Kft. - s kérdések


stabi (törölt felhasználó) # 2011.11.20. 09:15

Dr.Attika

A mostani se olcsó, és nem erőlteti meg magát.
Pedig ha nincs cég, nincs bevétele sem!

stabi (törölt felhasználó) # 2011.11.20. 09:16

Új kft-t tudok úgy csinálni (egyszemélyest), hogy van még ez itt most?

A régi megszűnhet felszámolással, úgy hogy nem volt töke?

ObudaFan # 2011.11.20. 09:48

Új kft-t tudok úgy csinálni (egyszemélyest), hogy van még ez itt most?

Igen.

A régi megszűnhet felszámolással, úgy hogy nem volt töke?

Mármint nem volt befizetve a törzstőke?

stabi (törölt felhasználó) # 2011.11.20. 11:28

Sziasztok. Akinek van tapasztalata, kérem szóljon, segítsen.

Tényállás.
Egyszemélyes kft-m van 7 hónapja.
Abból 3 hónapra kaptam MKtól támogatást, mely feltétele, hogy NEM LEHETEK ALKALMAZOTT a KFTm ben!!!!
Azóta sem vagyok alkalmazott se itt, se máshol.
(Könyvelőm szerint ilyenkor kötelező! Szerintetek?)

Erre kaptam tőlük 3 * 78.000 FT ot.
E mellé még összejött közel 250.000,-FT
Elmondható hogy akkor felvolt töltve a törzstőke.
De ahhoz hozzányúltam.
Jelenleg nincs bent semmi sem.

A cégben nincs jelenleg pénz. Alapító okirat alapján, ha 365 napon belül nem fizetem, be, akkor megszüntetheti az apeh. (NAV).

Erre mikor és mennyit kellett volna fizetnem?

(Ha szerzek papírt, hogy nappali tagozaton OKJ-s képzésre jártam végig?)

Ha elszámolom kocsival a teljes bevételemet és a 500.000 FT törzstőkét, mint veszteség?
Elszámolható-e?

Erre kérek, nem kioktató választ, annak akinek a vasárnap nem akadály és nem paráztatni akar, hanem segíteni hogy a legjobban jöjjek ki a dologból. HA nem túl drága, megtartom céget.

Köszi előre, aki segít.

caoka # 2011.11.21. 06:19

Sziasztok!

Kérem, aki tényleg tudja a választ az írjon.

Egy meglévő céget (Kft) vásárolunk meg több tulajdonosa lesz a cégnek (jelenleg 1 tulaj van), melynek ügyvezetőjével nem vagyunk megelégedve, tulajdonképpen másik üv-t választanánk. Jogilag milyen esetben hívható vissza egy ügyvezető?

Köszi a választ!

caoka

pazs # 2011.11.21. 08:37

Inodokolás nélkül bármikor. Persze ha munkaviszonyban van, akkor a munkaviszonyával is kezdeni kell valamit.

pazs # 2011.11.21. 08:41

Stabi: én ezt nem értem. Nem lehetsz alkalmazott a saját egyszemélyes kft-dben (ügyvezetőként sem), ez igaz. Ettől függetlenül járulékokat fizetni kell. Furcsa, hogy a könyvelőd ezt nem tudja.

De hova lett a pénz? A törzstőkét egyszer kell szolgáltatni, nem kell újra és újra kipótolni, de nyilván el kell tudni számolni azzal, hogy hol van a pénz. Nem érteni a gazdálkodáshoz nem büntetőjogi kategória.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.21. 11:28

Nem az a kérdés, hogy kell-e járulékot fizetni. De a könyvelője szja-t is fizettet vele - ha igaz -, a nem is létező jövedelem után.

Rexor # 2011.11.21. 11:36

Egyébként a jelenlegi szabályok alapján nem kell járulékot fizetni, ha az ügyvezető megbízási jogviszonyban végzi a tevékenységét és nem kap juttatást. 2012-től már változik némileg a helyzet.

pazs # 2011.11.21. 11:59

Rexor: köszi. Én úgy értettem (meg úgy tudtam...), hogy járulékokat valahol azért mindenkinek kell fizetni, nem? már ha van jövedelme.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.21. 14:08

Ha nincs jövedelme, akkor is - feltéve, hogy az az egy biztosítási jogviszonya van. De szjá-t nem kell jövedelem nélkül fizetni.

stabi (törölt felhasználó) # 2011.11.22. 05:44

Köszi a választ. Ha nem fizettem és úgy néz ki hogy nem is fogom tudni, és befizetni se tudok mi lesz?

Végelszámolás, majd felszámolás. Vagy hagyjam és majd az APEH behív és felszámolnak úgy hogy nme volt pénze a cégnek?

Vagy sittre megyek mert a megkeresett eddigi 150.000 ft felvettem? (Azt legfeljebb visszafizetem)
O hogy nekem hány órám van ebben a dologban.
Akkor a 62.000 mindenképpen kellett volna fizetnem. Gondolom ilyenkor számolják fel a cégeket.

Nagy gáz ha tiszta lappal újat csinálok amit elejétől fizetek? Úgy néz ki, hogy most lesz pár hónapig jobb bevételem. Vagy ez aljasság?
(Itt a létbizonytalanságom a lényeg most sajnos)
Mit javasoltok?

Köszönöm a választ.

stabi (törölt felhasználó) # 2011.11.22. 05:47

Könyvelő eddig csak azt jelezte vissza, hogy van ÁFA visszaigénylésem, kb 14.000 FT.
Semmi fizetési kötelezettséget nem mondott (6 hónapig). (Persze most már igen!)
Pedig eredeti céges bankszámlákat leadtam neki, amin szinte nem is volt pénzmozgás.

Törzstőkére is azt mondta, hogy már be van fizetve, pedig alapító szerint csak 365 napon belül vagyok köteles az 500.000 feltölteni.
És ha ezt sem tudom,mert nem megy a cég?
Nem értem.

Hogy tudnék a szarból kijönni?
Pénzem nincs.
Azt se szeretném, ha a mostani bevételemet APEH inkasszálná laza mozdulattal.
Nem azért dolgozom hogy az államot eltartsam, hanem hogy legyen mit ennem. (Sajnos)

cselikri # 2011.11.22. 13:01

Segítséget szeretnék Kérni!!
Kft.-n belül 40%-m van.
Aláírási joggal nem rendelkezem,és nyereségem a cégből sosem származott, alkalmazottként dolgoztam,és havi fizetést kaptam!A cég 3 millió Ft-al tartozik egy nagykernek.A múlthéten fizetési meghagyást küldtek részemre,amelyben kötelezettként nekem kéne kifizetnem.
Kérdésem lehetséges ez???

Rexor # 2011.11.22. 14:50

Ha a Kft a partnere a nagykernek, akkor a Kft-nek kell fizetni. Írjál ellentmondást.

Dr.Attika # 2011.11.22. 15:38

Rexor!
Ez egy új ügyvédi húzás. A tagnak küldenek fizetési meghagyást. A közjegyző nem vizsgálja a jogalapot. Kibocsátja az FMH-t. A tag, mint jelen esetben futja köreit. Amíg futja köreit a 15 nap eltelik ellentmondás nélkül és máris ott van a végrehajtási záradék. Onnantól már csak fizetni lehet vagy tűrni a végrehajtást.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.22. 15:47

Az ilyen kollégák miatt én szégyellni szoktam magam.

Rexor # 2011.11.22. 16:01

Hát ez elég csúnya dolog, nem is hallottam még erről.

Dr.Attika # 2011.11.22. 16:17

Szégyen ,nem szégyen, ez van. Egyébként a FMH eljárásnak ez a hátulütője. Egy polgári perben a bíróság előtt lehet érvelni , pro és kontra. Itt nem. Én meg is szüntetném a fizetési meghagyásos eljárást. Főleg ebben a rendszerben, ahol nyomják kifelé a közjegyzők elektronikusan úgy, hogy "skandináv gombja" nincs az eljárás tartalmáról.

cselikri # 2011.11.22. 17:10

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Email-be küldhetek levelet az ügyvédnőnek??
Ezt elfogadják??

ObudaFan # 2011.11.22. 17:51

15 napon belül írásban, két tanúval ellátott iratban az FMH-t küldő közjegyzőnek kell ellentmondást küldeni. Ha ezt 15 napon belül nem teszed meg, akkor végrehajtható lesz veled szemben a fizetési meghagyás.
Az FMH megszüntetése helyett az FMH eljárás széles körű ismertetésére kellene a hangsúlyt helyezni.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.22. 19:01

Egyetértek. De azt fenntartom, hogy tudottan megalapozatlan követelésre fizetési meghagyás kibocsátását kérni - hátha átmegy alapon - ügyvédként kifogásolható. Megkockáztatnám, hogy etikai vétség.

Dr.Attika # 2011.11.22. 19:23

Béla! Az ilyen tartalmú eljárás mögött nem találsz ügyvédet papíron. Csak tanácsolja.

jendrassik # 2011.11.22. 23:49

Segitseget kerek!
most szeretnenk egy ceet csinalni amiben csaka ferjem szerepel egyedul.a kerdesem az lenne,h mar van egy gyerekunk es marciusban szuletik a kovetkezo. milyen kedvezmenyeket jelentenek a gyerekek adozas szempontjabol. en nem tudok semmit errol es nem is ertek hozza. ha valaki le tudna irni,h atlassam megkoszonnem. meg az is erdekelne,h en tartosan beteg vagyok es emeltosszegu csaladi potlekot kapok magam utan. erre is van neki ervenyesitheto kedvezmenye? vannak kiskapuk amiket nem reklamoznak. kerlek ha valami eszetekbe jut irjatok meg. nagyon koszonom!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.23. 07:29

Semmi köze a cég adózásának a családi állapothoz.