Kft. - s kérdések


Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.21. 08:41

A tagi jogok gyakorlása semmiképpen nem személyes közreműködés.
Egyébként miért kellene a személyes közreműködés konkrét tartalmát a társasági szerződéseben rögzíteni? Miért nem elég annyi, hogy x.y. tag személyes közreműködésre kötelezett?

Leevi # 2014.01.21. 08:29

Üdv!

A felmerült kérdésem a következő lenne:
Az új Ptk. a gt-ra vonatkozó rendelkezési nem határozzák meg a tag személyes közreműködésének módjait, irányát. Lehetséges lehet-e, hogy a létesítő okirat, alapszabály személyes közreműködésként a közgyűlésen való részvételt határozza meg (szövetkezetnél), esetleg a személyes közreműködés meghatározható-e pl. akként, hogy: „a tag a személyes közreműködés keretében szükség esetén köteles a társaság mindenkori tevékenységét szakmai tudásával támogatni” ?

ObudaFan # 2014.01.20. 06:59

Ha a jegyzőkönyvben benne van a módosítás, akkor nincs.

remarque # 2014.01.19. 11:00

még annyit az előzőhöz, hogy cégbejegyzési eljárásban kaptunk hiánypótlást, nem változásbejegyzési eljárásban.

Köszönöm

remarque # 2014.01.19. 10:34

Tisztelt Fórumozók,

kérem segítsenek abban, hogy ha a cégbíróság hiánypótlási eljárás keretében kérte módosítani a társasági szerződésünket ( új taggyűlés, jegyzőkönyv), ebben az esetben nincs szükség módosító okiratra is? Mert az eljáró jogi képviselőnk azt nem csatolt be...

Köszönöm segítségüket.

ObudaFan # 2014.01.09. 10:24

Szerződhetnek és nem kell a társasági szerződésben rendezni. Éppen azt kellett volna előre rendezni, ha ezt ki akarjátok zárni.

kege # 2014.01.08. 20:20

Tisztelt Fórumozók!

Érdeklődöm hogy 2014.január 1.-után hogy bérelhetem KFT-m részére Édesapám és nagybátyám termőföldjeit.
Mezőgazdasági iskolai végzettségem nincs,és a fő tevékenysége cégemnek más jellegü.
Tavaly alakult cégről van szó és be lett jegyezve az alapító okiratba a mezőgazdasági tevékenység több módja is de földet csak idén tudnék bérelni.
Várom megtisztelő válaszát.

KEGE

Tamás26 # 2014.01.07. 13:09

Tisztelt Fórumozók!

A következő kérdésemre nem találtam választ:
Létező kft. három tagja (mindegyik 1/3-os tulajdoni aránnyal rendelkezik) közül kettő szerződhet-e egymással úgy, hogy az első vételi jogot enged a tulajdonrészére a másodiknak (és ezzel szerintem hátrányos helyzetbe hozza a harmadik tagot). Ez a szerződés lehet(ett) egy egyszerű szerződés, vagy a társasági szerződésben kell(ett volna) rendelkezni róla? Mi lesz az új ptk hatálybalépése után?

Előre is köszönve segítségüket:

Tamás

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.19. 07:39

Érdemi választ adtam: a beidézett tanúnak a megjelöl időpontban meg kell jelennie a megjelölt helyen, és válaszolnia kell a feltett kérdésekre. Ez ennyi. Az összes többi csak spekuláció, és fölösleges.

Ha félsz valamitől, akkor add elő a konkrét tényállást, megmondjuk, szerintünk bűncselekmény-e, milyen, és mik a büntetési tételei.
De ezek a kérdések semmire se jók.

Ballag # 2013.12.18. 21:46

Kedves Obudafan,

Ezeket a kérdéseket feltettem KBS-nek is, de érdemi választ nem kaptam, így hátha tudsz nekem segíteni. 1:1-ben bemásolom a szöveget:

A volt telephely, ahol egy jelenleg végelszámolás alatt lévő cég, kft üzemelt,annak a tulaja, akitől bérelte a cég a telephelyet, fel lett szólítva, h januárban menjen be egy ügyben tanúskodni, Az ügynek az ügyszáma: XXXXX/BÜ. Semmi más nincs odaírva, csakhogy tanúskodnia kell.Ma a végelszámoló azt mondta, h Ő nem jelentett fel a volt ügyvezetőt és nem tudja, h ez most mi sőt azt is mondta, h körülbelül tavaszra fordul át a kft végelszámolása felszámolássá, mert a NAV, mint Hitelező bejött a képbe. Kérdés:
Indíthat e a NAV a végelszámolás alatt lévő cég ellen, illetve volt ügyvezetője ellen nyomozást?
Ha igen, akkor ezt a végelszámoló, és a végelszámolást végző ügyvéd tudomására kell e hozni?
Ha nyomoz, akkor azt a NAV valamilyen szerve csinálja vagy közreműködik a Rendőr Főkapitányság is?
A BÜ-toldatos ügyiratszám az már azt jelenti, h az valamilyen folyamatban lévő büntetőügyről van szó?
Ha ilyen BÜ-s felhívást kapott az említett cég telephelyének tulajdonosa,hogy tanúskodjon akkor létezik, h a cég (amelyiket végelszámolják )ellen indult már valamilyen büntetőügy?
Az említett telephelyen egyébként az elmúlt években állítólag 10 cég működött
Hét egyenlőre csak ennyi kérdésem van.
köszönöm

Ballag # 2013.12.18. 21:46

Kedves Obudafan,

Ezeket a kérdéseket feltettem KBS-nek is, de érdemi választ nem kaptam, így hátha tudsz nekem segíteni. 1:1-ben bemásolom a szöveget:

A volt telephely, ahol egy jelenleg végelszámolás alatt lévő cég, kft üzemelt,annak a tulaja, akitől bérelte a cég a telephelyet, fel lett szólítva, h januárban menjen be egy ügyben tanúskodni, Az ügynek az ügyszáma: XXXXX/BÜ. Semmi más nincs odaírva, csakhogy tanúskodnia kell.Ma a végelszámoló azt mondta, h Ő nem jelentett fel a volt ügyvezetőt és nem tudja, h ez most mi sőt azt is mondta, h körülbelül tavaszra fordul át a kft végelszámolása felszámolássá, mert a NAV, mint Hitelező bejött a képbe. Kérdés:
Indíthat e a NAV a végelszámolás alatt lévő cég ellen, illetve volt ügyvezetője ellen nyomozást?
Ha igen, akkor ezt a végelszámoló, és a végelszámolást végző ügyvéd tudomására kell e hozni?
Ha nyomoz, akkor azt a NAV valamilyen szerve csinálja vagy közreműködik a Rendőr Főkapitányság is?
A BÜ-toldatos ügyiratszám az már azt jelenti, h az valamilyen folyamatban lévő büntetőügyről van szó?
Ha ilyen BÜ-s felhívást kapott az említett cég telephelyének tulajdonosa,hogy tanúskodjon akkor létezik, h a cég (amelyiket végelszámolják )ellen indult már valamilyen büntetőügy?
Az említett telephelyen egyébként az elmúlt években állítólag 10 cég működött
Hét egyenlőre csak ennyi kérdésem van.
köszönöm

dozol # 2013.12.18. 21:01

Tisztelt Fórumozók!

2 hónapja alakult Kft. 5 tulaj van és 1 ügyvezető, aki nem tulaj, megbízása van csak. Bevétele a cégnek eddig nem volt. Most 1 terméket sikerült értékesíteni, melyet készpénzben egyenlítenek ki a héten, kb. 1,5 MFt (tehát nem átutalással, nem bankszámlára). Számlát kell majd kiállítani (kézi számlatömböt akarnak alkalmazni). Azonban a pénzt a vevő az egyik tulajnak adja oda. A cégtulaj azt mondja már most, hogy a pénz kell neki magánál tarja és költi. Megteheti-e? Az ügyvezetőt a NAV számon kérheti-e, ha a tag ezt a pénzt elkölti?
A házi pénztárba ha jól tudom most csak 500eFt lehet, ezt itt figyelembe kell-e venni?
Van-e joga számonkérni az ügyvezetőnek a tulajt, aki azt mondja, hogy neki a többi taggal történt szóbeli megbeszélése alapján el akarja költeni pénzt.

Szóval számla kibocsátva a pénz meg mintha nem is lenne?

Másik eset is lehet. Céges bankszámlára utalják a pénzt és a tulajdonos a céges bankártyát akarja az ügyvezetőtől elkérni és a pénzt így levenni a számláról, mert azt mondja az kell neki most. A bankártya "elvételét" kell-e papírozni, vagy tulaj esetén kötelező odaadni, mert azt mondja a cég és a pénz az övé. (A tulaj 65% többségi tulaj)

Fentieket el lehet viselni, mert ezt meg lehet tenni, vagy szabálytalan dolog?

Válaszokat köszönöm.

ObudaFan # 2013.12.07. 18:23

Biztosan nem kell.
A cégváltozásokat pedig utána nem neki kell bejelentenie. (Hacsaknem marad ügyvezető, de az nem lenne túl célszerű.)

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.07. 13:39

Az üzletrészátruházási szerződést szerintem nem kell ügyvédnek ellenjegyeznie.

Dávid1230 # 2013.12.07. 12:40

Tisztelt Fórumozók!

Külföldön élő magyar állampolgár miképen tudja üzletrészét eladni/cégmódosítást elvégezni anélkül, hogy hazajönne?
Mi a legegyszerűbb módja ennek?

Előre is köszönöm válaszukat!

ObudaFan # 2013.11.19. 13:40

Ha a társasági szerződés nem ír elő pótbefizetési kötelezettséget, nem vagy köteles pénzt betenni. Az ő üzletrészét megvásárolni meg végképp nem vagy köteles, így a betett pénzét visszakövetelni nem tudja.

zsuzsa1965 # 2013.11.18. 18:21

TISZTELT JOGÁSZOK.KFT VEL KAPCSOLATBAN LENNE KÉRDÉSEM.TŐKE HIÁNY MIATT BELE MENTEM HOGY KFT. ALAPITSUNK, HASZNÁLT RUHÁVAL FOGLALKOZUNK.ÉN ADTAM EGY RÉSZT AZ ÜZLETEKET ÉS A MUNKÁT A MÁSIK FÉL ANYAGIAKKAL SZÁLT BE ÉS BEVITTE CÉGCSOPORTBA.A CÉG 50-50%BA VAN JEGYEZVE ÉS ÉN VAGYOK AZ ÜGYVEZETŐ.SAJNOS AZ IDEI ÉV MINUSZOS ÉS MOST OLYAN DOLGOKAT TALÁL KI AMI MÉG PLUSSZ KÖLTSÉG.AHOL MOST VAN A TELEPHELY 50000FT.MOST AZT AKARJA MENJÜNK A SAJÁT TELEPHELYÉRE,100000FT+ILLETMÉNYADÓ.A KÉRDÉSEM AZ HOGY KÖTELES VAGYOK E BELEMENNI EBBE?FELAJANLOTTAM NEKI HOGY RÉSZLETBE VISSZA FIZETEM A PÉNZT HOGY NE VESZITSEN RAJTA MERT ÉN NEM AKAROM ABBA HAGYNI ÉS EGYBE NEM TUDOM KIFIZETNI.ELŐRE IS KÖSZÖNÖM VALASZUKAT.

ObudaFan # 2013.11.18. 14:14

Jól gondolom, hogy egy kft. önálló képviseleti jogosultsággal rendelkező ügyvezetője egy sima, Ptk. szerinti, teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt meghatalmazással meghatalmazhatja a kft. egy alkalmazottját, hogy bizonyos ügyekben helyette eljárjon?

A jogi személy alkalmazottja munkáltatójának gazdasági tevékenységével kapcsolatos eljárásaiban egyébként lehet meghatalmazott polgári eljárásban is, de a KBS által írtak miatt ennek leginkább annyi a jelentősége, hogy maga is adhat meghatalmazást ügyvédnek, ha van ilyen meghatalmazása.

ObudaFan # 2013.11.18. 14:11

Etee

Írásban tájékoztasd a céget, hogy a továbbiakban nem járulsz hozzá a használathoz.
Ha a törvényességi felügyeleti eljárás iránti kérelmet a cégbíróság megalapozottnak tartja, a cég fizet 50.000 Ft illetéket. Ha megalapozatlannak, akkor az eljárás kezdeményezője 15.000 Ft-ot.

myown # 2013.11.18. 14:00

Természetesen elektronikusan szeretnénk előterjeszteni, az aláírás is rendben lesz. A kérdés tényleg csak annyi, hogy a fizetési meghagyás előterjesztésénél, később esetleg vh kérésénél megfelelő-e a lentiekben vázolt, kft. ügyvezetője által adott meghatalmazás.

A választ előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.18. 13:50

Mintha fizetési meghagyásos eljárást a jogi személy csak elektronikusan kezdeményezhetne, ahhoz meg elektronikus aláírás kell, ami a munkavállalóknak ritkán van.

myown # 2013.11.18. 11:29

Kedves Szakértők!

Jól gondolom, hogy egy kft. önálló képviseleti jogosultsággal rendelkező ügyvezetője egy sima, Ptk. szerinti, teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt meghatalmazással meghatalmazhatja a kft. egy alkalmazottját, hogy bizonyos ügyekben helyette eljárjon? (jelen esetben közjegyző előtti fizetési meghagyásos eljárás indítása során)

Köszönöm a választ!

Villanyász # 2013.11.18. 08:46

Kedves Kovács_Béla_Sándor!

Úgy érted, a törlése.
Igen, erre gondoltam.

Hát az sok mindentől függ - de ez a felszámolón kívül aligha lehet fontos bárkinek.
Hát nem kérdeztem volna, ha nem lenne fontos.

Megtenné, hogy leír néhány alternatívát a „sok mindentől függ” lehetőségek figyelembevételével?

Amit a cégről még tudok:
Több éve nem működik, nincsenek dolgozók, tb-járulékok nem fizetése miatt indult meg a felszámolása, másnak nem tartozik, nincsen semmilyen vagyona, a nagyobb tulajdonrésszel rendelkező tag volt az ügyvezető, a másik tag pedig a férje volt.

A kérdéseim ugyanazok, mint korábban.
Mikor és mi történik amikor a kft. felszámolásakor a felszámoló beadja a bíróságra a kft. anyagát, és a cég vagyontalanságára hivatkozva egyszerűsített eljárást kér?
Innentől kezdve mennyi időn belül történik meg a cég törlése?

Köszönöm, ha megtisztel a válaszával, és azt is ha esetleg más szakértő is tud válaszolni.

Etee # 2013.11.16. 04:56

ObudaFun, köszönöm a gyors választ. Mivel eredetileg nem volt erről szóló szerződés, és a szívességi használatot bármikor szóban felmondhatom, hogy tudom bizonyítani, hogy megszűnt a cég jogcíme? Amikor apum eladta a részét, erről nem írtak semmit :( Esetleg tudod, hogy mekkora az illeték?

ObudaFan # 2013.11.15. 10:38

Ez Etee-nek szólt.