Külföldi rendszám-magyar vezető


StefanAti # 2012.02.11. 22:17

Ez nem pofatlansag, de vagy tulzas a sztori vagy az ember alkalmatlan a poziciojara....

jógibece (törölt felhasználó) # 2012.02.11. 23:42

Ez nem pofatlansag, de vagy tulzas a sztori vagy az ember alkalmatlan a poziciojara....”, mondja az az ember, aki szerint „Aki magas szinten áll nem a buszon gyűjt infokat, hanem a golfpályán, ahova ciki busszal menni”.

Mondom van egy nagyon korrekt eredeti Rolex órám nagyon olcsón eladó. Csak neked. És keress rá a neten Mátyás királyra.

Kassad # 2012.02.12. 09:37

jógibece

"... hozza kene szamolni a tobb, mint 3x fizeteseket, es maris rendben vannak az aranyok, sot, olcsobb is az autozas Nyugaton, mint Magyarorszagon. A kozos nevezore hozas cimu matematika muvelet emlekeim szerint altalanos iskola 4. osztalyaban volt kotelezo tananyag..."

Ismét. Mondtam én ezzel ütközőt? Azt mondtam nem csoda, hogy ott nem a hol-van-regisztrálván lovagolnak (lévén ott nincs regadó), hanem a biztosítás meglétén, mert náluk az a magas összeg. Ennyi.

Vegyél vissza a lekezelni próbáló stílusodból, semmi okod nincsen rá.

zolltomi # 2012.02.12. 09:45

StefanAti!

Első lépésként ki kell számolni az autód regadóját alpaesetben, majd nézd meg, hogy a bérleti szerződésből még hány hónap van hátra.

A számított regadó(alap)nak a kapott hónapok számától függően az alábbiak szerint tudod kiszámolni a fizetendő összeget:

-2 hónap-ig 4%

3-6 8%

7-12 16%

13-18 24%

19-24 32%

25-30 40%

31-36 48%

37-42 56%

43-48 64%

49-54 72%

55-60 80%

61-90 87%

91-120 94%

121- 100%

Ha megadod az autód paramétereit ( diesel/benzin, ccm, környv.bes, első forg. hely. dátuma), valamint azt, hogy a bérleti szerződésből mennyi van még hátra, akkor én megmondom neked a hivatalos összeget, amit majd a NAV fog neked kiszabni.

Ezt csak azért, mert sokesetben mást számolnak az interneten található kalkulátorokkal, mint a TV. szerinti összeg.

jógibece (törölt felhasználó) # 2012.02.12. 09:46

Azt mondtam nem csoda, hogy ott nem a hol-van-regisztrálván lovagolnak (lévén ott nincs regadó), hanem a biztosítás meglétén, mert náluk az a magas összeg. Ennyi.

NEM AZERT "lovagolnak" valamin, mert "magas osszeg", hanem azert, mert az FONTOS. Ezt probalom en, es mindenki mas, aki nem barbar, hanem nyugati kulturkorben nevelkedett atadni, mint informaciot, de LEPATTAN egyes fejekrol: kulturorszagokban NEM AZ A LENYEG, hogy sporoljunk, vagy masok eletet megnehezitsuk, hanem az, hogy biztonsagban, egymas szabadsagat a legmesszebbmenokig tiszteletben tartva tudjunk ERTEKET TERMELNI. Nem hitelbol razni a rongyot, mint a magyar, aki nem engedheti meg maganak, de hazat vesz, autot, mert azt hiszi, hogy azzal felzarkozik a Nyugathoz. A Nyugat nem akar senkinek sem tetszelegni, senki elott nem akarja razni a rongyot. Ezt a lazasagot kene vegre megerteni es masolni, mert ETTOL tenyleg elorebb lehetne a Balkan is.

Amig ott a fokusz, hogy hol mit lehet elcsalni, hogyan lehet ostoba torvenyekkel az allampolgarok eletet megkeseriteni, addig csak korbe-korbe jartok, otthon elo magyarok. Erteket ezzel nem termeltek, viszont az a keves ertek, ami meg otthonmaradt, pl az OKOS EMBEREK, azok is elriadnak, es ha kis eszuk van, orokre atkoltoznek Szlovakiaba, ahol nem szivatjak oket.

Ilyen az ember alaptermeszete: jobb szeret bekessegben, BIZALOMBAN elni, mint abban a pokolban, mint amit ez a torveny es a hozza hasonlok most Magyarfoldon krealtak.

Ismetlem: a biztositas NEM AZERT FONTOS a rendornek, MERT SOKBA KERUL, ot NEM ERDEKLI, hogy azt 1 euroert, 100-ert vagy 10,000-ert vette valaki. Nem is tudja, hogy mennyibe kerult, NEM ERDEKLI. Ot csak az erdekli, hogy az auto es a vezetoje be legyen biztositva, hogy ha ESETLEG valami balesetet okoz, akkor az okozott kart legyen, aki megteriti.

ENNYI. EZERT. ERTED?

Kivancsi vagyok, milyen ujabb ertetlenseggel jon elo megint valaki...

zolltomi # 2012.02.12. 09:46

Bocs, kicsit összemosódtak a hónapok a százalékokkal, de el fogsz tudni igazódni rajta.

Kassad # 2012.02.12. 10:14

jógibece,

Attól, hogy teleírod a hsz-ed nagy betűkkel miközben folytatod a lekezelő stílusban offolást, igazad még nem lesz. Ez amit csinálsz romantikus okoskodás. A valóság az, hogy kapitalizmus esetén a dolgok fontosságának szempontjából komoly tényező az ár ( értem, hogy nem az egyetlen, kérlek ezen ne küzdjél tovább). Ha olcsó lenne ott a biztosítás senki nem csalná el, így nem került volna ennyire a rendőrség fókuszpontjába a megléte. Ha lenne magas regadójuk szerinted ugyanígy leszarnák, hogy hol helyezed üzembe, csak biztosításod legyen, csak mert ők a szupernyugat? Akkor most szerinted Ausztria az már nem szupernyugat? Hiszen ők is ugrálnak, hogy náluk legyen az üzembehelyezés, hiszen náluk is van regadó, emlékeim szerint a Dánok is...

Az meg különösen röhejes, hogy közlöd a véleményed arról, hogy nem az ára a lényeg, hanem, hogy fontos, és "ENNYI. EZERT. ERTED?"-ezel. Természetesen ÉRTEM amit írsz. Csak szerintem nem úgy van. Akkor se, ha még öt oldalt offolsz róla. Ennek ellenére, ha nem tudod úgy leírni amit gondolsz, hogy közben ne kísérelj meg engem, meg mellettem még a teljes országot lekezelve fröcsögni, akkor egész egyszerűen ne írd le. Mert akkor is csak a véleményed marad, ha sértegetsz közben, nem lesz tény.

mylon # 2012.02.12. 12:32

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne csak:

Jár valaki Dunakeszi környékén és az m0-ás felé? Mert állítólag állítgatnak a rendőrök külföldi rendszámosokat. Van esetleg tapasztalat? ( El merjek-e indulni :D )

mylon # 2012.02.12. 16:28

Nem derogálna a busz, csak sajnos este nincs kedvem másfél óra sétához amíg hazaérek, mert addigra már nincs busz :D

Sinclair # 2012.02.12. 19:48

...és meddig várjunk?? nevetséges !

jógibece (törölt felhasználó) # 2012.02.12. 20:03

Szerintem is nevetseges. Ezert drukkoljunk az Europai Unionak, ahova elvileg tartozni szeretnenk, hogy be tudja tartatni az europai normakat Magyarorszagon is. Sajnos szetesoben az egesz Unio, tehat kisebb bajuk is nagyobb annal, hogy most a renitens magyarokkal foglalkozzanak, sajnos. De talan gyorsan lepnek, mert a 3 masik torveny nagyon kihuzta a gyufat, onnan volt vilagos mindenkinek itt Brusszelben, hogy a magyarok alatt nagyon elszaladt a lo... csak most a gorogok vannak napirenden, mert ha ott nem lesz rend heteken belul, akkor allamcsod es euro bukta. Eleg szomoru, hogy ezt a pillanatnyi fejetlenseget kihasznalva most randaliroznak otthon egyesek, de nyugi, a rend hamarosan helyreall. Nehogyma' egy orszag ne fogadja el a tobbi altal kiallitott okmanyokat... viccnek is rossz.

Sinclair # 2012.02.12. 20:20

..,de gondolom nem minden sarkon állítják le a külföldi rendszámú autókat.

jógibece (törölt felhasználó) # 2012.02.12. 21:46

Nekem eleg az is, ha csak egy sarkon all egy rendor, aki elveszi egy embernek a rendszamat azert, mert szerinte a torvenyt ugy kell ertelmezni, hogy ha valaki nem tudja ott helyben pecsetes papirokkal igazolni, hogy o tenyleg ott el, ahova a forgalmija szol. Nalam mar itt kiborul az europai bili, mert az ilyen foku paranoia itt Nyugaton ORVOSI ESETNEK szamit, mi az ilyen bizalmatlan embereket nemhogy Parlamentbe nem engedjuk torvenyt alkotni, de meg ki az utcara sem, mert meg nekimennek valakinek. :-)

Kassad # 2012.02.13. 06:35

mylon

Te vagy az üzembentartó?

mylon # 2012.02.13. 07:15

Kassad:

Én csak kölcsönkaptam az autót anyósomtól, akinek a nevén van, papíron semmi közöm hozzá... Csak hát elég röhejes ez az 1 napos kölcsönadási, írjak előre havi 30 db-ot? :D

mylon # 2012.02.13. 07:26

egyébként ha átakarnám íratni, azt hol kell először kezdeményezni? A NAV-nál valami nyomtatványon?

Kassad # 2012.02.13. 08:24

Ha nem íratod sehova, csak igazolod a vezetői körülményt az miért nem jó neked? Munkaszerződés, vagy külföldi hatósági igazolvány kell hozzá és pont. Pl. ,ha az anyósékhoz is bejelentkezel az ottani lakcímnyilvántartónál, kapsz róla papírt és meg van oldva.

mylon # 2012.02.13. 08:50

te is így csináltad? Mármint hogy bejelentkeztél külföldi címre és kész?

S8ABT # 2012.02.13. 10:02

Meséljétek már el nekem hogy hogyan lehet csak úgy bejelentkezni valahova????
És melyik országban van ez a lehetőség???

Passionata # 2012.02.13. 10:04

eddigi infok alapjan az ,hogy van kulfoldi lakcimed(is)a vezetoi mentesseghez nem elegendo .Munkavallaloi igazolassaal is szedtek le rendszamot igaz volt ismeros akinek elfogadtak.szoval ha valaki nem akar reszkirozni akkor tovabbra is a napos papir a 100%os megoldas ,marha itt van 100%os megoldas.

mylon # 2012.02.13. 10:27

S8ABT:

Ezért bátorkodtam megkérdezni ezt én is. Ugyanis elárulom a kassai okmányirodában elmondták mi minden kell ahhoz, hogy egy külföldi állampolgár be tudjon jelentkezni. Nem kevés papírmunka és ilyen olyan igazolás kell nekik. Pont azért, hogy ne csak ingyenélőként betelepedj hozzájuk. Nekem még jövedelemigazolást is kértek, bankszámlakivonatot miegymást. persze hiteles fordítással. Mire mondtam, hogy jó köszi, inkább nem kérem.

mylon # 2012.02.13. 10:30

Lehet hogy gyávának hangzik de inkább átiratom 250ezerért mindennel együtt, mint hogy egyszer is csak elkapjanak ennek a 3szorosáért :)

mylon # 2012.02.13. 10:30

Nekem sem tetszik nyilván, de ez van sajnos...

StefanAti # 2012.02.13. 10:42

S8 ABT
A külföldi bejelentkezés tényleg nem olyan egyszerű.
Kell hozzá egy lakás/cím ahova bejelentkezhetsz és persze a tulajnak ehhez hozzá kell járulnia (ez itthon is így van).
Aztán kell egy cég aki alkalmaz helyben. (persze nem kell kijárni dolgozni, de kell fizetni járulékokat, stb azaz bejelentett munka kell hogy legyen)

Aztán lehet járni hivatalokba és kapsz kinti okmányokat.

Legvégső, hogy teljes legyen a folyamat, hogy az itthoni okmányirodában ki kell jelentkezned, de akkor elveszik az itthoni lakcímkártyát és személyit is, hiszen úgyis kapsz kintit. Ez nem kötelező, de ha nem adod le, akkor marad az itthoni címed és nem ér semmit az egész....

mylon # 2012.02.13. 10:43

Bizony bizony...