Külföldi rendszám-magyar vezető


S8ABT # 2012.02.02. 13:15

jógibece!

Ha te Belgiumban elsz (dolgozol,adozol,van betegbiztositaso)mashogy amugy nem is lehet)miert kene neked Magyarorszagrol kijelentkezned??
Adoiletőség????
Az mi?????
Ahol dolgozol (PERSZE HA LEGALISAN TESZED EZT),RENDELKEZEL ADOSZAMMAL,FIZETNED KELL BETEGBIZTOSITAST(TB),ES VAN LAKCIMED IS!!
Namost mindez az EU-n belul.
Bizonyos ido utan allampolgarsagert folyamodhatsz aminek a menete es a kovetelmenyi valtozoak.
Es meg mindig lehetsz Magyar allampogar is jo esetben (kettos allampolgarsag).
Akkor ezek szerint miutan a jovedelmed szarmazasi helyen ladoztal stb,azert mert Magyar allampolgar vagy "ALANYI JOGON"meg ott is adozol????
Ez butasag!!!
Ahonnan a penz ott fizetsz!
Vannak kivetelek,de a hetkoznapi embert ezek kevesbe erintik.
Velemeny?

S8ABT # 2012.02.02. 13:22

Holgyeim Uraim!

Roviden csak azt erintik (jogosan) a szankciok aki nem tudja bizonyitani a kulfoldi auto hasznalatat!
Ugye ebben megegyezhetunk??
Aki kint dolgozik legalisan,nincs mitol tartania!!
Szerintem ennyire egyszeru!
Es mostanra kiderult az irasokbol mit,hogyan es miert kell tenni.
Azt hiszem,hasznos volt a neha pattanasig feszult eszmecsere!!!
Tiszteletem minden hozzaszolonak!!!

S8ABT # 2012.02.02. 13:25

StafanAti!
Abszolut igazad van!!!!!!
De megeri ezert kijelentkezni???
Ez csak papirmunka...
Es azert csak Magyarok vagyunk!!!!

StefanAti # 2012.02.02. 13:31

S8ABT

Ez igy van, aki legálisan dolgozik kinn, azzal nem lehet baj.

A fórum viszont főleg azok nevében indult, akik magyarországon élnek és dolgoznak, viszont alapítottak például egy szlovák céget, vettek rá egy autót amin értelemszerűen szlovák rendszám van és most nem tudják milyen jogcímen vezethetik...

StefanAti # 2012.02.02. 13:34

Na ezt nem tudom... Munkától függ, szerintem nem biztos hogy megéri.

Ha alkalmazásban állsz valahol és megváltoztatod a lakcímed külföldire, akkor a munkaadód nem biztos, hogy örülni fog neki, nem biztos hogy leegyszerűsíti az életét....

Ha valaki magánzó, akkor meg magának kell körbejárnia, hogy milyen előnyökkel vagy hátrányokkal jár a dolog... csak egy autó miatt szerintem nem valószínű, hogy megéri.....

S8ABT # 2012.02.02. 13:51

Nos,ez velemenyem szerint szinten "EGYSZERU".
Aki "habokra"csinalt ceget kint amely nem "mukodik"(bevetel,ado,stb)annak nincs kiut....
Azonban aki tudja bizonyitani(miert ne tudna)hogy minden "legalis"konkretan nem "altatott" cegrol beszelunk,azt ha barmilyen atrocitas eri az jogtalan es marad a feljelentes,majd a per amelyben sulyos penzeket (kiesett bevetel,koltsegek)fog fizetni az aki a jogtalan magatartast elkovette!!
Es nyugalom nem fog sok ideig tartani egy per,hiszen ezt a SZLOVAKOK tamadasnak veszik (TOBBEK KOZOTT A KIESO ADO MIATT.
Sajnos vitathatatlan hogy tortennek jogtalan intezkedesek is...
Amit a jogalkotok mindig elfelejtenek azok a kovetkezmenyek.....
Pl.magyar rendszammal Szlovakiaban.....sok fajdalmas percet lesznek kenytelenek honfitarsaink atelni....
Mashogy is lehetne ezt kezelni!!!
Egyuttmukodesnek hivjak!!

jógibece (törölt felhasználó) # 2012.02.02. 13:57

Még mindig nem világos, hogy mi alapján dönt a rendőr, hogy leveszi a táblát vagy nem.

Nekem természetesen van munkavállalási engedélyem, bejelentett lakcímem Belgiumban és hivatalosan itt dolgozok, élek, mint minden normális ember aki nem ügyeskedik. (Lehet, hogy nem vagyok eléggé magyar, de nekem még soha nem jutott eszembe megszegni bármilyen szabályt.) Beszélek franciául és flamandul és elég magas pozícióban dolgozom egy nemzetközi cégnél. Viszont az biztos, hogy én nem fogok ilyen papírokkal utazni. Ami nálam van utazásnál, az csak azok az okmányok, amik Európában kellenek bárhol:

  1. Az én magyar ID-m, amivel egész Európában belül tudom igazolni magam, nincs szükség útlevélre emiatt.
  2. Az autó papírjai (az összes, ami kell hozzá, forgalmi, biztosítás, zöld kártya). Az autó természetesen az én nevemen van, itt vettem lenn a sarkon az autókereskedőnél, a postán átírták az én címemre és nevemre 10 perc alatt, ennyi itt egy autóvásárlás.
  3. A magyar jogosítványom, ami egész Európára érvényes.

A kérdésem az, hogy ezek akkor most már nem elegendők Magyarország területén az igazoltatásnál? Mert egész Európában eddig mindenhol elég volt.

S8ABT # 2012.02.02. 14:06

jógibece!
Eleg!!!!
Akinek nem az mehet panaszr ahova akar!!
Es ha ne adj isten egy tulbuzgo "szervbe botlassz"
az sem gond!
Ha estleg el akar venni barmit:a Belga konzulatus telefonszamat tarcsazod,kis turelem es minden gondod megoldva.
A konzulatus alkalmazottja elmondja mi a teendo!!

Passionata # 2012.02.02. 14:47

jogibece
StefanAti
az illetoseget tobb fele modon lehet igazolni, ad abszurdum az adohivataltol is lehet kerni allasfoglalast.

-----------
  • mas ,ez az "altatott ceg" ,meg a "habos ceg" meg egyeb jogi szempontbol ponyvan fogalmazott definicio rendszam szempontjabol irrelevans ,a ceg mint entitas az uzembentarto evvel a szerepe magyar szempontbol lezarult ,nem vizsgalhatjak ,basta.
en peldaul rendelkezem ,megbizasi szerzodessel ami alapjan elvileg vezethetnem a ceg altal biztositott jarmuvet a gond csak ott van ,hogy nem bizom a szerv hozzaerteseben ezert tanult ugyved baratom tanacsara az ugynevezett "napos papirt" kell ,hogy hasznaljam , mert azt talan EZEK is megertik. lehet persze azon filozni ,hogy kinek milyen jogai vannak , szerintem a magyar allamnak siman jogaban all az ez iranyu vizsgalat a baj csak ott van ,hogy senki ismetlem senki nem rendelkezik azon tudassal , hogy mi alapjan donti el a posztos ,hogy a bemutatott dokumentumok mentesito korulmenykent ertekelheto e vagy sem . amugy szvsz lassan el fogjak kezdeni a razziakat ,az eltart par hetig/honapig es ennyi.
Véleményem # 2012.02.02. 21:44

jógibece

Én ezek alapján biztosan jogosnak mondanám a használatot.
Ezt a zavaros jogszabályt hogy alkalmazzák majd rád, hát nem tudom.

Passionata

Az ügyvéd barátod tanácsa volt a legésszerűbb, és a legbiztosabb.

jógibece (törölt felhasználó) # 2012.02.02. 21:46

Aki "habokra"csinalt ceget kint amely nem "mukodik"(bevetel,ado,stb)annak nincs kiut....
Azonban aki tudja bizonyitani(miert ne tudna)hogy minden "legalis"konkretan nem "altatott" cegrol beszelunk

Itt két gondot látok. Egyrészt mi köze egy autónak az üzembentartó cégéhez? A közúton való közlekedéshez teljesen mindegy, hogy "fiktív"-e a cég vagy nem, úgy tudom. Ha a cég létezik és minden papírja rendben van, akkor az autó is legális. És úgy tudom, hogy nem kötelessége egy cégnek bevételt generálnia. Pl. felad valaki egy hirdetést, hogy zoknit stoppolna jó pénzért, de senki nem akarja vele stoppoltatni a zokniját, attól az még egy teljesen legális vállalkozás (zoknistoppolás felsőfokon).

Másrészt úgy tudom, hogy azt megvizsgálni, hogy egy adott cég mivel foglalkozik és egyáltalán, hogy legális-e vagy sem, nem tartozik a közlekedési rendőr hatáskörébe. Nem csak azért, mert a közlekedés rendjéhez nincs köze, hanem azért is, mert csak bírói határozattal lehet ilyet kezdeményezni, ha jól tudom (warrant). Azt pedig csak akkor adják ki, ha valami más törvényszegés (vagy annak gyanúja) miatt amúgy is eljárás folyik a cég ellen. Csak úgy heccből úgy tudom joga sincs senkinek cégek után kutakodni.

De lehet, hogy rosszul tudom. Én nem vagyok jogász.

S8ABT # 2012.02.02. 22:11

jógibece!

Ok,csak vajon megeri e csak azert tartani egy ceget anyagilag hogy a magyar kiadasoktol mentesulj???
Erre ertettem a nincs kiutat.
Merthogy ahogy emlitve lett sokan csak azert csinaltak ceget mert kint kevesebb az auto koltsege.

jógibece (törölt felhasználó) # 2012.02.02. 23:19

S8ABT, én úgy tudom, hogy nem csak az autó, hanem minden más adózás szempontjából is jobban megéri szlovák adórezidensnek lenni, mint magyarnak. Ismerek sok belgát és hollandot, aki a magyarokhoz hasonlóan odaköltözött már rég. Olyan 5 éve kezdődött a hullám. Szlovákiában fix 19%-os adózás van, ÁFA most 20%, de az is 19% volt, és lehet, hogy még visszamegy, azt az állam mindig változtatgatja, mint a potmétert a diszkóban. De a szlovák gazdaság és politika eléggé stabil is kiszámítható, ezért még innen a Beneluxból is költöznek oda sokan. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy az, hogy egy autót fenntartani is sokkal olcsóbb, mint bárhol másutt Európában, csak hab a tortára. Az igazi előnye az összes többiben rejlik, és nyilván nem csak egy autó miatt költöztek át sokan.

Passionata # 2012.02.03. 07:08

Megeri,amikor vettem a kocsit,kerek 5M forint lett volna ra a kozteher,ha most behoznam akkor2M.egy ceg koltsege SK annyi mint a sulyado nalunk-ami a Felvideken ismeretlen-.
Ja es mi akik ott dolgoztatunk -altalaban magyar nemzettarsainkkal-mi nem csak beszelunk rola de valoban tamogatjuk a magyarsagot!

S8ABT # 2012.02.03. 11:38

Ertem Urak!
Ezen tenyek tukreben sajnos ismet azt kell mondjam,hogy a Magyar allam megint esz helyett erovel probal "rendet"
teremteni!!
27 szazalek afa a plussz bevetelert....stb.
Joval kevesebb lessz a vegen a haszon....
Rakenyszeritik az ember a simlizesre....
Es hogy kulfoldon keressen megelhetest....
Nem politizalok!!!
Ha visszaolvasnak nehany kommentet tisztan latszik
a szemleletmod kulonbseg "kint" elo magyar es otthoni magyar kozott!!!!
De a kulfoldi rendszam temanak is egy a konzekvenciaja:
Magyarorszagon a Magyarokat sarcolja a Magyar allam!!!
Es csak hanyatlunk minden teren....semmi fejlodes....

Kassad # 2012.02.05. 17:05

Épp az a baja ennek a törvénynek, hogy az üzembentartói követelmény nem azzal foglalkozik, hogy hol vagy adórezidens.

47. §
18. belföldi üzemben tartó: az az üzemben tartó, akinek (amelynek) lakó-, szokásos tartózkodási, illetve székhelye Magyarország területén van;

Magyarul attól, hogy a szokásos tartózkodási helyed (183+) külföldön van, még belföldinek tekintenek, mint üzembentartó (,mert csak és kész), amíg megvan a magyarországi lakóhelyed (régen ezt hívták állandó lakcímnek). Ez az általam ismert külföldön élő/dolgozó magyarok 99%-ra igaz, lévén csak vagy ideiglenes külföldön tartózkodást jelentettek be, vagy azt sem, így a magyar lakóhely megmaradt a lakcímnyilvántartásban. Egyébként attól, hogy végleges külföldön tartózkodás(letelepedést) jelentesz be, még fenntarthatsz magyarországi tartózkodási helyet (akár a korábbi lakóhelyedet is), akkor kapsz egy új lakcím kártyát, amin lakóhelyként az van, hogy külföldön letelepedett, tartózkodási helyként, pedig amit megadsz. Ezzel lehet bankszámlád, fizethetsz ide tb-t stb.

Hogy akkor mindkét országban be kellene vallani az egyikben keresett jövedelmed, abban biztos vagy StefanAti? Szerintem, ha van kettős adóztatást elkerülő egyezmény akkor, amit az egyik országban helyesen bevallasz, azt a másikban már nem kell. Sőtt úgy tudtam, ha nem keletkezik jövedelmed, a másikban, akkor le sem kell adnod semmit...

Passionata # 2012.02.05. 20:55

bevallani be kell csak adot nem kell 2x fizetni

jógibece (törölt felhasználó) # 2012.02.06. 10:10

Kassad, jol beszelsz, de gondolj bele: ha valaki elmegy kulfoldre dolgozni, akkor valoszinuleg az elso dolgai kozott lesz az, hogy vegyen maganak valami kozlekedesi eszkozt (itt Nyugaton az auto olyan, mint a nyaloka, eldobhato fogyasztasi cucc), es mivel tiz perc alatt lehet venni, tovabbi tiz perc alatt a postan atiratni az ember sajat nevere/cimere, igy itt senki nem gondolja, hogy ez valami olyan nagysagrendu muvelet, ami egy masik orszagban barkinek a szemet szurhatja.

Az ember elore nem jelentkezik ki a lakcimerol es nem jelenti be, hogy "veglegesen letepeledett kulfoldon", mert egyreszt tul rizikos ilyet elore kijelenteni, masreszt senki nem mondta el a magyaroknak, hogy ilyen kell-e csinalni, es mik a visszacsinalas feltetelei, modjai. Tehat igazad van, 99% nyilvan nem csinal ilyen hulyeseget mielott elmegy egy masik helyre elni. Miutan viszont dolgozik, nem lesz ideje hazajarogatni ilyen ugyeket intezni, tehat legkozelebb talan Karacsonykor csaladlatogatasra fog hazamenni a (termeszetesen) kulfoldi rendszamu autojaval, es akkor fogja a meglepetes erni, ha megallitjak es leszedik a rendszamat.

Tudja valaki, hogy ezt a kulfoldon valo "letelepedest" be lehet-e jelenteni az adott orszag magyar konzulatusan is, ha van olyan? Egyebkent nagyon szerencsetlen szerintem ez a "letelepedes" kategoria, hiszen a magyar nomad, halasz-vadasz nep, sosem telepszik le sehol, csak ideiglenesen szivja a veret egy masik orszagnak, aztan a Szozat hangjaira hazatancol es otthon temetik el a legtobbet. Kene egy olyan kategoria, hogy "ideiglenesen kulfoldon tartozkodik", es ezt a kategoriat is beken kene hagyni. Jo otlet?

S8ABT # 2012.02.06. 12:56

jógibece

Sajnos Europa oly messze kerult Magyarorszagtol...
Egy auto mara mar puszta eszkoz es nem ertek(hacsak nem valami kulonleges autorol van szo)
Senkinek sem jut eszebe ennyi sarcot roni az autosokra a világon,hiszen mint a jovedelemado,ha viselheto fizetsz ha tulzas elcsalod...
Ez a tortenet a kulfoldi rendszammal is...plussz ismet a tudatlansag a kivitelezesben....
Miert kell elsore levenni a rendszamot esely sem adva parasztnak hatha nem adocsalo....
Nagyon idevag anugy egy erdekes dolog...
Az ugymon allami több tizmillios kocsik utan ki fizet es mit....
Valasz:a mi adonkbol kapjak oket (2-3 evente ujakat)
es mi fizetunk azokra is mindent,mikozben minket az "ADOCSALOKAT" RENSZAMLEVETELLEL FENYEGETNEK HA NEM TUDJUK BIZONYITANI HOGY "JOGOSAN" HASZNALJUK A TULAJDONUNKAT....
Ja es hiteles forditas meg egyeb horror koltsegek....meg kene tanulni pl.nyelveket es akkor nem kene forditgatni...(a vilagon nincs ilyen)!

jógibece (törölt felhasználó) # 2012.02.06. 18:06

Kiváncsi leszek, mi lesz ebből. Én addig nem megyek haza autóval, amíg garanciát nem kapok arra, hogy nem szórakoznak velem. Ezt javasoltam a többi Belgiumban élő magyarnak is. Senki nem fog kockáztatni.

S8ABT # 2012.02.06. 19:32

jógibece!!

Elnézést a Közvetlen megszólításért!!!
Ne vicceljetek!!!!
Nem gondolhatjátok komolyan!!!!!!
Ezk után akkor majd az következik aki nem tölti az év meghatározott részét Magyarországon többet nem jöhetnek haza csak ha "hazajöveteli adót" fizetnek?????
A javaslatom a következő:Belgiumban menj be a Magyar követségre meséd el a problémádat és lássuk mi mondanak!!!
Ha nem tetszik a válaszuk,a Belga hatóságoktól kérj tanácsot!!!!!!
Amúgy egyszer már leírtam mi a teendő ha valamelyik rendőr vagy bárki elvesz levesz bármit!!!

Véleményem # 2012.02.06. 23:48

Aki külföldön dolgozik, és ezt tudja bizonyítani az nyugodtan jöjjön haza a nem magyar rendszámos autójával szerintem.
Az eljáró hatóság kivétel nélkül alkalmazza a jogszabályt. Nem pofára mondja meg hogy te becsületes vagy nem veszem le a rendszámod, te nem vagy becsületes leveszem a rendszámot. Ha leveszi akkor nyilván azért mert a jogszabály szerint így kell eljárnia. Ha az illető bizonyítja az igazát, márpedig ő jogosan használta az autót, akkor vissza adják a rendszámot, azt mondják hogy bocs! Ez egy elég szar szituáció és kellemetlenség az embernek, de jelenleg ez van gyakorlatban ahogy látom.

jógibece (törölt felhasználó) # 2012.02.07. 01:57

Összevissza beszélünk itt, igaz? Hogyan bizonyítsam, hogy itt dolgozok? A munkaszerződés flamandul van, lobogtassam azt meg egy magyar rendőr orra előtt? Arról nem is beszélve, hogy a normális ember nem a munkaszerződésével a zsebében mászkál a nagyvilágban.

S8ABT-vel értek inkább egyet, és szerintem is a magyar közhangulat igencsak el van maradva attól a nyugati szinttől, amelyhez oly hőn szeretne felzárkózni. És ezt a lemaradást nemhogy behozni akarnák, hanem pont az ellenkező irányba látszanak masírozni. A nyugati ember egyszerűen megbízik a másikban, így működik itt minden. Nekem sosem kell semmit sem bizonygatnom, ha azt mondom, hogy az úgy van, elhiszik nekem. A jelenleg taglalt "jogszabály" szerint nekünk külföldön élő magyaroknak valahogy "bizonyítani" kéne, hogy mi tényleg itt dolgozunk, élünk? Ugyan miért? A cseh-nek miért nem kell? Nekünk csak azért, mert pechünkre magyarnak születtünk, és a saját magyar polgártársaink irigysége miatt kellene apostille-lal ellátott paksaméta-hegyekkel járkálnunk, ha haza szeretnénk menni az otthonunkba?

Ugyan már... nevetséges. Mi itt eldöntöttük, hogy addig nem megyünk haza autóval, amíg vissza nem áll a rend.

StefanAti # 2012.02.07. 07:29

Jógibece, S8ABT

  1. Annyira nagyon jó világ van külföldön, akkor miért nem jelentkeztek ki teljesen? Nem lehet hogy azért, mert elég sok nyugati országban sokkal magasabbak az adók mint itthon???
  2. Ha annyira nagyon jó világ van kinn, hogy az autó is csak egy eldobható fogyóeszköz, akkor biztos nem okoz problémát csináltatnod egy hiteles fordítást a munkaszerződésedről, hogy a magyar rendőr is megértse..... Párszáz EUR ide vagy oda biztos nem tétel annak, aki külföldön él ahol kolbászból van a kerítés...
S8ABT # 2012.02.07. 11:03

Üdvözlet!
"Először a hatóság elleni uszításra reagálnék"!
Egyetlen szóval sem mondtam,hogy tiszteletlennek,vagy szemtelennek kell lenni!!!!
Azután,mivel úgy látszik ti vagy rendőrök,vagy politikusok,vagy vámosok vagytok elmondom minden"közalkalmazott" a befizetett adókból kapja a fizetését!!!!
Ezért "mint ahogy mindenhol a világon" szintén tisztelettel,mitöbb odaadással kell végezni a munkáját...
Otthon a rendőr olyan mint a mumus...
Mert úgyis talál valamit ha akar.....
Ez nem igy megy ám!!!!!
Ha jogos büntessen,bár akkor is élehetek a jogaimmal!!!!
Én nem lázítok pusztán azt mondom,hogy VANNAK JOGAIM!!!!!
NE MAGYARÁZZUK FÉLRE!!!!
A következő:StafanAti!
Milyen érdekes hogy a Magyar ember rögtön az anyagi oldalról közelít........
Senki sem mondta hogy kint kolbászból van!!!!!!
Csak mint ahogy érzékelheted Élhetőbb a világ mert hagyják!!!!!!!
Nem az adó nagysága a kérdés(bár megnézhetjük,hogy ahol magasabb az adó mennyi a kereste,és mennyi marad a végén!Elmondom több mint otthon!)
Miert nem jelentkezünk ki???
Nem azért,hogy az eddig befizetett adónkat,tb-nket "Feléljük"!
Az otthoni lakásrezsit mi is fizetjük ám....
Sajnos ki kell mondjam hogy a magyar ember otthon irígy!!!!!
NINCS LÁZADÁS,TISZTELELENSÉG,KOLBÁSZKERÍTÉS,CSAK NEM ÉRTJÜK HOGY MIÉRT NEM MÜKÖDIK OTTHON AMI EURÓPASZERTE....
De elmondtam már majd az élet megmutatja mi lesz!!
Ha valóban a "Ti" ÉRVEITEK "GYŐZNEK" magyar rendszámmal elindulva a "szar világ" felé,komoly meglepetésk fognak érni titeket.....
Amúgy,ma meglessz az első Konzulátusi állásfoglalás a kérdéssel kapcsolatban!!!!
Ja és én is Magyar vagyok és szeretem a hazám,és az embereket is!!!!!
De nem tudom feltűnt e nem lehet emberi módon élni a fizetésből.....
És nem az én aranyórámról beszélek ami nincs,HANEM A GYEREKEINK JÖVŐJÉRŐL!!!!!!!!!