Kft. - s kérdések


gabo998 # 2010.09.16. 13:06

Üdvözlet!

Szeretném megkérdezni hogy szeretnék egyéni vállalkozó leenni.De viszont nem csak egy hanem többféle szolgáltatást szeretnék csinálni mint pl.:építőipar,vendéglő,kisebb üzletek stb.De nekem sajnos nincsen végzettségem.Valamit voltam büntetve.a büntetésem 20 nap közmunka volt már letudtam.Ráadásul BÁR listán is fent vagyok.Szóval aszt szeretném megtudni hogy így mennyi esélyem lehet a vállalkozói engedélyre.
Előre is köszönöm a segítséget!

bandeeraz # 2010.09.16. 13:54

Ha azt írják a taggyűlés jegyzőkönyvébe,hogy névértéken vásárolják meg a tulajdonrészt,de pontos összeg nincs beleírva akkor az érvényes adás-vételi?

A névérték nekem elég pontos összegnek tűnik. Ha még zsebbe csurran-cseppen valami az irreleváns, érvényes lesz (de továbbra is hangsúlyozom, csak akkor hogyha egy másik tagra történik az átruházás, ellenkező esetben kell egy adásvételi szerződés is írásban).

Mikor kell bejelenteni a cégbírósághoz,hogy a taggyűlésen ilyen történt?(eladta az egyik tag a a részét?)

Változást követő 30 napon belül. Ez esetben a változás napja az a nap, amikor az ügyvezető a változást átvezeti a tagjegyzéken.

mondjuk ha ez a gyűlés egy hónappal ezelőtt volt?akkor annak már meg kellene jelenni a cégbíróságon mint bejegyzés?

Ideje lenne. Az érvényességet ugyan nem érinti, nem kell szívbajt kapni, csak jöhet egy törvényességi felügyeleti eljárást, azt baj lesz, bár nem tragédia.

A megbízási szerződés az pénzügyi és egyéb dolgokra is kitér.
Bár közben volt a cégnél tag váltás,de új megbízási nem jött létre,tehát a régi tagi aláírással ment a megbízási szerződés.Akkor az érvényes?

Nem érinti a megbízás érvényességét a tagváltozás, de (gondolom itt inkább ez a hangsúlyos) az ügyvezető váltás sem. Ha az új üv-nek nem tetszik a megbízott pofája, akkor szépen visszavonja, oszt' jó napot.

Nebetta # 2010.09.16. 14:32

Köszönöm a választ.
Igazából azt nem értem,hogy egy másik ügyvéd meg azt mondta,hogy kell adás-vételi szerződés,mert a taggyűlési jegyzőkönyv nem elég.
Lehet az hogy ahány ügyvéd annyiféle értelmezés:)?

bandeeraz # 2010.09.16. 14:44

Hát, egy ügyvédnek semmi köze hozzá, persze, hogyha hipergondos, akkor bekérheti. Mondjuk a megfogalmazáson, meg a konstrukción is sok múlik, de sztem meg lehet úgy fogalmazni egy jegyzőkönyvet, hogy azt adásvételi szerződésnek is lehessen tekinteni.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.16. 16:31

[bólogat]

darkrant # 2010.09.17. 18:42

Sziasztok

Nagyon köszönöm s válaszokat.

Nebetta # 2010.09.18. 08:02

akkor elvileg lett egy taggyűlési jegyzőkönyv(amit tekinthetünk adás-vételinek) ami már meghaladta a 30 napot és nem lett bejelentve a cégbírósághoz.Ez így is érvényben van még?
Megyünk az ügyvédhez és alá kell írnunk egy másik adás-vételit az ügyvéd előtt akkor,ez a taggyűlési nem tekinthető érvényesnek?!
Ha az szerepel az adás-vételin hogy 600 ezer névértéken de pénzt nem kap érte az eladó,köteles aláírni?Akkor is ha az ügyvéd előtt történik?És az ügyvéd ezt így ellenjegyzi?Ha nekünk lesz kérdésünk az ügyvédhez akkor neki kell válaszolni a kérdéseinkre,és elkel hogy magyarázza mi is fog történni?
Ha van egy megbízási szerződés,de nem lett átvezetve a cégbíróságon és az alapján írtak alá az ügyvezető helyett szerződéseket az érvényes?
Ha visszaakarjuk vonatni azt a megbízásit(persze csak ha érvényes)akkor hogyan kell?Ha nem is érvényes akkor is vissza kell vonatni?
Ha a megbízási nem érvényes az adás-vételin az szerepel hogy az eladó tisztában van mindennel a céggel kapcsolatban és a cég teljesen per és tehermentes,és aláírja de mindenki tudja hogy ez így nem teljesen igaz,mi lehet a legrosszabb ami történhet.
Tudom hogy kellene egy jó ügyvéd nekünk is(mert ez az ügyvédje lesz a másik félnek,akihez megyünk és a másik fél érdekeit képviseli)csak egyszerűen olyan összegeket kérnek amiket nem mi tudunk kifizetni,viszont szeretnék a legkisebb baj nélkül kiszállni végre ebből az egészből,már ha lehet.
Próbáltuk felvenni a kapcsolatot avval az ügyvéddel akihez menni kell,de többszöri megkeresésünkre sem reagált sajnos.
És ha elmegyek én is az élettársammal az ügyvédhez,lehet az ügyvédnek kifogása ellene,hogy én is ott vagyok?Mondhatja hogy nem mehetek be amíg ők tárgyalnak?
Köszönöm a válaszokat,és a segítséget mindenkinek.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.18. 10:20

Miért válna egy taggyűlési jegyzőkönyv érvénytelenné az idő múlásától?
Miért lenne köteles bárki aláírni egy valótlan tartalmú szerződést? (Miért lenne valaki köteles szerződni?)
Miért kellene a megbízási szerződéseket az cégbíróságon "átvezetni"? (Mellesleg ahhoz, hogy valaki szerződést kössön más nevében, nem megbízás kell, hanem meghatalmazás.)
Miért az ügyvezetőnek kellene aláírnia az üzletrészt átruházó szerződést?

Egyre kevésbé tetszik nekem ez az ügy, különösen az a része, hogy csepegteted az információt, ahelyett, hogy elmondanád, mi történt, és mi a problémád. Így nem fogunk tudni segíteni.

Nebetta # 2010.09.18. 11:14

igen az a baj,hogy idáig én sem értettem az egészet,de így más nekem is világos lett a történet.
Köszönöm a válaszokat mindenkinek:)
Elvileg most úgy néz ki hogy minden rendben lesz:),csak idáig a mi értetlenkedésünk miatt látszott nehéznek a dolog.

brandon # 2010.09.21. 16:36

Üdvözlet!

Szeretnék egy informatikai Kft-t indtani, kérdésem az lenne, hogy be kell-e jelenteni valakit? Egy induló kft-nél milyen adóvonzatok vannak amelyeket havi szinten fizetnem kell. Mitől függ a fizetett adók mértéke?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.21. 21:44

Úgy érted, kell-e lennie munkavállalónak? Nem feltétlenül. De ha működik az a cég, akkor valaki csak végez benne munkát is.

ObudaFan # 2010.09.22. 15:18

Extrém esetben még ez sem biztos: :)

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.22. 15:19

Most hogy mondod, tényleg láttunk már olyat is. De ott előbb-utóbb ülni szokott valaki.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.10.04. 11:22

Ahogy mondod: nem kéne. Csak már megtetted.

weszta # 2010.10.06. 08:03

Tisztelt Fórumozók!

Ketten alakítottunk egy új kft-t, aminek 50-50 %-ban vagyunk az ügyvezetői. Az első két hónapban csak az egyikünk volt teljesen bejelentve a kft-be, a másiknak még volt munkaviszonya. Kérdésem a következő: az első két hónap járulékainak (munkáltató és munkavállaló által fizetett) költségei kit terhelnek? A céget, avagy azt a személyt, aki után fizetve lettek a költségek?
Válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.
Weszta

Rexor # 2010.10.06. 08:23

A társaságot terheli (a munkavállalói terheknél a társaság a kifizető).

weszta # 2010.10.06. 13:08

Rexor, köszönöm!
W.

4315cég # 2010.10.07. 11:50

Üdvözlet Mindenkinek!

Van egy elég érdekes eset amiben szeretnék tanácsot kérni.
2009-ben elindítottam én és a társam 50-50% -ban egy kft-t, el éldegéltünk nem túl sok nyeresége volt az elején, leálltunk egy hónapra és emiatt felhalmoztunk némi adósságot. Erőt vettünk magunkon és újra kezdtük, kinyögtük az adósságunk és próbáltunk bővíteni. Fel vettünk egy embert és elég pozitív tapasztalataink lettek, irodaházba költöztünk ami nem volt drága a megtakarított pénzünk iroda bútorokba és egyéb dolgokba forgattuk, interjúztattunk hogy találjunk még egy vagy két embert aki velünk tud dolgozni. Sajnos nem találtunk és a bejelentésekkel, alkalmi munka vállalókkal megugrott a járulék fizetésünk és nőttek a telefonszámlák. A fő ember akire építettünk kb fél év után megunta hogy dolgozni kell és sorra hozta a táppénzes papírokat. Amikor kiderült hogy el vagyunk maradva az APEH felé és leinkasszózott. Emiatt mivel nem volt félre tett pénzünk már, nem tudtunk telefonszámlát fizetni. Sorban dőlt be minden, APEH inkasszó, telefon kikapcsolás, iroda bérlet tartozás, postai tartozás stb... a mai napon úgy állunk hogy a társamnak és nekem sincsen munkánk és nem is tudunk dolgozni, itthon ülünk és nézzük a négy falat. Internetes munkánk volt amit csak telefonon lehetett végezni. Az iroda lefoglalt mindent amíg nem tudjuk kifizetni az őket illető 200 ezer forintot, az APEH felé 90 ezerrel tartozunk a postának 20ezerret. Annyira nevetségesen bagettel összegekről beszélünk egy kft- életében, de sajnos 10 forintunk nincs így nem tudjuk újra kezdeni. Jelenleg ügyvédre sem futja, hogy elindítsa a felszámolást...illetve nem is tudjuk hogy lehet e. Még csak mint munkanélküli sem kaphatunk támogatást (legalább is úgy tudjuk) hogy kenyeret tudjunk venni, és nem tudjuk hogyan tovább. Nevetséges hogy ilyen minimális összeg miatt, friss vállalkozóként elbuktunk. Az ötlet jó volt és a megvalósítás is sikerült. De össze csaptak a hullámok a fejünk felett.
A kérdéseim:
1,A csőd eljárást egyáltalán kérhetnénk e?
2,Amíg van kft. részesedésünk ,részesülhetünk e munkanélküli ellátásban
3,Vagy van e ilyen kis összegre támogató pályázat vagy hasonló
4,Kft- lévén tudom, hogy saját vagyonnal nem felelünk, de polgári peres úton követelhetnek e?

Válaszukat előre is köszönöm/köszönjük!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.10.07. 12:07
  1. Igen. (De úgy tűnik, inkább felszámolásnak van helye.)
  2. Azon nem múlik.
  3. Nem hinném, hogy lenne pályázati forrás tartozások - pláne köztartozások - kiegyenlítésére.
  4. Ezt nem értem.
4315cég # 2010.10.07. 12:24

A negyedik kérdést úgy értem, hogy olyanokkal ijesztgetnek, hogy hiába számoltatjuk fel a kft-t majd azt a 2-300ezer forintot polgári peres úton követelik és ha nem tudunk fizetni leülhetjük vagy közmunka.Nem tudom kinek mennyire lehet hinni, pont ezért jöttem ide mert itt a kapott válasz nem a levegőből jön.

Kovács_Béla_Sándor Köszönöm az eddigit és előre is!

ObudaFan # 2010.10.07. 16:54

Ha nem jártatok el csalárd módon, és az ügyvezető a fizetésképtelenséggel fenyegető helyzet beálltától a hitelezői érdekek elsődlegességének szem előtt tartásával járt el, valamint a beszámolókat leadtátok, akkor senki nem fog a saját vagyonával felelni.

kristof999 # 2010.10.09. 12:37

Adott egy kft, a felügyelőbizottságának 3 tagja van. Honnan tudhatom meg, hogy a tagok közül mikor, ki volt a fb elnök? Az aktuális FB elnök meghatalmazhat-e egy másik tagot, hogy helyette FB elnöki minőségében járjon el?

Köszönöm: K.

nandy # 2010.10.09. 14:07

2,Amíg van kft. részesedésünk ,részesülhetünk e munkanélküli ellátásban

Pontosítás: a KFT ügyvezetője nem kaphat munkanélküli ellátást még akkor sem, ha a cég nem folytat tevékenységet.

nandy # 2010.10.09. 14:11

Flt. 58. § (5) E törvény alkalmazásában

  1. álláskereső: az a személy, aki1305 1306

4. az alkalmi foglalkoztatásnak minősülő munkaviszony kivételével munkaviszonyban nem áll, és egyéb kereső tevékenységet sem folytat, és...
e) kereső tevékenység: - az 1-4. pontban foglaltak figyelembevételével - minden olyan munkavégzés, amelyért díjazás jár, továbbá kereső tevékenységet folytatónak kell tekinteni azt a személyt is, aki külön törvény szerint egyéni vállalkozónak minősül, valamint aki gazdasági társaság tevékenységében személyes közreműködés vagy mellékszolgáltatás keretében történő munkavégzés útján vesz részt, illetve aki a társaság vezető tisztségviselője vagy a társasági szerződésben közreműködési/munkavégzési kötelezettsége/joga fel van tüntetve.

rjana1636 # 2010.10.16. 09:49

Tisztelt Jogászok illetve mindenki más!

Van egy Kft-m amit 2008 nov-ben alapítottam 500e Ft tőkével, aminek a fele apport volt.
sajnos nem úgy mentek a dolgok mint amire számítottam, így a beszállítók felé van jelenleg 2,5 millió tartozásom, amire 2010 óta az aktuálisan kiszabható kamat is társúl. Valamint egy megrendelő cégnek szintén 1millióval tartozom.
Nekem mint ügyvezető igazgatónak, jelenleg nincs semmi bevételem, a járulékokat sem tudom fizetni és az áfa tartozásom jelenleg kb 1,5millió.
Nincs semmi ingóságom, vagy ingatlanom. Ebben az estben milyen megoldást tudnának javasolni, illetve milyen büntetésre számíthatok, mivel semmi tőkém nincs és fizetni sem tudok senkinek.
Ha lehetőség van rá szeretném folytatni a vállalkozást mert máskülönben esélyem nincs a tartozások kifizetésére.
Bármilyen választ, javaslatot szívesen fogadok. Köszönöm!