jelzálog alatt lévő ingatlan, és más végrehajtás


Vh-ügyes # 2013.02.20. 20:08

kollégád ugyebár ennek a végrehajtási eljárásnak nem alanya... (miről beszélünk?)

W.Tamás # 2013.02.20. 18:20

Szerencsére nem csak barátom, hanem kollégám is az alany :-)
Ami a költséget illeti, ez szerintem a ház problémája. Az új lakó kifizette a tartozást (nyilván nem hasraütésre, hanem megmondták mennyit fizessen), a vérehajtás bejegyzését elutasítják, így a végrehajtó vagy a háztól kérheti a pénzét vagy esetleg az adóstól. Nem?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.20. 18:05

Akkor viszont kevés lesz a közös költség hátralék megfizetése. A végrehajtó díját, költségeit is meg kell fizetni.

Vh-ügyes # 2013.02.20. 17:52

Tamás gyors volt ...

Vh-ügyes # 2013.02.20. 17:51

pedig teszik, végrehajtási jog lesz az!

Tamás ellenőrizhetné...

W.Tamás # 2013.02.20. 17:51

Sziasztok! Ez egy végrehajtási jog bejegyzése iránti kérelem, és széljegyen szerepel.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.20. 17:45

A végrehajtási jogot nem veszik széljegyre, hanem bejegyzik. Jelzálogjog lesz az.

Vh-ügyes # 2013.02.20. 17:36

Azt magyarázom, esetünkben végrehajtási jog bejegyzési kérelme figyel a széljegyen! (Tamás kifejezetten ezt írta)
Nem zálogjog! Tehát...?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.20. 16:40

Vigye magával az igazolást arról, hogy a tartozást kiegyenlítette. Ha meg a törlési kérelmet is tudná vinni, az végképp jó lenne.

W.Tamás # 2013.02.20. 16:22

De hát egy lakás csak nem lehet adós, vagy igen?!

Azért lenne kellemetlen, ha bejegyzésre kerülne, mert a vevő már 3 hete kifizette (utalással) az eladó által felhalmozott hátralékot a társasház részére, csak a társasház valamiért még nem állította le az eljárást (vagy ennek ilyen hosszú lenne az átfutási ideje?)

Tehát most úgy néz ki, hogy pénteken viszi a bankba azt a tulajdoni lapot, amelyen egy nem őáltala felhalmozott, de általa már rendezett adósság széljegye van, ami ráadásul az adásvételi szerződéskor még nem is volt rajta?

Ha VH-ügyesnek van igaza, akkor nagyjából sima ügy.
Ha Kovács_Béla_Sándornak, akkor mit lehet ilyenkor tenni?

Vajon a bank majd mit szól mindehhez?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.20. 15:53

Épp ezt magyarázom. Ezt a jelzálogot kvázi a lakással szemben jegyzik be, mindegy, ki a tulajdonos éppen.

Vh-ügyes # 2013.02.20. 15:44

Egyébként, dehogynem.
Ha az új tulajdonoson akarják leverni az új eljárást jelent.
A földhivatal meg nem fog bejegyezni egy másik ember/adósra vonatkozó vh jogot.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.20. 15:26

Egyébbként sem. A közös költség sajátos tartozásfajta, a lakás mindenkori tulajdonosát terheli, a társasház pedig jogosult a zálogjogot bejegyeztetni akkor is, ha a hátralékot felhalmozó tulajdonos elidegeníti az ingatlant.
Ezért kell az eladótól vagy még inkább a közös képviselő től igazolást kérni.

Vh-ügyes # 2013.02.20. 15:21

így áll a helyzet

Dogre77 # 2013.02.20. 15:15

Sziasztok!

Édesanyám vásárolt egy autót chf hitelre, majd nem tudta fizetni, hisz a törlesztő háromszoros lett, az autót elvitte a bank, eladta töredékáron, majd több milliót követelnek tőle még ezután is. Nincs még végrehajtás alatt az ügy, legalábbis nem tudunk róla. Anyukám egyetlen vagyona termőföld, melyen jelzáloghitel van, amit fizet rendesen. Végrehajtás alá vonhatják-e a földet, ha másik banknak jelzáloga van rajta? Hogyan lehetne megmenteni a termőföldet (anyunak nincs más jövedelme, anélkül kilátástalan a jövő)
Köszönöm szépen, ha valaki válaszol!

W.Tamás # 2013.02.20. 14:33

Olvastam a szerződését, de nem emlékszem rá, hogy ez a kifejezés szerepelne benne.

Jól sejtem, hogy ha tulajdonjog fenntartással történt a szerződéskötés, akkor nem utasítják el (mert még az eladó a tulaj)?

Ha viszont nem, akkor el fogják utasítani?

Vh-ügyes # 2013.02.20. 14:26

Nos, igaz. Tudni kellene, hogy tulajdonjog fenntartással történt-e a szerződéskötés avagy nem.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.20. 14:15

Dehogy.

Vh-ügyes # 2013.02.20. 14:09

elutasítják

W.Tamás # 2013.02.20. 13:10

Sziasztok!
Barátom január 28-án vásárolt egy hiteles lakást, amely tulajdonjogának bejegyzése jelenleg még csak széljegyen van.
Intézné a hitelt, ami a lakással kapcsolatos, de a mai napon kikért tulajdoni lapon az látszik, hogy tegnapi dátummal széljegyzetre került a társasház - még az előző tulaj tartozása miatti - végrehajtási kérelme.
Ha a bank várhatóan pár nap múlva hozzájárul a tulajdonosváltáshoz, akkor az első széljegy alapján bejegyzik a tulajdonjogot, de mi lesz a társasház igényével?
Köszönettel,
Tamás

Vh-ügyes # 2013.02.20. 12:44

De hisz megmondtam....
Az ingatlanon - jelenleg - csak a diákhitel van.
Megteheted - bár figyelmeztetlek ez fedezetelvonásnak minősülhet - hogy így, ahogy van eladod. Ez esetben a keselyűk (nem hibáztatlak érte) lyukra futnak...

optima # 2013.02.20. 11:58

Kedves VH.ügyes! A pénzügyi rendszer a világban olyan, amilyen. Senki nem tehet semmiről, és mindenki tehet mindenről. Egyértelmű, hogy senki önérzetébe nem szeretnék belegázolni. Csak kibukott belőlem ez a "keselyű". Szomorú és gondterhelt vagyok épp, talán ezért. Nehezen élek és nem tudom mi vár rám, szerettem volna jogban járatos emberektől tanácsot kérni a dolgomban. Ha esetleg, mégis lenne válasza valakinek egy ilyen "keserű keselyűs" lánynak, tényleg köszönöm.

viki819 # 2013.02.20. 11:11

A férjem növére valamikor a 2000-es évek elején a szülöi házra jelzálogot vett fel.Most 2012-ben kaptunk egy levelet a banktol,hogy végrehajtás lesz mert a hitel nem volt fizetve.Mivel a szülöi ház a férjem és testvérei nevén van rajtuk akarják behajtani.Miért nem az adóson követelik.Mi más városban lakunk,tartozásunk nincs.Egy autonk van amit fizetünk.Miért nekünk kell kifizetni a közel 8millió forintot.Nem tudom milyen eljárás ez.Most akkor mindenünket elveszik más miatt?

Vh-ügyes # 2013.02.20. 10:54

Jöhetnek a "keselyűk"!
Talán ellentmondhatnál az FMH-nak míg "eladod" amid van...

optima # 2013.02.20. 09:16

Diákhitelből fennmaradt tartozás kapcsán a végrehajtási eljárás ingatlanfelmérési szakaszában sikerült megállapodni a részletfizetésben a Diákhitel Rt.-vel, aki az eljárást felfüggesztette. Ez a helyzet korrigálva, pipa. Viszont, egy vállalkozáshoz anno 2008-ban felvett banki, személyi hitelből maradt tartozás kapcsán most újabb végrehajtás várna rám. 4-5 évig csend, most meg telefon, hogy végrehajtási szakasz - csillió forintra felduzzasztva az eredeti összeget persze. Egyetlen ingatlanom, egy nem túl nagy értékű örökségem van, amit megpróbálhatnak terhelni. De rajta van ez a felfüggesztett végrehajtás a Diákhiteltől. Bejegyezhető ilyen helyzetben újabb végrehajtás erre az ingatlanra egyáltalán, vagy várni kell a banki keselyűknek a sorukra? Tudna valaki egy megbízható, gyors választ adni nekem, ha nagyon szépen kérem?