zártkerti ingatlan adásvétele


Missy02 # 2019.03.28. 08:20

Mindenkit üdvözlök!
Lefoglalóztam egy zártkerti ingatlant gazdasági épülettel, ami sajnos nem lett kivonva. Kérdéseim a következők: Ha a 60 nap leteltével elővásárlásra jogosult vevő jelentkezik, csak a foglalót kapom vissza, és az ügyvédnek fizetett borsos díjat a szerződés megírásáért nem, azt elbukom? Mi történik, ha visszautasítják valami miatt, mondjuk mert magasnak találják a vételárat, és új szerződés kell, annak a díját újra nekem kell megfizetni? A tulajdonos lefoglalt egy lakást, ahova majd költözik, és szeretné a kifüggesztés vége előtt megkapni az árat, addig ne fizessek neki, ugye?
Köszönöm a válaszokat!

Missy02 # 2019.03.28. 08:20

Mindenkit üdvözlök!
Lefoglalóztam egy zártkerti ingatlant gazdasági épülettel, ami sajnos nem lett kivonva. Kérdéseim a következők: Ha a 60 nap leteltével elővásárlásra jogosult vevő jelentkezik, csak a foglalót kapom vissza, és az ügyvédnek fizetett borsos díjat a szerződés megírásáért nem, azt elbukom? Mi történik, ha visszautasítják valami miatt, mondjuk mert magasnak találják a vételárat, és új szerződés kell, annak a díját újra nekem kell megfizetni? A tulajdonos lefoglalt egy lakást, ahova majd költözik, és szeretné a kifüggesztés vége előtt megkapni az árat, addig ne fizessek neki, ugye?
Köszönöm a válaszokat!

MajorDomus # 2019.03.15. 20:03

Kérni kell.

katicico # 2019.03.15. 19:59

Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.15. 15:59

Ez nincs kivéve a művelésből.

katicico # 2019.03.15. 14:20

Üdvözletem!
Azt szeretném megtudni, hogyan tudjuk egy adott tulajdoni lapról kideríteni, hogy kivonták-e művelés alól. Mit láthatunk ilyenkor a lapon, és mit, ha nem?

A mi esetünkben ezt látom:

1. Az ingatlan adatai:
Alrészlet adatok
Művelési ág / kivett megnevezés/
______
Kert és gazdasági épület

Min.o.
4

Kat.t.jöv.
K.fill
1.99

Ez mit jelent? Művelés alól kivett ingatlant, vagy nem? Él rá elővásárlási jog, vagy egyszerű adásvétel érvényes ilyenkor?

Köszönjük!

Ráns Belgór # 2019.02.11. 10:35

Bocsánat, közben rájöttem, hogy a "belterületi" kifejezés félrevezető és lényegtelen. A településen belül helyezkedik el, de zártkert besorolású. Elnézést.

Ráns Belgór # 2019.02.11. 09:53

Tisztelt fórumozók!

Belterületi zártkertet szeretnék vásárolni, 2000m2, nem lett kivonva művelés alól, tulajdoni lap alapján van rajta aranykorona érték. Valaki tudna röviden tájékoztatni, mi az adásvétel lehetséges menete? A 60 napos önkormányzati kifüggesztés elég egyértelműnek tűnik, de azon túl találkoztam 6 és 80 napos agrárkamarai kifüggesztésekkel is.

A tulajdonosváltozás bejegyzéséhez úgy tudom ügyvédi vagy közjegyzői ellenjegyzés szükséges, sima adásvételi nem elég.

Jelenleg szántó művelési ágú amit majd ksőbb átminősíttetnék, mert gyümölcsfákat, bogyós gyümölcsöket, dísznövényeket szeretnék telepíteni, de ez egy másik történet lesz.

Köszönöm.

Földi # 2019.01.21. 12:50

Köszönöm!!!!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.01.21. 07:12

Ha kivett, akkor tök mindegy, hogy mekkora. (De csak ha az egész ingatlan az.)

Földi # 2019.01.21. 05:39

Tisztelt Szakértők!

Művelés alól kivett több hrsz-os területet Eu-s polgár vásárolhat?
A telkek mérete 500nm-től 15000nm-ig összesen:6 Ha-t tesznek ki.

Köszönettel: Földi

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.18. 22:59

Igen.

csacsa3 # 2018.11.18. 21:59

Kedves Fórumozók!

próbáltam visszaolvasni, de még mindig nem teljesen értem...

Vásárolni szeretnék egy 900nm-es zártkerti "kert" művelési ágú telket, mely sajnos nem lett kivonva művelés alól.

Az adott terület a HÉSZben lakóövezet (Lke) és majd építkezni szeretnék rajta.

Mivel az adott terület lakóövezetben van értelmezésem szerint ez már belterület( jól gondolom?).

Hallottam olyat is, hogy 1 hektár alatti belterületi telek, művelés alól kivettnek számít, akkor is, ha a tulajdoni lapon aranykorona érték is szerepel. Ez igaz?

Ha jól gondolom, hogy most az alábbi lehetőségeim vannak:

  • belemegyek a kifüggesztéses eljárásba és szerencsével 1 év múlva a nevemre kerül. (nem szeretném)
  • a jelenlegi tulajdonosokkal elindítom a művelésből való kivonást, mely kb 3-500.000 Ft és néhány hónap.

a segítséget előre is köszönöm.

nonolet # 2018.08.27. 22:43

Besz88

Mindent a vevő fizet... hisz az ő érdekében merülnek fel a költségek.

Szonett # 2018.08.27. 16:56

Javítom magam: Kovács Béla Sándornak és Lajcsónak köszönöm az ügyfélkapus tájékoztatást. :)

Szonett # 2018.08.27. 16:52

Köszönöm Obudafan az infót.

Utólag még egyszer köszönet Lajcsónak, amiért felhívta a figyelmemet az ügyfélkapura. Azóta elintéztem, le is töltöttem a lapokat. :)

További minden jót kívánok.

Besz88 # 2018.08.27. 15:17

Üdvözletem!

Hátsó szomszédunktól szeretnénk vásárolni kb 540 négyzetméter területet a kertje végéből. Jelenleg veteményesként használja, mi csak az udvarunkat szeretnénk megnagyobbítani vele.
Kérdésem az lenne, hogy kinek milyen költségei merülnek fel az adásvétellel kapcsolatban (részünkről, mint vásárlónak pl. vagyonszerzési illeték), valamint a földmérőt, ügyvédet stb. kinek kell fizetnie?

Előre is köszönöm a választ!

nonolet # 2018.08.23. 17:21

"Hülyeséget hallottál lehet!"

Helyett, helyesen:

Hülyeséget hallottál, MERT lehet!

nonolet # 2018.08.23. 16:48

kertes74

Hülyeséget hallottál lehet!

1. lépés

A jegyzőnél (ő a címhatóság!)
Kérsz CÍM IGAZOLÁST a helyrajzi szám alapján

HA netán MÉG nincs CÍM képezve rá, akkor kéred a CÍM KÉPZÉST.

2. lépés

A CÍM IGAZOLÁS alapján bejelentkezel és kész.

- -

Olvasmány:
Ebből a fórumból 15-20 oldalnyi
http://www.jogiforum.hu/…31/24715.0.0

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.23. 13:01

"Én vagyok az [...] igazság és az élet."

kertes74 # 2018.08.23. 11:30

Üdvözletem!
Nemrég vettem egy zártkerti ingatlan , művelési ágból ki van vonva, gazdasági épületként van rajta nyilvántartva a ráépített ház. Szerencsére nem lépi túl a megengedett 3%-os beépíthetőséget. Viszont megrémülve olvastam valahol hogy nem lehet állandó lakhelyként lakcímkártyát igényelni hozzá, csak ideigleneset, pedig ott szeretnénk élni. Az ott élők nyugtatgattak, hogy nem lesz semmi gond, nekik is van állandó lakcímkártyájuk, postaládájuk. Érdeklődnék hogy mi az igazság.

ObudaFan # 2018.08.18. 09:38

Ha mindkettő egy időben aláírja a szerződést, akkor nem sok különbséget jelent.

Szonett # 2018.08.17. 10:02

Köszönöm az információkat a tulajdoni lapra és a betekintésre vonatkozóan.

A két tulajdonosra vonatkozó kérdésemmel kapcsolatban, mire kell figyelnem az osztott tulajdon tekintetében? Változtat-e ez a tény valamit majd az eljárás folyamán?

lajcsó # 2018.08.13. 19:28

Így igaz. Én már olyan régen túl vagyok az ingyenes kettőn, hogy már nem is emlékszem rá.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.13. 17:51

(Évente kettő ingyenes.)