üzembentartói szerződés


vidak26 # 2010.12.21. 21:02

Jó estét Mindenki!
Nekem csak egy kérdésem lenne.Vkitől azt hallottam hogy be lett határolva az h mikor lehet üzembetartó-i szerződést írni.Dec.1.-től dec.31.-ig.Ez tényleg így van?
A választ előre is köszönöm!

monalisa1 # 2010.12.21. 19:21

Természetesen nyilatkozzon hogy a gk. az átadás időpontjában "tiszta", semmiféle hatósági eljárás nincs vele szemben.

monalisa1 # 2010.12.21. 19:19

Kérdezd az önkormányzat gépjárműadó illetékesét., esetleges bérbevételről lenne szó és nem szeretnéd ha a súlyadó körül gubanc lenne. (A sz.gép azonnal kiadja az "igen-nem" eredményt.)

Nem az üzembentartói jogát adna át hanem a gk.-it vennéd bérbe, és ezen idő alatt mindenemű felelősség a tiéd.

Ferenc39 # 2010.12.21. 01:02

az üzembentartói szerződés nem azt jelentené, hogy kölcsönadta nekem bérleti dijjért?

engem az érdekelne, hogy ha igy kölcsönadja akkor is köteles nyilakzni, hogy az autó nem terhelt?
s ha például sulyadót nem fizetett, akkor kivonhatják a forgalomból?
ha másik autója sulyadóját nem fizeti, akkor is mindkét autót?

mert nekem ugy tünik, a sulyadó nem fizetése esetén minden tulajdonában levő autót kivonnak a forgalomból, s ha kölcsönadja az egyik autóját, s nem fizeti a sulyadót a másikra akkor kivonják?

és egyáltalán jogom van e megtudni, hogy be vannak e fizetve a suladók egyes autókra?
köszönöm

monalisa1 # 2010.12.19. 16:41

A tulajdonos változás csakis hivatalos adásvételi szerződéssel, a megfelelő formanyomtatvány letölthető a net-ről ill. adnak az okmányirodán.

El kell végeztetni az eredetvizsgálatot, azt jogszabály nem írja elő hogy melyik fél köteles ennek költségét állni.

Eredetiség vizsgálat hatósági árlistája:

1400 cm3-ig 17.000 Ft.
1401-2000 cm-ig 18.500 Ft.
2000 mc3 fölött 20.000 Ft.

A tulajdonjog átírás költsége javítva: motorköbcenti x 24 Ft.

monalisa1 # 2010.12.19. 16:33

Jogszabály nem korlátozza a tulajdonlást, azaz anyukádnak annyi autó lehet a nevén/tulajdonában amennyi csak tetszik...

Amúgy az átíratás költsége 1800 cm3-ig a gk. motorköbcenti x 19 Ft/cm3.

Ezen kívül a biztosítót is meg kell(ene) járni a kötelező miatt, továbbá a helyi önkormányzat gépkocsiadó részlegét "a" súlyadó" okán.

ernestinho # 2010.12.19. 13:47

Helló!

A kérdésem a következő lenne:
édesanyám nevén van az autóm és én vagyok az üzembentartója ezen szeretnénk változtatni.
Vagy anyukám lenne az üzembentartó is,
vagy én lennék a tulajdonos.
Hogy fizetnék kevesebbet és körülbelül mennyibe kerülne?
Mert szüleim vennének egy autót és nem szeretnénk két átírást fizetni.
Köszi előre is!
üdv

guba # 2010.12.17. 20:18

Outlaw007, nehéz lenne neked azok után hasznos jogi tanácsot adni, hogy kötöttél egy adásvételi szerződést, amit lepleztél egy üzembentartóival, és ha be is jegyezték ezt akkor még egy közokirat-hamisítással is megfejelted. Most mit is szeretnél a törzskönyvvel? Kis önbíráskodás, zsarolás?

Csbalu, te most indulsz meg ugyanezen az úton.

csbalu # 2010.12.17. 14:28

Tisztelt Forumozók!

Olyan kérdéssel fordulok Önökhöz, hogy felajánlottak Nekem egy autót megvételre, de az átíratás többe kerülne mint az autó maga, ezért szóba került az üzembentartói szerződés. Egy probléma van, hogy az autóra a tulaj már fél éve nem fizetett biztosítást így 54.000Ft biztosítási tartozás van rá.
Ha megveszem az autót üzembentartóival, akkor ugye a saját nevemre kell biztosítást kötnöm. Ilyenkor rám hárul a tulaj tartozása, vagy ettől függetlenül megköthetem biztosításom?(én sokkal kedvezőtt díjkategóriába tartozom)
Válaszukat előre is köszönöm!

Üdvözlettel: Balázs

outlaw007 # 2010.12.16. 19:19

szóval akkor nem tudok tenni semmit ez ügyben?Törzskönyv sem ér semmit hogy nálam van?Akkor ne érezzem magam átvertnek?üljek nyugodtan?

Dr.Attika # 2010.12.16. 18:37

Szép jó estét Önnek is. Mivel üzembentartói szerződés nem létezik, ezért nincsennek kötelemben. Ön odaadta a személygépkocsit szivességi használatra a partnere szivességből adott egy bóvlit. Mint régen az indiánoknak a fehérember tükör darabkát.

outlaw007 # 2010.12.16. 17:26

Szép jó estét mkinnek!Kérdé­sem:eladtam egy járművet üzembetartóival kp+müszaki dolgot kaptam érte cserébe!A müszaki dolgot nem tudtuk kipróbálni,de biztam benne és elhoztam el is adtam mire vissza is hozták mert egy nagy 0!Szóltam az üzembentartónak mert ez is a vételárhoz tartozik nem is kicsit,ő erre nem nagyon reagál!Mit tudnék most tenni?törzskönyv nálam van!

pindury # 2010.12.16. 09:16

Kedves GUBA KŐSZŐNŐM ÉS KELLEMES ÜNNEPEKET KIVÁNOK!!!!

outlaw007 # 2010.12.15. 19:13

Szép jó estét mkinnek!Kérdésem:eladtam egy járművet üzembetartóival kp+müszaki dolgot kaptam érte cserébe!A müszaki dolgot nem tudtuk kipróbálni,de biztam benne és elhoztam el is adtam mire vissza is hozták mert egy nagy 0!Szóltam az üzembentartónak mert ez is a vételárhoz tartozik nem is kicsit,ő erre nem nagyon reagál!Mit tudnék most tenni?törzskönyv nálam van!

guba # 2010.12.15. 13:29

Pindury, én a lányod helyett egy másik rokont javasolnék inkább.

guba # 2010.12.15. 13:27

józan paraszti ész szerint már semmi közünk hozzá, meg már a biztosító is le lett mondva…

Lulu, józan paraszti ésszel, honnan fogja tudni a helyhatóság, hogy eladtad, ha nem jelented be az okmányirodán?

pindury # 2010.12.15. 10:08

hello a lányom 16 éves vehetek a nevére autot?mivel család tag és banki tartozásom van igy is elviheti a végrehajto az autot?

pindury # 2010.12.15. 10:00

Jonapot érdeklődnék hogyha veszek egy autot üzembetartoival és sáros vagyok a banknál elvetik tőlem az autot?kőszőnőm válaszukat.

lulu19 # 2010.12.14. 19:33

és az adásvételi szerződés? abban elvileg(és gyakorlatilag is) mi eladtuk az autót. józan paraszti ész szerint már semmi közünk hozzá, meg már a biztosító is le lett mondva...

guba # 2010.12.14. 17:32

Származhat belőle károtok, mivel ti fizetitek a közterheit, biztosítását, és benneteket fognak zargatni minden gyorshajtásért.
Vigyétek be az adásvételit az okmányirodába, és ezzel részetekről le van zárva az ügy.

guba # 2010.12.14. 17:27

Ha valaki pl. egy bérleti szerződés keretében használ egy autót üzembentartóként, akkor a vevő ezzel a szerződéssel terhelten vásárolja meg. Vagyis, vagy rendes felmondással szüntetheti meg, vagy megvárja míg lejár az időtartama.
Ha azonban úgy állapodnak meg, akkor az adásvételi szerződés mellé csatolnak egy nyilatkozatot arra vonatkozóan, hogy az üzemben tartás alapjául fekvő szerződést az abban szereplő felek megszüntették, és ebben az esetben nyilván az új tulajdonos teljes körűen gyakorolhatja jogosultságait.

végrehajtó1 # 2010.12.14. 17:27

meg a tied is.

lulu19 # 2010.12.14. 15:55

Sziasztok!

Eladtunk egy autót x-ideje, viszont a vevő most értesített minket h ő még nem íratta át a saját nevére és inkább maradjunk mi az üzemben tartók h ne kelljen átírást fizetnie... mi nem akarunk üzemben tartók lenni!
Kárunk származhat ha nem íratja át vagy ez már teljes mértékben az ő gondja???

betufalo # 2010.12.13. 17:22

guba,
azt írod, hogy "Ez így nem igaz". Ez azt sugallja nekem, hogy valahogy viszont igaz. Hogy?
(bocs ha öbbet olvastam bele mint amennyit beleírtál)

betufalo # 2010.12.13. 16:20

Jelen esetben nem az a gond, hogy nem írják át, hanem hogy az új tulaj már több mint 30 napja nem íratta át, és két helyen is nekem mint ex-üzembentartónak kell(?) mosakodnom (vagy fizetnem?) az eladás óta elkövetett szabálysértések miatt, hiszen a központi nyilvántartásban még én vagyok az üzembentartó amellett/annak ellenére, hogy be van jegyezve az elidegenítés(!).