Sziasztok!
Tudom, hogy nem szoktak ilyen témában a Fórumba írni, de azért én mégis megteszem ezt, s remélem, nem fogtok nagyon megharagudni rám. Miről is van szó? Hát arról, hogy megpróbálok valamilyen állást szerezni magamnak, vagy legalábbis valami tanácshoz jutni általatok. Mindezt azért teszem ebben a formában, mert elég sajátos a helyzetem. 1990-ben, 18 évesen motorbalesetet szenvedtem, s azóta kerekesszékben ülök. A baleset következtében mindnégy végtagom megbénult, de szerencsére, a kezeim működnek annyira, hogy a tolószékkel sík területen tudok közlekedni, és tudom kezelni a számítógépet. A jogi egyetemet állapotomtól függetlenül nappali tagozaton végeztem el, s ’98-ban szereztem diplomát. Öt félévet jeles, négy félévet jó eredménnyel végeztem, a diplomám pedig cum laude minősítésű. A diploma megszerzése után „papíron” ügyvédjelölt lettem, majd 2002 tavaszán megcsináltam az utolsó szakvizsgámat is. Azóta szakvizsgázott jogász vagyok. 2000 januárjától ez év augusztusáig – szerződésem megszűnéséig – jogászként dolgoztam egy családsegítő központnál, illetve egy településszövetségnél, mely civil szervezetként működött. Elsősorban polgári jogi és civil szervezetekkel kapcsolatos tapasztalatokra tettem szert, s apró-cseprő szabálysértési és büntető ügyekben is nyújtottam tanácsokat. Ugyanakkor őszintén meg kell, hogy írjam, tapasztalatszerzés szempontjából nem ezek voltak az ideális állások… Borsod megyében, Miskolctól kb. 40 kilométerre lakok; sajnos, állapotom miatt nem tudom megoldani a bejárást, ezért számomra az ideális megoldás valami távmunka-szerű, számítógépen, Interneten keresztül végezhető munka lenne (pl. tanácsadás, szerződések, alapító okiratok készítése, tárgyalásokhoz háttérmunka végzése stb.). A jog bármelyik területével szívesen foglalkoznék, persze, vannak területek, melyek számomra is szimpatikusabbak. Alkalmazott ügyvédkénti foglalkoztatás volna a kézenfekvő – munkaügyis támogatásra jogosult vagyok –, de szükség esetén a Kamarába is belépnék. Ez utóbbin már egyébként is gondolkodtam, mivel megfordult a fejemben, hogy önálló ügyvédkedésbe kezdek, … de ebbe nem merek egyedül belevágni. Tudom, nem könnyű kapcsolatok nélkül egy jogásznak állást találnia, helyzetemben pedig, szinte nulla az esély erre. Szóval, ha tudtok valami tanáccsal szolgálni nekem, vagy esetleg, valami jó állással , örömmel veszem! Köszönöm, hogy végigolvastátok. Üdv: L.F.
Nem fontos, csak nekem...
Meglepő számomra,hogy másfél év alatt senki nem olvasta el írásodat.
Lenne néhány ötletem,ha még aktuális.
szerintem inkább egy közvetlen mailt dobj neki, lehet, hogy már régesrég nem látogatja a jogiforum.hu -t...
a jogiforumon található törvénytár a hatályos jogszabályokat tartalmazza, vagy adott témát még külön körbe kell járnom ?
Eaglet:
Nem az én kompetenciám ugyan válaszolni, de azt gondolom, egy moderált fórumon a törvénytár "jeleskedik" a modern technika vívmányaival, azaz min. hetente frissítik.
A szeptember elsejétől hatályos felsőoktatási törvénymódosítás például fent van. A ma hatályba lépő, állami vagyonról szóló törvény még nincs fent.
Köszönöm szépen !
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy mit tudtuk a szakjogász képzésről? Egyedül az ELTE mega CEU-nál láttam, de nem tudom ezek ténylegesen elindulnak-e. Leginkább a közlekedési szakjogász érdekelne.
Pécsen is indul egy rakat. Hogy közlekedési szakjogász van-e közte, azt nem tudom.
CEU-n van szakjogászképzés??? ez új!
Kacsa11
Kedves OláhPéterBalázs,
- A DE-ÁJK is hirdet szakjogász képzéseket, akárcsak a legtöbb jogi kar. A debreceni jogi kar jelenlegi szakjogászi képzési formái
- Európa-jogi szakjogász
- Ingatlanforgalmi szakjogász
- Környezetvédelmi szakjogász
- Kriminalisztikai szakjogász
Érdemes megnézni az egyes jogi karok honlapjait bővebb információkért.
Papiniana
úgy látszik senki nem értette az iróniát...
Kacsa11
Kacsa,
gondolkoztam a CEU-n, mert annyira mondtad (CEU vs. LLM külföldön), tudom, hogy írtad, hogy a CEU-nak annyi előnye van, hogy jobban ismerik, viszont a külföldi LLM talán annyival hasznosabb, hogy ott anyanyelvi környezetben vagy, és jobban elsajátítod a nyelvet, nem? Vagy Te már úgy gondoltad a CEU-t, hogy úgy beszélek, mint pl. egy eredeti német vagy angol anyanyelvű? :)
Kedves Impossible,
ha elvégzel egy LLM-et mondjuk a Cornell-en, akkor természetesen, az is elég ismert:)
ha Hollandiában csinálsz LLM-et angolul, akkor nem vagy "anyanyelvibb" környezetben, mint a CEU-n, nemdebár?
ha neki futsz egy angol nyelvű jogi képzésnek, akkor nem nagyon fox boldogulni megfelelő nyelvi háttér nélkül, bár talán anyanyelvi szint nem feltétlenül szükséges...de a felsőfok még vékony...
Kacsa11
Én soha nem mennék Hollandiába, ha nem hollandul akarok tanulni, szóval nekem szóba sem jönne, hogy ott csináljak angolul LLM-et. :) Tehát pl. német LLM Németországban inkább jobb lehet mint CEU idehaza, vagy ennyire általánosítani nem érdemes, és inkább a konkrét intézménytől/képzéstől függ a hatékonysága? Egyébként van jópár hely, ahol a felsőfok mentesít a nyelvi felvételi alól. Ha "a felsőfok vékony" akkor elég gáz, hogy felsőfokkal már simán mehetsz...(legalábbis szerintem, de nemigazán vagyok képben LLM-ekkel kapcsolatban).
Kedves Impossible,
nem igazán vágom most, hogy mit szeretnél...vagy hogy hová lehet menni felsőfokkal.
Pl. a CEU TOEFL tesztet irat, vagy x időnél nem régebbi TOEFL vizsgát fogad el a jelentkezéskor. de a felsőfoknál magasabb ponthatárokat ad meg...
(egyébként az egy-két éves képzés alatt elég sokat fejlődsz tovább nyelvileg - de nem hiszem, hogy a végén összekeverne egy angol egy amerikaival:) )
konkrét intézmény és még inkább képzés függő, hogy mire tudod idehaza használni az LLM-et...
Kacsa11
Hát a TOEFL-nél az a szar, hogy 2 évig érvényes. Szerintem úgy lenne jó, ha két évig lenne hatályos. Vagy lehet, hogy az érvényességet így értik? Nade Te nagyon bele vagy buzulva az ngolba, ahogy látom, valahogy mindenből azt hozod ki, hogy angol... Pont németet kérdeztem, de mindegy. :D Végülis nem vagy titkárnő, hogy felvilágosíts, csak látom, hogy tájékozott vagy a kérdésben...de ha mindig angolról beszélsz, az unalmas. :D
Kedves Impossible,
természetesen van német LLM is, de az sokkal ritkább...
a német egyetemeken még réges-régen, amikor nézelődtem, akkor a Goethe Institut GDS-t, KDS-t, vagy minimum ZOP-t kértek...nem tudom, hogy még mindig léteznek-e ezek a kategóriák.
Kacsa11
Kacsa,
a ZOP és a KDS a Goethe Institut szerint azonos nehézségű, és mindkettő C2 szintnek felel meg; a GDS pedig már nincs besorolva az EU-s szintezésbe, az már C2 feletti, a Goethe Institut megfogalmazásában "csaknem anyanyelvi szint". A ZMP, ami C1 szintnek felel meg, mentesít egyes németországi egyetemeken a nyelvi felvételi alól, a ZOP és a KDS (C2 szint) pedig az összes egyetemen mentesít, a GDS szintén.
Hogy az LLM-képzések esetében mi a helyzet, azt viszont már nem tudom. Mennyire ismered a német LLM-eket? Kíváncsi lennék, mit ajánlanál. :) (Ok, tudom, függ ez attól is, hogy "mit szeretnék", de arról még fogalmam sincs, egyelőre egy általános rálátás kéne a dologra...még az sincs. :D )
Kedves Impossible,
9 éve is annak (sőt majdnem 10), hogy németországi egyetemeket nézegettem, szóval nem túl friss az infóm...
a ZOP és a KDS csak nyelvileg ugyanolyan nehézségű, ettől még két nagyon különböző vizsgáról van szó.
Jogi karra a ZMP nem elég.
Kacsa11
Impi,
Esetleg mit szólnál a német jogászi világképhez?
Sunshine after the rain.
Kacsa,
ha úgy van, ahogyan mondod, az elég gáz...akkor még várnom kell egy darabig, amíg kijutok. :D Szóval célozzam be a KDS-t? Te miket nézegettél?
Leg,
valami építő jellegű hozzászólás esetleg? :D
Egy indiszkrét kérdés: Kacsa, mivel én nem láttalak élőben...te mégis hány éves vagy? 40? :D
Ismerek valakit, aki vagy az LLM-et, vagy a PhD-t csinálta Németországban (a másikat az Egyesült Királyságban). Megkérdezzem?
Azért Kacsa messze nincs még 40:-). Szerintem.
Sunshine after the rain.
Kedves Impossible,
hogy jött ki a 40?:))) nem vagyok annyi, de tény, hogy még a múlt évezredben néztem rá a DAAD-re, ami akkor még sok segítséget nem nyújtott, mert az EU még messze volt tölünk (az oktatás ugyan ingyenes volt már akkor is, de ösztöndíjat csak EU-s hallgató kaphatott, ha jól emléxem - ezért önerőből kellett volna kimennem), valamint ránéztem néhány német egyetemre, leginkább a Westfälische Wilhelms-Uni-ra Münsterben...
végül a dologból csak annyi lett, hogy kint lébecoltam pár hónapot és bejártam a rajna völgyi borpincéket (is)...:)))
Kacsa11
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02