Külföldi rendszám-magyar vezető


Passionata # 2012.03.09. 14:00

balazs
vezetheted.1napig.

StefanAti # 2012.03.09. 16:15

Át kell hogy álljak kicsit a másik oldalra, mert mindenki itt sajnálkozik, hogy mivé lett ez az ország, pedig ha jobban belegondolunk:

  1. Ha veszel kinn egy autót és hazahozod, hónapjaid vannak, hogy regisztráld, addig lehet használni külföldi rendszámmal. Csak el kell kezdeni a regisztrációt, mint tudjuk....
  2. Ha külföldi cégé az autó akkor is használhatjuk, csak bizonyítani hogy a cégnek dolgozunk..
  3. Tartós bérlet működik? Működik, részregadóval lehet tartósbérletre autót használni.
  4. Ha külföldön élsz, akkor pedig csak bizonyítanod kell, hogy külföldön élsz és használhatod. Nemigaz, hogy mindenki azon van felháborodva, hogy hogy bizonyítsa, hogy kinn él. Vagy mindenki feketén dolgozik külföldön?

Ha meg ennyire büszke mindenki a külföldi életére és közben fikázza Magyarországot, akkor miért ragaszkodtok annyira a magyar lakcímhez?

Az, hogy 1-2 évig dolgoztok kinn ne legyen már mentség. 1 délelőtt kijelentkezni, még egy délelőtt visszajelentkezni a magyar lakcímre. Ha ennyire felháborító, akkor miért nem teszitek meg?

Már látom, első válasz ez lesz: magyar bankszámlámat megtartanám.

De könyörgöm: Külföldi fizetést szeretnétek, magyar forint alapú kamatozást, külföldi rendszámot, de magyar lakcímet....
Szóval akkor ezek szerint ti is keresitek az összes kiskaput nem csak a sok álszlovák vállalkozó, nem??? Csak az álszlovák vállalkozók nem felháborodnak, hanem megoldást keresnek. Ez a különbség a vállalkozó meg az alkalmazott között...

Fantomas1 # 2012.03.09. 16:43

Szóval aztmondod ez így kerek?

Beérek az országba, akkor menjek egyenesen a fordítóirodához? Aztán 10 napos határidővel megcsinálják a hiteles fordítást, ami ugye munkaszüneti napokkal együtt lesz bő két hét. Addig hogyan igazoljam, hogy saját autómat jogosan használom otthon?

Ja és mi köze a munkaszerződésemhez a magyar hatóságoknak?

És miért fizessek tízezreket fordításra? Csak mert kitaláltak valamit, ami mindenhol máshol nonszensz az EU-ban?

Szabó Máté ombudsman közleményt adott ki: "a vonatkozó jogszabályi rendelkezések alkalmasak arra, hogy sértsék a tulajdonhoz, a szabad mozgáshoz és a tartózkodási hely szabad megválasztásához való jogot, s közvetlenül veszélyeztessék a tisztességes eljárás jogát". A biztos ezért a törvény megváltoztatására kéri a kormányt.

Szóval tisztelt StefanAti!

Kár volt átállni a másik oldalra.

StefanAti # 2012.03.09. 17:05

Fantomas
Az adohivatal akkor zaklathat, ha magyar a lakcimed, nem tudod bizonyitani h kinn elsz es megis kulfoldi autot hasznalsz....

Egyik legjobb baratom is Londonban el mar 5 eve! Kijelentkezett, ugyis kinn el, nyugodtan hazajon a kinti autojaval es kesz... Nincs mitol felnie... De kinn dolgozik, adozik es kinti papirjai vannak.... Nem olyan bonyolult ez....

StefanAti # 2012.03.09. 17:43

Shohat78
De pont ez az, hogy nem így van... Már sok országot felsoroltak itt a fórumon is, ahol nem lehet bármilyen rendszámot használni. Sem Angliában, sem Dániában, sem Ausztriában és még sorolhatnám... Számos példa elhangzott már itt a fórumon is, de sok példát találhatunk arra, hogy ez máshol sem így működik, ahogy te modod.... Vagy különben mi értelme lenne az országonkénti rendszámoknak ha bárki bármivel járhat???

Ha mindenki teljesen legálisan dolgozik külföldön és közben megtartotta a magyar lakcímét, akkor gondolom itthon beadja az adóbevallását, amiben bizonyítja hogy külföldön él és adózik.... Ha pedig ott tudja bizonyítani, akkor a rendőrnek miért nem tudja???

Láthatóan inkább csak nem akarja bizonyítani. A rendőrnek az a dolga, hogy a közlekedésben résztvevőket ellenőrizze. NEM CSAK A KRESZT! Azt is hogy szabályosan közlekedsz e, meg azt is hogy az autó és a vezető papírja rendben vannak e, körözik e bármelyiket a kettő közül. A törvényben pedig az is szabályozva van, hogy külföldi rendszámot magyar ember milyen feltételekkel vezethet, vagyis ezt is ellenőrizheti.

StefanAti # 2012.03.09. 18:19

Egyszer már megküzdöttem Jogibece-vel, nincs kedvem ujrakezdeni!

  1. Hollandiaban az auto ertekenek 50%-a a regado! Miert nem jar mindenki szlovak rendszammal? Lehet h azert mert nem lehet?
  2. Nem kell mindent felegetni! Senki nem kerte! Azt se kerte senki, hogy kulfoldi rendszammal jarj! Csak kinn is csak fel evig hasznalhatsz magyar rendszamot, ha kinn elsz eletvitelszeruen, mert nem engedik h kulfoldi rendszammal jarj ha kinn elsz!!!! Nekik a magyar kulfoldi! Ha kinn elsz ott kell regisztralnod, ha itt elsz itt kell! Bizonyitsd hol elsz es nem lesz gondod!
  3. A masodik pontban ezt is megvalaszoltam!
Fantomas1 # 2012.03.09. 18:38

"Csak kinn is csak fel evig hasznalhatsz magyar rendszamot..."

Aha... 24 óra szemben a fél évvel, ez így rendben is van szerinted. Furcsa gondolkodás.

Ha otthon vezethetem 30 napig a külföldi autóm, az ok. A 24 óra életszerűtlen, embertelen és egy határok nélküli EU-ban törvénytelen is. Nem értem mit nem lehet ezen megérteni.

Honda Civic # 2012.03.09. 18:45

Olvasom a hozzászólásokat és nem tudom megállni,hogy ne szóljak.

StefanAnti

Ha a Te gyereked is haza jönne külföldről 8 hónap után pár napra egy 15 éves külföldi rendszámú kocsival, amit azért vett, hogy ott dolgozni tudjon. És azért dolgozik ott, hogy itthon a lakáshitelét fizetni tudja. Kíváncsi vagyok akkor is így látnád-e a helyzetet,ha levennék a rendszámát, mert nem tartotta az autóban a kinti munkaszerződését, lakcímbejelentőjét. Tudom a törvény az törvény és a tudatlanság nem mentesít. Mert ugye utólagos bizonygatásnak helye nincs a törvényben. Így a bírság alsó határa 200e Ft(megjegyzem a kocsija nem került 600 Euróba). És abba már bele sem akarok gondolni, azokkal mi történik, akik véletlenül nem hozzák haza ezeket az iratokat és marad a rendszám az Okmányirodában, ahonnan majd kiküldik az illetékes országnak. Miért is helyezné itthon forgalomba az autót, mikor egész évben szinte a másik országban tartózkodik. Így viheti vissza trélerrel, vagy utazzon ki repülővel a szükséges papírokért, hogy visszakapja itthon a rendszámot. Vagy gyújtsa fel a kocsiját, talán az a legolcsóbb. Aki hónapok óta dolgozik valamelyik országban, kisebb gondja is nagyobb annál, minthogy az itthoni idióta törvényhozásokat olvasgassa. És feltételezem, hogy kevesen járnak haza a kinti munkaszerződéssel a zsebükben. Kell a törvény én aláírom, de nem ilyen idióta és betarthatatlan...Mi most már tisztában vagyunk vele mikor, milyen papír kell, de kicsit drága lesz a tanulópénz. Ráadásul tulajdonképpen a semmiért. És vajon az a sok kint dolgozó, aki lehet lassan egy éve nem volt itthon, vajon tudja ezt? És igen, egy rendőrnek nem az lenne a dolga, hogy az emberek munkaszerződését bogarássza...

StefanAti # 2012.03.09. 18:57

Shohat78

Egyik mondatoddal meghazudtolod a másikat! Kinn sem lehet fél évnél tovább használni külföldi rendszámot, ezért nem használnak! Magánszemélyként tulajdonolja akkor bizotosan nem, holland lakcímmel, még fél évig sem...
Ha használnak, akkor biztos munkaszerződéssel, cégnéven.... Azt itthon is lehet...

Akkor vehetsz külföldi rendszámú autót magánszemélyként, ha külföldi papírjaid vannak, külföldi lakcímed, stb... Akkor miért nem tudod bizonyítani hogy kinn élsz? Nem a határokon múlik....

StefanAti # 2012.03.09. 19:00

Honda Civic

Igazad van, hogy tudnia kell a törvényekről és hogy túl nagy a büntetés... Ha én elindulok Ausztriába sielni és nem tudom, hogy vinnem kell magammal hóláncot kötelezően, akkor megbüntet a rendőr. Nincs mentség, a rendőr azt mondja, hogy nézzek utána ha külföldre megyek mik a szabályok, mennyi a sebességhatár, kell e hólánc, stb... mert attól hogy nem ismerem a szabályokat, nem mentesülök.... és jól megbüntetnek...

StefanAti # 2012.03.09. 19:27

Shohat78
Sosem jartam kulfoldon! Nem jartam 1,5 evig floridai rendszammal sem, azt sem csereltem szlovak rendszamu autora! Most sem nemet rendszammal jarok, sot ahogy mondtad, sosem jartam kulfoldon sem, sot nem kulfoldi cegek alapitasaval foglalkozom... Jol tippeltel....

bestyok@citromail.hu # 2012.03.09. 20:06

Sziasztok!
Már tegnap írtam egy bejegyzést. Ha valaki tud, kérem segítsen!

Véleményem # 2012.03.10. 00:36

Megint olyan dolgokon vitáztok, ami eltart két hétig és Shohat78 úgy mint jógibece meg mocsi módra neki áll dühöngeni szitkozódni, meg személyeskedni.
Mindig ez van, jön valaki valamilyen néven lázad meg szembe száll a törvénnyel.
Szar a törvény de akkor is ez van, dühöngjön mindenki magában otthon, itt meg segítsétek egymást.

StefanAti nem ma kezdte, és az ő érvei elég meggyőzőek, aki mást állított az mind elhullott a hülyeségével.

zzenti, StefanAti, zolltomi hozzászólásaiból lehet tanulni, vagy mindenki leszűrheti a számára fontos információt!

Kár bele menni megint a kelet-nyugat harcokba, meg ki a jobb EU-s állampolgár meg így EU meg úgy EU kérdésekbe. Itt Mo.-on magyar törvények vannak azt kell nézni, ezt kell figyelembe venni, nem azt hogy mi van másik országokban...
Aki magyar állampolgár vagy itt van lakcíme az legyen figyelemmel az országára, ahonnan származik. Akinek nem tetszik az itteni törvény az jelentkezzen ki, legyen külföldi és ne foglalkozzon azzal ami itt zajlik. Valaki megszavazta ezt a kormányt. Utána meg nagyon sokan külföldre menekültek. Mik vannak...
Amíg nem lesz törvény módosítás, addig hiába hápog itt bárki is.
Jogi fórum = jogi segítség ( nem panasz iroda meg felháborodó fórum )

Segítsétek egymást a külföldi rendszám-magyar vezető témában, többre mentek, másoknak is hasznos legalább...

zolltomi # 2012.03.10. 15:03

véleményem!

Jól látod a helyzetet, ezért nem írok már semmit a témával kapcsolatban régóta! Pedig itt vagyok ám és olvasom a hozzászólásokat, ( a sok butaságot )de válasz helyett csak mosolygok...

Benned azért van kitartás, gratula!

:-)))))))))))))

bet zonah # 2012.03.10. 20:06

Felesleges ez a fingreszelés,siránkozás, ami ezen a fórumon folyik!

Kár ennyire felfújni ezt a kérdést, mikor nagyon egyszerű ez a megoldás:

  1. Aki Mo.-n él, annak magyar rendszámú legyen az autója.Nem olyan sok már a regadó, hogy bele kéne pusztulni.
  2. Aki nem itt él, az szüntesse meg a magyar lakcímét, és máris nincs probléma a külföldi autó használatával. Ügyintézésnél mindenhez használhatja a külföldön kapott lakcímet is tartalmazó igazolványát. Lehet bankszámlája, ingatlana, sőt akár munkaviszonya is Mo.-n az illetőnek, annak ellenére, hogy nincs lakcíme.Ezekhez nem kell magyar lakcím, ráadásul a megszüntetés nem jelent végleges elszakadást, mert még "végleges" kijelentkezésnél is bármikor újraregisztrálható a magyar cím.

Sőt,ha vki kiköltözik, annak 30 napon belül be is kell jelentenie a magyar népnyilvántartóban a külföldi tartózkodást.Ez lehet ideiglenes, vagy "végleges".

3. Aki itt él, de külföldi cégnél dolgozik, az irasson egy papírt magyar nyelven a céggel ,hogy az autót zömmel Mo.-n kívüli munkavégzésre használja. Ez lehet akár magyar keltezésű is, ennek előnye, hogy ekkor nem kell konzuli hitelesítés .Ezt irassa alá csak két tanúval. Legyen nála a rend kedvéért cégkivonat is. Munkaszerződés nem szükséges, elég a cég által adott nyilatkozat.

4. Ha a külföldön élő személy azt akarja, hogy a magyar lakcímű házastársa, ismerőse is vezethesse az autóját, akkor írjon egy aznapra szóló magyar nyelvű, magyar keltezésű meghatalmazást, és ezt irassa alá két tanúval . Ilyet elvileg az év minden napján írhatunk,nincs erre vonatkozó megkötés.

Ennyi.

Henry Ford mondta egyszer, hogy az emberek többsége sokkal több időt és energiát fordít arra, hogy kerülgesse a problémákat, mint arra, hogy megoldja őket.

driver70 # 2012.03.10. 20:21

Nincs már konzuli hitelesítés.

mylon # 2012.03.10. 20:30

"Aki Mo.-n él, annak magyar rendszámú legyen az autója.Nem olyan sok már a regadó, hogy bele kéne pusztulni."

Hát nekem az egész cécó 320ezerből kijönne. Ebből 166ezer a regadó. Nem sok? Csak a fele... Kifizeted? Mert akkor viszem.

Fantomas1 # 2012.03.10. 20:48

bet zonah és StefanAti,

"Az alapvető jogok országgyűlési biztosa szerint a külföldi rendszámmal ellátott jármű belföldi üzemeltetésére, használatára vonatkozó jogszabályi rendelkezések alkalmasak arra, hogy alapvető jogokat sértsenek."

"A külföldi rendszámmal ellátott jármű belföldi üzemeltetésére, használatára vonatkozó jogszabályi rendelkezések alkalmasak arra, hogy sértsék a tulajdonhoz, a szabad mozgáshoz és a tartózkodási hely szabad megválasztásához való jogot, valamint közvetlenül veszélyeztessék a tisztességes eljárás jogát – állapította meg az ombudsman"

Ha nekünk nem, talán Szabó Máté ombudsmannak hihettek.

Sajnálom, hogy otthon ilyen irányba mennek a dolgok.
Nekem még jelent valamit Magyarország. Nem akarok elszakadni tőle. Van házam, földem otthon és nem akarok kijelentkezni, annak ellenére, hogy az év nagyrészét nem az országban töltöm.

(Sajnos nehéz úgy vitatkozni, hogy az ember hszei nem jelennek meg. Remélem ez megfog jelenni.)

bet zonah # 2012.03.10. 22:34

Ilyen baromságokat ne mondjunk,hogy "lehetetlen igazolni, hogy hol élünk".
Hivatalosan ott élünk, ahol a bejelentett lakcímünk van.
Márpedig a világ minden országában adnak ennek igazolására vagy igazolványt ,vagy egyéb közokiratot, amit aztán a hatóság elfogad.

Meg hát ha egy másik tagállamba költöztünk, akkor egyrészt ott amúgy is 30 napon belül kötelességünk bejelenteni a lakcímünket , itthon pedig kötelességünk ugyanúgy 30 napon belül bejelenteni a végleges vagy az ideiglenes külföldi tartózkodást. Ideiglenesnél megmarad a magyar lakcímkártya is. Elég ha jogkövető módon járunk el, és máris nincs gond a kocsival sem!

Egyébként belföldön is ,ha más helyre költözünk, ugyanígy be kell jelenteni a lakcímváltozást. Ezt nem nevezném borzalmas ügyintézési procedúrának.

Véleményem # 2012.03.11. 07:35

Shohat78

Na de a lényeg: nem elég kijelentkezni. A törvény szövege értelmében hiába van az embernek külföldön élő magyar státusza: ha fenntart akár 1 db magyar címet is (amit kénytelen az ember, ha nem akar teljesen ellehetetlenülni Magyarországon), akkor leveszik a rendszámot.

A jármű vezetői részt vizsgálva, ha van Mo.-on lakhelye, akkor úgy mentesül hogy felmutat egy közokiratot hogy rendelkezik bejelentett külföldi tartózkodási hellyel is.
Ez csak egy példa, lehetőség... Lehet vele élni, vagy kikerülni és kifogást keresni.

Értelmezd akkor a törvény szöveget, ha már egyszer írtad.

Aki eleget tesz a törvénynek, azt törvény tisztelő állampolgárnak nevezik. Ez nem megalkuvás és nem megalázkodás.

A tulajdonos rész viszont más tészta, ha tulajdonosa vagy egy ilyen autónak akkor viszont, tényleg kellemetlen lehet hogy a jármű forgalomba helyezését kell kezdeményezni vagy a járművet származás ellenőrzési nyilvántartásba kell vetetni.

Aki további megoldásokat keres az olvassa bet zonah írásait...

StefanAti # 2012.03.11. 11:59

Shohat78
Most mar egyertelmu, hogy te vagy Jogibece!!!
2x letoroltek a moderatorok es visszajottel harmadszor is uj neven, ugyanazt folytatod mint elotte, ugyanaz a szohasznalat, ugyanazok a rendkivul hasznos tanacsok.....

zolltomi # 2012.03.11. 17:28

StefanAti!

Nem jogibece, hanem "sajnos" jógibece...
:-)
Én tovább mennék! Ő volt MOCSI45 is, le se tagadhatná magát! Nem bírunk tőle megszabadulni...
:-)

para # 2012.03.12. 08:48

bestyok@citromail.hu

Akkor használhatod, ha az alábbiak közül valamelyik teljesül:

  1. van bejelentett címed Németországban, vagy
  2. van igazolásod arról, hogy életvitelszerűen kint élsz, vagy
  3. rendelkezel meghatalmazással arra a napra, amikor használni akarod (a meghatalmazás csak 24 órán belül érvényes, tehát minden napra kell új)
Véleményem # 2012.03.12. 12:34

Nándorfehérváry

Mind a ketten, rendelkeztek külföldi tartózkodási hellyel szerintem, ezt közokirattal tudjátok is igazolni, ezzel tudtok haza látogatni.

bestyok@citromail.hu # 2012.03.12. 18:01

Shohat78 & para!

Köszönöm, hogy segítettetek!!
Rizikó van, várom a fejleményeket mit döntenek a "falúházba".