Kft. - s kérdések


ObudaFan # 2010.10.25. 15:57

Nem szükséges az összes károsultat bevonni, csak költségcsökkentés céljából célszerű.

Retroarc # 2010.11.01. 09:57

Jó Napot!

Létezik két Kft. amikben 50% tulajdonos vagyok. Sajnos a helyzet a másik 2 tulajjal kicsit elmérgesedett. Szeretnék kilépni mindkettőből de sajnos tartozásai van a cégeknek. Milyen lehetőségeim vannak ilyenkor mert hallottam sok mindent és szeretném egy hozzá értő embertől is hallani. Páran mondták, hogy nem léphetek ki mivel tartozásom van. Az alapító tőkére sincs szükségem csak szeretnék kilépni! Egy másik kérdés pedig egy harmadik kft-vel kapcsolatos. Ott is 50% tag vagyok viszont a másik tag felszívódott, és onnan is szeretnék kilépni. Ebben az esetben mi a teendő?

Előre is köszönöm a segítséget!

ObudaFan # 2010.11.01. 10:49

Keresni kell valakit, aki hajlandó megszerezni az üzletrészedet, és megállapodni vele.

Bernadett55 # 2010.11.03. 09:37

Az lenne a kérdésem, hogy van e arra lehetőség, hogy ha alapítok egy kft-t, annak az irányítását,vagyonkezelését rábízzam egy másik kft-re?

ObudaFan # 2010.11.03. 10:07

Arra van lehetőség, hogy a tagi jogokat megbízott gyakorolja.

Bernadett55 # 2010.11.03. 10:27

"Arra van lehetőség, hogy a tagi jogokat megbízott gyakorolja."

Köszönöm a választ!
Hol tudok ennek bővebben utánanézni?

laszlo640 # 2010.11.03. 17:15

Kedves Fórumozók!

Az előbb találtam rá a www.jogikerdesek.com oldalra, ahol szintén jogi tanácsadással foglalkoznak.

Szerintem kérdéseiteket ott is fel tehetitek nyugodtan, így több válaszból könnyebb kitalálni hogyan legyen tovább.
üdv. Laci

ObudaFan # 2010.11.03. 17:26

A Ptk-nak a megbízási szerződéssel kapcsolatos szabályai között.

Bea81 # 2010.11.04. 07:09

Tisztelt Fórumozók!

Egy gyakorlati kérdésem lenne, a Kft-ben az ügyvezető lakcíme megváltozott, semmi egyéb nem, megbízatása határozatlan idejű. A régi elfogadó nyilatkozatban szerepel a régi lakcíme. Kell ilyenkor az új címmel új elfogadó nyilatkozat? Új aláírás -minta? Kötelező egyáltalán a lakcímet feltüntetni?

Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.04. 07:12

Sem új elfogadó nyilatkozat, sem új aláírási címpéldány nem kell.

Riccosito # 2010.11.11. 13:54

Tisztelt jogi fórum!
Azt szeretném kérdezni, hogy a kft havi készpénz kivéte levehető-e 0 forintra, abban az esetben, ha a kft nem tevékenykedik, mivel én az ügyvezető igazagató szeptembertől nappali tagozatos főiskolai hallgató vagyok és tevékenységét a kft csak jövő májusban kezdi meg újra, addig járulékokat ugyanúgy köteles vagyok fizetni?
Választ előre is köszönöm!
Riccosito

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.11. 14:00

Mi az a havi készpénz kivét?

Riccosito # 2010.11.12. 16:44

Tisztelt jogi fórum!

A havi készpénz kivétnek úgy tudom azt hívják, amit havonta a kft bevételéből, mint ügyvezető igazgató bérként kivételezek. Pontosabban az érdekelne, hogy a kft tevékenysége szüneteltethető-e illetve hogy tudnám a minimumra vagy a 0-ra vinni a járulék fizetést, mivel jelenleg nincs bevétele a kftnek amiből ezeket a megállapított járulékokat fizessem.

Köszönöm válaszát!

nandy # 2010.11.12. 16:58

Az ügyvezetés (képviselet) nem minősül személyes közreműködésnek, továbbá ingyenesen is ellátható pl. megbízási jogviszony keretében.
Ha a cég valóban nem működik, azaz nem szerez bevételt, nem köt szerződéseket, nem vesz árut, szolgáltatást stb... (kivéve a kötelezőt, mint pl. könyvelő), akkor nem szükséges a járulékokat megfizetni, hisz személyes közreműködés hiányában nincs ilyen kötelezettség.

Bővebben: kérdezd meg a könyvelődet.

Riccosito # 2010.11.12. 21:50

Köszönöm szépen a segítséget!

sanyi152 # 2010.11.14. 03:51

Üdv. Sanyi vagyok. Érdeklődnék, hogy az interneten található, cégalapítással foglalkozó oldal közül melyik a legjobb? Hol érdemes tájékozódni? Melyik oldal megbízható? Köszönöm a segítséget.

sanyi152 # 2010.11.18. 04:46

Szeretném mégegyszer feltenni ugyanezt a kérdést. Kérem válaszoljanak rá. Köszönöm.

bandeeraz # 2010.11.18. 08:18

Kedves Sanyi152!

Én úgy általában nem bíznék ilyen oldalban, elsősorban azért, mert nem az oldal a lényeg, hanem a mögötte álló ügyvédi iroda. Ha olyat találsz, ahol egy ügyvédi iroda a nevét is adja a dologhoz, az sztem már rossz nem lehet (most fejből nem tudom, de már találkoztam ilyennel). De ezeket is csak úgy érzésből tudom mondani és nem tapasztalatból:)

Csaba64 # 2010.11.27. 22:40

Üdvözlöm a fórum olvasóit!
Kérdezném a hozzáértőket, hogy főállású alkalmazottként szeretnék egyszemélyes Kft-t létrehozni. Ebben az esetben milyen járuléko(ka)t kell majd fizetnem?

ObudaFan # 2010.11.28. 09:59

Attól függ, hogy azon kívül, hogy tag vagy, még mit szeretnél abban a társaságban csinálni.

csenli # 2010.12.01. 10:55

Tisztelt Jogi Fórum!

Segítséget szeretnék kérni:
Adott egy Kft, aminek a cégkivonatába a "Mns egyéb pénzügyi közvetítés" szerepel, akkor ő végezhette hitelnyújtást. A cég az interneten hirdeti magát, és "kamat mentes" kölcsönöket nyújt. A cég még PSZÁF regisztrációval sem rendelkezik, csak az egyik alkalmazottjuk regisztrált.

Köszönöttel: Magdi

Kovács_Béla_Sándor # 2010.12.01. 12:32

Természetesen nem nyújthat üzletszerűen kölcsönt.

csenli # 2010.12.01. 13:18

Köszönöm!!

csenli # 2010.12.01. 13:45

Akkor ebből akár az is következhet, hogy a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) engedélye nélküli pénzügyi szolgáltatási tevékenységet valósít meg a cég minden egyes szerződéssel?? Megközelítőleg 800 ilyen szerződést kötöttek! A szerződésekben 60 banki munkanapos kifizetést jelöltek meg, ami egyes esetekben november 23-án lejárt. A lejáratott követően a cég kiküldött egy levelet, amiben az állt, hogy 15 banki munkanapon belül kifizetnek 150.000 forint hitelelőleget. Megjegyzem: a kihelyezésre váró összeg: 2-2,5 milliárd (!) forint. Amit állítólag egy magánember adott a cégnek kölcsön.
Több dologban is vérzik a dolgok. Pl: egyoldalúan módosították ezzel a kifizetési határidőt.
Hova lehet ebben az esetben fordulni?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.12.01. 16:00

Rendőrséghez. A jogosulatlan pénzintézeti tevékenység bűncselekmény.