Ingatlan Adás - vétel


SolnesM # 2015.05.24. 13:01

hogy le kell írni, azzal szemben sincs más követelmény, tehát a két tanú tulajdonképpen fölösleges is.
Lehet rosszul tudom, de ha eladom Mórickának a lovamat , biciklimet, akkor készítünk egy szerződést-írásban.
Vannak azért bizonyos formai követelmények szerintem.
Tehát kell egy megnevezése a az eladandó tárgy egyértelmű megnevezése, azonosíthatósága. Az eladó és a vevő megnevezése, a szerződéskötés helye és dátuma, és a két szerződő fél aláírása. Ha kézzel írjuk akkor nem kell tanú, Ha géppel, akkor kell a két tanú - na és a lónál kell még a marha levél. Szegény ló, ekkora sértést !!

SolnesM # 2015.05.24. 13:09

a' marhalevél ' volt bizonyos nagyállatok /számos állatok / személyi igazolványa. A parasztok nemes egyszerűséggel passzusnak nevezték anno.
Mikor a hatalom túlterjeszkedett, akkor bizony a marhákon és lovakon kívül más állatokra is megkívántak ilyent, / sertések, kecskék juhok / de rájöttek marhaság így. Szerencsére manapság se paraszt, se ló, azoknak szegény marháknak meg elég egy azonosító szám a fülükbe, Ezek már úgysem kóvályognak szabadon mint nemes elődeik.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.24. 15:59

Lehet rosszul tudom
Igen.

MajorDomus # 2015.05.24. 19:25

Lehet, de akkor hogy adom el a lovamat?

david15 # 2015.05.24. 20:06

Üdvözletem.

A lakásunkra a vevő(jelölt) jelenleg külföldön tartózkodik. Viszont indítani akarjuk az adásvételt és fizetné a foglalót. Ezt így meg lehet oldani valahogy? Tehát találkozni, közösen aláírni valamit, az most nem megoldható. Ami szóba jöhet, az az email/fax ami hirtelen eszembe jut. Esetleg még a banki utalás megjegyzésébe is be lehet írni a helyrajzi számot és hogy "foglaló".
Lehet így valamiképp érvényesen foglalózni?
Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.25. 07:14

A nagykövetségen nem dolgozik közjegyző.

MajorDomus # 2015.05.25. 09:58

Én azt, hogy a vevő költségén és beleegyezésével, az eladó bízzon meg egy ügyvédet, akinek a letéti számlájára a vevő utalja a pénzt a hrsz jelölés és foglaló közleménnyel.
Az ügyvéd elkésziti a szerződést, amit mailban lehet jóváhagyásra kiküldeni a vevőnek, ha minden stimmel,akkor aláírásra hazajön, mindent aláirni s megtörténik a birtokba adás.

Wildmann # 2015.05.25. 12:08

Kössenek előszerződést.

Azzal már lehet fizetni foglalót és a megfelelő alkalommal megfelelő okiratba kell foglalni az egészet.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.25. 16:34

mindig igy rndezeik a Magyar Nagykovetsegen.
Persze. De nem a közjegyző. Mert az ott nincs.

lajcsó # 2015.05.26. 05:50

"A nagykövetségen nem dolgozik közjegyző."
Ez valóban így lehet, de a nagykövet (konzul) fel van ruházva közjegyzői jogkörrel. Ezért az általa készített meghatalmazást (ill. egyéb okiratot) közokiratnak kell tekinteni.

vasi0405 # 2015.05.26. 09:55

Tisztelt Szakértők!
Az alábbi problémával fordulok önökhöz.
Édesapámék körülbelül 25-30 éve vettek három egymás melletti osztatlan közös tulajdonú telket amire később ház is került építésre. Ezek a telkek az én és a testvérem nevére kerültek és így elkezdtem utána nézni dolgoknak.
Nos mint kiderült a tulajdoni lapról a három telekből a középsőn két tulajdonos van rajtunk kívül akiktől a telek hajdanán meglett vásárolva mégsincs bejegyezve. A kérdésem az lenne hogy ezekről a telkekről lehet e kikérni adásvételi szerződést(sajnos itthon nem találjuk). Amennyiben nem lehet akkor mi legyen a következő lépés hogy a jövőben ne legyen probléma a telekkel?
Elnézést ha értetlennek tűnök de életemben először találkozok tulajdoni lappal(egyből egy problémával is)!
Köszönettel:
V.Tamás

MajorDomus # 2015.05.26. 20:38

Földhivatalba érdeklődj! Ott meg kell lennie!

Immaculata # 2015.05.27. 03:04

Ez igen nagy probléma.

Azt kell tulajdonosnak tekinteni, aki a földhivatalban be van jegyezve.

Az idő múlása miatt a telkeket elbirtokoltátok, azonban ezt csak bíróság mondhatja ki, úgyhogy indítanotok kell egy elbirtoklási pert a tulajdoni lapon szereplők ellen. Ha azok már nem élnek, akkor tovább bonyolítja a helyzetet.

MajorDomus # 2015.05.27. 21:24

Vagy 8 örökös!

Előbb nézd meg mi van a Földhivatalban.
Olcsóbb!

Immaculata # 2015.05.28. 03:31

Miért, mi van ott?

lajcsó # 2015.05.28. 08:11

"Elnézést ha értetlennek tűnök de életemben először találkozok tulajdoni lappal(egyből egy problémával is)!"
Na akkor alaposan nézd meg, hogy milyen tulajdoni lappal van dolgod! Teljes másolat vagy szemle másolat? (Fönt, középen látható.)
A teljes másolat tartalmazza az előzményeket is, ami laikus számára megtévesztő lehet.
A szemle másolat csak az aktuális állapotot tartalmazza.

Szanna8 # 2015.05.29. 21:31

Tisztelt Szakértők!

Van egy 50-50%-ban közös tulajdonú lakásom a volt párommal. Szeretne megszabadulni a részétől.
Érdeklődnék, hogy az ingatlan másik részének a vételárát hogyan kell meghatározni? Mi határozhatjuk meg, hogy mennyiért vásárolom meg?
Mekkora illetéket kell fizetnem az adásvétel után? A következőt találtam:
1990. évi XCIII. Tv. 25. §
(1) Ingatlan közös tulajdonának megszüntetése esetén vagyonszerzési illetéket akkor kell fizetni, ha a megosztás folytán valamelyik tulajdonostárs a korábbi tulajdoni hányadának megfelelő értéknél nagyobb értékhez jut. A vagyonszerzési illetéket az értékkülönbözet alapulvételével kell kiszabni.

Jól értelmezem, hogy mivel 50%-ot veszek meg, ezért nem kell fizetnem illetéket?

Illetve érdekelne, hogy egy ilyen adásvételi szerződéshez elengedhetetlen-e, hogy ügyvéd ellenjegyezze a szerződést?

Köszönöm a választ!

MajorDomus # 2015.05.29. 22:13

Imma

Iratok sok!

Szerződések is!
Bizony!

vaszedi # 2015.05.30. 15:08

Tisztelt Szakértők!
Adott egy házaspár, akiknek közös tulajdonában van egy telek, amit szeretnének eladni. Van vevő, készül egy előszerződés, azonban a végleges szerződés előtt a pár egyik tagja meghal. Ilyenkor a telek milyen módon adható el? Meg kell várni a hagyatéki tárgyalást, vagy az örökösök is aláírhatják a szerződést? Vagy csak későbbi időpontban lehetséges a telket eladni, miután lezajlott a hagyatéki eljárás?
A válaszukat előre is köszönöm!
Üdvözlettel,
Éva

kalap99 # 2015.06.04. 18:21

Tisztelt Szakértők!

Mi van akkor, ha a vevőről akivel szerződést kötöttem, kiderül hogy kirakták az előző lakcíméről, tehát a szerződésen szereplő címe nemrég fiktiválva lett. Ez milyen hatással van a szerződésre?

Immaculata # 2015.06.05. 10:16

Ha az szerződés aláírásakor még oda volt bejelentve, akkor semmi.

Immaculata # 2015.06.05. 10:18

vaszedi

Már most is aláírhatják az örökösök, azonban teljesedésbe csak a földhivatali bejegyzés után megy.

Immaculata # 2015.06.05. 10:20

Szanna8

Ügyvédre lesz szükséged.

Az illetékhely nem rátok vonatkozik, házaspárra, ahol ingatlannyilvántartáson kívüli jogszerző került bejegyezésre.

A vételárat magatok határozzátok meg.

kalap99 # 2015.06.05. 10:41

Immaculata

A dátumot pontosan (még) nem tudom.
A szerződést készítő ügyvédnek ezt nem kell ellenőriznie?

Immaculata # 2015.06.05. 14:28

Dehogynem! El is kell kérnie az igazolványokat.