Kft. - s kérdések


ObudaFan # 2011.11.23. 13:13

Ha jól értem, a férj munkavállaló lenne a cégben, és az ő adózásáról lenne szó. Ott már lehet jelentősége a dolognak. De jó lenne egy világosabb kérdés.

stabi (törölt felhasználó) # 2011.11.26. 17:17

Hali.

Mi történik ha a kftnek nincsen 500.000 Ft törzstőkéje, mert ami befolyt az ki is lett véve?
(Kb ennyi folyt be 7 hónap alatt).

Ha felszámolást indítok az pénzembe kerül?
Vagy hagyjam, amikor a NAV fog keresni?

Mi történhet?

Egyszemélyes kft és nincs a nevemen semmi sem.

Hogy tudják behajtani?

Meg mit kellett volna fizetnem egyáltalán?

Ha havi 62.000,-FT kell fizetnem és 7 hónapig és csak 500.000 bevételem volt, jobban jártam volna ha ÖNK hoz megyek és 22.000 Ft/hó segélyt kérek.
Nem?

És akkor még ne is kellett volna képzésekre, ügyfelekhez, bárhova járkálnom , telefonszámlát csinálnom.

Hazikusz # 2011.12.01. 17:18

Hamarosan egy Kft. tulajdonosa leszek, viszont nem tudom, milyen felelősséggel tartozom, gondolok itt elsősorban az anyagi felelősségre. Aláírási joggal az ügyvezető rendelkezik. 500.000,- Ft-os törzstőkével rendelkezik a cég. Mire kell figyelnem a szerződés aláírásakor. Nézegettem már hasonló témájú kérdésfeltevéseket, de nem találtam kimerítő válaszokat.

Köszönöm előre is a választ.

Üdv: Hazikusz

fux-plusz # 2011.12.09. 09:38

Olyan kérdésem lenne, hogy van két kft-nk és az egyiket szeretnénk a másikba beleolvasztani, amelyeknek vannak tárgyi eszközei, úgymint ingatlan, jármű. Egybeolvadás után kell e a tárgyi eszközök után vagyonátruházási illetéket fizetni? és ha igen, mennyi %-ot?

Köszönöm

tundibaba # 2011.12.21. 12:11

Tisztelt Fórumozók!

Egy könyvelőiroda vagyunk, volt egy Bt., akinek könyveltünk, majd elköltöztek, és így a könyvelés is elkerült tőlünk. Átadtuk a papír alapú dokumentumokat és átadtuk az elektronikus állományt is. Időközben a két tulajdonos válására került sor, és a volt feleség mindenáron, ügyvéden keresztül üzenget nekünk, hogy adjuk át betekintésre a cég anyagát. Ügyvédünk javaslatára mi is írtunk a feleség ügyvédjének, hogy a könyvelést átadtuk, nincs nálunk az anyag, nem tudjuk, kihez vitte a férj a könyvelést, és mivel a férj volt a mi kapcsolattartónk, az ő beleegyezése nélkül, vagy bírósági határozat nélkül nem adhatunk ki semmiféle információt. Forduljanak a férjhez,neki engednie kell betekintést, mivel a feleség is tulajdonos a cégben. De a feleség nem hajlandó egy szót sem beszélni a férjével,ezért írogatnak nekünk. Az lenne a kérdésem, hogy amikor elkerül tőlünk egy cég, jogvita esetén mi a kötelességünk adatok kiadása terén? Mikor kötelességünk adatot szolgáltatni ügyvédeknek, vagy 3. félnek?

Előre is köszönöm a választ!

ObudaFan # 2011.12.21. 14:03

Nektek a cég mindenkori képviselője, bt. esetén az üzletvezetésre jogosult beltag felé van bármiféle kötelezettségetek.

Idekellírni # 2011.12.25. 14:32

Tisztelt Fórumozók!

Az iránt érdeklődöm, hogy tudja-e valaki, hogy pontosan mikortól változnak 2012-ben a cégeljárás szabályai? (70.000,-Ft alapítási illeték, stb.).

Köszönettel,

"Idekellirni"

Érdeklődő28 # 2011.12.29. 19:36

Tisztelt Fórumozók!
A következő lenne a problémám. Van egy kft-énk, 1 ügyvezető, 1 tulajdonos. Két külön személy.500 e ft-os törzstőke. Nem kevés kintlévőséggel és ugyanennyi tartozással rendelkezik a cég. A kintlévőségek behajtását jelenleg is 2 behajtó cég kezeli. Fizetési meghagyást próbáltunk, eddig sikertelenül. A hitelezőinknek egy ideig tudtunk előre fizetni. A pénz viszont elfogyott, a hitelezők pedig egyre türelmetlenebbek. Mit lehet ebben az esetben tenni? Az "ügyvédünk" nem igazán foglalkozik a problémával. Kintlévőséggel meg lehet e szüntetni egy céget? Vannak e ennek polgári vagy büntetőjogi következményei? A megszüntetést csak utolsó esetre hagynánk, de ha nem szüntetjük meg, milyen lehetőségünk van? Mivel középen állunk, már csak abban az esetben tudunk fizetni, ha mi is kapunk pénzt, a forgótöke elfogyott.
Köszönöm előre is!

krocus # 2012.01.08. 19:59

Családi vállalkozásunkban, én és a nejem vagyunk tulajdonosok! (Mindketten alkalmazásban állunk.) A cégünk néhány éve nem működik. Nincs bevételünk, nincs kiadásunk!
Azt hallottam 2012-ben, egy ügyvezetőnek bejelentett jogviszonyban kell lennie díjazásért.
Kaphatnék valami infót erről?

krocus

bkrisztike # 2012.01.26. 09:44

Kedves segítőtársak!
Azt már tudom, hogy a kft angol neve ltd. Azt szeretném még megtudni, hogy az ltd tulajdonosai az uniós országokban mely vagyonukkal felelnek? Konkrétan Németországban. Teljes, vagy a törzstőke erejéig? A cég amelyben szerepet kellene vállalnom a következő elnevezést kapta (természetesen a fantázianevet nem írom le, csak a formát!):Ltd & Co KG.
kérem nagy vonalakban írja már le valaki, hogy a szóban forgó elnevezés mit takar, és mint leendő tulajdonostárs, mit is vállalok magamra?! köszönöm

sigurnardottir # 2012.02.08. 17:58

Az lenne a kérdésem, hogy ha többszemélyes Kft.-ben a tagok többsége most nem szeretné, ha bárki is közülük kilépésen törné a fejét azt hogyan lehet megoldani? Lehetséges megoldás-e az, ha mindenki aláír egy nyilatkozatot, hogy x hónapon belül nem lesz kiválási szándékuk vagy ehhez egyhangú közgyűlési határozat kell vagy ilyet nem lehet kérni a tagoknak egymástól sem?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.08. 18:03

Kft.-ből nem lehet kilépni, így a kilépés megakadályozásához semmiféle védekezés nem szükséges.

sigurnardottir # 2012.02.08. 18:11

Lehet, hogy nem fogalmaztam értelmesen: azt akarják megakadályozni, hogy bármelyikük x hónapon belül azt mondja, hogy nem akarok többé tulajdonos lenni,el akarom adni az üzletrészemet.... ha ti nem tudjátok megvenni, akkor külsősnek.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.08. 18:14

Azt meg nem lehet megakadályozni. Elvileg lehet ugyan valamiféle szindikátusi szerződést kötni, de az sem teszi érvénytelenné az eladást, legfeljebb kártérítési igényt keletkeztet. (Bocsánat, rosszul fejeztem ki magam: gyakorlatilag lehet kötni szindikátusi szerződést - elvileg tilos lenne.)

sigurnardottir # 2012.02.08. 18:17

Jól értem, hogy tehát azt mondod, hogy kössenek szerződést egymással a tulajdonosok, amit mindenki aláír, hogy x-től y ideig senki nem kacsintgat kifelé a Kft.-ből, de ez csak egymás közötti viszonyban lesz értelmezhető és így, ha valamelyikük esetleg nem tartja be, akkor az ebből eredő károkat lehet az illetőn követelni bírósági úton?

sigurnardottir # 2012.02.08. 18:22

Bocs.... kimaradt egy szó: nem lehet bírósági úton követelni?

AgiBagi1 # 2012.02.11. 20:42

Tisztelt Ügyvéd Úr,arról szeretnék érdeklődni,hogy egy Kft-ben 1/6-od részem van,és hatan vagyunk a Kft-ben,a tavalyi évben az egyik tag eladta a részét,de erről én értesítést nem kaptam,és egy külső személy vette meg,állítólag volt ezzel kapcsolatban egy taggyűlés,amiről szintén nem kaptam semmiféle értesítést,ez most derült ki,hogy valaki az én nevemben alá írta a taggyűlésen levő részvétemet,így az elővásárlási jogomtól el estem,azt szeretném kérdezni,hogy ez nem-e számít okirat hamisításnak?De ezen a papíron a másik társam nevét is aláírták helyette!Szeretném kérdezni,hogy ebben az esetben mit lehet tenni,illetve hova tudnák fordulni?Válaszát előre is köszönöm.

ObudaFan # 2012.02.13. 17:51

De, annak számít, akár büntetőfeljelentést is lehet tenni. Másrészt pert lehet indítani az iránt, hogy a szerződést közted és az eladó közt hozza létre a bíróság.

ObudaFan # 2012.02.13. 17:52

sigurnardottir

Kötbért azt ki lehet kötni, és lehet is követelni. Csak a vevővel szemben nem lehet fellépni.

Atti66 # 2012.02.16. 07:50

Tisztelt Ügyvédúr,

Az alábbi kérdéssel fordulok önhöz:Én vagyok egy Kft. ügyvezetője.

Kölcsönadtam a Kft-nek 250 000Ft-ot.
Írtam erről egy szerződést, én vagyok a kölcsönadó és a cég a kölcsönvevő.
De mindkét helyen én vagyok az aláíró.
Ez szabályos így?
A szerződésre tanúkat nem írtam. Ezt azért kérdezem , mert ellenőrzés lesz a cégnél.
Köszönöm előre is a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.16. 08:56

Nem képviselheti ugyanaz a személy az ellenérdekelt feleket. Ráadásul ez elég könnyen sikkasztásnak is minősülhet.

Atti66 # 2012.02.16. 09:07

Köszönöm a választ.
Ez tulajdonképpen tagi betét, a cég működéséhez kellett.
Segítsen hogy hogyan lehet ezt lepapírozni, vagy mi erre a megoldás?
A könyvelésben bevételi pénztárnyilatkozat van róla.
Előre is köszönöm.

ObudaFan # 2012.02.16. 09:19

A taggyűlésnek el kellene fogadnia, és kijelölnie azt a tagot, aki a cég képviseletében aláírja ezt a szerződést.

Atti66 # 2012.02.16. 10:45

Köszönöm a választ.
A Kft ben ketten vagyunk tulajdonosok én vagyok a többségi tulajdonos.
Jó megoldás e az, hogy (mivel én adom a kölcsönt a cégnek ) mint kölcsönadó én írom alá. A cég részéről pedig ketten, a két tulajdonos, amit közgyűlésen elfogadunk.
Vagy a cég részéről ebben az esetben csak a másik tulajdonos legyen az aláíró a cég nevében, mint kölcsönvevő ?

ObudaFan # 2012.02.16. 11:41

Elég, ha ő. Csak legyen erről egy taggyűlési határozat.