Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


MajorDomus # 2015.08.01. 21:02

Nincs miért tüzelni.

A közös képviselő felel a közös költség beszedéséért, minden törvényes eszközzel történő behajtásról gondoskodni köteles.

Csak akkor vonható felelősségre - ez ügyben - anyagilag, ha a fizetési határidőt
a közgyűlés határozatban biztosította az adós tulajdonosnak , vagy az Szmsz ír elő
végrehajtás előtt kötelező fizetési felszólítást és kötelező pld. 15 nap. Fizetési határidőt.

Kérdés :az adós fizetett a határidőre?
Ha igen akkor a társasházat terheli az ügyvédi költség, ha nem akkor az adóst.

Teljesen indokolt a közös képviselő hivatkozása. Ha eddig, sokadik könyörgés után sem fizetett, miért tételezzük fel, hogy most éppen fog.

Nálam az a gyakorlat, hogy negyedévente
kimegy(12-én) a pénzügyi elszámolás, hátoldalon
a hatralekos listával.

Alul a tájékoztatóban leíróm, hogy aki a hónap utolsó napjáig nem fizet, 20.000 Ft-ig ügyvédi felszólítás jön, 30 ezer ft felett fizetési meghagyás, aminek a költsége a tulajt terheli. Pont.

Következő hónap elsején leadom a listát
az ügyvédnek. Ennyi. 98% a fizetési fegyelem.

Ha minden ilyen esetben a közös képviselő fizetne ki a saját zsebéből, gondolod hogy lépne a tartozások behajtása érdekében?

Mennyi volt a tartozás?
Befizette az adós?

koboldocska (törölt felhasználó) # 2015.08.02. 06:17

Teljesen indokolt a közös képviselő hivatkozása. Ha eddig, sokadik könyörgés után sem fizetett, miért tételezzük fel, hogy most éppen fog.

Aha, és ha többszöri írásbeli kérdésre sem ad választ arra a kérdésre, hogy miért nem valós mért/számított adatot további a hőszolgáltató felé, akkor feltételezhető, hogy szándékosan okoz kárt?

koboldocska (törölt felhasználó) # 2015.08.02. 06:29

Csak akkor vonható felelősségre - ez ügyben - anyagilag, ha a fizetési határidőt
a közgyűlés határozatban biztosította az adós tulajdonosnak , vagy az Szmsz ír elő
végrehajtás előtt kötelező fizetési felszólítást és
kötelező pld. 15 nap. Fizetési határidőt.

Alapszabályvan (is) van szabályozva a határidő, kicsit érdekes módon, egy bekezdésben 8 nap, a másikban 15 nap. Ehhez képest a kk. 4 munkanap fizetési határidőt adott meg. :-s


Kérdés :az adós fizetett a határidőre?
Ha igen akkor a társasházat terheli az ügyvédi költség, ha nem akkor az adóst.

A megadott 4 nap előtt kifizette.

Egyébként a hivatkozott összeg jogalapja nem bizonyított, ugyanis az Alapszabályban rögzírett feltételeknek (sem) felel meg, az írásbeli szavazás eredményét rögzítő jegyzőkönyvbe történő betekintési jogot a mai napig nem biztosítja.
Bizonyára ehhez is joga van. -:s

Tehát jól értem, elég a vélelmezés a fizetési meghagyás kibocsátásához?

Nem lennék hálátlan, ha egy jogász is megerősítené ezt az álláspontot.

Látom hatásos volt, hogy lemaradt a mellőzni szó.

Kérhetném hivatásos mundérvédők csípőből tüzelését?

”A szándék ez volt:
Kérhetném hivatásos mundérvédők csípőből tüzelésének mellőzését?

MajorDomus # 2015.08.02. 18:21

Aha, vagyis te vagy az adós.

A fizetési kötelezettségednek nem feltétele, és nem kitétel hogy a képviselő válaszolt e neked a vitatott tételekre vagy sem.

Ha az előírást nem teljesíted, jogosult végrehajtást indítani.

Nem jogosult viszont a hatáskörét túlmenően intezkedni.

Ha egyszer a szabályzat előírt felszólítást, arra határidőt engedélyez, azt be kell tartani.
Alapszabály van vagy szmsz?
Nem mindegy! Lakásszövetkezet vagy társasház?

koboldocska (törölt felhasználó) # 2015.08.03. 06:09

MD!

Kifejezett kérésem ellenére foggal-körömmel, tűzzel-vassal védi a kk eljárását. Ebbéli tevékenységében odáig is elmegy, hogy megvádol azzal, hogy adós vagyok. A névelenség mögém bújva ezt bátran teheti.

Egyébként nem vagyok adós! Az érintett kért meg, hogy itt tegyek fel kérdést.

Nem tudom mennyiben van jelentősége, hogy a szabályzatban rögzített határidőnél rövidett határidőt ad meg a felszólízásban, ennek lejártát nem várja meg, és fizetési meghagyás kibocsátását kezdeményezi. Elismerte, hogy vélelelm alapján. Annyira sürgős volt a tulajdonos vegzálása, hogy nem tudott várni néhány napot?

MajorDomus # 2015.08.03. 22:13

Eszemben sincs védeni.
Csak a gyakorlatból mutatom meg hogy ez hogy működik.

Kifejezett kérésed?
Azt kérsz amit akarsz, én meg azt írok amit akarok.

A 4 nap határidő komolytalan, legalább egy fizetést illene megvárni.
Főként ha erre házi rendelkezés is van.
Az eljárás elsietett, szerintem személyes,, szimpátia,, van mögötte.

koboldocska (törölt felhasználó) # 2015.08.04. 04:30

Az első hozzászólásban kérdeztem, hogy indokolatlanul más fogalmazásban „eljárás elsietett, szerintem személyes,, szimpátia,, van mögötte.
esetben miért a közösből kell fizetni az indokolatlanul igénybevett szolgáltatást. Egyértelmű személyes indíttatás esetén miért nem az indítványozót terheli a költség.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.04. 06:51

Mondjuk, mert ő nem fél az eljárásban, csak képviselő.

koboldocska (törölt felhasználó) # 2015.08.04. 09:00

mert ő nem fél az eljárásban,

Ő tényleg nem fél :-s.

MajorDomus # 2015.08.04. 19:41

Akkor ne kötekedj vele.

Egyébként
ha 100 fizetési Meghagyást és ügyvédi felszólító levelet kell kibocsáttatnia,
mint nekem ma, akkor óhatatlanul is becsuszhat tévedés.

Ha minden tévedést neki kellene kifizetni a saját zsebéből, hülye lenne dolgozni vele,
aminek végső soron ti látjátok kárát, a hátralék felgyűlésével.

Norka32 # 2015.09.19. 12:46

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi problémámmal fordulok Hozzátok, ill. a segítségeteket szeretném kérni.

Új építésű társasház földszinti lakásban lakom, az ingatlan a saját tulajdonom. Több évvel ezelőtt elkezdett ázni a lakásnak a kertre néző fala és ez a probléma több földszinti lakást is érint. A tulajdonos társaimmal együtt többször is a közös képviselethez fordultunk, a tavalyi év során egy, a közös képviselet által talált kivitelezővel csináltak valamit, de ez nem volt túl eredményes, mivel az ázás még mindig megmaradt. Idén tavasszal kihívtam ezt a kivitelező céget a lakásomba, hogy adjon egy árajánlatot a saját lakásomra vonatkozóan és a közös képviselethez azzal az felvetésemmel fordultam, hogy ezt a költséget én bekompenzálnám a közös ktg-be. Egyből elkezdtek kijárni hozzám és hitegettek, hogy ezt még idén nyáron megcsinálják, sajnos mindig tologatták a határidőket, mindig arra hivatkoznak, hogy nem tudtak a többi lakóval időpontot egyeztetni és egyébként is van vmi jogszabály, ami azt tartalmazza, hogy a szigetelési problémát nem a társasháznak kell fizetnie, mert ez egyéni probléma és mindenki oldja meg úgy, ahogyan jónak látja. Ezt a jogszabályt egy olyan lakó találta meg, akinek nem igazán áll érdekében megcsináltatni, mivel fent lakik az egyik emeleti lakásba. A közös képviselet pedig ebbe a jogszabályba kapaszkodik.

A kérdésem az, hogy ez valóban így van-e? Tényleg létezik-e ilyen jogszabály?
Beszéltem építészmérnökkel, aki megnézné a tervrajzokat és a független szakértői szakvéleményt is szeretné megnézni, ezt kértem tőlük 2 nappal ezelőtt, nem reagáltak semmit.
Ilyenkor mit lehet tenni? Rosszul gondolom, hogy mivel főfal ezt a társasháznak kell megcsináltatnia vagy sem? Tudok valakaihez fordulni vagy vmilyen felügyeleti szervhez, hogy érvényesíthessem a jogaimat? Sajnos nekem nagyon úgy jön le, hogy nem igazán akarnak ezzel a problémával foglalkozni, csak a közös ktg-et hajtják be, azt viszont eléggé szépen és tisztességgel.

Köszönettel,
Norka32

MajorDomus # 2015.09.21. 20:39

Az dicséretes ha következetesen
be hajtják
a közös költséget.
Legalább lesz miből szigetelni .

A válasz erre egyszerű.
Olvasd el az Alapitó Okiratot.
Ha a falrész közös tulajdon, ami valószínű,
akkor azt a Társasháznak kell karbantartani és szigetelni.
Ha nem így lenne, a képviselet sem igergetne.

1.ajanlott levél képviselőnek, 8 napot kap a munka elvégeztetésére, de számla másolatát és garancia vállalási
okirat(szerzodes) másolatát neked megküldeni
2.ha nem történik meg kijavíttatod a
hibát, kifizeted, számlát kérsz.
3.kepviseletnek benyujtod, fizesse ki.
4.ha megtagadja, Fizetési Meghagyás a Társasház ellen.
5.ha megnyered, nekem egy sör

Sok sikert!

Bella53 # 2015.09.24. 13:54

Jó napot kívánok!
A kérdésem az, hogy ha nincs benne a közgyűlési jegyzőkönyvben, ill. nem így szól a határozat, hogy RENDKÍVÜLI felmondással szerettünk volna felmondani a közös képviselőnknek, akkor hivatkozhatunk-e arra, hogy a társasházi törvény szerint lehet akkor is azonnali hatállyal felmondani, ha több kifogás miatt nem vagyunk vele megelégedve.

2/ Vonakodhat-e a régi közös képviselő átadni a ház anyagait az új képviselőnek azzal az indokkal, hogy látni akarja az új közös képviselő cégkivonatát, aláírási jogosultságát a cégben, stb.

Köszönettel


Érdekl?dnék, hogy szabályos-e a közös képvisel? azonnali hatályú felmentése, ha a közgy?lési jegyz?könyvben és a határozatban nem szerepel a "

MajorDomus # 2015.09.24. 19:27

A társasházi törvényben ilyen nincs!
A közgyűlés a törvényben előírt módon levalthatja a közös képviselőt, de csak akkor ha az szerepelt a napirenden, s a közgyűlés szabályszerűen lett összehíva.

Azonnali hatállyal akkor lehet felmondani,
a közgyűlésen, ha a fenti feltételek teljesültek.

2.ha a le váltás szabályszerűen történt,
akkor nem a képviselő feladata, hogy az új képviselő jogosítványát ellenőrizze.
Erre való a Számvizsgáló Bizottság, a közgyűlésen pedig a levezető elnök.

balazs111 # 2015.10.28. 07:31

Jó napot!

A közös képviselőnk minden ügyben különböző indokokkal lepattint, vagy egyszerűen csak nem válaszol.

pl.: második kulcs a mélygarázshoz "nem jár", alapító okiratot kérésre nem küld.

Hol tudok utánanézni annak, hogy a közös képviselő mire mondhatja, hogy "nem jár"?

Van értelme ajánlott levélben kérni azt, amit email-ben nem kezel, vagy a válaszban elhajt?

Mit lehet tenni, ha olyan ügyekről van szó, ami a lakók többségét nem érdekli?

Köszönöm,
Balázs

MajorDomus # 2015.10.28. 19:13

1.ha a közgyűlés így határozta meg akkor nem jár második kulcs.
2.Alapito Okiratot,, kérdésre,, én sem küldök.
Tessék letenni a fénymásolás költségeit (van ahol 100 oldal az Alapitó) akkor leadja másolni, s megkapod.

Ha nem követelnél hanem kérdeznél akkor elmondja, hogy mi a megoldás.

Kérdd ki a közgyűlési jegyzőkönyveket, azt köteles másolatban kiadni, ha kifizeted a másolási költséget. Abból mindent megtudsz.

balazs111 # 2015.10.28. 21:09

Köszönöm a gyors választ.

Balázs

matthiasi # 2015.11.04. 17:29

üdv a társasházakhoz értőknek !

A prorobléma a kővetekező : pár nap múlva lomtalanítás lesz nálunk . Ez ok. De az hogy a pince rekeszemben mit tárolok az csak az én dolgom. Most jőtt a közösképviselő azzal, hogy mindent el kell távolítani, mert ő rendet szeretne.,
A közős terekről rendben van, ok, vigyék el a nem odavalókat, de a saját rekeszből ?

Mi ez ha nem birtok háborítás.
Kérhetek e birtokvédelmet ajegyzőtől ??

matthiasi # 2015.11.04. 17:32

természetesen a kőzős képviselő ellen , vagy legyen sima feljelentés eltulajdonítás tárgyban ??

MajorDomus # 2015.11.04. 21:39

Részben a te dolgod.
Tűzveszélyes holmikat benzin, stb
Nem tárolható.

Ha a pincerekesz közös tulajdon, akkor joga van ellenörzést tartani mert ő a Tüzvédelmi felelős.

Ha a rekesz a saját tulajdonod(a Lakással együtt megvetted) akkor nem korlatozhatja a használatot, csak a tűz és robbanásveszélyes dolgokat nem tárolhatod.

Ez utóbbi esetben nem kell birtokvédelmet kérned, csak zárd le a pincédet egy lakattal.

pincsi # 2015.11.11. 19:03

Szeretném megkérdezni, hogy a lakógyűlési meghívó mellé az éves pénzügyi beszámoló kivételével mi az amit kötelező mellékelni? Elég-e, ha a lakók a közgyűlésen teljes betekintést kapnak a kiírt napirendi pontok háttéranyagáról, illetve a közös képviselőnek határidő kiszabásával saját célra kérhet-e lakó a közgyűlésre szánt háttéranyagból

MajorDomus # 2015.11.11. 22:40

Nemhogy kérhet, de kötelező előzőleg megküldeni írásban!

34. §38 (1) A meghívónak tartalmaznia kell:

  1. a közgyűlés időpontját és helyét;
  2. a közgyűlés levezető elnöke, a közgyűlési jegyzőkönyv vezetője és a jegyzőkönyvet hitelesítő két tulajdonostárs megválasztására, valamint a szavazásra előterjesztett napirendet;
  3. részközgyűlések tartása esetén az erre a körülményre történő utalást;
  4. a megismételt közgyűlés időpontját és az eltérő határozatképességi szabályra vonatkozó figyelemfelhívást.

(2) A meghívóhoz mellékelni kell a szavazásra előterjesztett napirendre vonatkozó írásos - különösen az éves költségvetésről és elszámolásról e törvény 47-48. §-a alapján elkészített - előterjesztéseket.

(3) A közgyűlés levezető elnökének és a közgyűlési jegyzőkönyv vezetőjének ugyanaz a személy is megválasztható.
(4) A meghirdetett napirendben nem szereplő ügyben érvényes határozatot hozni nem lehet

matthiasi # 2015.11.12. 17:30

MajorDomus#e-mail 2015.11.04. 22:39
A lomtalantás megtörtént. Kitakartották a pincét, a folyosókon viszont maradtak a kisebb nagyobb használati tárgyak.

MajorDomus # 2015.11.13. 23:48

A te pincédet is?

katus45 # 2015.11.15. 20:17

Egy olyan kérdésem lenne hogy ha a közös képviselő egy bizonyos kérdésre, többszöri kérdésre nem ad választ tehetek-e valamit?