Kft. - s kérdések


ObudaFan # 2013.11.15. 10:38

A cégbíróságon indíthatsz törvényességi felügyeleti eljárást. Ha tudod igazolni, hogy megszűnt a cég jogcíme a használatra, akkor nem kell illetéket fizetned ezért, ellentétben a céggel.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.15. 10:12

Ezt neked senki meg nem mondja a konkrét szerződés ismerete nélkül.

Ez az üzemeltetés üzletszerű, profitszerző tevékenység?

Lev-in # 2013.11.14. 22:57

Tisztelt Jogászok!

Egy üzemeltetési szerződésben cégem a teljesítő fél. A szerződés határozott időtartamra jött létre, és két évvel opcionálisan meghosszabbítható, de a szerződésben semmi más tartalom nem szól ennek az opcionális lehetőségnek a leírásáról. Nincs előfeltétel, nincs kiértesítési min. időpont.
A kérdésem, hogy ez megbízási, vagy vállalkozási szerződésnek minősül. Illetve hogy a Ptk. ez esetben szabályozza az opcionális szerződéses időtartam meghosszabbításának feltételeit?
Amennyiben az üzemeltetés során (2év) semmilyen írásos kritikát nem kaptunk, illetve folyamatosan biztosítottuk az üzemelést, akkor is elállhat a megrendelő a szerződés meghosszabbításától?

Etee # 2013.11.14. 20:15

Kedves Fórumtagok!
Nekem olyan problémám lenne, hogy édesapámnak volt egy Kft-je, aztán a részét eladta. Mivel ő volt az egyik alapító, a Kft-nek a székhelye eredetileg az én tulajdonomban álló ingatlan volt. (Erről semmilyen bérleti, stb. szerződés nem született, csak 1-2 levél jött a címre, a cég semmilyen tevékenységet ezen a címen nem folytatott.)Már 2 éve eladta a részét és most vettük észre a céginfón, hogy nem módosították a székhelyet, csak a tulajdonosváltozást jegyeztették be. Azóta a kapcsolat is megromlott a tulajdonosokkal, így még barátilag sem tudjuk megkérni őket az adat módosítására. Hol tudom jelezni, hogy az én ingatlanomat nincs joguk székhelyként kezelni? Nem akarok a későbbiekben problémát, mert nagyon nem tiszták az ügyeik. Illetve ha valahol betudom jelenteni, az illeték köteles?
Segítségeteket előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.13. 17:16

Úgy érted, a törlése. Hát az sok mindentől függ - de ez a felszámolón kívül aligha lehet fontos bárkinek.

Villanyász # 2013.11.13. 13:18

Tisztelt Jogászok!
Mi történik amikor egy kft felszámolásakor a felszámoló beadja a bíróságra a kft. anyagát, és a cég vagyontalanságára hivatkozva egyszerűsített eljárást kér?
Innentől kezdve mennyi időn belül történik meg a cég felszámolása?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.12. 13:14

Semmi akadálya annak, hogy egy nyugdíjas munkaviszonyban ügyvezető legyen. De ahogy pazs mondja, kaphat megbízási díjat is, sőt, csinálhatja díjazás nélkül, aztán majd kap osztalékot.
Tulajdonképpen mi a kérdés?

pazs # 2013.11.12. 08:36

Megbízási díjért is elláthatja a feladatait az ügyvezető.

Biztosítási1x1 # 2013.11.12. 07:09

Ennyi?


biztositasi1x1.hu

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.12. 06:10

Simán.

Biztosítási1x1 # 2013.11.12. 04:45

Tisztelt Szakértők!

Kft ügyvezetője nyugdíjba megy, eddig munkaviszonyban látta el feladatát.
Hogyan lehet nyugdíj mellet tovább foglalkoztatni, hogy jogkörei megmaradjanak és mi ennek (anyagilag) a legkedvezőbb formája?

Előre is köszönöm válaszaikat.


biztositasi1x1.hu

ObudaFan # 2013.11.11. 22:13

Elegendő. Csak a társasági szerződésnek kell kifejezetten tartalmaznia, hogy munkaviszonyban látod el ezt a tevékenységet.

peter6611 # 2013.11.08. 16:25

Kft alapítás elött állok

Helyesen járok el ha egyszemélyes kft- alakítok - a társasági szerződés külön rendelkezése szerint - munkaszerződés alapján, 4 órás részmunkaidőben látom el az ügyvezetői feladatokat, illetve ugyanezen részmunkaidős munkaviszony keretében a cég főtevékenységéhez kapcsolódó feladatokat is? A cégnek nincs másik munkavállalója. Elegendő ebben az esetben a 4 órás munkaidő?
Köszönöm

ObudaFan # 2013.11.08. 10:56

Annak minősül.

süty # 2013.11.08. 10:27

Kedves Mindenki!

Az lenne a kérdésem, ha valakinek van egy 8 órás bejelentett munkája és a munkaszerződésében ez áll:

"Munkavállaló kijelenti, hogy nem áll más munkáltatónál munkaviszonyban, vagy munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban.

Munkavállaló kötelezi magát, hogy más munkáltatónál munkaviszonyt vagy munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyt a jelen Szerződés hatálya alatt csak a Munkáltató tudtával és előzetes írásbeli beleegyezésével köt."

Akkor az illető lehet-e kft. ügyvezetője díjazással, vagy anélkül, azaz munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonynak minősül e.

Köszönöm a választ előre is!

Zsolt

remarque # 2013.11.07. 15:03

köszönöm

ObudaFan # 2013.11.07. 15:03

gombolyag

Az alapító által meghatározott időponttól szerintem nyugodtan lehet.

ObudaFan # 2013.11.07. 15:02

remarque

Nem kell. Csak akkor szükséges változás-bejegyzési eljárás, ha jelenleg nem teszi lehetővé a társasági szerződés a pótbefizetést, vagy nem olyan mértékben, mint amit elő szeretnétek írni.

gombolyag # 2013.11.07. 13:26

Tisztelt Szakértők!

Változás-bejegyzésével kapcsolatban a következő a kérdésem:

Egyszemélyes kft. alapítója október 20-án kelt határozatával módosította a Kft. társasági szerződését. A módosítás szerint november 1-el a társaság nonprofit formában működik tovább ( a Gt.4.§-a alapján, tehát nem átalakulással)illetve főtevékenysége is megváltozik.
A változásbejegyzési kérelem és a szükséges mellékletek benyújtásra kerültek.

Kérdésem: a cég megváltozott nevét (számlákon, bélyegzőn, valamennyi egyéb a tevékenységéhez kapcsolódó iraton) mely időponttól kezdődően használhatja joghatályosan, azaz:

  • az alapítói döntés meghozatalának napjától (október 20.)
  • a változás alapító által meghatározott időpontjától (november 1.)
  • a cégbírósági bejegyző végzés meghozatalának időpontjától, avagy
  • a végzés Cégközlönyben való közzétételének napjától?

Köszi a pontos választ!

remarque # 2013.11.07. 12:48

Üdvözlök mindenkit!

Valaki tudna abban segíteni, hogy egy kft esetében a pótbefizetés megtörténtét be kell jelenteni a cégbíróságon? Esetleg változásbejegyzési eljárás kell ilyenkor?

Köszönöm

xdri # 2013.11.05. 14:03

És az ügyvezetői fizetésed is végrehajtás alá vonható!
drhalasz.eoldal.hu

ObudaFan # 2013.11.05. 11:15

Az üzletrészed végrehajtás alá vonható.

demi01 # 2013.11.04. 18:12

Tisztelt uram
Kezes voltam egy hitelnél ami végrehajtás előtt van, ezzel kapcsolatban érdeklődnék. :-van egy KFT-m és érdeklődnék miként érintheti ez a cégemet. A cégben 50% tulajdonrészem van és én vagyok az ügyvezető.

zoora # 2013.11.03. 14:04

Köszönöm a segítséget.

ObudaFan # 2013.11.03. 11:22

A lemondott ügyvezető a másik ügyvezetőtől írásban, igazolható formában kérheti a változás bejelentését. Ha ez 60 napon belül nem történik meg, a cégbíróságtól kérhet törvényességi felügyeleti eljárást. Ebben az esetben végső soron a cégbíróság az adatot maga is törölheti a cégjegyzékből.