Kft. - s kérdések


Johanna13 # 2013.08.07. 11:01

Tisztelt Szakértő!
Előfordulhat-e olyan, hogy egy 3 éve működő kft-t úgy értékesítsenek, hogy 2010 óta folyamatosan negatív a saját tőkéje a veszteség miatt, jelenleg már több millió Ft. Az előző tulajdonos nem eszközölt pótbefizetést a negatív saját tőke rendezésére, a bepalizott, hozzá nem értő vevő így vette át. Egyáltalán értékesíthető egy cég negatív saját tőkével? A régi tulajnak lett volna kötelezettsége rendezni, ehelyett gyorsan megszabadult a cégtől.

Pumperka # 2013.08.05. 17:27

Mindkettő magáncég.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.08.05. 06:14

cadbage

A cég számláit, sorbanálló követeléseit is vizsgálják. Ha másik banknál, vagy ugyanannál a banknál, de másik folyószámlát nyitsz, akkor megint kérdés marad, hogy miért szüntetted meg a korábbit, úgyhogy visszamenőlegesen vizsgálni fogják a számlákat.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.08.05. 06:11

Attól függ, hogy állami, vagy magán cég.

Pumperka # 2013.08.03. 10:45

Tisztelt Fórumozók!

Jelen pillanatban egy cégnél dolgozom teljes állásban, ugyanakkor van egy Kft.-m is. Közeljövőben előfordulhat, hogy a Kft.-mnek be kellene számláznia annak a cégnek, ahol én állásban vagyok.
Van e valamilyen jogszabályi megkötés?

Válaszukat előre is köszönöm.

cadbage # 2013.07.30. 13:36

Köszönöm a hozzászólásokat!

Amiért át akarnám venni, pusztán az, hogy szükségem lenne egy olyan cégre, ami képes pályázni (elég ideje van meg).
Az ügyvezető ill. a székhely váltás oka gondolom evidens,
a névváltoztatás pusztán csak egy járulékos esztétikai simítás lenne, mivel elképzelhetőnek tartom, hogy pl. a "Pityu és Társa Kft." nem feltétlenül mindenkor szerencsés, úgyhogy ha lehet változtatnám.

Viszont szeretném tudni, hogy mi az amihez semmiképp nem szabad nyúlni, hogy a cég "pályázásképes" maradjon és ne új cégként kezeljék.

pl. ha a bejegyzett tevékenységi körök törlésre kerülnek esetleg újakkal bűvülnek?

Köszönöm

Dr.Attika # 2013.07.29. 17:07

Biztosan nem szükséges ilyen méret a cégeljáráshoz.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.29. 15:31

Mi az az okirat, ami ennyire terjedelmes, és feltétlenül be kell nyújtani?

remarque # 2013.07.29. 14:40

Tisztelt Kollégák,

egy technikai segítséget szeretnék kérni. Egy nagyobb cégeljárásban vagyok benne, s olyan mennyiségű iratot kellett beszkennelni, hogy az e-mappa mérete meghaladja a maximálisan e-mailhez közvetlenül csatolható megengedett méretet. Óriásfájlként nem fogadja a cégbíróságok rendszere a beadványokat.
Esetleg ha valaki volt már ilyen helyzetben, s tudna valami megoldást a problémára... Ez a rendszer hibája, ugyanis egy 130 MB-os anyagot nem lehet egy emailban sem elküldeni közvetlen csatolmányként, maximum csak óriásfájlként.

Köszönöm segítségüket!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.07.29. 13:20

:) Lehet.

luck-666 # 2013.07.29. 11:35

Immaculata!

Miért kell átvenni.......?

én is akartam kérdezni,de biztos meg van ennek is a "gazdasági oka"

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.07.29. 05:53

Miért kell átvenni, ha egyszer ennyire megváltozik? A pályázatokon nem lesz esélyesebb, csak azért, mert korábban alapították. Bekérik a cégkivonatot, a társasági szerződést. Ha én vizsgálnám egy pályázaton, nekem elsőre zűrös cégnek látszana, keresném az okokat.

Sherlock # 2013.07.28. 20:17

A törzstőkére is érdemes figyelni, március 15-től 3 milla lesz a minimum, előbb-utóbb a meglévő cégeknek is fel kell majd tölteni.

luck-666 # 2013.07.28. 19:29
  • jó tudni,mennyi tartozása és kintlévősége van,
  • köztartozásai ne legyenek,mert akkor nem pályázhat
  • nem lesz új cég
cadbage # 2013.07.28. 16:00

Üdvözlöm,

A következő kérdéssel szeretnék Önökhöz fordulni:

Terveim között szerepel, hogy egy ismerős által ajánlott kft-t átvegyek.
Érdeklődni szeretnék, hogy mire kell ilyenkor odafigyelni, amik buktatók lehetnek és érdemes lenne alaposan átnézni, mielőtt az én felelősségem lenni.

Illetve mennyiben fog "új" cégnek számítani, amennyiben a neve/székhelye/az ügyvezető személye illetve a profilja megváltozik vagy bővül. Gondolok itt főleg a pályázatokon (TÁMOP, Széchényi terv, stb.)való részvétel lehetőségeire.

Köszönöm,
B.Gergő

Céges help # 2013.07.11. 08:20

Köszönöm! Konkrétum, na az még nincs, csak tervezgetés.

Üdv.

DTibor # 2013.07.04. 09:49

Tisztelt Szakértők!

Kérdésem a következő: egy őstermelőként adózó családi gazdálkodó, tehát egy családi gazdaság vezetője lehet-e egy társas vállalkozás (kft.) tagja, vásárolhat-e üzletrészt?
Ha lehet akkor csak tulajdonos lehet vagy személyesen is közreműködhet a tevékenységben?
A kérdéses kft. is mezőgazdasági tevékenységet végez, de ez talán nem is lényeges.
Elolvasgatva az SZJA illetve Családi gazdaságról szóló törvényeket én nem találtam benne olyan részt amely ezt tiltaná, azt az esetet kivéve ha a családi gazdálkodó a jövedelem szempontjából már nem tud megfelelni az élethivatás szerűen mezőgazdasági tevékenységet végzőnek, mert akkor elvileg törölhetik a családi gazdaságok közül.

Válaszukat előre is köszönöm!

Tibor

ObudaFan # 2013.07.01. 17:23

Attól függ, hogy mi a konkrét tevékenység.

ObudaFan # 2013.07.01. 10:14

Az nagyon tág fogalom, hogy valamilyen szolgáltatás nyújtása, vagy termék értékesítése, nem nagyon tudok elképzelni olyan gazdasági tevékenységet, ami ebbe így ne férne be, márpedig természetesen nem kell mindenhez kereskedelmi végzettség. Ha konkretizálod a kérdést, konkrétabb választ is biztosan fogsz kapni.

Céges help # 2013.06.29. 11:16

Üdvözletem mindenkinek!

Teljesen kezdő, Kft. alapítást tervezgető személyként szeretnék néhány kérdést feltenni a hozzáértők részére:

Elsőként: Amennyiben a Kft. tevékenységi köre valamilyen szolgáltatás vagy termék értékesítésére irányul, kell e mindenképpen olyan személy a Kft.-be, akinek kereskedelmi végzettsége van? Családon belül tervezzük majd a Kft. alapítást, de egyikőnk eü.-i, másikunk műszaki és jogi végzettségű. Nagyon "gondolkodunk rajta" fázisban van a dolog, így még nincs konkrét elképzelés a tevékenységre. Próbálom a kiindulási alaphoz összeszedni a részleteket, ezért is fordultam hozzátok.

Köszönöm előre is!

ObudaFan # 2013.06.17. 21:16

Ha a másik tag nem jelenik meg a szabályszerűen összehívott taggyűlésen, akkor el tudod dönteni a végelszámolást, ami mindenképpen szerencsésebb módja a megszűnésnek, mint a törlés.

tímea78 # 2013.06.17. 17:47

Tisztelt Rexor!
Az ügyvezető nem bánná ha a társaságot kényszer törölné, a masszív bíróság mit jelent? A másik tag sajnos nem együttműködő ezért szeretne az ügyvezető "megszabadulni" a tisztségtől.

Rexor # 2013.06.17. 15:03

Egy ügyvezető mindeképpen kellene, egyébként a Cégbíróság kezedményezhet törvényességi felügyeleti eljárást, amely akár a társaság kényszertörlését, vagy/és akár masszív bírságot is eredményezhet. Ezt gondolom egyik tulajdonos -és a jelenlegi ügyvezető sem akarja.

tímea78 # 2013.06.17. 13:57

Tisztelt Rexor!
Az ügyvezető nem szeretné meghosszabbítani a mandátumát,két tagja van a kft-nek és a másik tag nem jelenik meg a taggyűlésen akkor mi a teendő?50-50% üzletrésszel rendelkeznek.

Rexor # 2013.06.17. 12:47

Kellene egy taggyűlési határozat a mandátum meghosszabbításról, és benyújtani a cégbírósághoz. Ügyvédi képviselet kötelező.