Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


Mikpreston # 2015.01.21. 18:04

Tisztel Forum,

Tanacsot kernek a kovetkezo ugyben:

Tarsashazban letesitett kazannal kapcsolatba a birosag jogerosen ervenytelenitett minden idevonatkozo kozgyulesi hatarozatot. Az alapito okiratban nem volt kazan, mert tavfutes volt.12 tulaj errol a kazanrol kapja a futest, de a kazan letesitoje , aki a meleget is szolgaltatja, szamlafizetesi elmaradasok miatt pert inditott a tarsashaz ellen.
Szerintem ez torvenyellenes , mert a tarsashaz csak kozos tulajdon eseteben perkepes.
En annak a 6 tulajnak vagyok egyike, aki sajat kazannal fut. Perveszteseg eseten nekem is fizetnem kell.
A kozos kepviselo es vele egyutt 11 masik tulaj nem hajlandoak kozgyulest osszehivni, meg az ugyveddel is titokban targyalnak.
Engem , mint alperesi beavatkozot befogadott a birosag, de nem jutok
szohoz. A birosag bekerte valamilyen celbol a fent emlitett iteletet.

Most a biro elott van annak a bizonyiteka, hogy a kazan nincs kozos tulajdonban es ezert a tarsashaznak nincs perbeli jogkepessege.
A PP48.es az un. Tarsashazi torveny alapjan kertem a per megszunteteset.
Elofordulhat, hogy a birosag folytatja a pert, a jogkepesseg hianyanak okirati bizonyitottsaga ellenere is? Rosszul ertelmeznem a helyzetet?

MajorDomus # 2015.01.13. 21:02

néma bírkák között a csaholás irányit!

MajorDomus # 2015.01.13. 21:02

néma bírkák között a csaholás irányit!

MajorDomus # 2015.01.13. 21:02

néma bírkák között a csaholás irányit!

papikm # 2015.01.13. 07:54

Tisztelt Fórumozók, tanácsot szeretnék kérni!

Fél éve leváltották nálunk a több éve működő közös képviseletet, és helyette új kk.-t és szvb-t választottak, mondván pazarlás folyik. Tette ezt egy olyan lakó, aki több mint 3 éve nem fizetett egy fillért sem. megválasztatta magát szvb elnöknek, holott az alapító okirat szerint, aki 3 hónapnál többel tartozik, az még szvb tag sem lehetne. Megígérte, hogy rendezi a tartozását, és hittek neki. Nem rendezte. Azóta az új kk. megbízási szerződését sem írta alá.
Állítólag már végzett közös képviselő lett, de nem hajlandó elvállalni a ház közös képviseletét, viszont akadályozza és ellehetetleníti a jelenlegi munkáját.
Amikor fél éve a régi kk.-tól elhozták a ház teljes dokumentációját és könyvelését, azt a saját lakásába vitte, és nem hajlandó visszaadni a jelenlegi képviselőnek.
Kérem adjanak tanácsot, hogy lehetne normalizálni ezt a helyzetet.

Köszönettel, papikm

Társasházi tulajdonos # 2014.11.20. 19:47

Elájult az ítélet hallatán a közös képviselő
2014-09-29 03:10:00
http://www.blikk.hu/…selo-2290691
Budapest — Összerogyott a tárgyalóteremben az a közös képviselő, akit 112 milliós sikkasztásért ítéltek el. Társasházakat húzott le, majd a pénzt kaszinókban elrulettezte. Tévések is vannak képviselő elsikkasztotta a pénzt, valamint különösen visszaeső volt, így nem volt kegyelem számára. Korábban hasonló bűncselekmény miatt 1 év 8 hónapot kapott, ám az ítéletből nem tanult.

  • Nagyon rafinált volt a képviselő, mi megbíztunk benne, egy percig sem jutott eszünkbe, hogy lenyúlja a pénzünket. Milyen naivak voltunk – mondta korábban Valkó Eszter.

A többségében új építésű házak lakói szerint a társaságnak százmillió forintnál is több tartozása lehet.

Mufurc_nagyon # 2014.11.12. 10:51

Kedves krampy80!

A káposzta is megmaradjon és a kecske is jól lakjon?

Írtam a jegyzős és a birtokvédelem lehetőségét.

A csőtötés csak a fizika törvényeinek engedelmeskedik.
Ön dönt mi a fontosabb.

Polgári peres eljárás során tudja a számlával és szakértővel alátámasztott kárát érvényesíteni;-(((

A műszeres bemérés a törés, szivárgás helyét előzetesen meghatározza. Nem kell mindent újból felbontani.


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

krampy80 # 2014.11.11. 15:02

Kedves Mufurc,
köszönöm szépen a segítséget, az a baj, hogy nem tudom megoldani magam, ugyanis a felső helyiségekben van a csővezeték (állítólag, van felettünk egy régen használatos közös helyiség), amihez nincs kulcsunk - már használaton kívüli.
Továbbá ha újból be kell menni a felettünk lakóhoz, akkor az be sem engedné az én brigádomat, mert a közös képviselet emberei mehetnek csak be hozzá + nem tudom mennyire esne neki jól ha szétvernék (újból) a lakását, nekem meg az, hogy helyre is kellene állíttatnom.
Úgy érzem csapdába estem, hogy magam nem tudok lépni (fentiek miatt, meg őszintén, nem invesztálnék bele sok pénzt, ki tudja mikor kapom vissza, ha egyáltalán visszakapom) a társasház meg tojik rám.

Nincs valami felügyeleti szervük (olvastam most hogy talán a jegyző)?
Van a lakásomnak saját biztosítása, de anno azt mondta a közös képviselő, hogy ne velük csináltassam, mert a háznak is van és azzal kell ilyenkor mindent intézni.
Na hát lehet egy vasamba sem kerül, de el sem készül.

Továbbá mint gondolsz/gondoltok, tudok kérni valami kártérítést azokra a hónapokra, amikor is nem tudtam ott lakni? Igaz nem albérlet, de fizetnem kell havi szinten, ahol lakom.

köszi

Mufurc_nagyon # 2014.11.11. 14:43

Kedves krampy80!

A "magad uram, ha szolgád nincsen" folyamat következik.

Mert ugyan van törvény meg szerződés, de erről a csőrepedés nem tud.;-)))

A képviseletnek térti. levélben jelezni, hogy a javítás nem ment és sajátkézbe veszi, ha ... nap nem történik semmi.

Hivatalosan lehet a helyi jegyzőtől birtokvédelmet kérni.
De ezt a csőrepedés nem fogja métányolni, folyik tovább.

A kugli segít a keresésben.

http://www.vizvezetekszereles.net/…s-vizsgalat/

van még több is.;-)))

Utána a számla benyújtás a társasháznak.
Az sem lesz piskóta;-)))

Gondolom a szivárgás elhárítás az első.


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

krampy80 # 2014.11.11. 11:58

Tisztelt fórum, fórumtársak!

Végső elkeseredéseben írok ide, nem tudom mitévő legyek.
Történet a következő
Vásároltam tavalyi év folyamán egy lakást, mellyel 9 hónapig semmi gond nem akadt.
Idén márciusban csőrepedés volt, földszinti lakásom teteje elkezdett ázni. Többszöri nekirugaszkodás után sem tudták/tudják a mai napig megmondani, hogy hol van a törés, honnan szivárog a víz.
A lakás lakhatatlan lett kb 2 hónap után, annyira bepenészesedett minden illetve olyan büdös lett a fal (szennyvíz lesz a ludas)
Közös képviselet először egy olyan brigáddal állt elő, aki kibontott mindent (alulról is, tehát az én lakásomban is), de nem tudta megcsinálni. Most egy másik brigád van, aki szintén nem képes az ingatlant repedésmentesítésére.
Most november van, tehát már 8 hónapja ázunk.
Ott tartunk, hogy sehol.
Ilyenkor mit lehet csinálni, hova tudok fordulni?

Előre is köszönöm a segítséget!

osmi # 2014.11.11. 07:08

...és hajtassátok vele végre, kérdőjel...

Mufurc_nagyon # 2014.11.10. 20:11

Kedves akollegamatibi@gmail.com!

A végrehajtás részletei az alábbi linken;-))


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

MajorDomus # 2014.11.10. 20:08

Közgyűlésen szavazzátok meg. Pont.

akollegamatibi@gmail.com # 2014.11.10. 11:08

Tisztelt fórum!
Én egy 20.-kerületi térsas házban lakom mint tulajdonos!
A közös képviselőnk mit tv,internet,telefon szolgáltatót
csak a egy szolgáltatót engedett be a házba!
Hiába szeretnénk többen más szolgáltatót (mivel olcsóbbak)csatlakozni,nem enged senki mást bekötni!
Kérdésem: Mi a teendő,lehet olyan hogy a 21.-században egy ember diktatórikusan megszabja hogy mit csinálhatok,mit nézhetek?
Várom mihamarabbi válaszukat
Tisztelettel
Révész Tibor

Mufurc_nagyon # 2014.10.21. 08:33

Eppur si muove


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

MajorDomus # 2014.10.20. 19:43

Na látod, én is ezt írtam le 7 szóban!

Wildmann # 2014.10.20. 12:47

Társasházi tulajdonosnak:

Véleményem szerint az a legjobb a te esetedben, ami történt, hogy az lett a közös képviselő, aki a legjobban sáros.

Az aki a legnagyobb hunyó és hatalmat kap a kezében biztos, hogy ezer kisebb-nagyobb olyan hülyeséget csinál, amin nagyot eshet az "arcára".

Ha elég kitartó és tökös vagy nagyon meg lehet nehezíteni ennek a közös képviselőnek az életét. Sajnos a vége az az lesz, hogy nyersz sok csatát, ő sokat veszít mégis te fogsz elköltözni, mert a többiek nem értik meg, hogy a küzdelmed nem az ő cseszegetésük, hanem a javukat szolgálja.

Ha úgy gondolod eljött az idő a lépések megtételére, keress meg és megnézzük miben segíthetünk.

Mi sem szeretjük a szeretjük az ilyen képviselőket és nem baj, ha egy-két nem közös képviselőnek való nem lesz közös képviselő.

Egy Felhasználó # 2014.10.20. 10:17

Köszönöm szépen a válaszokat!

Mufurc_nagyon # 2014.10.19. 17:13

Kedves MD!

A képviseleti tevékenység (ütk) szempontjából a kezelést valóban segíti tanácsa.

Viszont a "szakma" renoméját növeli, ha a férgese kihullik.

Jelenlegi szabályozás mellett van lehetőség pénz nélkül is kikényszeríteni a jogkövető működést és a visszaéléseket.

A szólásmondások magukban rejtik az ellenkezőjét is ;-))))


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

MajorDomus # 2014.10.18. 20:42

El kell költözni!

Szél ellen nem lehet... .

Társasházi tulajdonos # 2014.10.18. 18:48

Wildmann# 2014.10.13. 20:42
Kittike1234
A közös képviseletet az számvizsgáló bizottság ellenőrzi, de a közgyűlésnek felel. Azaz ha a számvizsgáló bizottság nem is látná el a munkáját, akkor a közgyűlés még elszámoltathatja.
De, mi van akkor, ha a közös képviselő a társasházi tulajdon 40% birtokló, befizetési kötelezettséget mulasztó, a társasház számlájára vizet vételező társasházi tulajdonost választatja meg közös képviselőnek, díjazás nélkül, miközben Ő továbbra is felveszi a korábbi díjazását , pl. intézi a társasház ügyeit felelősség nélkül.
Aztán a többi társasházi tulajdonost meg megvette, pl. a társasháznak a szolgáltatást, pl. takarítás, társasházi tulajdonos ismerősei végzik ( hiányosan), a másik a ház biztosítását egy másik tulajdonos ismerőse végezte, közgyűlésre megbízó levelet hamisítanak, stb.
A közös képviselő és a vele együttműködő tulajdonosok úgy csalnak, lopnak sikkasztanak ahogy akarnak.
Mi a megoldás??????????????????

Társasházi tulajdonos # 2014.10.18. 18:31

Egy Felhasználó# 2014.10.17. 12:17
Van olyan felugyelet, ahova fordulhatok panasszal és kérhetem, hogy „rabirjak” oket a valaszadasra, ill. birsagot is kiszab a Kft-nek?
Igen!
A lakóhely szerinti illetékes jegyző. Ő látja el a társasházak törvényességi felügyeletét.

Wildmann # 2014.10.17. 15:40

Egy Felhasználónak:

Bocsánat, egy betű lemaradt. Így helyes:

Ez azért nagyban függ a probléma jellegétől.

Wildmann # 2014.10.17. 15:40

Egy Felhasználónak:

Bocsánat, egy betű lemaradt. Így helyes:

Ez azért nagyban függ a probléma jellegétől.

Wildmann # 2014.10.17. 15:39

Kibicke

Mit szeretnél pontosan elérni?

Ha a szövetkezet egyfajta "cég". Valójában nem cég, de cégbíróságon van bejegyezve. A lényeg, hogy a pénzügyeikről a könyvelés, könyvvezetés, pénztár vezetés igencsak szabályozott. Ha ennyire biztos, hogy ekkora szabálytalanságok vannak, akkor rendőrségi feljelentést kell tenni. Akkor majd lesz "könyvvizsgálat". Tegyük hozzá, hogy nem könyvvizsgálat lesz, hanem a könyvelés vizsgálata, de ezen már ne lovagoljunk.