üzembentartói szerződés


Nono7 # 2011.01.20. 20:45

Tisztelt Jogi Fórum!

Megkaptam az üzeneteket! De nem egy dologról beszélünk szerintem. Ha a fiam nevére akarok egy autót íratni, az miért fedezetelvonás? Mi alól vonnám el a fedezetet azt nem értem. Hiszen nem az én nevemről akarom a gyerekre iratni az autót, hanem egy autót akarok venni, az ő nevére. Ez mióta fedezet elvonás????
Én csak arra kértem választ, hogy ha nekem van végrehajtásom, akkor az ő nevén lévő gépjárműre a végrehajtó valami úton módon igényt tarthat-e, ha netalán én lennék az üzembentartó, mert a mai világban mindent megengednek maguknak!
Szerintem ez sehogy nem minősül fedezet elvonásnak, de ha igen, akkor várom a magyarázatot, hogy miért?
A végrehajtó unalmában letiltotta a kft-nk összes bankkártyáját! Nem tudom mit ért el vele? Azon kívül, hogy költségbe vert és bosszúságot okozott, de neki semmi haszna nem volt belőle. Milyen alapon tilthat le céges bankkártyát?

Ferenc39 # 2011.01.19. 23:49

sziasztok

érdeklődöm, ha egy autó üzembetartói jogáért fizetek, szintén két hét köt az okmányirodai bejegyzésig, vagy ebben az esetben más határidőket kell betartanom?

köszönöm

végrehajtó1 # 2011.01.19. 17:43

Igen elfelejtettem hogy ha lehet ne legyen közeli hozzátartozó:)

guba # 2011.01.19. 17:41

De azért inkább irasd naqgykoru nevére ha tudod

Nem a vevő korával van a probléma, hanem a hozzátartozói minőségével.[203.§(2)]

végrehajtó1 # 2011.01.19. 16:12

Nono7

Ha nincs lefoglalva akkor bármikor elidegenithatő.(bár ha le van akkor is::)

A fedezetelvonást pedig csak jogerős bírósági itélet mondhatja ki.
De azért inkább irasd naqgykoru nevére ha tudod.

guba # 2011.01.19. 15:50

Nem jó megoldás. Nyilvánvaló a szerződés fedezetelvonó jellege, ez ezért a hitelezővel szemben hatálytalan lesz.

Nono7 # 2011.01.19. 15:06

Tisztelt Jogi Fórum!

Kérdésem a következő, ha a kiskorú fiam (most 17 éves, decemberben lesz 18 éves) nevére iratom az autót és én mint üzembentartó szerepelek a forgalmiban, akkor a végrehajtó az én tartozásom miatt végrehajtás alá vonhatja-e az autót?
Várom mielőbbi válaszát
üdv TN

guba # 2011.01.19. 07:46

Írásban felmondod az üzemben tartás alapjául szolgáló bérleti, vagy haszonkölcsön szerződést. Gondolom, hogy van egy ilyen írott szerződésed, ami alapján bejegyezték az üzembentartói jogodat. Ezzel párhuzamosan bemész az okmányirodába, viszel egy példányt a felmondásból, és kéred, hogy írjanak ki a forgalmiból.

Jensen # 2011.01.18. 22:05

Üdv! Van egy személygépkocsi ami banki hiteles xy nevén, nálunk üzembetartoin van, minden csekk hozzánk jön ugye xy nevére, viszont mi fizetünk mindent. Innen jön a probléma, a tulajjal már nem jó a viszony, zaklatás miatt már folyik ellene eljárás, mostani eset, hogy kiszurta a gépkocsi 3 kerekét, feljelentés meg lett téve ellene(szándékos károkozás ciminén). kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet azt megtenni hogy,: 1: a gépjármüvet visszadjuk a tulajnak, 2: lemondani az üzembetartoit. Azon a cimen , hogy többet közünk ne legyen a gépjármühöz, illetve ezt mikor, hogyan érdemes megtenni, ha az eljárás lefojtatodik ellene, vagy bármikor? Illetve ilyen esetben mit érdemes tenni, a megtett feljelentésen kivül? Esetlegesen mit lehet ilyenkor tenni?
Választ elöre is köszönöm!

guba # 2011.01.18. 18:28

Az üzembentartói jog átruházásának a szabályai nincsenek törvénybe foglalva, viszont amit kérdeztél, az igen:

317. § (1) Aki a rábízott idegen dolgot jogtalanul eltulajdonítja, vagy azzal sajátjaként rendelkezik, sikkasztást követ el.

De fogalmazhatnék úgy is, hogy mindazt megteheted, amit jogszabály nem tilt.

socialwork # 2011.01.18. 18:04

Köszönöm szépen!És azt lehet tudni, hogy ez melyik törvényben van leírva? Mármint, hogy mik az üzembentartói jog átruházásának szabályai?

guba # 2011.01.18. 16:28

Nem.

socialwork # 2011.01.18. 16:23

Üdv Mindenkinek!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az üzembentartó a tulajdonos hozzájárulása nélkül átruházhatja másra az üzembentartói jogot?Előre is köszönöm!

horex # 2011.01.09. 14:08

Stann

Kicsit bonyolult vagy!
:)
Te leszel a tulajdonos, tehát te csak
"Most vásároltam használt autót" pntotválaszthatod a kgfb-re
Majd ha valaki be lesz jegyezve üzembentartónak, az köt rá új biztositást, te meg az esetleg többletfizetést visszakapod a biztosítótol

horex # 2011.01.09. 14:03

muerte
Semmi köze a tulajdonjognak/autónak hogy van vagy nincs jogositványa a barátnődnek.
Viszont, egyes biztositók kérik, mások nem a jogositványt is a kgfb-hez, így ő valószínűleg nem tud rá biztsitást kötni
Ezt meg kell érdeklődni az adott biztosítónál

Üzembentartó nyilvánvaló nem lehet, ha ő a tulaj, viszont aki vezeti, tehát te, annak jobb ha köt, ne macerálja az ellenőrzés.
Visszterheteset kell kötni, olcsóbbak az eljárás költségei
Interneten megvan a formanyomtatvány, de okmányirodában is adnak
A nyomtatvány kitöltéstöl számitva csak 15 napig él ez a szerződés, tehát ez alatt kell az üzembentartóit bejegyeztetni

muerte # 2011.01.08. 07:28

Szeretnénk egy autót venni a baratnómnek, akinek még nincs meg a jogositványa. HA jól tudom így ő nem lehet a tulajdonos és az üzembentartó is. Igaz ez?
Ha ign, akkor az ő nevére iratás után én mint üzembentartó kell hogy szerepeljek valahol?

muerte # 2011.01.08. 07:27

Szeretnénk egy autót venni a baratnómnek, akinek még nincs meg a jogositványa. HA jól tudom így ő nem lehet a tulajdonos és az üzembentartó is. Igaz ez?
Ha ign, akkor az ő nevére iratás után én mint üzembentartó kell hogy szerepeljek valahol?

Stann # 2011.01.05. 14:48

Köszi a választ!
Most kötném a kötelezőt is, viszont nem vagyok biztos, hogy melyik opciót válasszam: Az üzembentartó váltást, vagy pedig a "Most vásároltam használt autót" opciót, mivel mind a kettő változik, és mind a kettő különböző személyre vonatkozik... Én az üzembentartóra szavaznék, de azért kikérném a véleményeteket is!

guba # 2011.01.04. 15:04

Szerintem elegendő.
Nem kell írnotok meghatalmazást.

Stann # 2011.01.04. 14:02

Tisztelt fórumozók!

Jelenleg használunk egy autót kölcsönadási szerződéssel, amit a következő héten meg is szeretnénk venni (adásvételit még nem írtunk). Viszont úgy szeretném véghezvinni, hogy az autó tulajdonosa én legyek, az üzembentartó viszont nem. 2 kérdésem lenne:

  • Elegendő-e, ha megírjuk az adásvételit, majd az okmányirodába elmegyünk ketten, ahol a gépjármű tulajdonjogát rám, az üzembentartóit pedig a másik félre íratjuk, vagy pedig az adásvételi napján kell írnunk egy üzembentartói szerződést is?
  • Miután az autó át lett írva, én (a tulajdonos) vezethetem-e az autót kizárólag a forgalmival, vagy pedig arról is kell írnunk egy meghatalmazást?

Előre is köszönöm!

Ferenc39 # 2010.12.28. 00:16

Én ugy tudom, ha valakinek súlyadó tartozása van, akkor minden, a tulajdonában levő autót kivonhatják a forgalomból...

horex # 2010.12.22. 18:50

És a két autónak semmi köze egymáshoz!

horex # 2010.12.22. 18:49

Ferenc!
Nagyon bonyolult vagy
Hány autórol beszélünk és az kié?

Üzembentartói az nem bérleti jogviszony alapvetően, bár adhatja ingyen vagy nem, oda, de alapvetően más
Ez ÜZEMBENTARTÓI SZERZŐDÉS és nem más, ennek mindn jellemzőjével

Arra gondolsz, hoyg üzembentartó vagy, de a tulaj korábban nem fizetett sulyadót, e-miatt kivonják az autót?
Elképzelhető, de szerintem, ha a szerződéssel bemész az önkormihoz megmondják hogy fizette-e vagy sem
Hiszen ott a szerződésetek és te nem akarsz ráfizetni a bótra

Persze ez csak véleményem szerint

Ferenc39 # 2010.12.22. 11:07

köszönöm a válaszokat

de a kérdés, hogy ha egyik autója sulyadóját nem fizeti, kivonhatják e a forgalomból a másik autóját, aminek a sulyadóját én kölcsönvevőként befizettem, s rá bérleti dijjat fizettem?

horex # 2010.12.22. 10:57

Vidak!
Nem!