Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


győr1 # 2011.01.29. 13:28

Köszi ragyasdezso!!!
A házikedvenc, akinek a megbízási szerződésének az érvénytelenítését szeretnénk, már az őt megválasztó lakógyűlést is vezette (levezette) és a jegyzőkönyvet is ő vezette. Ennek eredménye egy olyan jegyzőkönyv, ami számszakilag is hibás , valamint olyan részeket tartalmaz, ami el sem hangzott. Ami pedig elhangzott, például, hogy a lakók nem kaptak megbízási szerződés példányt és nem olvasták, nem ismerik, az nem szerepel benne. A bíróságon azt tanácsolták, hogy a lakóink ezt a jegyzőkönyvet lakógyűlésen vitassák meg, érvénytelenítsük. Ezt hogyan tudjuk megtenni? Adjuk körbe a lakók között a jegyzőkönyvet és mindenki írja fel a gondolatait? Vagy egy ember tegye mindig kérdésre azt a pontot, ami nem stimmel a jegyzőkönyvben?

ragyasdezso # 2011.01.29. 11:58

győr1

Olyan szerződést kössetek vele, amely csak pernyertesség esetén fizet.

győr1 # 2011.01.29. 08:37

Hú, ez nekem is nagyot segített. Mi is így vagyunk, 10 év könyvelésén végigmentünk - mert van tartozó lakó, aki mindig elismerte a tartozást, de közben a kk. nem lépett semmit. Mi is ilyen kifizetéseket tártunk fel. Azt tudtam, hogy jegyzőkönyvbe kell venni az esetet, de jó, hogy határozatot is hozzunk, hogy mit tegyünk.
Más: Szerintetek, ha egy ügyvéd elfogadja a megbízási szerződés érvénytelenítését a kk.-vel (mivel egy másik ügyvéd kivitt az első 60 napból, amikor jogunkban állt volna ezt a bíróságon megtenni), akkor a felfogadott ügyvéd ezt azért vállalja, mert lát reális esélyt az ügy megnyerésére? Vagy olyan is van, hogy az ügyvéd tudja, hogy az eset a bíróságon bukni fog, csak a pénz motiválja? Vagy az ügyvédeknek fontos, hogy megnyerjék a pereiket????
Mert nem mindegy! De ha nekik a kimenetel a bíróságon nem számít, akkor nagyon mocskos jogállamban élünk! Az átlagember akkor nagy bajban van! Hogy van ez?

Andi2 (törölt felhasználó) # 2011.01.28. 06:41

Köszi:)

ragyasdezso # 2011.01.27. 21:22

Andi2

Naponta van ilyen. Magyarországon élünk. A beszámolódban írd le a tényeket alátámasztva, és a közgyűlés dolga dönteni. Neked ebből problémád nem származhat. ha jegyzőkönyvben van a dolog. Ha a közgyűlés a feljelentés mellett dönt, fogadj könyvvizsgálót és ügyvédet.

Andi2 (törölt felhasználó) # 2011.01.27. 19:42

Ja az más, 10 évre visszamenőleg engem se érdekelne, de ez 2009-2010 gazdálkodási év, 2009 nem volt beszámoló közgyűlés, januárban vettem át, így a 2010 évről nekem kellene, meg meg kellene keresnem azt a 4,5 millányi felújítást amit állítólag csináltak...de még nem találtam semmi újat két lámpaburán kívül...

haragabi # 2011.01.27. 19:35

De persze naplófőkönyv nincs, csak számlákat és kivonatokat fűzögették le.

haragabi # 2011.01.27. 19:26

Ebben tök igazad van, de 5 vagy 10 évre visszamenőleg borítani, miközben szorgalmasan adták be a nullás bevallásokat?

Andi2 (törölt felhasználó) # 2011.01.27. 19:21

És ha kapsz egy adóellenőrzést, és megbírságolják érte a házat, akkor mit csinálsz? Szerintem így első eszmefuttatásra, nem szabadna úgy hagyni. A főkönyvet bizonylattal kell alátámasztani, annak hiányában, ez hiány, jogalap nélküli kifizetés, és ha te számolsz be róla, akkor te is felelős vagy a beszámoló adatainak valódiságáért. Persze lehet nem jól tudom...de momentán ennél jobban nem tudom összerakni.

haragabi # 2011.01.27. 19:13

Semmit. Ha SzvB-t nem zavarta ez így, akkor én már nem foglalkozom vele. Szemrebbenés nélkül veszik ki a pénzüket mindenféle bizonylat nélkül. Az jár nekik :)

Andi2 (törölt felhasználó) # 2011.01.27. 19:06

Hát nem tom, én még nem láttam ilyet. még hogy feketén dolgozik, az hagyján, de a fekete jövedelmet bankszámlára utalni...
És mit csináltál az adománnyal?

haragabi # 2011.01.27. 19:02

Andi!
Ilyet te még nem láttál?! pedig nagy alap. a legutóbbi kedvencem az a "havi adomány a közös képviselő részére" címszó volt!

Andi2 (törölt felhasználó) # 2011.01.27. 17:15

Szerintetek mit lehet azzal kezdeni, ha az elődöm feketén dolgozott a háznak, számlát nem adott, nincs is mire neki, se vállalkozóija, se cége, és a képviseleti díját elutalta a folyószámlájára? Nekem kéne beszámolni az elmúlt 2 évéről...ezzel mit kell kezdenem, én ilyet még nem láttam.

ragyasdezso # 2011.01.26. 20:33

senkiobuda

Nem kell mindenhova beírnod. már kaptál rá választ.

ragyasdezso # 2011.01.26. 20:32

győr1

Nem kell folyamatosan fizetni. Egyezzetek meg vele fix díjban.

győr1 # 2011.01.26. 20:27

Kedves ragyasdezso!
És akkor kell ügyvédet is fogadnunk, akit három évig fizethetünk. Az óriási pénz lesz?
Vagy fix díjért keressünk ügyvédet?

senkiobuda (törölt felhasználó) # 2011.01.26. 13:56

Nálunk elvégezték a fűtéskorszerűsítést. Tavaly május-júniusban elég sokat írtam ide a fórumra, szerintem "zsarolással" "kényszerítettek" az önerő befizetésére, erre egy hetet adtak levélszavazás eredményre hivatkozva.. (Pl. aki nem fizeti ki pályázati pénztől elesés, meghiúsulás, stb.stb. ráterhelik a lakására.) Minden kiadványban azt írta az elnök, hogy aki időre befizeti, nem kell többet fizetni, akármennyi is a végszámla, a felújítási alapból fizetik a különbözetet. Mai - faliújságon közzétett - kiadvány szerint: "dolgozunk, hogy a kivitelező megkapja a pénzt, és ne a tulajdonosoktól kelljen beszedni. Az iratokat beadtuk tavaly nyáron, válasz nem érkezett". Nagyon halkan kérdezem: ha nem kaptunk a pályázatra választ, miért rendelte meg és végeztette el a munkát? Másik kérdésem: az elnök folyamatos felújítást, átépítést végez az üzlethelyiségekben, a szöv. irodájában. Megteheti- e, vagy valamilyen felhatalmazás kell a tagoktól? Köszönettel

senkiobuda (törölt felhasználó) # 2011.01.26. 13:55

Nálunk elvégezték a fűtéskorszerűsítést. Tavaly május-júniusban elég sokat írtam ide a fórumra, szerintem "zsarolással" "kényszerítettek" az önerő befizetésére, erre egy hetet adtak levélszavazás eredményre hivatkozva.. (Pl. aki nem fizeti ki pályázati pénztől elesés, meghiúsulás, stb.stb. ráterhelik a lakására.) Minden kiadványban azt írta az elnök, hogy aki időre befizeti, nem kell többet fizetni, akármennyi is a végszámla, a felújítási alapból fizetik a különbözetet. Mai - faliújságon közzétett - kiadvány szerint: "dolgozunk, hogy a kivitelező megkapja a pénzt, és ne a tulajdonosoktól kelljen beszedni. Az iratokat beadtuk tavaly nyáron, válasz nem érkezett". Nagyon halkan kérdezem: ha nem kaptunk a pályázatra választ, miért rendelte meg és végeztette el a munkát? Másik kérdésem: az elnök folyamatos felújítást, átépítést végez az üzlethelyiségekben, a szöv. irodájában. Megteheti- e, vagy valamilyen felhatalmazás kell a tagoktól? Köszönettel

ragyasdezso # 2011.01.26. 10:22

Ajjajka

Az osztálypénz és a közgyűlés által előírt fizetési kötelezettség eléggé más kategória. Ha közgyűlési határozat írta elő a fűtéskorszerűsítésre beszedendő pénz mértékét, akkor mindenkinek be kell fizetni.
Azért a közgyűlés határozhat, mert a Th. trv. a közgyűlés jogkörévé tette.
Ha befolyásolhatók az idős emberek, akkor Te is megpróbálhatod befolyásolni őket. (pl. meghatalmazást kérni Tőlük a közgyűlésre.)

Ajjajka # 2011.01.26. 09:45

Kedves Ragyas Dezső!

És mi a helyzet akkor, ha a közgyűlés csupa befolyásolható idős emberből áll?
Ráadásként miért határozhatna a közgyűlés arról a pénzről, amit nem is mindenki fizetett be?
(pl: osztálypénzt szednek elsőben mondjuk 100.-ot, de nem költik el és negyedikben lesz ezekből 10.000.- arról az újonnan negyedikben jött +15 ember dönthet? Miközben ők a a 10.000.- mondjuk egy negyedét fizették be?

ragyasdezso # 2011.01.26. 08:27

Ajjajka

A közgyűlés hatásköre a pénz felhasználása és a közös költség emelése. (vagy nem emelése.)

ragyasdezso # 2011.01.26. 08:25

győr1

Azt, hogy a bíróságra kell beadnotok és meg kell előlegeznetek a költséget. És ha szerencsétek lesz 3 év múlva ítélet is lesz.

Ajjajka # 2011.01.26. 07:52

Üdvözletem mindenkinek!

A mi panelházunknál is van elég sok probléma, de jelenleg egy nagyon égető kérdésre kérném a szakértők hozzászólásait :D
2002-ben a lakóházban két részletben összesen 34.000.-ot szedtek be fűtéskorszerűsítésre (csekkekkel igazoni tudom), amit azóta sem valósítottak meg és kb. 2 évig még szerepelt az éves lakógyűlés összesítőjén az alábbi módon : 1.év (2003) sajnos nem találtunk megfelelő kivitelezőt 2. év (2004):nem kaptunk hozzá állami támogatást. Azóta a befizetések éppúgy feledésbe merültek, mint azok akik befizették, de elköltöztek. Mi itt lakunk azóta is és a pénzünk, amit úgy érzem jogtalanul szedtek el egy Takarékszámlán lapul és nem történik vele semmi. Sajnos egyre nagyobb nehézséget okoz a közös ktg. kifizetése, ezért mi szeretnénk ha ezt a pénzt arra legalább betudnánk számítattni.
A kérdésem az lenne, h ezt milyen jogi keretek között tehetem meg, ha nem szeretném a közös képviseletet perelni?
Egy másik témába vágó kérdés ha van az összes takarékszámlánkon kb. 7-8 millió forint, akkor nem lehetne valahogy az inflációt követve az emelésről lemondani az éves közös ktg. emeléséről?

Előre is köszönöm :D

győr1 # 2011.01.26. 05:19

Mi beadtuk a bíróságra a korábbi közös képviselő megbízási szerződésének az érvénytelenírését. Azt írták, hogy ezt perrel tudjuk megtenni, ami induláskor 15000 Ft illeték köteles.
Tudna valaki segíteni, hogy ez mit jelent konkrétan?

MajorDomus # 2011.01.25. 19:27

olvasd el az eves beszámolót.
Május 31 mar itt van a kertek alatt