Kft. - s kérdések


Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.03. 09:56

Pardon?

szabo.peti00 # 2010.03.04. 15:22

T. Fórumozók!

A kérdésem az lenne, hogy a megalapított Kft.-t a cégközlönyben milyen módon lehet megjelentettni? (írtam nekik email-t, de sajnos választ nem kaptam tőlük)

Ezt azért kérdezem, mert a cégb. végzésben van egy bekezdés ami igy szól:

"a cég a gazdasági tevékenység folytatásához szükséges hatósági engedélyét cégközlönyben, vagy a cég honlapján köteles közzétenni"

Nekünk a fő tev.: internetes kisk., csomagküld. sz.,
ekkor is szükséges a cégközlönyben való megjelenítés?

Válaszukat előre is köszönöm.

Üdv.: Peti

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.04. 17:52

Szerintem ahhoz nem kell hatósági engedély - nincs mit közzétenni sem.

hg68 # 2010.03.09. 06:28

Tisztelt Fórumozók!

Az lenne a kérdésem, KFT üzletrész eladásakor szükséges e új társasági szerződést készíteni, vagy elegendő valamiféle adásvételi szerződés?

A KFT nevében névvel nem szerepelek, csak mint "és Társa". Az üzletrészemet harmadik fél venné meg.

Üdv!
Gábor

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.09. 08:58

Újat nem kell, de a meglévőt módosítani kell. (Egész pontosan hatályosítani.)

ObudaFan # 2010.03.09. 11:23

De mivel a jogi képviselet kötelező, így ezt is az okiratszerkesztő ügyvédre kell bízni. :)

Cogito # 2010.03.09. 12:31

Tisztelt Fórumozók!

A következő kérdésemre kérnék választ:
egy személyes kft-ben az alapító egyben ügyvezető, munkavállaló.
Korengedményes nyugdíjba menne, megállapodást kell aláírni a munkáltatónak és munkavállalónak, saját maga nem szerepelhet mindkét oldalon vagy mégis?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.09. 12:36

Jobb híján. De ha nem egyszemélyes az a kft., akkor a munkáltatói oldalon taggyűlési felhatalmazással aláírhatná egy másik tag azt a megállapodást.

TóthAnnamária # 2010.03.09. 13:20

Szép napot.
Megerősítést kérnék, mert bizonytalan vagyok a következőkben.
Törzstőke leszállítás 1. jk. elment a bíróságra,benne a tőkeleszállításról szóló határozat(közlemény).
letelt a hitelezőknek járó idő.
A 2. jegyzőkönyben minek kell szerepelnie, és az ügyvezető nyilatkozata+ tagjegyzék mellett más irat kell még?
Köszönöm a segítséget.

ObudaFan # 2010.03.09. 17:21

A 2. jegyzőkönyvben a konkrét döntésnek a leszállításról. Kell még egységes szerkezetű tsz.

patern # 2010.03.09. 18:34

Tisztelt Forumozók.

Nyolc hónappal ezelőtt alapítottam egy egyszemélyes kft-ét. Időközben bankhitelért folyamodtam, amelynek fedezete a kft tulajdonában lévő ingatlan volt. Ezt a hitelt megkaptam, azonban mostanra elég szerencsétlenül alakultak a dolgaim, és felszámolási eljáráson gondolkozom. A kérdésem az volna, hogy a még vissza nem fizetett hitelem rendezése ebben az esetben a kft tulajdonában lévő gépek és a fedezetként adott ingatlan elegendő lesz-e (A Kft vagyonának értéke fedezné a hitelként felvett összeget) vagy a saját magánvagyonom is 'veszélybe' kerülhet-e?

ObudaFan # 2010.03.09. 19:21

A magánvagyonod akkor, ha a cégalapításnál csalárd módon jártál el (pl. apportot felülértékeltél), a hitel felvételénél a bankot megtévesztetted, vagy ha akkor, amikor látszott, hogy gond lesz, nem a hitelezői érdekek védelmében jártál/jársz el.

Magypet # 2010.03.12. 13:51

Tisztelt jogi fórum!

Kft.-ben szabályosan lemondtam az ügyvezetői tisztségről, melyről taggyűlési jegyzőkönyv is készült. Mivel én vagyok a többségi tulajdonos a lemondást taggyűlés elfogadta. A taggyűlés által javasolt személy viszont nem fogadta el az ügyvezetői megbízást. E szerint tehát nincs ügyvezetője a cégnek.
Kérdezném, hogy szabályos-e ez így, és szükséges-e, kell-e mindezt ügyvéden keresztül a cégbírósághoz bejelenteni.

ObudaFan # 2010.03.12. 16:36

Új ügyvezetőt kell kinevezni, és jogi képviselőn keresztül bejelenteni.

Magypet # 2010.03.13. 08:17

De nem tudunk kinevezni új ügyvezetőt, mert senki sem vállalja az ügyvezetőséget. (A lemondásom egyébként 60 nappal korábban szabályosan bejelentettem.)

ObudaFan # 2010.03.13. 08:35

Ez meg elsősorban a te felelősséged, hogy találj valakit.

vevike80 # 2010.03.13. 15:44

Tisztelt Mindenki!

Szeretném tudni, hogy egyszemélyes kft. alapításakor a min. befizetendő betét csak készpénz lehet, vagy apport is, esetleg csak apport? Valamint, hogy építőipari tevékenység végzéséhez kell-e az alapítónak megfelelő bizonyítvánnyal rendelkeznie, vagy elég, ha az alkalmazottnak van?
A válaszokat előre is köszönöm.

orangeman # 2010.03.13. 18:45

@vevike80

Persze, egszemélyes KFT-nél is lehet nem pénzbelit, sőt, lehet akár csak azt is.

Az alkalmazottnak elég, neked nem kell bizonyítvány.


For God and Ulster

ObudaFan # 2010.03.14. 10:13

Gt. 114. § (1) A társaság törzstőkéje az egyes tagok törzsbetéteinek összességéből áll. A törzstőke összege nem lehet kevesebb ötszázezer forintnál.

(2) A törzsbetét a tagok vagyoni hozzájárulása, amely pénzbeli, illetve nem pénzbeli hozzájárulásból áll.
(3) Az egyes tagok nem pénzbeli hozzájárulásuk értékét maguk állapítják meg és azt a tagok fogadják el. Ha a tagok a nem pénzbeli hozzájárulás értékének megállapításánál nem vettek igénybe könyvvizsgálót vagy más szakértőt, úgy meg kell határozniuk, hogy milyen szempontok alapján történt meg a hozzájárulás értékelése. Ezen nyilatkozatukat az ügyvezető 117. § (1) bekezdése szerinti nyilatkozatához kell csatolni.
(4) A tagok törzsbetétei különböző mértékűek lehetnek, az egyes törzsbetétek mértéke azonban nem lehet kevesebb százezer forintnál. A törzsbetétnek forintban kifejezettnek és tízezerrel maradék nélkül oszthatónak kell lennie.
(5) Minden tagnak egy törzsbetéte van; egy törzsbetétnek azonban - a közös tulajdon szabályai szerint - több tulajdonosa is lehet.
115. § (1) A társaság bejegyzésére csak azután kerülhet sor, ha a bejegyzési kérelem benyújtásáig minden egyes pénzbeli hozzájárulásnak legalább a felét a társaság javára befizették.
(2) Ha a pénzbeli hozzájárulások teljes összegét a társaság alapításakor nem fizették be, a fennmaradó összegek befizetésének módját és esedékességét a társasági szerződésben kell meghatározni. A társaság cégbejegyzésétől számított egy éven belül valamennyi pénzbeli hozzájárulást be kell fizetni.
116. § (1) A nem pénzbeli hozzájárulást a társasági szerződésben szabályozott időben és módon kell a társaság rendelkezésére bocsátani.
(2) Ha alapításkor a nem pénzbeli hozzájárulás értéke eléri a törzstőke felét, akkor ezt alapításkor teljes egészében a társaság rendelkezésére kell bocsátani.
(3) Ha a nem pénzbeli hozzájárulást a társaság alapításakor nem bocsátották teljes egészében a társaság rendelkezésére, akkor ezt a társaság cégbejegyzésétől számított három éven belül teljesíteni kell.
167. § (3) Egyszemélyes társaság alapítása esetén a cégbírósághoz történő bejelentés előtt a nem pénzbeli hozzájárulást a társaság rendelkezésére kell bocsátani, illetve a pénzbeli hozzájárulás tekintetében a 115. § rendelkezéseit azzal az eltéréssel kell alkalmazni, hogy az alapító okirat ilyen rendelkezése esetén elegendő százezer forint pénzbeli hozzájárulásnak a cég javára történő befizetése.

vevike80 # 2010.03.17. 15:11

Kedves Fórumozók!
Az lenne a kérdésem, hogy regisztrált munkanélküliként (álláskeresési járadékot kapja) lehet-e valaki kft. alapító tagja? Illetve betölthet-e ügyvezetői posztot szívességi alapon, fizetés nélkül? Elveszíti-e a járadékát?
Előre is köszönöm.

Rexor # 2010.03.17. 15:29

Alapító tag lehet. Ügyvezetőként elveszíti a járadékot.

mmihaly # 2010.03.17. 21:34

Sziasztok! Ti mi alapján választotok ügyvédet? Végzünk egy kutatást az ügyvédválasztási szokásokról. Kérlek, segítsetek a kérdőív kitöltésével! http://internetstrategia.hu/felmeres/ Köszönöm!

vevike80 # 2010.03.19. 12:02

Tisztelt Szakértők!

Lehet, hogy a kérdésem butának tűnik, de inkább megkérdezem, mivel nem tudom a választ.
Kft-t átvesznek, új tulajdonosi kör lesz, ezzel együtt új székhely és új a fő tevékenységi kör.
Ennek következtében változik az adószám utolsó két számjegye, ezt tudom. De a többi része nem változik az új főtevékenység felvétele miatt?
Köszi a válaszokat.

Tinkerbell1123 # 2010.03.19. 20:03

Tisztelt Fórumozók!

Jogi egyetemre járok és társasági jog gyakorlaton egy társaságot kell alapítani ( szerződésmintával és az összes melléklettel ) . ctv- ből utánanéztem a mellékleteknek ,csak azt nem tudom h melyiket jegyzi ellen ügyvéd?? pl. egy székhelyhasználati hozzájárulást vagy egy tagjegyzéket? vagy célszerű mindet ellenjegyeztetni???
üdv.

ObudaFan # 2010.03.20. 10:57

Ellenjegyezni elég a társasági szerződést és az aláírás-mintát, a többire elég két tanú is, de bármit ellenjegyezni lehet a két tanú helyett is.