Ha még nem fizetted be teljes egészében alapításkor, akkor igen. Ha befizetted, akkor nem.
Kilépés a Kft.ből: ÚJ
A kft -nak sem pénze sem vagyona nincs akkor az APEH a tartózást miből fogja végrehajtani.?
Nem kötelez arra hogy a törzstöke összegét a kft számlájára befizesem?
Köszi a választ.
József
"A törzstőke erejéig" nem úgy értendő, hogy meg kell fizetned 1,5 millió forint tartozást. Úgy értendő, hogy elveszted azt, amit törzstőkeként befizettél.
Azért, mert ezt vállaltad.
Köszönöm a választ.A tagok nem felelnek a kft tartozásáért,de a törzstöke erejéig felelek ami 1,5mill.ft. Viszont egyáltalán nem vettem részt a kft ügyébben ami bizonyitható akkor miért kell felelnem.,Azt én fizessem meg amit a zügyvezető a nemtörödömségével .lustaságával elb.....?(ill lányom)
József
Ptk. 53. § (3) és Gt. 111. § (1)
Ptk. 53. § (3) és Gt. 111. § (1)
2006. évi IV. törvény
a gazdasági társaságokról
111. § (1) A korlátolt felelősségű társaság (e fejezetben a továbbiakban: társaság) olyan gazdasági társaság, amely előre meghatározott összegű törzsbetétekből álló törzstőkével (jegyzett tőkével) alakul, és amelynél a tag kötelezettsége a társasággal szemben csak törzsbetétének szolgáltatására és a társasági szerződésben esetleg megállapított egyéb vagyoni hozzájárulás szolgáltatására terjed ki. A társaság kötelezettségeiért - törvényben meghatározott kivétellel - a tag nem felel.
T.Kovács Béla Sándor.
Légyszíves irjad meg ,melyik az a főszabály ahol levan írva ,hogy a tagok nem felelnek a kft tartozásáért.
Kösz: József
„Kérdésem hogyan tud killépni a kft-ből? ”
Sehogy. De a tagok főszabályként nem felelnek a társaság tartozásaiért.
Lányoméknak van egy kft melyet teljes egészébben a férje vezeti,most hogy vállnak számára most derült ki hogy az APEH végrehajtási eljárást inditott a kft ellen.Viszont a kft-nek nincs semmi vagyona .A lányom 50% túlajdonos-kéntvan a cégben,és már mindent otthagyna a férjének,csak szabadulna meg a kft-től. ,de neki nem kell.Mivel felszámolni sem hajlandó és az adóság csak minnél több szeretne megszabadulni a cégtől.Kérdésem hogyan tud killépni a kft-ből? Van -e rá valami jógi megoldás ha nem akkar tagja lenni a kft-nek? A magánvagyonukat (lakás) az apeh megterhelheti-e a kft adóságával mivel nincs a kft nek semmi vagyona (ez egy helyiTV műsorszolgáltatás).
Várom a megoldást.József
Felszámoltatni lehet.
Itt azt értem adósság alatt, hogy volt több nagyobb horderejű munka, amik el is lettek végezve. Ehhez anyagok kellettek, melyeket hitelre kapott a kft., s ha a megbízó kifizeti a munkát, akkor egyenlíti ki a kft. a tartozást. Ez eddig rendben volt. Viszont az utóbbi megbízó, aki nem fizetett több esetben sem, csődbe ment, s így a kft. se tudta egyenlíteni tartozását.
Így van! Negatív tőkéja van a kft-nek.
Papírok valahol biztos vannak, csak az a gond, hogy azok "el vannak zárva" mindenki elől. A feleség nem engedi, hogy bármihez hozzá legyen nyúlva, mivel, ha a férje felépül (aminek kicsi az esélye sajnos), akkor biztos nagyon mérges lesz.
És ha negatív tőke van, akkor mit lehet tenni? Se kiszállni, se csődelszámolás, akkor mi a megoldás? Mert ez egy ilyen szép kör, hogy van egy cég, ami csődeljárás alatt áll és sok pénzzel tartozik ennek a kft-nek. Ebből adódik nagy részt az adósság...
Az adósság és a negatív saját tőke nem igazán ugyanazt jelenti... Az adósság sok mindent jelenthet: kölcsönkötelezettség, ki nem egynlített szállítói számla, stb.
Valószínűleg úgy érti, hogy "adóssága van", hogy negatív a saját tőke. Akkor viszont nem lehet végelszámolni.
Kft-ből kilépni sem lehet.
Szerintem végelszámolni kell a társaságot minél gyorsabban, aztán alapítani egy újat tiszta lapokkal, mert másképp úgysem fognak szabdulni a Kft-ből. A papírok nincsnek kinyomtatva valahol? A számlák gondolom megvannak és a beszámolók/pénzügyi bizonylatok is. HA megvan keresni kell egy könyvelőt, aki bevállalja, hogy rendeb teszi a dolgot. A doksikra szükség lesz, mert végelszámoláskor kötelező az APEH vizsgálat...
Tisztelt Cím!
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy van egy kft., mely két tagból áll. Több mint 20 éve alapították. Jelenleg van adóssága a cégnek.
Az egyik alapító, aki valamennyi papírmunkát, számlázást, és minden egyéb ilyen típusú munkát végzett, strókot kapott kb. 2 hónapja, s nem tud beszélni. Javulás nem várható. Munkáit saját számítógépén vezette, melyhez nem engedett oda senkit, s jelenleg sem lehet hozzáférni ezekhez az anyagokhoz. Viszont minden eddig elvégzett munka, felkérés, kifizetett, ill. kifizetésre váró munkák listája ott található. Nem beszélve a tartozásokról, anyagbeszerzésről, és még sorolhatnám.
A másik tagnak, aki magát a fizikai munkát végezte, át kellett vennie társa munkáját is, úgy, hogy a számítógéphez, saját anyagokhoz, papírokhoz nem engedte oda a betegségben szenvedőnek a felesége. Ennek ellenére az adósságot sikerült nagy nehézségek árán, bár minimálisan, de csökkenteni.
A probléma az, hogy két ember munkáját nem tudja az utóbbi ellátni, s az ő egészségi állapota is megingott e két hónap alatt.
Szeretne kilépni a kft.-ből. Ennek milyen lehetőségei vannak? Ugyanis az értékesítésnél nálam felmerült az a probléma, hogy ki vásárolná fel, ha semmilyen eddigi anyaghoz nem férhet hozzá!?
A feleséggel lett beszélve csődeljárásról, de ő egyelőre nem egyezik bele, mivel akkor az ő családjának honnan lesz bevétele...
Mit tudna ajánlani ebben a helyzetben?
Köszönettel:
Szomatina
Kilépni kft-ből nem is lehet, az üzletrészedet tudod értékesíteni. Azt pedig annyiért utdod eladni, amennyiért megveszik. Ha nem tagnak adod el, a társaságnak, illetve a tagoknak elővásárlási joga van.
Viszont az ügyvezető olyan döntéseit, amelyek miatt a társaság veszteséges, megtámadhatod bíróságon.
A hozzászólás a felhasználó kérésére törölve.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02