Kft. - s kérdések


Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.23. 18:56
  • Igen.
  • Az a tartozás téged soha nem is terhelt.
  • Azt ennyiből nem lehet tudni. Eshet eső, lehet sár...
  • Ezt te jobban tudod, mint mi.
r. gábor # 2012.06.29. 21:22

Üdvözlet!

A kft. tulajdonosa azt szeretné, hogy ingatlana a kft. tulajdonába kerüljön, de fizetni a legkevesebbet szeretné ezért.

Milyen lehetőségei vannak? Ezeknek milyen anyagi vonzatai vannak?

Adásvétel? Ajándék? Apport? Egyéb? Mi a legolcsóbb megoldás?

Apport után magánszemélynek kell szja-t vagy bármi mást fizenie?

Köszönöm!

ObudaFan # 2012.07.01. 11:39

Valószínűleg apportálni lesz a legcélszerűbb, de így is, úgy is ügyvédi közreműködésre lesz szükség, az okiratszerkesztő ügyvéd feladata lesz a legkedvezőbb megoldás megkeresése.

Virágzó # 2012.07.02. 08:00

A férjem édesanyjának van egy kft-je, amelybe a cégalapításkor az akkor még tanuló korú férjemet is résztulajdonosként (talán 30% ?) bevette. Azóta eltelt több mint 20 év, ez alatt az időszak alatt a férjem egyáltalán nem követte a kft ügyeit, jutalékot soha nem kapott, gyakorlatilag nélküle és az ő tudta nélkül zajlott minden. (A férjem alkalmazottként kizárólag bérből jut jövedelemhez.) Nemrég a férjem édesanyja, aki a többségi tudajdonos és a kft ügyvezetője is egy személyben (legalábbis így tudjuk) elszólta magát, hogy a jelenleg cégnek több millió ft adóssága van. (Az APEH felé biztosan, de ugye nem tudunk semmit a cég dolgairól, így más irányba is lehet adósság.) A férjem szeretné a maga részéről ezt az ügyet egyszer s mindenkorra lezárni, és az ő tulajdonrészét az édesanyjára átruházni, aki azonban ebbe nem megy bele. Nem értjük, hogy miért? Mit tanácsol, hogyan tehetnénk végre pontot ennek az ügynek a végére? Érheti-e a férjemet valamilyen hátrány egy adósságot halmozó kft tagjaként?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.02. 08:19

Nemigen.
El lehetne adni, ha lenne vevő. Egyébként meg nem kér enni.

pazs # 2012.07.02. 08:20

Nem érheti hátrány.

Az üzletrészt át lehet ruházni ingyenesen (gyakorlatilag: elajándékozni, de ezt a társasági szerződés kizárhatja) vagy ellenérték fejében (gyakorlatilag eladni). Ehhez kell valaki, akinek kell az üzletrész, mert az ajándékot el kell fogadni, a vevő meg legeyen hajlandó fizetni érte.
Más mód nincs arra, hogy a férjed kiszálljon.

crazygee # 2012.07.07. 07:18

Szép jó reggelt sziasztok!

Szeretnék érdeklődni nagyon fontos szeretnék egy céget alapítani ebbe szeretném kérni a segítségeteket a cég tevékenységi köre vegyeskereskedés ( ABC bolt ) lenne.
A kérdésem az volna, hogy BT.-t vagy KFT.-T kell hozzá alapítanom, továbbá az cégtulajdonosnak rendelkezni-e kell üzletvezetői végzettséggel vagy erre nincs szükség köszönöm a válaszotokat nagyon fontos!!!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.07. 07:24

Egyéni vállalkozóként, egyéni cégként, közkereseti társaságként és részvénytársaságként is lehet boltot működtetni.

crazygee # 2012.07.07. 07:37

köszönöm, és melyiknek a legolcsobb a fent tartása?? alapítása?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.07. 07:39

Nem az alapján kellene dönteni - mert a legolcsóbbnak számos hátránya lehet, és később könnyen a legdrágábbá válhat. Egyébként ha ragaszkodsz a társasági formához, akkor annak alapításában ügyvédnek kell közreműködnie. Célszerű vele elmagyaráztatni, mi milyen.

ius latratus # 2012.07.07. 07:50

Kimaradt az egyesület. Annál olcsóbban nem alapíthatsz semmit. Hogy a fenntartásáról ne is beszéljünk.

ius latratus # 2012.07.07. 07:54

Ja:

:)

Dr.Attika # 2012.07.07. 10:42

Egyéni cég, korlátolt felelősséggel.

ObudaFan # 2012.07.07. 13:34

Ahhoz is kell jogi képviselet.

Dr.Attika # 2012.07.07. 13:51

Nem a jogi képviseletet akarja megúszni a kérdező. Minden cégalapításhoz kell. Ezt nyilván a kérdező is tudja.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.07. 13:55

Nem fogadnék rá már közepes összegben sem.

Dr.Attika # 2012.07.07. 14:34

Céggyárak már 15 pénzért elvégzik. Ezt akarnák megspórolni? Lehet.

Bbborcsa # 2012.07.07. 18:16

Tisztelt Tanácsadók!
van még egy kft-n ami nem üzemel február óta, de a többségi tulajdonosnak felajánlottam részem és zárjuk le. Én a kisebbségi tulajdonos és ügyvezető voltam de lemondtam és a munkaviszonyom megszünt áprilisban, már máshol dolgozom alkalmazottként. Amíg a NAV nem zárja le a Kft lehetek-e egyéni vállalkozó. Illetve ha vállalkozó leszek akkor teljes az anyagi felelősségem?
Köszönöm Borcsa

ObudaFan # 2012.07.08. 06:21

Lehetsz. Az egyéni vállalkozó teljes vagyonával felel.

Bbborcsa # 2012.07.08. 09:24

Köszönöm a választ Borcsa

Gabika1982 # 2012.07.30. 08:40

Jó Napot kívánok!

Segítséget szeretnék kérni ezen fórumon, Kft-vel kapcsolatos kérdésben. Jelenleg egy Kft.-ben "tag"ként szerepelek. Jelenlegi munkáltatóm alapította,és én mint ügyintéző állok munkaviszonyban ebben a Kft-ben. A kezdő tőkét ők fizették be helyettem, részemről ez csak egy segítségnyújtás volt, mivel már "elfogytak" az emberek, akit be lehetett volna vonni. Helyettem ők fizették be a belépési tőkét. Az én tulajdonomban semmiféle dokumentáció, szerződés, illetve ügyvédi papír nincs erről. Én úgy tudom, h 26% részben vagyok benne. Ez egy működő, profitáló Kft., cégjegyzékben szerepel.
Most egy olyan helyzet állt elő, h a munkaviszonyom meg akarják szüntetni, és őket ismerve, a Kft-ből is egy "elém dugott aláírásra" papírral intéznék el ezt az ügyet. Kérdésem annyi lenne, h nekem ebből a Kft-ből kilépésem követően járna e valamennyi pénz? Osztalékra jogosult e vagyok?

Dr.Attika # 2012.07.30. 08:59

Jó napot!
Jogosult osztalékra. Küldje el a kft cégjegyzék számát a magán emilemre. megnézem ezt a céget, hogy mennyi is a tavalyi osztalék.

Rexor # 2012.07.30. 09:33

A munkaviszony megszüntetése és az osztalék azért két külön lapra tartozik. Osztalékot akkor lehet fizetni, ha az aosztalékfizetésre lehetőség van és a taggyűlés erről dönt. A munkaviszony megszüntetése pedig egy másik dolog, amelyet a munkajog szabályoz (kérdés, hogy meg lehet e szüntetni a munkaviszonyt, mi miatt szüntetik meg, stb.).

Annobetrade # 2012.08.02. 15:39

Jó napot!

Kft. ügyvezetőjeként egy nagy céggel fél év után sikerült megállapodnunk egy 2 éves szerződésről. Ők az utolsó pillanatban mégis mással szerződtek. Tudom ilyen az élet.
Ámbár valamiféle fájdalom díjjal lehet kopogtatni?

Köszönöm válaszát.

JOLY-JOKER # 2012.08.03. 14:59

Jónapot sziasztok ,

Azt szeretném kérdezni , hogy
1.) kft. nevében szerepelhet-e helyiség név ?
pl; mogyoródi horgász és természetvédő.kft

2.) létezhet-e hogy ha helyiség név van a kft. nevében akkor ahhoz a helyi Önkormányzat hozzájárulása kell ?

3.) Kft. neve lehet-e így ? ;
mogyoródi horgász és természetvédő egyesület.kft ?

Tehát szerepelhet-e a Kft. nevében az egyesület ?

Ha tudnátok jogszabályhely hivatkozással segíteni azt is nagyon köszönöm .

A válaszokat előre is köszönöm .
Sziasztok
Joly