Közüzemi tartozás végrehajtása


Majordomus # 2024.03.14. 20:56

Sokéves tapasztalatom szerint Vízmű abszolute nem izgatja magát a tartozások miatt. Éppen azért amit drb.. leírt.

Ha a jó embernek vízre van szüksége,majd bemegy és fizet. Addig nincs víz.

Általában 25-30 ezer ft tartozásnál már kizárják az elszámolásból.kiterhelik a főmérőre társasháznál ők mindenképpen pénzhez jutnak.
.
Családi háznál előbb utóbb "lesz valami".
Kihal a tulaj,elárverezik a házat vagy eladják.
Aki jön majd kifizeti a vízdíjat.
.
Jobb ha megállapodsz velük és kifizeted.

gypetra10 # 2024.03.14. 13:38

A szolgáltatás maga már jó ideje korlátozva van, ami abból a szempontból sem baj, hogy hamarosan senki nem fog életvitelszerűen ott lakni.
De a tartozás gondolom a későbbiekben az én nevemmel is végrehajtóhoz kerülne, mint tulajdonos/felhasználó? Esetleges eladást/eladományozást is ellehetetlenítene? Szerződést felbontani se tudnék a szolgáltatóval?

drbjozsef # 2024.03.14. 13:35

Igen.

gypetra10 # 2024.03.14. 12:57

Gyors válaszukat nagyon szépen köszönöm!

Ezek szerint mindenképpen a tartozás mielőbbi rendezésével járok a legjobban, ha jól értelmezem?

drbjozsef # 2024.03.14. 12:16

Pláne.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.03.14. 12:13

(Pont a vízre a törvény erejénél fogva kezes a tulajdonos.)

drbjozsef # 2024.03.14. 10:32

gypetra10,

A gyakorlatban sajnos mindegy, hogy visszautasítanád-e a (nem létező) örökséget, vagy sem.

Ha jogutódja vagy, akkor igen, felelnél a tartozásokért, de csak az örökölt vagyon értékéig, tehát nem nagyon.
Ha nem lennél jogutód, akkor nem felelsz a tartozásokért.

De két okból mindegy ez.

Egyfelől, ha te vagy a fogyasztó, akkor a fizetőt csak úgy fogadja el a vízmű, hogy neked, tulajdonosnak, mögöttes felelősséged van, egészen biztos vagyok benne, hogy kezesként felelsz a fizető tartozásaiért a saját ingatlanodban.

Másfelől a vízművek kivétel a többi szolgáltató közül abban is, hogy ha a szolgáltatási helyen (!) tartozás van, akkor jogosult a vízszolgáltatást korlátozni, vagy akár fel is függeszteni addig, amíg bárki ki nem fizeti a tartozást. Ezzel még az árverésen ingatlant vásárlók is szívnak néha, mert az árverési vétel eredeti szerzésmód, az új tulajdonos nem jogutódja az előzőnek, a szolgáltatók nem követelhetik az előző tulajdonos tartozásait. A vízmű sem követelheti tőled (ha nem lennél eleve szerződésben vele), de megteheti, hogy amíg nem fizeted ki, addig nem szerződik veled (esetedben ez megvan, de nem számít), de NEM köteles vizet biztosítani.

gypetra10 # 2024.03.14. 10:19

Szép napot!

Van egy ingatlanom, ahol Édesanyám mint fizető felhalmozott egy jelentős tartozást a vízszolgáltatónál. Ez jelenleg bírósági végrehajtás alatt áll, Anyukám pedig élete végén van. A szolgáltatóval én vagyok szerződésben mint fogyasztó. A kérdésem az, hogy ebben az esetben én vagyok a jogutód és Anyukám halálával ezt rajtam fogják tovább követelni? Örökölt vagyonom nem lesz tőle.

Előre is köszönöm a segítséget!