CSOK visszafizetés gyermekelhelyezés miatt


osztap # 2024.10.14. 18:21

Bea8207,

Drbjozsefnek igaza van. Amiből következik, hogy úgy tudod minimalizálni a veszteséged, ha eladod a házat magad. Egyrészt többet kapsz érte a szabadpiacon, mint árverésen, másrészt gyorsabb, mint megvárni a végrehajtót, hogy árverezzen. A késedelmi kamat meg ketyeg közben, tehát minél előbb fizetsz, annál kevesebbet kell kifizetned.

drbjozsef # 2024.10.14. 17:14

Kérem adjanak felvilagosítást,van-e lehetőségem arra,hogy az eddig felhasznált támogatást ne kelljen visszafizetnem.
Nincs. Ebben a törvényben nincs méltányosság.

A gyermekeimnek élek,s ezutan is értük fogok. Nekik csináltattam meg a házat is,ami mindenképp az övék lesz.
Kicsi az esélye. Ha nem fizetsz, végrehajtás lesz, és elárverezik.

Bea8207 # 2024.10.14. 14:42

Tisztelt Szakértők!
Újfent az önök segítségét kérném,mint már annyiszor. 2020 szeptemberében igenyeltem CSOK-ot lakasfelújításra két gyermekre egyedülállóként(a gyermekeim apja akkor már nem lakott velünk,a háznak 1/1 tulajdonosa voltam).Meg is itélték a támogatást,elkezdődtek a munkálatok. 2023-ra kb 70%-os készültség volt meg. 2022 telén( erre az ügyre önöktől kértem segítséget) gyermektartás díj emelése iránt keresetet nyújtottam be a bírósághoz( gyermekenként addig 17500.- forintot kaptam,de a vírushelyzet jelentősen megnövelte a gyermektartás költségeit). Az édesapa erre válaszként gyermekelhelyezési pert indított, s emellett elkezdődött egy szülői elidegenítő folyamat is, a gyermekeimet sikerült teljesen ellenem fordítani(9 és 16 éves fiúk). 2023 májusában,mivel a gyermekeim mindenáron az édesapjukhoz akartak költözni,nem szerettem volna egy hosszú hercehurcának kitenni őket,ezért egyezség született,hogy a szülői felügyeleti jogot átadom az édesapának. A gyermekeim 2023. Június végén el is költöztek, s az édesapa át is jelentette őket új lakhelyükre. 2023 őszén 1 év hosszabbítást kértem a támogatásban vállalt munkálatok teljesítésére,amit meg is kaptam. 2024-ben kétszer kértem elszámolást,majd most október elején 100% készültségi fokot jelentettem. Az értékbecslő ki is jött,s mindent rendben talál. Ezután hívott az OTP-s hölgy,hogy be kellene mennem,hogy igazoljam a végelszámoláshoz az adatokat. Ekkor jött a baj,ugyanis a gyermekeim már több mint egy éve nem velem laknak, s elvileg 10 évig vagy a nagykorúság eléréséig a támogatott ingatlanban velem vagy az apjukkal kellett volna,hogy lakjanak.A hölgy felvilágosított,hogy ezek alapján az utolsó elszámolást már nem tudják kifizetni nekem,sőt,az eddig kapott támogatást büntető kamatostól vissza kell,hogy fizessem. Én felfogom,hogy ezek a jogszabályok vannak érvényben. Én felajánlottam,hogy a ház tulajdonjogát átadom a gyermekeimnek,de az Államkincstár ezt is mereven elutasította. Abban kérném a segítségüket,hogy tudnának-e olyan tanácsot adni,amin elindulhatok. Az életem utolsó 6 éves szakasza maga a pokol. Elvesztettem a gyermekeimet(a szülői elidegenítés azóta még erősebb formát öltött), 4 órás munkaviszonyban vagyok takarítóként egy közeli város boltjában 134000.- ft nettó fizetésért( az ingatlanban lakás szükségszerűsége miatt esélyem sem volt távolabb normális munkat találni). A gyermekek után 41000.- forint tartásdíj kötelezettségem van havonta. A rezsiköltséget kifizetve arra sem marad elég pénzem, hogy az alapvető szükségleteimet fedezze. Még részletekben sem tudnam vállalni a CSOK visszafizetését,nemhogy egyösszegben. Kérem adjanak felvilagosítást,van-e lehetőségem arra,hogy az eddig felhasznált támogatást ne kelljen visszafizetnem.A gyermekeimnek élek,s ezutan is értük fogok. Nekik csináltattam meg a házat is,ami mindenképp az övék lesz. Köszönöm,ha elolvasta