Kft. - s kérdések


Rexor # 2017.10.18. 11:08

Továbbra is kérdés, hogy miért akartok törzstőkét emelni? A tagi kölcsönnel is rendelkezésedre áll a megfelelő pénzeszköz.

ispan29 # 2017.10.18. 09:26

Tisztelt Kovács Béla Sándor

De az is, mert az meg sikertelenség esetében, ha visszafizetnénk ( tőke leszállítás) SZJA fizetési kötelezettség lenne.

Pontosan ezért is kérdeztem, hogy mi lehetne a legjobb megoldás?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.18. 09:19

Mert ha rögvest törzstőkét emeltek, az nem?

ispan29 # 2017.10.18. 08:41

Tisztelt ObudaFan!

A kezdeti tagi kölcsön azért bizonytalan, mert annak az utólagos átalakítása törzstőkévé illetékfizetési kötelezettséget keletkeztet.

nonolet # 2017.10.18. 06:38

Sőt simán a magán kölcsön ... az sem tilos.

ObudaFan # 2017.10.17. 20:44

Miért kell addig törzstőkét emelni, amíg a pályázatnak nincs eredménye? Miért nem elég legalább addig a tagi kölcsön?

ispan29 # 2017.10.17. 10:38

Tisztelt Fórum!

Felszámolói árverésen történő céges ingatlanvásárlás pályázatán az ajánlati biztosítékon felüli megajánlott vételi összeget ügyvédi letétbe kell helyezni.

A társaság részére a tulajdonosok rendelkezésre bocsátják a vételár összegét ( magának a társaságnak nem áll rendelkezésére), melyet törzstőke emeléssel kívánnak végrehajtani vagy pedig tagi kölcsön formájában.

A probléma ott jelentkezik, hogyha mégsem a cég nyer az árverésen.
( és pl.: megemeltem a törzstőkét feleslegesen vagy a cég nyer és tagiként tettem be, mely így nem kerül "soha" visszafizetésre : tagiból törzstőke emelés....)

Emiatt kérdéses a befizetés formája, hogy minden esetre legyen elfogadható megoldás.

Kérném tisztelt javaslatukat.

ObudaFan # 2017.10.16. 12:26

Mi van erről a társasági szerződésben? Mert pl. olyan is lehet, hogy az egyik aláíró mindig ugyanaz a személy.

PraetorLXXVI # 2017.10.16. 11:35

Na jó csak 4 cégvezető, van egy ügyvezető és más munkavállaló(k).... a más munkavállaló is aláírhat ha jól értem?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.16. 11:26

Valószínűleg bármelyik kettő együtt.
Na de harminc cégvezető?! Ez valami vicc?

PraetorLXXVI # 2017.10.16. 11:25

ha Kft. esetén:
A képviselet módja: együttes
A képviseletre jogosult tisztsége: cégvezető

és ezekből van 30, akkor ki jogosult aláírni szerződést?

Köszi szépen.

nonolet # 2017.10.14. 23:08

"Lesz e ennek bármilyen következménye?"

Lesz! rosszabb, mintha hagynád üresen.

Ne kezdj el "menekülni", mert az már szándékos lesz!
Akkor pedig éppen a korlátozott felelősség ugrik.
Ami ugye vétlen felelőőség esetén áll fenn csak.

(erről írt neked KBS is, csak nem fogtad fel...)

- -

" ha idővel mint alkalmazott fogok dolgozni és munkabérem lesz"

Amennyiben felelős leszel a tartozásokért, akkor bizony utol ér a sors, elvben akár életed végéig is üldözhet a végrehajtó...

Igazából, megkéne értened a kft. lényegét! úgy tűnik.
Azaz, hogy mikor és miért felelsz te magad is és nem csak a kft.

Ha megérted és megteszed a kellő lépéseket lesz kiút, amin nem ragad rád a kft. tartozása.

A hisz pont EZ ugyebár kft. lényege!!!!

HA!!! nem lépsz hibásakat, akkor
a hitelezők anélkül nyelik be tartozásokat,
hogy te lenné értük végül a felelős ...

Gondolkozz el a kft. működési szabályain és lépj jókat.
Vagy keress ehhez értő, erre szakosodott szakembert.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.14. 19:27

Egyrészt nem konkrét kérdések azok, másrészt rosszak. Harmadrészt meg válaszoltam rájuk. Akinek füle van a hallásra...

mr_x # 2017.10.14. 18:14

Ezzel tisztában vagyok, sajnos már nem tudok ellene mit tenni. A feltett konkrét kérdéseimre viszont érdekelnének a válaszok, személyes tapasztalatok, bármi hasznos információ.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.14. 18:08

Egyelőre nem felelsz a cég tartozásaiért. De a legjobb úton vagy.

mr_x # 2017.10.14. 18:05

Üdv mindenki!

Egyszemélyes KFT ügyvezetője vagyok. Sajnos a cég működés és fizetésképtelenné vált, felhalmozódott járulék és áfa tartozásom van valamint egy NAV büntetésem is rosszul kiállított fordított áfa -s számlák miatt (önhibámon kívül, de ez hosszú lenne). Mindennel együtt összesen kb. 3 millió Ft tartozása van a cégnek. Jelenleg a cég bankszámlája nincs inkasszó alatt. A kérdésem az lenne, hogy megszüntethetem e ezt a bankszámlát? Ez az egyetlen bankszámlája a cégnek. Lesz e ennek bármilyen következménye? Illetve milyen jogi következményekre számíthatok, ha idővel a cég felszámolás vagy kényszertörlés alá kerül? Sajnos esélytelen, hogy ezt a sok tartozást ki tudjam fizetni vagy kitermelni. Semmilyen ingó vagy ingatlanom és vagyonom nincs. Egy specifikus kérdésem is lenne: ha idővel mint alkalmazott fogok dolgozni és munkabérem lesz, a kényszertörlés vagy felszámolás miatt keletkezett céges tartozás miatt terhelhetik e majd letiltással a magánszemélyként keresett munkabéremet?

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget és a hasznos információkat!

Üdv!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.11. 10:28

Ne viccelődj! Szerinted mennyi lehet a saját tőke, ha az üzletrész (felteszem: piaci) ellenértéke 150 ezer forint?

Rexor # 2017.10.11. 09:17

Az hogy mennyi a saját tőkéje a társaságnak az nem derül ki, tehát nem tudhatod, hogy kellett e tőkét pótolni vagy sem. Tehát nem tudjuk pontosan mi van eszköz és forrásoldalon.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.11. 07:37

igen jól dokumentálod, hogy jelenleg nem fenyeget a fizetésképtelenség.
Ami nem lesz könnyű. Az a cég, amelynek gyakorlatilag egy fillérje sincs, technikailag fizetésképtelen. És már jó ideje jogszabálysértő módon működik, hiszen a törzstőkét ki kellett volna pótolni vagy át kellett volna alakítani olyan cégformára, amelyre nincs minimumtőke-előírás (aka bt.).
Ez pedig egyértelműen az eladó sara.

nonolet # 2017.10.10. 20:47

botaistvan

A kft és te az két teljesen külön dolog!
Kassza, pénz, vagyon, jogosultság/kötelezettség és adózás szempontjából.

Ezt nem árt fejbe tartani háborgás közben...
Akkor sok dolog egyből érthetővé válik.

ObudaFan # 2017.10.10. 19:19

Az a minimum, hogy csinálsz egy mérleget eladás előtt és igen jól dokumentálod, hogy jelenleg nem fenyeget a fizetésképtelenség.

botaistvan # 2017.10.10. 17:55

Az a baj, hogy a könyvelő azt mondja, hogy ez így jól van. Adjam el és akkor kész. Csak nekem nem kerek, hogy ilyenkor mi történik a törzstőkével.
Persze azt sem tartom normális dolognak, hogy a 3 millió forint után, amit saját adózott pénzből tettem bele a cégbe, eladáskor adózzak. Ugyanis az nem eredmény, nem nyereség, semmi.
De sajnos nem működött a bolt, csak öntöttem bele a pénzt el akarom adni. De a kft nem tartozik senkinek egy fillérrel sem. Csak annyi, hogy veszteséges. Sajnos tényleg az volt.
De ez a vevő tevékenységére nincs hatással, eleve más tevékenységet szeretne végezni.
Azt mondjuk végképp nem értem milyen módon lehetnék felelős bármiért, amit a céget megvevő személy a későbbiek folyamán a céggel tesz.
Tehát félreértés ne essék: nem egy hajléktalanra lesz átíratva a cég, hanem többen is szeretnék megvenni, többnyire építőipari tevékenységet végzők.

ObudaFan # 2017.10.10. 17:39

Igen veszélyes az ilyen cégértékesítés.

Amennyiben az adós cégnek a felszámolása esetén a jegyzett tőkéjének 50%-át meghaladó mértékű tartozása van, a hitelező kereseti kérelmére a bíróság megállapítja, hogy a felszámolási eljárás megindítását megelőző három éven belül részesedését átruházó, többségi befolyással rendelkező volt tag korlátlanul felel az adós ki nem elégített kötelezettségeiért, kivéve, ha a részesedését átruházó volt tag bizonyítja, hogy az átruházás időpontjában az adós még fizetőképes volt, és a fenyegető fizetésképtelenség vagy a fizetésképtelenség csak ezt követően következett be, vagy az adós ugyan fizetésképtelenséggel fenyegető helyzetben volt vagy már fizetésképtelen volt, de a tag az átruházás során jóhiszeműen és a hitelezők érdekeinek figyelembevételével járt el.

nonolet # 2017.10.10. 16:51

botaistvan

Azért a 3 milliónak csak ott kéne lenni...

Azzal mi van?
Mit mutat a mérleg?!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.10. 13:10

Ha hárommillió névértékű üzletrészt 150 ezer forintért adsz el, akkor nincs jövedelmed, tehát adót sem kell fizetni.
Más lesz majd itt a baj. Méghozzá komolyabb, mint néhány tízezer forint adó.