddig rendesen törlesztettem a hitelemet, de az ingatlanomat mostantól egy polgári per miatt

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.12. 23:25

A jelzáloggal biztosított követelést csak a tartásdíj és munkabér jellegű követelések előzik meg a kielégítési sorban. És persze a végrehajtás költségei.

Kb. félévenként érdemes újra meg újra bejegyeztetni a jelzálogjogot és kérni a fizetési meghagyást: Nemigen van más út. Előbb-utóbb csak lesz vevő a lakásra.

gyoriedes # 2011.11.12. 20:55

Kedves Fórumozók!
Társasházunk felé az egyik tulajdonostársnak tetemes tartozása halmozódott fel. Egyes részösszegekre korábban jelzálogjogot jegyeztetett be a közös képviselő, később már végrehajtást kért. A végrehajtás megkezdődött, a tulajdonos lakása közüzemi szolgáltatók felé meglévő tartozásokkal is terhelt. A tulajdonosnak korábban semmilyen jövedelme nem volt, nemrég megállapítottak neki valamilyen nyugdíjat (sajnos a pontos jogcím ismeretlen), ezért ebből már - állítólag - vonnak tőle bizonyos összeget. A lakására árverezést indítottak, melyre nem volt jelentkező.
Kérdésem, hogy a jelzálog követelés milyen helyet foglal el a végrehajtás során, illetve amennyiben egy következő árverés során valaki megvásárolja a lakást, hogyan zajlik a követelések kiegyenlítése? Mi a teendő a folyamatosan újra felmerülő tartozásokkal, hiszen hónapról-hónapra nem fizet, a letiltással csak az előző tartozásait csökkenti (kb. 10 éve nem fizet).
Előre is köszönöm a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.03. 16:33

Ha csak végrehajtás, az nem akadály. Ha felszámolás vagy végelszámolás, az már más. Ugyanígy az is, ha magára az ingatlanra van bejegyezve a végrehajtási jog.

lalika2 # 2011.11.03. 16:21

Szeretnék segítséget kérni.Kiadó üzlethelységet kerestünk, hónapok óta nézük, végre megtaláltuk az ideálisat. DE! A Kft. végrehajtás alatt áll. Már több, mint egy éve!A tulajdonos Kft. ezt "elfejette" megemlíteni.A végrehajtással kapcsolatos adatok nyilvánosak? Valahol utána lehet annak nézni, hogy 100.000 Ft-os parkolás, vagy több milliós tartozás maitt indult-e meg az eljárás? Ha végrehatás alatt áll, adhat ki számlát? Fogadhat be számlát?Egyáltalán kiadhat -e bérbe tulajdonában lévő üzlethelységet? A válaszokat előre is köszönöm.

győr1 # 2011.10.31. 18:19

Köszönöm a segítséget.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.31. 15:32

Annak. A vh-jog bejegyzése megtörtént, azért kell fizetnetek. (6600 lesz az.)

győr1 # 2011.10.31. 15:30

Kedves Gerbera! Köszi a tanácsot!
A vh.-t sürgető levelünknek annyi lett az eredménye, hogy a múlt héten a földhivataltól jött egy levél, amelyben 6700 Ft-ot kellett befizetnünk, ott járt a végrehajtó. Remélem, ez haladás már. Annak számít ez?

gerbera317 # 2011.10.31. 09:04

győr1:
Nos, ha ez a helyzet, akkor ingatlan-végrehajtásnak lesz a végén helye. De addig el kell jutni, a fokozatosság elvét betartva. Éppenséggel már ott kellene tartani.
Először a végrehajtónál érdemes sürgetni a dolgot, rákérdezve, hogy lefoglalta-e egyáltalán az ingatlant. Nem lehet annyira hülye, hogy ne tette volna meg. Ti valószínűleg azért nem tudtok róla, mert nem kaptatok határozatot (kellett volna); vagy kaptatok, de az ügyvitelnek még van hová fejlődnie.
Ha kiderül, hogy mégsem foglalta le az ingatlant, akkor se vh-kifogással nyissatok, hanem sürgessétek meg. Fontos, hogy ne telefonon sürgessétek, hanem ügyfélfogadáson, iratbetekintéssel, és addig el ne menjetek tőle, amíg előttetek ki nem nyomtatja a vh-jog bejegyzés iránti megkeresést. Ha vonakodik ezt megtenni, akkor jöhet a vh-kifogás, de előtte egy jegyzőkönyvet az ottlétetekről mindenképpen csikarjatok ki belőle.

végrehajtó1 # 2011.10.31. 08:14

Írjatok vh kifogást a bíróságnak címezve ,hogy az ingatlant nem foglalta le pedig megelőlegeztétek a vh költségeket.

győr1 # 2011.10.31. 06:34

Sajnos ettől a tulajdonostól másként nem tudjuk a több, mint egy millió ft tartozást behajtani, mert nincs munkabére, nincs autó sem. Az előző kk. hagyta, hogy halmozódjon a tartozás. Áll az ingatlanpiac, de itt lenne, akinek kellene az ingatlan. De nagyon lassan halad az ügy intézése, a ház lakói pedig már türelmetlenek. A tartozás áprilistól ismét több, mint 100 ezerrel nőt, mert az illető a közös vizet használja.
Köszönöm a választ!

gerbera317 # 2011.10.31. 00:33

társasházunk áprilisban indította a közjegyzőnél egy ingatlan árverezését.

Az kizárt dolog. Nem fizetési meghagyás kibocsátását kértétek a lakótárs ellen? Valószínűleg igen. Fizetett? Valószínűleg nem. Kértétek a végrehajtás elrendelését? Valószínűleg igen.
És akkor most vagyunk a jelenben: a végrehajtás megindult, először azonban a végrehajtó azt vizsgálja, van-e más módja a követelés behajtásának, mint az ingatlanárverés. A közös költség elmaradása (valószínűleg erről van szó) egy fiatal autó árverezéséből is megtérülhet, nem feltétlenül kell (és nem is szabad!) azonnal az ingatlant elkótyavetyélni.
Ez eljárást egyébként nem itt kell sürgetni, hanem az eljáró végrehajtónál...

győr1 # 2011.10.28. 20:07

Segítséget szeretnék kérni: társasházunk áprilisban indította a közjegyzőnél egy ingatlan árverezését. Már a helyi végrehajtónál van az ügy, augusztusban kifizettük a teljes végrehajtási költséget. És azóta semmi nem történt. Már írtunk ajánlott levelet a végrehajtónak, mert a befizetésünk óta nem kaptunk értesítést. Kérdéseim: Nem köti időkorlát a végrehajtót? -mert a tartozás azóta is hamozódik. Augusztus óta rengeteg idő eltelt, mikorra várható lépés az ügyben?

yamada23 # 2011.06.15. 18:04

Üdvözletem!

Az lenne a kérdésem, hogy adott egy ház ami az én tulajdonom. A szüleim vettek fel rá jelzáloghitelt, de a hitel az én nevemen van. (A ház a szüleimé, annak idején az örökösödési adó miatt írták az én nevemre hogy ne kelljen majd fizetnem) A hitelt nem tudták fizetni. A bank felmondta. A kérdés a következő: ha a bank nem tudja olyan áron értékesíteni a házat, hogy kitegye a felvett hitel összegét, ami a svájci frank miatt közel 6 millióval lett több a hitel felvétele óta, akkor a fentmaradó összeggel, tartozással mi lesz? Azt rajtam hajtják végre?
Előre is köszönöm

janika29 # 2011.06.13. 17:09

Köszönöm a választ!
A bizonyíték az hogy a bankunktól ahol a számlánk van le kértünk minden számlát hogy milyen levonások történtek és hogy milyen számlaszámra ez elég bizonyítéknak?