Kft. - s kérdések


ObudaFan # 2010.02.05. 19:06

Az helyes, csak 0 Ft nem lehet a munkabér, hanem legalább a minimálbér.

marina1138 # 2010.02.05. 19:33

Köszönöm a segítséget.

Marina

ObudaFan # 2010.02.06. 08:10

Nincs mit.

szabo.peti00 # 2010.02.08. 18:52

T. Fórumozók!

Nekem olyan kérdéseim lennének, hogy: hárman szeretnénk kft.-t alapítani. Mind a hármunknak van fő állása. Kell e nyilatkozni valamikor (pl.:alapításkor, könyveléskor, stb.) arról hogy fizetik utánnunk a járulékokat? Működhet e a cég ugy hogy nincs benne alkalmazott? Az ügyvezető ill. tagok után kell e fizetni valami járulékot? Munkahely felé kötelező e jelenteni, hogy egy kft. tagja vagyok?
Az ügyvezetőnek kell e kötelezően valami fizetést adni?
Bocsánat a sok kérdésért, de laikus vagyok ezekhez a jogi dolgokhoz.

Válaszukat előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.08. 21:26

A társaság alapításához elengedhetetlen az ügyvédi közreműködés.

ObudaFan # 2010.02.09. 10:11

Az ügyvezető fizetés nélkül is elláthatja a tisztségét, de nem ártana egy könyvelővel végignézni, hogy milyen formában szeretnék a cégen belüli foglalkoztatást megoldani, mert elképzelhető, hogy a személyes közreműködés a munkaviszonynál kedvezőtlenebb lenne.

parki # 2010.02.14. 14:40

Üdv mindenkinek! Kft-vel kapcsolatos kérdésem a következő lenne. A tagok úgy döntöttek, hogy le kell váltani az ügyvezetőt, mert jelentős tartozást halmozott fel, és nem hajlandó kifizetni. Megtehetjük e úgy, hogy 50%-os részesedésünk van, és gyanítjuk, hogy az ügyvezető el sem jön a közgyűlésre? Valamint ki viseli a felelősséget a tartozások miatt?
Előre is köszönöm!

guba # 2010.02.14. 17:39

A taggyűlés az ügyvezetőt bármikor indoklás nélkül is visszahívhatja. Az azonban, hogy a társaságnak tartozása van, még nem feltétlenül alapozza meg az ügyvezető kártérítési felelősségét - ami egyébként nem objektív, hanem felróhatósági alapú - és nem is értem, hogy miért gondoljátok, hogy a társaság tartozásait az ügyvezetőnek kellett volna kifizetnie. A társaság viseli a felelősséget harmadik személyekkel szemben.

parki # 2010.02.14. 18:30

Guba! Köszönöm a választ. A kft tagjai nem dolgoznak a vállalkozásban, csak az ügyvezető, így a tartozások(pl.közüzemi számlák) és a tagi kölcsön felhalmozása egyedül az ő hibája. Ezért lennék arra kíváncsi, hogy ha új ügyvezetőt választunk, akkor a pénzügyi tartozások behajthatók e a régin?

guba # 2010.02.14. 19:12

30. § (1) A társaság felelős azért a kárért, amelyet vezető tisztségviselője e jogkörében eljárva harmadik személynek okozott.
(2) A vezető tisztségviselők a gazdasági társaság ügyvezetését az ilyen tisztséget betöltő személyektől általában elvárható gondossággal - és ha e törvény kivételt nem tesz -, a gazdasági társaság érdekeinek elsődlegessége alapján kötelesek ellátni. A vezető tisztségviselők a polgári jog általános szabályai szerint felelnek a gazdasági társasággal szemben a jogszabályok, a társasági szerződés, illetve a gazdasági társaság legfőbb szerve által hozott határozatok, illetve ügyvezetési kötelezettségeik felróható megszegésével a társaságnak okozott károkért.

goodman # 2010.02.18. 11:05

Tisztelt Fórumozók!

Eredetileg szerződésminta alapján készült társasági szerződést szeretném módosítani azzal, hogy az ügyvezető megbízatását munkaviszony keretében látja el. Figyelemmel arra, hogy erre a szerződésmintában nincs megfelelő rovat, attól el kell térni. Érdemes-e ezt a módosítást beadni a Cégbíróságra, vagy elég egy ügyvéd által ellenjegyzett okirat, figyelemmel arra is, hogy így az illetéket meg lehet úszni, illetőleg az, hogy az ügyvezető tisztségét milyen módon látja el a cégjegyzékben nem szerepel.Általánosságban is szeretném megkérdezni, hogy lehet-e, illetve érdemes-e a Cégbírósághoz olyan módosításokat benyújtani, amiket a cégnyilvántartásban nem lehet keresztül vezetni.
Mielőbbi válaszotokat előre is köszönöm.

Magypet # 2010.02.18. 14:58

Tisztelt hozzáértők!

Segítségüket szeretném kérni. A helyzet az, hogy két társammal alapítottunk egy kft.-t, amiben mivel én vagyok a többségi tulajdonos, én lettem az ügyvezető is. Az üzletet azonban a társam vitte, mivel nekem van másik cégem is, amit több mint tíz éve becsületesen csinálok. A társam azonban egy év alatt csődbevitte a céget és adósságokat halmozott fel (nem fizetett bérleti díjat, villanyszámlát, beszállítót, stb.) Ráadásul folyamatosan hiány volt a kasszában, amivel nem tudott elszámolni és ez a könyvelésben is hiány. Két hónapja jeleztem, hogy mivel ez nekem nem tetszik, szeretnék lemondani az ügyvezetői posztról. Azt mondták, hogy jó, de ők nem fogadják el.
Most már azt sem bánom, ha elbukom minden belefektetett pénzem, de nem szeretnék felelős lenni az ő disznóságaikért. Úgy tudom, hogy az új társasági törvény szerint már az ügyvezetőt is felel a vagyonával. Mit tehetek? Hogyan mondhatok le egyáltalán?

ObudaFan # 2010.02.18. 18:11

goodman

A társasági szerződés módosítását kötelező a cégbírósághoz benyújtani.

ObudaFan # 2010.02.18. 19:00

Lemondhatsz, a legegyszerűbb, ha taggyűlést hívsz össze, és ott. Ha nem, akkor a két másik taghoz címezz levelet. A taggyűlés viszont határozhat úgy, hogy még 61 napig te maradj az ügyvezető.

anyegin # 2010.02.18. 20:20

goodman: A cégjegyzéket nem érintő változás is változás. Költségvonzatait az általános szabályok szerint kell megfizetni. A cégjegyzéken kérni kell bejegyezni a létesítő okirat módosításának a keltét a 8. rovatba.

Magypet # 2010.02.19. 07:13

És ha lemondok, akkor ki lesz az ügyvezető? Mert ugye senki sem vállalja?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.19. 09:01

Logikus: akkor nincs ügyvezető.

ObudaFan # 2010.02.19. 10:25

A cégjegyzéket nem érintő változás is változás.

Illetve egészen pontosan: az is érinti a cégjegyzéket, hiszen van rovata a létesítő okirat módosítása dátumának.

goodman # 2010.02.19. 11:25

Tisztelt Fórumozók!

Nagyon köszönöm a szíves válaszokat. Ezek szerint a változásbejegyzési kérelem formanyomtatványán az első 5 oldal kivételével csak a "létesítő okirat módosításának dátuma" című rovatot kell kitölteni.

Üdvözlettel: goodmann

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.19. 11:35

Igen.

Kagome # 2010.02.24. 08:39

Kedves Fórumozók!

Párommal szeretnénk egy KFt-t. De nem tudjuk pontosan, hogy most kell hozzá szakképesítés vagy sem.
Nekem van egy Kereskedelmi Technikusi vizsgám, amivel csak az a probléma, hogy 1 tantágy nincs meg.
Papír van róla, hogy az iskolát befejeztem és a letett vizsga eredményekről is van egy külön kiállított "bizonyívány".
Ez egy rendes 2 éves iskola volt nem OKJ meg ilyen egyébb tanfolyam.
De a vizsga befejezése folyamatban van.
Szóval ennek ellenére nyithatunk egy ajándék vagy egy fehérnemű boltot?

Választ előre is köszönöm!

Gerzson the Cat # 2010.02.24. 08:40

Tiszteletem minden kedves olvasónak!

Egy kérdésem lenne.

Az a helyzet, hogy már megkérdeztem 1-2 embert, és eszméletlen, hogy mindenki mást mond. A könyvelőtől kezdve a tanáron át. Furcsállom, hogy ekkora lenne a tanácstalanság? Vagy ennyire változik mindíg minden? Minnél több embert kérdezek, annál ködösebb. Na mondjuk mire számírok mégis? ;-)))

Párommal egy Kft-t (mert ezt ajánlják..) szeretnénk alapítani. Tevékenység: egyszerű kereskedelem, egy jelenleg a tulajdonomban álló boltban, a nyáron. Ajándéktárgyak, pár használati tárgy, ilyesmi...

Namost. Mivel nekem vendéglátó ipari végzettségem van, ez nem igazán klappol össze ezzel. Párom járt kereskedelmi suliba, de 1 vizsga hiányzik. Remélhetőleg majd leteszi, de perpill még nics meg.

Kérdés: a cégalapításhoz nem kell végzettség, ez oké, ezt megtaláltam, és egyértelmű.
NAÉS a tevékenységhez? :-)) Egyszóval:

1., most kell valamilyen szakiskola EHHEZ a tevékenységhez, avagy nem?

2., elfogadható-e párom iskolája ebben az esetben, melynek értelmében még 1db vizsgája (ó te drága statisztika) hiányzik?

Nem akarunk semmilyen alkalmazottat felvenni. Képzelhetitek miért :-)

Köszönöm a válaszokat előre is :-)

Tiszteltettel

Gerzson the Cat # 2010.02.24. 08:41

Drága Kagome, megelőztél, mint mindíg.

Elnézéseteket kérem a duplikációért. Sicc :)

ObudaFan # 2010.02.24. 10:36

5/1997. (III. 5.) IKIM rendelet
egyes ipari, kereskedelmi és idegenforgalmi tevékenységek gyakorlásához szükséges képesítésekről

BEL- ÉS KÜLKERESKEDELEM, VENDÉGLÁTÁS, IDEGENFORGALOM

Könyvértékesítés* Könyvesbolti eladó
Antikvárius tevékenység* Antikváriumi szakeladó
Húsbontás, tőkehús és hentesáru értékesítése* Hús- és hentesáru eladó
Gyógynövény értékesítése* Drogériakereskedő
Élelmiszer értékesítése* Élelmiszer- és vegyiáru-kereskedő
Vegyi áru értékesítése* Élelmiszer- és vegyiáru-kereskedő
Növényvédő szer értékesítése* Kertészeti-gazdabolti eladó
Fotó- és optikai cikk értékesítése* Látszerész és fotócikk-kereskedő
Ruházati cikk értékesítése* Ruházati kereskedő
Papír, írószer, sport- és játékszer, nem nemesfémből készült óra, ékszer, ajándék és lakberendezési cikk értékesítése* Kultúrcikk-kereskedő
Jármű és járműalkatrész, üveg-, kerámia és műanyag áru, elektronikai, híradástechnikai, vas- és műszaki cikk értékesítése* Vas-műszaki kereskedő
Dekoratőr tevékenység, kirakatrendezés Dekoratőr, kirakatrendező
Hulladékgyűjtés* Hulladékgyűjtő
Nemesfém ékszer- és díszműáru felvásárlása, valamint értékesítése* Becsüs (ékszer szakirány)
Műtárgy és régiség felvásárlása, valamint értékesítése* Becsüs (műtárgy szakirány)
Tüzelő- és építőanyag értékesítése* Tüzelő- és építőanyag-kereskedő
Használtcikk-kereskedés, képző- és iparművészeti cikkek, háziipari termékek, dohány- és bazáráru, virágok, díszállatok értékesítése* Kereskedő-boltvezető
Kőolajtermékek értékesítése* Töltőállomás-kezelő és eladó
PB-palack értékesítése PB-cseretelep-kezelő
Kül- és belkereskedelmi ügyletek bonyolítása* Külkereskedelmi ügyintéző
Külkereskedelmi üzletkötés* Külkereskedelmi üzletkötő
Külkereskedelmi idegen nyelvű levelezés* Külkereskedelmi idegen nyelvű levelező
Vámkezelés Vámkezelő
Vámügyintézés Vámügyintéző
Nemzetközi szállítmányozás Szállítmányozási ügyintéző
Cukrászati termékek készítése Cukrász
Meleg- és hidegkonyhai ételek készítése (kivétel: palacsinta, lángos, hamburger, hot-dog, melegszendvics, hurka, kolbász, pecsenye sütése, illetve készítése, valamint gyorséttermi- és ételeladás keretében való ételkészítés) Szakács
Vendéglátó értékesítő tevékenység (kivéve: palacsinta, lángos, hamburger, hot-dog, melegszendvics, hurka, kolbász, pecsenye sütése, illetve készítése, valamint a gyorséttermi- és ételeladás)* Pincér
Gyorséttermi ételkészítés és eladás, beleértve saláta, pizza, csirkedarabok sütése, illetve készítése Gyorséttermi- és ételeladó
Konyhamészárosi tevékenység
Hús- és hentesáru eladó
Szállodai üzemben portai és szobafőnöki tevékenység* Szállodai portás
Idegenvezetés Idegenvezető és hostess
Utazásszervezés és -közvetítés* Idegenforgalmi ügyintéző
Rendezvényszervezés* Idegenforgalmi ügyintéző
Utazási irodai ügyintézés (valutaváltás, szálláshely- és program közvetítés, menetjegyek, valamint egyéni és társasutak értékesítése)* Idegenforgalmi ügyintéző
Ügyfélszolgálat, információ* Idegenforgalmi ügyintéző
Szabadidő-szervezés* Idegenforgalmi ügyintéző

tildi # 2010.03.03. 09:47

Kedves hozzáértők!
Egy kérdésem lenne. Létezik az, hogy az alapító tag nem tud arról, hogy nem "jelentették ki " a KFT-ből?Mi ennek a menete? Gondolom, nem csak annyi ,hogy kijelentem, léptessetek ki, és meg is történik. Jól gondolom? Csak meg akartak vezetni? Előre is köszi a választ.