Külföldi rendszám-magyar vezető


dreizwanzig # 2012.01.06. 09:17

Na már most, ha emberek tízezrei költöznek át a magyar-szlovák határ szlovák oldalára, mert az ottani kormány kevésbé szivatja őket, mint a sajátjuk...
tegyük hozzá: abban a szlovákiában, ahol utálnak minket és próbálják ellehetetleníteni a magyarokat...
ahol utálnak minket, még ott is jobb élni, mint az állítólagos hazánkban.... milyen ország az, aki ezt teszi a fiaival?????? egy fostalicska...

mylon # 2012.01.06. 15:06

A határ melletti településeken azért nincs olyan nagy magyar gyűlölet, mint azt sokan mondják. Ez inkább politikai tűzcsiholás, mintsem népi. Engem még pl sose ért semmiféle inzultus, mert magyarul beszéltem volna akárcsak az utcán, vagy egy hivatalban, vagy akár a kocsmában.

zolltomi # 2012.01.06. 17:11

Sziasztok! Az első forgalombahelyezés minden országban ugyanazt jelenti: egy másik országban vásárolt és onnan behozott( akár használt, akár új ) gépkocsi első forgalombahelyezésénél! Sajnos a többi 20 EU tagállamban is pontosan így van! Ha magyarországról ausztriába visz valaki autót, ott első forgalomba helyezésnek fog mibősülni, tehát regadót kell fizetni rá. Moncsi! Én nem tudom, hogy a 18 esztendős hazádnak milyen boldog állampolgárai vannak az ezeréves magyarországon élőkkel szemben de szerintem nem is a témához tarozik! Én csak nem beszélek mellé és csak meglévő tényeket mondtam el neked, nem elferdítve. Amúgy ( ha már egyszer kényszerítik a külföldi rendszámos autósokat a honosításra )még mindig féláron lehet regisztráltatni, a már tényleg EU szintűre csökkentett regadó mértékénél. Mondok egy tök átlag példát: Egy 10 éves 1900-as diesel paraméterekkel rendelkező gk-nak a regadója most 140.000,- és aki a sajátját honosítja annak 70.000,- ft. január 15.-ig. Szívesen bárkinek kiszámolom, aki kiváncsi. Ez nem kötelező, csak azért irtam le, hogy a vita azért ne a naivitás és túlzások jegyében folytatodjon! Szép estét!!!

mylon # 2012.01.06. 18:07

Az euro besorolást honnan lehet tudni?

zolltomi # 2012.01.06. 19:19

MONCSI!

Ne haragudj, de Te tudod miket beszélsz??? Miért kéne egy szlovák álampolgárnak regadót fizetnie magyarországon? Nem kell ( természetesen ez hűlyeség). Miért lenne a regadó EU ellenes??? 27 tagállamból 20-ban használják, ne okoskodj, olvass utánna... a milliós regadó példa meg egyszerűen röhelyes. Nem vitatkozom veled, rengeteg böszmeséget hordasz össze, nagyon unalmas!!!

MYLON!

Az EURO besorolás sok esetben benne van a forgalmiban de sajnos nem mindig. Általánosságban 1995-1999 ig EURO II., 2000-2005-ig EURO III, 2005(6)-tól EURO IV-es, 2010(2011)-től EURO 5-ös. A környezetvédelmi besorolástól függ, ezt a közlekedési hatóság állapítja meg. Bármilyen értelmes kérdésre szívesen válaszolok és segítek ha kéri valaki.

mylon # 2012.01.06. 19:43

Nekem szlovák forgalmis, de nincs beleírva. 1753 köbcentis, 2002.jan. 8-án lett forgalomba helyeztetve, 66 kw, ford focus kombi. Ennek mi lehet az euro besorolása, vagy honnan lehetne lekérdezni?

zolltomi # 2012.01.06. 20:14

Nagy valószínüséggel EURO III-as, FORD szalonban megmondják. Akkor diesel, ugye? A regadója 168.000,- de ha 2011.06.15-én már a neveden volt, akkor 84.000,- de csak január 15-ig. Érdeklődj egy közeledben lévő vámhivatalnál, a tájékoztatás még nem jelent semmit.

zolltomi # 2012.01.06. 21:51

A „helyes” szót helytelen „hejes” -nek írni, ezt még azért tanuld meg, a többivel meg szerintem jobb ha nem dicsekszel... Ja és a helytelent se ird pontos j-vel!

mylon # 2012.01.07. 07:51

Igen dízeles. Okmányirodában is megmondják? Vagy hivá kell menni ezzel? A tulajdonos nem én vagyok, ő is kell személyesen az átíratáshoz? Vagy elég csak papíron kérvényeznie? Mert elég messze lakik.

mylon # 2012.01.07. 07:51

helyesbítve: hivá = hová

zolltomi # 2012.01.07. 15:40

Moncsi, már megint félrevezetsz!!!!

Golf II-es ( 1,4 benzines 1996-os) 52.000,- ft. Ne is haragudj de a 267.000,- ft. hihetetlen nagy marhaság!!! A mercinél meg ( 1990 évjáratú, 2000-es, diesel ) 108.000,- ha van már EURO II-es, mert a mercinél már lehetséges de ha nincs akkor 162.000,- Ft. Ez is a töredéke amit közzétettél!!! Honnan veszed ezeket a számokat? A regadó alapot avultatni kell a környezetvédelmi besorolás, évjárat valamint az üzemmódja szerint. Tényleg csak azért irom le, mert hihetetlen butaságokat irkálsz és tudod, biztos ez is sok de had döntsék el azok akiket érint. Vitatkozni csak tisztességesen szabad! Hidd el az én adataim teljesen hivatalosak, ezt számolják a hatóságok! Egy telefonhívással simán leellenőrizheted egy vámhivatalban.

zolltomi # 2012.01.07. 15:44

Mylon!

Az okmányiroda nem tudja, a márkakereskedések viszont igen! A forgalmit küldesd el mailen, vagy faxon magadnak és azt vidd be valamelyik márkakereskedésbe.

mylon # 2012.01.07. 16:38

Oké, köszi a segítséget :)

zolltomi # 2012.01.07. 17:22

Na most legalább adtál pontos adatokat... de: ezekkel az adatokkal is igen nagy tévedésben vagy, mert az általad számolt adatok szerinti regadó: 162.000,- Ennek a kategóriája 1.620.000,- és 90% avultat. Ahol nézted, nem aktuális már évek óta nincs frissítve, sajnos a neten nincs is jól számoló kalkulátor. Talán még a legpontosabb az euvonal.hu, ott számolj utánna. Amúgy ha tényleg Te is jogvégzett szaki vagy, akkor eligazodsz a törvényen, nézd át és a mellékletében részletezettek szerint ki is számolhatod: 2003. évi CX. tv. Vigyázz! Január 01-től változott meg ( teljesen). Szép estét!

mylon # 2012.01.08. 07:54

"regadóról le kéne szokni, mert rossz vége lesz, b) általában le kéne már szállni a magyar nép nyakáról és levegőhöz engedni őket mielőtt megfulladnak vagy mindenki kiköltözik az országból,"

Nem nagyon akarok belemélyedni ebbe, de te pl mit teszel, hogy a magyar nép ne fulladjon meg? Valamint hogy kéne leszokni a regadóról?

mylon # 2012.01.08. 07:57

Nem rosszindulatból kérdezem csak érdekelne. Én is azzal a nézettel értek egyet, hogyha már ránk erőszakolják a regadót, akkor legalább legyen annyi mint más országban. Vagy olcsóbb. Tegnap a híradóban azt mondta a hitel elemző vagy mi a fene ezzel az IMF hitellel kapcsolatban, hogy kövessük Románia példáját. Értitek? Romániáét.... Aztán jöhet Madagaszkár, Kambodzsa, és ha ilyen jól alakulunk jöhet Szváziföld vagy Kenya...

zolltomi # 2012.01.08. 09:50
  1. A hatóság informatikai rendszerébe be van építve a már említett törvényben kihirdetett számítási paraméterek és a képlete.
  2. Tényleg nincs még felrakva, mert a hatóság nem teszi közzé, különböző magáncégek szoktak kreálni ilyen kalkulátorokat de az idén még nem sikerült nekik, ha valakinek aktuális a NAV pénzügyőri hivatalaiban kell érdeklődni, és ott a konkrét összeg mellett még a többi legalább annyira fontos információt is megadják.
  3. Az én adataim is ebből az informatikai rendszerből származnak...
  4. Persze a helyesírással visszavághatsz, de csak addig amíg ezerrel gépelek itt, ebbe Te is belesültél...
  5. A magyar nép vérét közel 30 éve szívják, a régi rendszer adósságainak a mai naqpig történyő nyögése miatt. Ha valakinek az adósa vagy, fizetni kell... Sajnos a rendszerváltást követő első magyar miniszterelnök ( Antal József ) az amerikaiak megkeresése után nem kérte a magyar államadóság elengedését, mint más volt kommunista országok vezetői. Ezért magasabbak még mindig az adók, és úgy néz ki ez még nem a vége... Sajnos ez van, Szlovákia nulláról indult 18 éve, így könnyű, de azért ők se lehetnek mindenne büszkék! Magyarországon például rengeteg magyar/német, megyar/horvát, maqyar/amerikai kettős állampolgár van. SK-ban ezt tiltják, de ez biztos normális EU irányelveknek megfelelő politika.

Azért a nagypolitika többismeretlenes egyenlet, inkább hagyjuk is. Majd ha forradalom kell hogy legyen hidd el lesz is! Addig is próbálunk a hazai törvényeket betartva, lehet szenvedve egy kicsit de becsületesen megélni.

Én is rövidre zárom, mert nagyon unalmas már ez az egész. Tényleg nem baj, hogy máshogy gondolkodunk ha tiszteletben tartjuk egymás véleményét. Örülök, hogy megismertelek és "vitatkozhattam" veled! Puszillak és legyen nagyon boldog új éved!!!

Ja és bocs a magyar virtusért, a tegeződésért! :-)

zolltomi

Alonaa # 2012.01.08. 10:22

Jó napot!

Ha jól értelmezem a leírtakat, akkor egy külföldi állampolgár (magánszemély) nem vezetheti a saját külföldi rendszámú autóját (A külföldi személyigazolványába írt cím megegyezik az autó forgalmiában szereplő telephellyel.) Ha neki van magyar lakcímkártyája? (Mert mondjuk van itteni nyaralója, vagy itt dolgozik és a munkáltatója kérte tőle a magyar lakcímet) ?

mylon # 2012.01.09. 08:29

Magyar lakcímmel is használhatod, ha az alábbi 3 eset valamelyikét igazolni tudod, vagyis ebben a 3 esetben mentesülsz a magyar lakcím figyelembe vétele alól:

1. "szokásos tartózkodási helye nem Magyarország területén van"

(Megj: "szokásos tartózkodási hely" definíció: életvitelszerűen legalább 1 évben 183 napot külföldön töltesz.)

2. "a járművet egy napnál rövidebb ideig használja Magyarország területén és a használathoz az üzembentartó a jármű birtokba adása időpontjának megjelölésével írásban hozzájárult"

3. "járművet Magyarország területén kívüli rendszeres munkavégzés érdekében használja"

(Megj: igazolnod kell, hogy külföldön dolgozol, méghozzá egy hiteles magyar fordítással, tehát az idegen nyelvű munkaszerződés, igazolás nem elég!)

mylon # 2012.01.09. 08:33

Tehát a kérdésre a válasz, egy szlovák állampolgártól nem fogják elvenni a rendszámot, mert itt van nyaralója és évente párszor idejön, mert ő életvitelszerűen kint él.

(Megjegyzésem: marhára fognak örülni nyáron a németek, osztrákok, szlovákok ha jönnek és majd igazolgatniuk kell, hogy hol élnek... nyilván a külföldiek 99%-a nem ismeri ezt a törvényt, úgyhogy tuti nagy anyázások lesznek emiatt)

guba" # 2012.01.09. 09:18

Ha valaki külföldi igazolvánnyal igazolja magát, nem magyar állampolgár és idegen nyelven beszél, akkor azért nem lesz probléma, ha közben netán még az is kiderül, hogy magyar lakcímmel is rendelkezik esetleg. Ellenkező esetben, ami a gyakoribb, a kérdés fel sem merülhet.

mylon # 2012.01.09. 13:52

A fizetendő regadóra már nincs meg ez a felét elengedik kedvezmény ugye? mint tavaly, hogy aki átiratja elengedik a felét.

olaszkav # 2012.01.09. 15:40

Amúgy ez a Regisztrációs adó kalkulátor tökéletes nekem pont annyit számol ,mint amennyit a vámon kérnek.
http://www.euvonal.hu/regado.php

Captain Spaulding # 2012.01.09. 15:51

"Ha valaki külföldi igazolvánnyal igazolja magát, nem magyar állampolgár és idegen nyelven beszél, akkor azért nem lesz probléma, ha közben netán még az is kiderül, hogy magyar lakcímmel is rendelkezik esetleg. Ellenkező esetben, ami a gyakoribb, a kérdés fel sem merülhet.

Ügyvéd-Vpm.

drguba@indamail.hu"

Ez a "külföldi" melyik törvény kitételének felel meg, hogy nála nem lesz probléma?

guba" # 2012.01.09. 16:34

Nem egészen értem a kérdésedet. A jogcím igazolására akkor lehet szükség, ha magyar állampolgár vezet külföldi rendszámú autót. Külföldi állampolgárok külföldi rendszámú autóinak a vezetéséhez való jogcímet a magyar rendőr vagy pénzügyőr nem fogja vizsgálgatni. Erről ne keressél magyar jogszabályt.