Ingatlanügyek


worldorder # 2016.06.26. 16:42

nem kelett volna ellenjegyezni?
a másik dolog tanuk irnak alá 2 x 100 000 ft ot
1.6 milliot senki nem látja?csak odafirkantva a végére?
nem ügyvéd elött kell csinálni?

egy kézzel irott alakilag nem éppen szabályos papir bizonyit?

és mindez 12 éves megállapodás akkor egy kb kenyér sem 300 ft volt
a házat 4 éve örököltem én nem tudtam semmi ilyenröl sokat költöttem rá

worldorder # 2016.06.26. 16:46

a másik 12 év nincs elévülés?

MajorDomus # 2016.06.26. 16:49

Édesanyád alàirta!
Nem tudsz 1,8 millió ft átvételéről?
Akkor az sok pénz volt.

MajorDomus # 2016.06.26. 16:50

Mondjuk kérdezd meg a tanukat!

worldorder # 2016.06.26. 17:22

nem tudok rolla semmit
a 2x 100 000 ft nál van a papiron amit kaptam tanu
a végén 1.6 millio csak anyum aláirása van tanu semmi

ha perre megyek van valami esélyem?
mert milyen az már lefoglalozok egy házat 12 éve majd 12 év mulva akarom kifizetni az akkori kialkudott vételárat
ami a mai világban már apropénz az akkorihoz képest

worldorder # 2016.06.26. 17:27

nem annyit ér mint akkor .felujitgattam
eddig 12 évig mire vártak hogy kifizessék a foglalo nem vételár nem létezik nem évül el

MajorDomus # 2016.06.26. 18:50

Arra vârtak amire te i s .. Az örökségre!
A vevő lánya kb. Ugyanabban a helyzetben van mint te. Megörōkölt egy helyzetet, szeretné rendbe tenni.

Amit akkor kifizettek az viszont sokkal többet ér mai áron, csak neked ez nem jut eszedbe.

Ha, gondolom te ezt úgy képzeled, hogy megtartod a házat is, meg a vevő pénzét is ugye?

A kettő együtt nem fog menni!
A kamat meg az, 1,8 millió mára nagyon sok lett!

MajorDomus # 2016.06.26. 18:55

Létrejött egy szerződés!
Amíg mindkét fél fel nem bontja, az nem évűl el. Az örökösök a szerződő felek helyébe lépnek.

worldorder # 2016.06.26. 19:01

na ez ebben a formában nem igaz:)
1 én nem láttam soha egy árva forintot sem.én örököltem 4 éve a házat az a megálapodás 12 éve volt

2.. anyum 4 éve halott a másik fél olyan 6-7
7 évig vártak egy örökségre?

3. a 2x 100 000 forintot átadják tanukkal igazolva..
az 1.6 milliot meg csak ugy odafirkantva egy aláirás felé semmi tanuval?

én nem mondom hogy nem volt ilyen megállapodás de szerintem a vevö nem teljesitette a feltételeket nem fizette ki a vételárat 4-5 év alatt igy szerintem ez igy nem müködhet

föleg ugy hogy mindez otthon egy lapra ügyvéd közjegyzö nélkül
tanuk látták a 2 x 100 000 ret de a 1.6 milliot a kutya sem
99%anyum sem

nem anyum állt el a szerzödéstöl gondolom én a vevö nem fizetett évekig..
nekem ne mondjon senki olyat lefoglalozok valamit és a vevöm vár 10 évet akár a maradékra..nonszensz lenne

worldorder # 2016.06.26. 19:05

ügyvéd közjegyzö nélkül?

az nem amiatt van hogy az lássa: az elado teljes tudatában szabadakaratában cselekszik?

matthiasi # 2016.06.26. 19:44

ha perre megyek van valami esélyem?

Miért mennél perre ?
A ház a tied, birtokban vagy és még kaptál bizonyos pénz összeget is.... habár azt nem te kaptad.

Annak kell bizonyítani, aki lépni akar.
lehet ,hogy az az átadott pénz eleve másért lett átadva, nem az számít a te papírodon mi van hanem az hogy a követelőjén mi va. ( hogy etikus vagy sem az persze egy másik téma.
Eleve a 2 x 100 az a foglaló már eleve bukta.

worldorder # 2016.06.26. 19:53

az ügyvédjük azt irta peren kivül szeretne megeggyezni a "vevö"
ök akarnak menni nem én..

a követelö egy kézzel irott adásvételi elöszerzödést tart a birtokában aminek a fénymásolatát láttam most elösször

ami nincs ellenjegyezve

ök mennek perre szerintem emiatt kissé esz az ideg

matthiasi # 2016.06.26. 20:01

Akkor nézzük csak.

Ha átvesz valaki egy pénzösszeget, akkor kell neki adni egy un. átvételi elismervényt /természetesen kérésre /,aminek vannak alakim követelményei .... dátum .. tanúk, aláírások és rajta kell lenne az átadás céljának is..
pl. hogy ezt az összeget ilyen és ilyen lakás megvásárlásának előlegeként vettem át. Ja és mind ezek mindig az átadó érdekei, mert különben lehet pl. ajándék is.
Ebből a csevejből azért nem derül ki, hogy az a z 1,6 milla kinek a papírján van.
m áz átvevő bármit ráírhat a saját papírjára ... indiferens.
Természetesen igaza lehet a hajdani vevő jogútódjának6örökösének is... de mindent neki kell bizonyítania.
max... bizonyítás esetén visszakap(Hat)ja pénzt, de nem a házat szerzí meg azon a hajdani áron.

W-nek. Ügyvéd pedig csak mindig az átíráshoz kell addig azt csinál miden pógár a pénzével amit akar... ez az ügyvédd dlog is elsősorban a vevő dolga és érdeke.

Az eladónak egy a dolga : zsebre teszi a pénzt és és addig nem ír alá nem ád birtokba amig ez nem teljesül.

Ilyen eccerű.

ja hogy a vevők sokszor pénz nélkül akarnak venni valami és ezért különféle mókákat csinálnak az egy más dolog.

matthiasi # 2016.06.26. 20:11

az ügyvédjük azt irta peren kivül szeretne megeggyezni a "vevö”"
Mert elbizonytalanodtak.
Gondolom az akkori árba nem mégy bele, azóta kb. duplájára mentek az ingatlan árak.

Na de mibe akar megegyezni ?
Max a pénz visszavételében
tovább .

majd egy ujabb 1 600 000 millio ft későbbi dátummal 2004 09 23 tanuk nélkül ahol csak édesanyám aláirását látom
Nyilván é.anyád jegyzetelt a sajátszerződéséra.. az számít, hog az ővékére mi van írva.
Persze lehet újra tárgyalni, de már a mostani kondíciókkal.

worldorder # 2016.06.27. 07:54

anyumnak nem találtam eféle papirját sehol
az ö "adásvételi" szerzödésükön van elösször a fö szövegbe belefogalmazva 100 000 ft tanukkal
alatta egy uj dátumozással újabb 100 000 ft 2 tanuval

és a lap alján 1 600 000 ft ujabb dátummal csak anyum aláirásával tanuk nélkül

worldorder # 2016.06.27. 08:06

és olyan az az 1.6 millio ft beirás az elözö szövegek és anyum aláirása között mintha oda lenne utolag irva..kicsi helyre irtak be 2 sort nem ugy mint az elözö sorokban.az a két sor nagyon sürü a többihez képest kis helyre van bezsúfolva
igy ugy érzem az utolag beirt

acsger # 2016.06.27. 08:43

Tisztelt szerk., érdeklődöm h az eladó fogadhat e el úgy foglalót ,hogy a lakás elővásárlási jogáról a másik tulaj még nem mondott le?? A ing. Osztatlan közös tulajdon.
Köszönöm.

matthiasi # 2016.06.27. 12:27

worldorder !
Megvannak a javításnak és az utólagos beírásnak is a szabályai..
Pl. van egy beszúrás. akkor azt csillaggal jelöljűk és oda írjuk , hogy javítva.

Már csak formai okok miatt is megkérdőjelezhető a hitelesség.

és a lap alján 1 600 000 ft ujabb dátummal csak anyum aláirásával tanuk nélkül
Ha van egy második aláírás is, akkor a kifizetés valós lehet. ok. de ez nem jelenti azt, hogy a szerződés a tizenévekkel ezelőtti kondíciókkal folytatható/ befejezhető lenne.
Max vissza a részösszeg, a foglaló eleve bukta a vevőnek. a kamaton és határidőn lehet vitatkozni.

matthiasi # 2016.06.27. 12:43

acsger !!

Elfogadni elfogadhat, viszont a jóhiszeműsége megkérdőjelezhető.

Foglalót eleve csak letisztázott ügyekben adunk a többi csak a móhóság, tájékozatlanság ismérve.

Egy elővásárlási jog lemondására nem elég a szóbeli tájékoztatás oda mindig kell valami írásos valami.

Az ilyen osztatlan közös tulajdonoknak a jellemzői, hogy a valóságban mindig kevesebbet érnek mint amúgy a résztulajdonosok vélik.
pl. egy kéglik mondjuk 10 milla fele fel tulajdonrésszel. Akkor a két fél véli, hogy 5 -5 milla üti amarkát. Igen, egyetértés estén.
de ha nincs egyetértés akkor bizony a rész lényegesen kevesebbet ér. pl. csak 3 millát vagy annyitsem.

Nyilván itt a lemondó nyilatkozat azért várat magára mert a másik fél felértékeli a tulajdonrészét. Mondjuk 7 millára, a vevő meg 2x 7 -ért biztos nem veszi meg.
Tehát el lehet fogadni, de nagyon kockázatos. Bukta lehet duplán. Meg kell egyezni a társtulajjal, vagy kivásárolni vagy a részt eladnii.... de az csak mélyen áron alul megy !!

matthiasi # 2016.06.27. 12:55

Nos a W sztorihoz .

1 600 000 millio ft késöbbi + a foglaló dátummal...........nekem az elmaradt összeget 1 200 000 ft ot hogy a megbizo (az elhalálozott vevö leánya) nevére kerüljön a tulajdonjog


1.8 milla és a maradék 1.2 milla, azakkor akialkudott ár 3 millió. több mint a felét csak úgy a semmibe kifizetik minden biztosíték nélkül.
Nem semmi.
ráadásul nem kerül a vevő birtokba sem.
Szeretik az emberek odaadni a pénzüket a semmiért.

Lulucsek # 2016.06.27. 17:15

Üdvözlet!

Telkemen lebontottuk a házat, hívtunk geodétát aki készített vázrajzot és feltöltötte az OÉNY-be. Majd szerettem volna töröltetni a tulajdoni lapról a lakóház megnevezést illetve a térképmásolatról a házat a földhivatalban. Ott azt mondják, hogy hatósági bizonyítványt kell vinnem amit az ide tartozó építésügyi és örökségvédelmi hivatalból adnak ki. Na most oda betérve azt mondják e hónap 12 vagy 13- án megváltozott a jogszabály és nem adnak már hatósági bizonyítványt. Na most itt patthelyzet van mindenki mutogat a másikra. Esetleg nem tudja valaki mi a teendőm most? Előre is köszönöm.

MajorDomus # 2016.06.27. 20:42

Keresd meg az önkormányzat műszaki osztályát!

Izuhodi # 2016.06.29. 19:06

Tisztelt Szakértők!

Segítségükre lenne szükségem, mint laikus, elvesztettem a fonalat, egy ingatlanügy kapcsán.

Van egy ingatlan, 1/2 része az én tulajdonom, a másik 1/2 rész pedig a lányomé. Ezen ingatlanra jelzálog hitel van bejegyezve. Természetesen a hitelt én vettem fel, közös megegyezéssel. Amit már 15 éve fizetek pontosan. Most viszont kaptam a banktól egy levelet, hogy a lányom tulajdonrészét, végrehajtást kérő bejegyezte.

Mint kiderült a gyermekem valami tartozást nem rendezett, ezért nyilván minden ingóságára végrehajtást kértek. Természetesen emiatt a bankom is fel akarja mondani a szerződést.

Pontosan mit tehetek, hogy az ingatlanom megmaradjon, és a bankom ne mondja fel a szerződést?

Ha nem megfelelő a topic, elnézést kérek! A válaszokat, tanácsokat köszönöm.

Üdvözlettel,
Hódi Izabellla

MajorDomus # 2016.06.29. 19:30

Fizesd ki a lányod tartozását és verd le rajt!

Izuhodi # 2016.06.29. 19:53

Igen ezt járható útnak gondoltam, de a tartozás nagyon sok millió. Amit nem tudnék vállalni. Persze kifizetném, ha tehetném, "és le is verném rajta".

De most a viccet félretéve, más alternatíva?