Külföldi rendszám-magyar vezető


Fantomas1 # 2012.03.28. 20:32

Honda Civic,

Talán sikerült elolvasni és látod, hogy miről van szó.
Azt mondják itt, hogy általában ez meg az a gyakorlat, de valahogy mindig ott a pallos az ember feje felett akkor is.(Valaki idézte itt, hogy januárban 248 eset volt az Ombudsmannál, de lesz az még jóval több is).

Üzembentartói oldalról nincs pardon. Ha a fiad megy legközelebb haza saját autóval, akkor megint gáz lehet.

Vagy kijelentkezik az emberfia az országból végleg és feléget mindent, vagy nem megy haza saját külföldi autójával.

Ez azért botrány!

Remélem érted már miért 'lázadozunk' itt.

mrdr # 2012.03.28. 20:19

az Eurotunnel az jooo meg gyors mi mindig azzal megyunk. a tobbi tolog meg egyertemu de a kompon semmit nem szabad venni

Kassad # 2012.03.28. 20:11

Ugyanez a példa fordítva StefanAtié és mindenkié, aki már megkezdte a hazai forgalomba helyezést, tehát akiknél teljesül az üzembentartói körülmény. Náluk nem vizsgálják a vezetői körülményt, pedig nem teljesül. (Nyilván nem lesz külföldi lakcíme, amíg elviszi műszakira a kocsit, stb.)

Kassad # 2012.03.28. 20:07

Fantomas1

A gyakorlati tapasztalat az, hogy nem vizsgálják külön a két körülményt, ha egy és ugyanaz a személy, tehát ha te vagy az üzembentartó és a sofőr is.

Ha a kettő elválik, akkor nézik külön a teljesülésüket csak. Tehát, ha pl magyar illetőségű cégé, vagy a vezetővel nem egyező magyar illetőségű magánszemélyé az autó, akkor van gond.

Fantomas1 # 2012.03.28. 19:53

Ja értem, akkor rendben a dolog. Vigyél egészségügyi csomagot, tűzoltókészüléket, fényvisszaverős mellényt, elakadásjelző háromszöget, GB jelzést, meg a fényszóróra a tompítómatricát.

Ezekről a kompra való felszállás előtt tájékoztatnak és a kompon is vehetsz, de ott már elég horror ára van ezeknek a cuccoknak, ha kapsz mindből egyáltalán. Ha Eurotunnellel mész, akkor nemtudom. (Ez utóbbit én most fogom kipróbálni először).

mrdr # 2012.03.28. 19:48

rendese : csak azert rendeltem

mrdr # 2012.03.28. 19:47

a rendszam hivatalos es nem kamu, csakmrendeltem mert szerettem vona EU-s rendszam tablat.
semmi kulombseg nincs a masolat es az eredeti kozott

Fantomas1 # 2012.03.28. 19:42

mrdr,

Szerintem rendes rendszámot csináltass, az a tuti. Itt 20 font/db az autósboltban és még aznap meg is van.

A jóminőségű fénymásolat jó ötlet, szerintem már eleve azt add oda otthon a sünöknek,mert ha viszik, hát akkor legyenek vele bolgodok. :-)

mrdr # 2012.03.28. 19:38

minnel tobb dologgal tudom igazolni magam annal jobb, mert ha az kerdezi, hogy van-e ........? akkor mondhatom persze van :)

Véleményem # 2012.03.28. 19:34

Az angol jogsi angol lakcímmel mentesít a vezetési feltételek alól. Közokirat így elfogadják azt.

mrdr # 2012.03.28. 19:30

azt mar vettem az eBay-rol, a forgalmit meg szinen masoloval lemasolom

Fantomas1 # 2012.03.28. 19:22

Akkor már több esélyed van, bár ki tudja. 2 db pótrendszámot én azért vinnék a helyedben. :-)

mrdr # 2012.03.28. 19:20

kivancsi leszek mi lessz ha memutatom a lizin papiromat, remelem azt elfogadjak

mrdr # 2012.03.28. 19:17

a magyar lakcimemrol ideiglenesen kivagyunk jelentkezve. de ez nem sokat szamit sajna !

mrdr # 2012.03.28. 19:15

apszolult semmi MOT papir nincs, de azt mondtak, hogy a magyar rendorok kedveert irnak egy ford-fejlecre mindenfele datumot. 3-rom evig nem kell vinnem mot testre az auto

Fantomas1 # 2012.03.28. 19:14

mrdr,

A 2 in 1-ben teljesen igazad van, HA Angliában vagy, vagy akárhol. De ha már belépsz Magyarországra és van magyar lakcímed is, akkor már bizony minimum kétesélyes a dolog.

Angol jogsi(lakcímmel)+magyar lakcímigazoló(vagy ha a közeg lekérdez, az sem kell) és kész a bukta.

Fantomas1 # 2012.03.28. 19:05

Most hogy megint elolvastam a törvény üzembentartói részét, valaki segítsen már értelmezni, mert most úgy látom, hogy vihetek én akármilyen munkáltatói(vagy tanulói) igazolást, akkor is szívni fogok, ha az üzembentartás szempontjából vizsgálgatnak.

Fantomas1 # 2012.03.28. 19:00

mrdr,

Az új autókra abszulute nem kapsz semmi MOT papírt? Ez érdekes.
Akkor a rendőr simán a nyílvántartásból tudja, hogy az autó mikor lett megvéve és nem is kér ilyet. :-)

Ha új az autó(3 évnél fiatalabb), akkor nem MOT nyilvántartásban van, hanem valami másban.

Hát ez tényleg gáz, de ez eddig is gond lett volna, ha így mész szép kis magyar Hazánkba.

Fantomas1 # 2012.03.28. 18:53

Honda Civic,

Ez eddig rendben is van, ez a vezetői rész, csakhogy van a törvényben más is. Mivel én vagyok az autó tulajdonosa, ezért:

http://www.police.hu/…0213_01.html

A 3. pontot olvasd el és meglátod, hogy a képletem helyes.

mrdr # 2012.03.28. 18:50

a masik, az Angol jogsi es a forgalmin magyarnyelven!!!! is ravan irva mi ez a dokumentum

mrdr # 2012.03.28. 18:47

eleve az Angol jogsi , a szemelyi meg a lakcim kartya 2in1
meg minde

Honda Civic # 2012.03.28. 18:44

Fantomas1

Miért
  • >

A magyarországi lakóhellyel rendelkező járművezető akkor jogosult nem magyar hatósági engedéllyel és jelzéssel ellátott járművel a közúti forgalomban részt venni, ha:
· rendelkezik bejelentett külföldi tartózkodási hellyel és ezt a tényt külföldi hatóság által kiállított igazolvánnyal (közokirattal) igazolni tudja.

Vagy én értelmezek valamit félre?

Fantomas1 # 2012.03.28. 18:42

Már megbeszéltük, hogy nincs mindenhol lakcímkártya.

Ha én simán itt élnék (nincs munkahely,tanulóviszony,nyugdíj) és hazaérve megállítanak, akkor a képlet a következő.

Atadott magyar személyi, angol jogsi, magyar lakcímigazoló = szívás

Átadott magyar személyi, angol jogsi, rendőr lekérdez = szívás

mrdr # 2012.03.28. 18:42

hi.
en angliaban elek, lizingelek 1 ujj autot. bementem a fordhoz, hogy kerjek 1 napos meghatalmazasokat, kicsit hulyenek neztek meg jot mosojogtak milyen sz....r orszagba akarok menni latogatoba, es nem igazan ertettek a dolgot miert is kell nekem ha itt lakok itt dolgozok itt fizetem az adomat a nyugdijamat meg mindent . ja es a masik amiert meg kuzdenem kell hogy kapjak valahonnan 1 ervenyes muszaki igazolas az ujj kocsira, mivel Angliaban az elso 3 evre nem adnak ilyen dokumentumot. mert ha nincs es otthon megallitanak a sunok az ut szelen hat nehezen tudnam megoldani a dolgot , hat ez van . :)

Kassad # 2012.03.28. 18:35

Egyébként a munkaszerződés eredendően logikailag azoknak van kitalálva, akik úgymond "kijárnak" napi rendszerességgel, így nem rendelkeznek külföldi lakcímmel. Tehát akik életvitel szerűen kint élnek, azoknak törvényesen rendelkezni kell lakcímmel, amelyet hatósági igazolvánnyal fordítás nélkül igazolhatnak itthon...