Parkolási bírság


gerbera317 # 2016.05.18. 20:37

Itt valami nem jó a számtannal: 12000 + 4550 = 16550. 16550 / 40 = 413,75.

Kkt. 15/C. (2) A pótdíj összege a pótdíj kiszabásának napját követő 15 napon belüli befizetés esetén az adott napon belül díjköteles időszakra és további két órai várakozásra számított várakozási díj, 15 napon túli befizetés esetén az egy órai várakozási díj negyvenszerese.

Nem gondolnám, hogy létezik 413,75 forintos várakozási díj.

hogyan tudom jogi úton rendezni a sérelmemet.

Megvárod a fizetési meghagyást, és annak ellentmondva, perré alakul az egész. Ott aztán úgy adod elő a sérelmedet, ahogy akarod, és majd a bíróság eldönti, jogos-e a követelés vagy sem. Éppenséggel, a 413,75 forintos várakozási díj támadhatónak tűnik, úgyhogy ott érhetsz el olyan részsikert, hogy a bíróság azt a tényleges óradíj negyvenszeresére kerekíti. Bár, attól tartok, nem igazán ez a célod.

Csillagattila # 2016.05.17. 13:42

Tisztelt Jogi Fórum!

A XII. kerületi Parkolási Társasággal adódott némi vitám!
2016.02.25-én SMS parkolás során tévesen ütöttem be a rendszámot, így megkaptam a bírságról szóló csomagot. természetesen megírtam, hogy billentyű elütés történt és kértem a bírság törlését, melyet meg is kaptam. Sajnálatos módon 2016.03.23-án elkövettem ugyanezt a hibát. A bírság eltörlésére írt kérelemet elutasította a Társaság hivatkozva a megfelelő Önkormányzati rendeletre, mely alapján Én csak Évente 1 alkalommal hibázhatok. Újabb panasz levélben kértem az eset felülbírálását, hiszen felháborítónak, értelmetlennek tartom az olyan rendeletet ahol az állampolgár annak ellenére, hogy bizonyítottan megfizette a szolgáltatás díját, bár hibázott pótdíj megfizetésére legyen kötelezhető. A bírság eltörlésére küldött levelemet 2016.03.23-án küldtem el. A parkolási társaság 2016.04.15-én küldte el az elutasító határozatot. Pontosan ezen a napon a további konfliktusok elkerülése véget befizettem a 4550Ft-os kiszabott bírságot, de mivel már túlléptem a 15 napos határidőt így az önkormányzat további 12.000Ft megfizetését kéri tőlem. Második panasz levelemre a Parkolási Társaság nem reagált, viszont küldött egy újabb csekket a fennmaradó összeg megfizetéséhez. Kérdésem, hogy hogyan és milyen fórumon tudok panaszt tenni a Parkolási Társaság ellen, illetve hogyan tudom jogi úton rendezni a sérelmemet. Sajnos az eset annyira felháborít, hogy szeretnék kártérítést is követelni a parkolási Társaságtól, illetve azoktól akik egy rendelettel megfosztanak attól, hogy ha hitelt érdemlően bizonyítom a hibázást, akkor miért kell mégis a parkolási díj többszörösét megfizetnem? Tisztelttel
Csillag Attila